Ajutati-ma, eu taur 27 aprilie( 23), el capricorn 29 decembrie (24 ani)

Buna ziua
Sunt noua pe forum si as avea nevoie de sfaturi de la voi ce-i care sunteti intr-o situatie ca a mea s-au care ati fost intr-o situatie ca asta ! Am prin prejma un baiat nascut pe 29 decembrie si este frumos , bine facut mi-l place , dar are un comportament tare ciudat cand suntem amandoi doar noi doi vorbeste cu mine , cand sunt alti de fata nu spune nimic , cand ii cer ajutorul ma ajuta , dar eu cand vreau sa il ajut ma refuza si el cere ajutorul dar rar , in schimb are o privire care spune ca ma place , ca ma iubeste dar nu spune nimic ci doar imi vad asta in ochi lui , eu vreau sa aud de la el cum fac ? Ii fumos si eu vreau o relatie serioasa care in sa se ajunga la casnicie , familie , intelegeti , multumesc mult astept raspunsuri ,
eu 27 aprilie ( 23 ani ) el 29 decembrie ( 24 ani in toamana )
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 8 Iulie 2012 13:46
Simplu: daca vrei sa stii ceva .....intrebi! Sa-ti zic eu cum?
mitiduk
Postat pe 20 Iulie 2012 13:21
hm... intr-o situatie ca a ta, eu n-am fost si sper sa nu fiu... ! prea mult pe mine, sa nu contezi. dar din auzite si citite...iti spun decat ca:
1. o fi stind el de ce face si de ce face !
2. cel mai bine e sa rezolvi problema asta cu el... adica sa-l intrebi pe el de ce face ce face... ? ce pierzi... ? doar un baiat din preajma... ? tot vrei tu "sa auzi de la el"... !!! e frumos zici ? ei... e si asta o calitate, dar nu ajunge... ! logica imi spune ca nu pe noi trebuie sa ne intrebi... !
barboneli
Postat pe 20 Iulie 2012 13:51
s-ar putea sa intuiesti bine ce simte si sa ai dreptate, dar pina nu isi verbalizeaza el intentiile inseamna ca nu are vreuna. :-)
A simti e una, a decide ca vrei sa fii cu persoana respectiva e altceva. Asa ca da-i pace... deocamdata.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2012 13:55
'' el 29 decembrie ( 24 ani in toamana )"

Pfff...
Axl_R
Postat pe 20 Iulie 2012 13:56
ei... ce vrei... a zis ca e noua pe forum (si in viata de fapt...) asa ca inca nu stie in ce a intrat... !!!
barboneli
Postat pe 20 Iulie 2012 14:08
ia scapat "toamna"... ca titlul e corect, totusi.... !!!
barboneli
Postat pe 20 Iulie 2012 14:17
bine zici quasaria sa ii dau pace docamdata , ms fetelor despre incurajari si referitor la scrisul meu sunt eleva la un liceu seral din TM si in toamna intru in cls-X-a OK borboneli am tot vazut ca imi faci obsevati cu greselile gramaticale ( adica limba si literatura romana ) ok
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 20 Iulie 2012 15:49
pe mine ma intereseaza da vruna din voi cunoste vro situatie ca asta ea taur si el capricorn ,?si daca poate merge ?
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 22 Iulie 2012 14:20
De la: Andreea_Diaconu_1, la data 2012-07-20 15:49:10bine zici quasaria sa ii dau pace docamdata , ms fetelor despre incurajari si referitor la scrisul meu sunt eleva la un liceu seral din TM si in toamna intru in cls-X-a OK borboneli am tot vazut ca imi faci obsevati cu greselile gramaticale ( adica limba si literatura romana ) ok


aha... dar OK vad ca-l stii bine ! sa stii ca greseli de ortografie sunt in toate limbile, nu numai in limba si... literatura romana ! in literatura eu n-am dat de ele... dar la cat am citit eu... poate am pierdut ocazia ! dar nu la greseli de ortografie ma reer cand te mai tachinez si eu... ci la forma de exoprimare ! s-ar putea ca pana nu de mult sa fi vorbit o alta limba, limba materna... care putea sa fie maghiara. si sotia mea s-a nascut la Oradea si pana la 11 ani, habar n-a avut de romaneste ! asta nu e o rusine, dupa parerea mea. ! dar nu uita de postarea ta in care intrebai... printre altele, de ce prietenul tau sau ma rog... cel cu care iesi ... nu prea te lasa sa vorbesti... !!! eu ma gandesc ca are un motiv bine intemeiat ! sper ca ai inteles ce vreau sa spun, in limba romana, acum... !!! sau vrei pe ungureste ? asa ca musai trebuie sa inveti si cum sa te exprimi... altfel, il faci de ras pe amicul tau pe care ai pus tu ochii... !!! nu ar trebui sa se intample acest lucru.... dar din pacate, se intampla !
barboneli
Postat pe 23 Iulie 2012 12:55
aaa... ! si la ultima ta intrebare... raspund: merge... de ce sa nu mearga, merge foarte bine !!! mai ales daca gasesti un capricorn acolo... la liceul seral ! o sa va-ntelegeti de minune !!!!
barboneli
Postat pe 23 Iulie 2012 12:58
Intre capricorn si taur exista o comunicare si o potrivire excelenta.
Capricornul nu isi v-a dezvalui insa niciodata sentimentele verbal.
El iubeste tacit,simte tot ceea ce simte in interiorul lui si v-a trece mult timp,pana se v-a convinge el ca persoana pe care o iubeste merita sa i se spuna acel"te iubesc".
Trebuie sa ii demonstrezi prin comportamentul si loialitatea ta,ca ai intentii serioase,fara sa il plictisesti sau sa devii posesiva.Trebuie sa ii dai acea libertate de decizii si gandire si totul v-a fi bine in cele din urma.
Capricornul este si f.suspicios dar este un semn hotarat si atunci cand iubeste cu adevarat se dedica partenere lui cu totul.
Rabdare...daca intr-adevar il placi !!
Andrada54
Postat pe 24 Iulie 2012 17:08
dc nu plange copilul, nici lapte nu primeste. comunica-i sentimentele tale. dc te inseli in privinta lui si sunt doar inchipuirile tale?!
ladyd09
Postat pe 26 Iulie 2012 03:52
eu sunt taur iar el capricorn si tot ce iti pot spune ca e jale, daca vrei sa te simti singura sa iti rezolvi problemele in viata trebuie sa lupti singura ( referitor la familie) mut va fi tot timpul, comunicare zero daca mai faci si un copil trebuie sa te organizezi singura pentru ca el va fi doar cu numele in acte si atat... asa ca esti singura care poti decide... succes
flory47
Postat pe 27 Iulie 2012 10:17
omul asta ii tare ciudat de multe ori si eu am citit ca barbati capricorn sub varsta de 30 de ani sunt instabili trebuie sa ai mare rabdare cu ei , iar de multe ori simt o pierdre de timp si de foarte multe ori cand vorbec cu vrun barbat si el este in jur se uita cu niste ochii , ca si cand ar fi gelos, iar asta il da de gol , ca simte ceva dar nu imi place ca nu spune cu gura lui sa aud .
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 29 Iulie 2012 17:37
daca nu a fost invatat sa-si exprime sentimentele, nici n-o s-o faca prea curand; poate sa te iubeasca toata viata, dar sa nu ti-o spuna; problema e ca taurul vrea certitudini, nu suporta ambiguitatea, iar capricornul e prea orgolios ca sa arate tot ce simte, mai ales in societate; daca il accepti asa cum este, poate sa fie bine; incurajeaza-l tot timpul sa se exprime, fara a-l presa; oricum, daca va sta langa tine, e clar ca te iubeste; succes
garbogarbo1
Postat pe 2 August 2012 07:37
pai..eu sunt capricorn si el e taur..si situatia e ca la tine....as vrea sa te ajut la fel de mult cum as vrea sa ma ajut pe mine:)).. din experienta, iti pot spune ca de obicei capricornii sunt un pic mai "reci"..asta insa nu inseamna ca nu au sentimente.. s-ar putea sa ai dreptate cu ceea ce intuiesti ( ca i-ar placea de tine) dar trebuie sa obtii o confirmare verbala;) iti doresc bafta!
garbo273097
Postat pe 2 August 2012 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Totul despre zodia berbec cu ascendent in berbec :D 7 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 09:37
heellooo 138 De la: tutankhamon 25 Noiembrie 2009 18:14
berbec cu ascendent in scorpion 14 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:17
fecioara-leu 9 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 09:57
astrele,ne influenteaza 4 De la: AGAPI_MOU 14 August 2009 10:15
Setari Cookie-uri