Buna

Am si eu o problema.De aproximativ 2 luni ma confrunt cu,o cadere excesiva de par!Nu stiu ce sa fac..Imi cade foarte mult,sunt sigura ca depaseste limita normalului de 100 de fire pe zii.Vreau sfaturi,va rog!
garbo_7611
Postat pe 16 Septembrie 2012 22:32

le-ai numarat tu ? si cine ti-a spus de norma asta.... 100 ! eu stiam 104 ! sfat.... du-te la un medic de piele, care sa-ti numere cate fire ai in/pe cap... si el o sa-ti spuna cat e de grav, sau nu ! poate ai vr'o boala acolo la piele sau la radacina lor. apropo... aminteste-mi... ce varsta ai ? lucrezi in mediu toxic ? speli prea des parul si cu cine stie ce shampoane... nu de calitate ? el o sa-ti dea sa faci niste analize... si acolo o sa vada cum stai cu anumite vitamine in corp. oricum... el te vede, iti vede parul... si o sa stie mai bine ce sa-ti spuna decat noi. parerea mea.... ! succes !
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 22:51
ia vitamine,o cutie cu complex,cu mai multe vitamine adica.
doi,nu te mai stresa,ca doar nu rezolvam nimic stresandu-ne,trebuie sa ne gandim direct la solutie.
trei,fa seara si dimineata,masaj usor al pielii capului,cam cinci minute.daca poti,cu solutia aia cu ulei de ricin amestecat cu alcool,si cu putin gaz,se vinde si in unele farmacii.
redu drastic cantitatea de sampon.
cauzele caderii parului sunt foarte multe,si un medic nu poate ghici decat dupa timp,si analize.
asa ca fa ce e in puterile tale.
masajul e foarte important,pentru ca de circulatia sangelui depinde foarte mult caderea parului.
aaa,uitase,fa miscare 30 minute zilnic,adica pune cateva melodii si danseaza,ce iti place tie.
succes!!!!
daniilia
Postat pe 27 Septembrie 2012 14:10
ia magneziu + B6 ,intreaba si farmacistul, eu cred ca firul tau nu este hranit cum trebuie.
auryca
Postat pe 14 Octombrie 2012 23:03
De la: garbo_7611, la data 2012-09-16 22:32:40....,sunt sigura ca depaseste limita normalului de 100 de fire pe zii.Vreau sfaturi,va rog!


100 de fire pe ZII bade Vasile sau bade Ioane!
da, da, da, e grele!

daca cadeau 100 pe ZI, chiar nu cred era o problema, dar cand cad 100 pe ZII, si cum el ZICE de mai multe ori pe ZI, se pare ca se aduna cateva sute minim, daca nu chiar peste o mie (adica peste 1000)! (una mie, una tie, doua mie, una tie, trei mie, una tie... - Trandafire, Patrauleo, dormiti ma?)

auzi, la mica publicitate a scris ca mi-am mutat cabinetul dermato aici pe garbo?
ca nu stiu, poate mi-au (sau miau!) facut astia un cadou
heartbit
Postat pe 15 Octombrie 2012 01:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie scorpion i barbat gemeni 50 De la: piper 27 Ianuarie 2010 19:39
femeie leu-barbat leu 2 De la: corinadd 29 Iulie 2009 12:02
Plantatia mea! 1 De la: l_erika 29 Martie 2010 21:43
barbatul taur 1 De la: nutsa95 3 August 2011 21:24
compatibilitate 58 De la: dor72_ 29 Septembrie 2011 22:05
Setari Cookie-uri