Afectiuni la articulatii

Buna,
'Yogaflex' stie cineva daca e ok si imbunatateste starea articulatiilor?
Multumesc
Simona1010
Postat pe 12 Septembrie 2012 20:14
De la: garbo_7500, la data 2012-09-12 20:14:18Buna,
'Yogaflex' stie cineva daca e ok si imbunatateste starea articulatiilor?
Multumesc

Draga orice activitate imbunatateste starea individului,numai lenea face sa rugineasca organismul
Depinde de virsta fiecarcuia,dar dupa un numar de ani ,uzura creste si la fel ca la masina mai trebuie uns pe ici pe colo,cu Barrad unguien care amelioreaza durerile si starea articulatiilor.
VOIAJOR
Postat pe 18 Septembrie 2012 04:00
Da, asa este, atat lipsa activitatilor, dar si suprasolicitarea poate conduce la probleme cu articulatiile. N-am auzit de unguentul Barrad.
Simona1010
Postat pe 20 Septembrie 2012 20:20
Suprasolicitarea anumitor articulaii crete riscul dezvoltrii osteoartritei. De exemplu, persoanele cu slujbe care presupun ndoirea repetat a genunchilor au un risc crescut de a dezvolta osteoartrit la genunchi, la fel i n cazul persoanelor care fac sport ( ca i profesie sau pentru recreere), astfel 50% din persoanele active fizic, risc s capete disconfort la nivelul articulaiilor.
Simona1010
Postat pe 21 Septembrie 2012 13:58
Pentru refacera articulatiilor si un antiinflamator care pe mine m-a ajutat foarte mult este Bios REUMAFLEX CAPSULE SI GEL , au si CARTILAJ DE RECHIN cu o concentratie foarte buna . Iti pot da un nr de telefon 0722661692 sunt pe langa Diham , eu m-am dus din Militari si mi-am luat.
Sanatate multa.
garbo273075
Postat pe 22 Septembrie 2012 10:05
De la: garbo273075, la data 2012-09-22 10:05:40Pentru refacera articulatiilor si un antiinflamator care pe mine m-a ajutat foarte mult este Bios REUMAFLEX CAPSULE SI GEL , au si CARTILAJ DE RECHIN cu o concentratie foarte buna . Iti pot da un nr de telefon 0722661692 sunt pe langa Diham , eu m-am dus din Militari si mi-am luat.
Sanatate multa.


Buna,
Da, are in compozitie gheara diavolului. Colagenul de noua generatie s-a dovedit stiintific ca actioneaza eficient in problemele articulatiilor.
M
Simona1010
Postat pe 25 Septembrie 2012 20:31
Firma Ladys comercializeaza prin sistemul de vanzari directe cosmetice de calitate pentru toate varstele, ceasuri, parfumuri create dupa marci de renume, bijuterii placate cu argint, accesorii, etc. Se cauta clienti/reprezentanti in toata tara, persoane serioase, care vor sa promoveze produsele noastre si sa castige bani alaturi de Ladys.Comanda minima de 10lei !!!Transport colete prin Curier gratuit in peste 2170 de localitatii din toata tara !!! Castigul este in functie de activitatea desfasurata, intre 5% si 45,5%. Inscrierea ca reprezentant este gratuita si nu va obliga la comenzi.nu este target de vanzare. Inscriere ladys.ro/a/RNLU1GOj,b
vax
Postat pe 15 Octombrie 2012 08:54
Am fost la o prezentare la care am aflat un lucru deosebit de interesant : Organismul nostru are capacitatea de a se auto repara si regenera . Aceaste mecanisme care asigura repararea si regenerarea celulelor se gasesc in interiorul fiecarei celule . Dar exista o conditie : aceste mecanisme trebuie sa primeasca un semnal pentru a intra in actiune . Acest semnal este dat de asa numitele celule de semnalizare REDOX . Aceste celule sunt in numar foarte mare in fiecare celula cand ne nastem si scad cam cu 1% in fiecare an . Care este consecinta ? Ca pe masura ce trece timpul , noi vom avea din ce in ce mai putine celule care sa dea semnalul ca sunt anumite disfunctionalitati in celula , si atunci celula nu mai este reparata , regenerata sau inlocuita , devenind o celula bolnava sau va muri lasand reziduri in organism . Ca urmare daca celulele se imbolnavesc nu este normal ca si organismul nostru sa se imbolnaveasca odata cu varsta ?
Deci ce-ar fi de facut ? Sa aducem un supliment de celule de semnalizare in organism care sa compenseze aceasta diminuare a numarului de molecule de semnalizare . Dupa cercetari de ani de zile s-a reusit obtinerea acestor molecule in stare stabilizata intr-o solutie sarata pura . Ingerand aceasta solutie cu molecule de semnalizare in stare stabilizata vom celulele noastre vor avea capacitatea de reparare si regenerare si in mod firesc celulele devenind din nou celule sanatoase vor conduce automat la refacerea si insanatosirea intregului organism . Aceasta solutie are efecte pozitive si in suferinta dvs.
Daca doriti mai multe detalii despre acest produs revolutionar unic va rog sa ma contactati prin email la adresa p.patrascioiu@hotmail.com . Petrut Patrascioiu
Patrascioiu_Petrut_Ionel_1
Postat pe 11 Ianuarie 2013 22:20
De la: garbo273075, la data 2012-09-22 10:05:40Pentru refacera articulatiilor si un antiinflamator care pe mine m-a ajutat foarte mult este Bios REUMAFLEX CAPSULE SI GEL , au si CARTILAJ DE RECHIN cu o concentratie foarte buna . Iti pot da un nr de telefon 0722661692 sunt pe langa Diham , eu m-am dus din Militari si mi-am luat.
Sanatate multa.


si de ce sa dau banii aia e gelul tau, cand pot sa imi cumpar de la carefour, o bucata de rechin cu cartilaj cu tot si sa nu imi mai fac probleme cu concentratia???
cel putin ala e 100% cartilaj si curat... iar cat dau pe gelul ala sau pe capsulele lui spanac prajit... cumpar 10 cartilaje...
mai ales ca e bun pentru mai multe afectiuni si disfunctii ... nu numai pesntru ce indrugi tu acolo!
heartbit
Postat pe 11 Ianuarie 2013 23:30
Pentru articulatii sunt foarte bune Primo Arthrovital si Primo Arthrofort. Sunt produse fabricate in SUA concepute si fabricate special pentru refacerea cartilajelor.
garbo_11009
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lasa-te de fumat cu tigara electronica! 1 De la: tigaraelectronica 8 Decembrie 2010 14:00
viermisori intestinali 11 De la: oana1986 20 Noiembrie 2010 20:45
buna 7 De la: barboneli 30 August 2011 06:38
INOZITOL 1 De la: garbo_2414 25 Aprilie 2012 13:02
E STRIGATOR LA CER 36 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 21:46
Setari Cookie-uri