nu- stiu daca il mai iubesc si nu stiu daca il mai vreau langa mine!!!

am o relatie de 4 ani,cu un barbat care are un copil dintr-o casatorie anterioara,si urmeaza ca sa devenim parinti,el din nou si eu pt prima data.el are o relatie foarte stransa cu copilul dar si o reletie stransa cu fosta sotie,ultimul lucru nu imi convine deloc,stiu ca o sa ziceti toti ca nu stiai de la inceput??la inceput nu era asa!!eu de cand am ramas gravida am devenit foarte dificila,nu mai suport nimic ,am si o sarcina toxica,nu ii mai agreez nici rudele lui,si el a vazut acest lucru si m-a acuzat ca am e si sunt o falsa!!!desi l-am iubit enorm de mult,si facut multe compromisuri!!!taba este ca eu de vreo 3 luni nu mai simt nimic pt el,ma culc cu el din obligatie kiar daca nu mai simt nimic,fiind necesar sa mimez.eu i-am sp ca vreau sa ne despartim,dar el nu vrea insista sa stam impreuna desi nu ne mai intelegem deloc,in ultimul timp dormim separat si nu mai comunicam deloc!!!am plecat de la el de acasa de 2 zile dar el a venit dupa mine si insista,desi sunt constienta ca nu se mai poate,sincer nu stiu ce mai simt pt el,si nu stiu dac el mai simte ceva pt mine!!!sincer nu stiu ce sa fac!!!!!
garbo185269
Postat pe 7 Iulie 2012 12:06
eu, de ex., stiu si mai putin decat tine... !!! asa de putin... ca mi-e si rusine... !


next... !
barboneli
Postat pe 7 Iulie 2012 12:11
Pai ....normal ca nu mai stii ce simti!Esti insarcinata si hormonii au luat-o razna!Asteapta si tu sa nasti. cu toate ca nu ai sa-ti revii imediat.....si apoi vei vedea cum sta treaba!Acuma exagerezi(parerea mea),din cauza sarcinii!Succes!
mitiduk
Postat pe 14 Iulie 2012 22:42
269, asteapta sa nasti, sa treci de postpartum, si ia o decizie dupa aia. Hai, ca trece repede timpul...
Toate femeile sint mai dificile cind sint insarcinate, mai ales cu sarcina toxica! Eu abia ma tiram pe picioare - si as fi omorit pe toata lumea.... te inteleg! Ai rabdare, trece repede - si o sa ai tot timpul sa te desparti sau sa iti consolidezi relatia dupa ce te aduni.
Iar barbatu-tau ala ar trebui scuturat, sa i se explice prin ce treci acum si sa inteleaga.
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 22:49
de ce te plingi? copii sunt copii
Dragostea e diferita fata de copii si barbat
Tu nu stii sa iubesti ? si cei iubirea in 2? viata ta e abia la inceput oricum te asteapta multe greutati peste care trebuie sa treci
SToian_Constanta
Postat pe 15 Iulie 2012 04:19
Este totul ciudat, dar fara sa te superi , el va reveni tot timpul la fosta lui nevasta si la copil, vor fi tot timpul intre voi, si................ esti sigura ca vrei sa cresti un copil singura? ptr ca eu asa cred , vei fii tot timpul singura, vei pune in balanta , ce face el ptr celalat copil, si la un moment dat nu o sa iti fie bine nici tie, nici copilului, nu stiu daca , sa stai cu un om , si sa te prefaci e cea mai buna solutie, eu iti spun din prorpia mea experienta , e ingrozitor, in fine , parerea mea este sa te mai gandesti.o zi buna
garbo059932
Postat pe 15 Iulie 2012 11:02
932, ce pacat capital... ca mai are un copil, conceput atunci cind NU te cunostea pe tine.... Trebuia sa se nasca teleghidat sa te caute pe tine si numai pe tine de cind a invatat sa mearga in patru labe. Cum si-o fi permis sa aiba o viata inainte, nu stiu....
Si ce nenorocire ca o sa stea copilul ala INTRE VOI. Mai bine gaseste altul. Si asteapta sa ii moara aluia toate neamurile si toti prietenii - ca sa fii sigura ca nu mai cunoaste, nu mai e atasat, nu isi mai aminteste de ABSOLUT nici o persoana in afara de tine. O lobotomie ar fi solutia alternativa!
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2012 11:12
In perioada sarcinii majoritatea femeilor sunt dificile. Dar daca mai ai si o sarcina toxica , atunci poti fi chiar foarte dificila, Ia-l pe barbatul tau si mergeti la consiliere psihologica , sa afle si el despre ce este vorba.
ASteapta sa nasti si apoi o sa vezi ce ai de facut daca nu o sa ajungi la sentimente mai bune.
adeline
Postat pe 15 Iulie 2012 15:31
ai rabdare,el te iubeste,e important pentru copilas.
va trece totul,dupa cateva luni dupa nastere,pana atunci,explica-i ca sarcina te-a scimbat si ca e normal,ca il iubesti,si ca iti vei reveni.pentru ca asa va fi.
nu il pierde,si apoi regreti.
daniilia
Postat pe 17 Iulie 2012 18:38
stii tu sigur ca regreta, sau tot din telenovele e tiparul asta?
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2012 18:59
pina la urma ficare dintre noi e produsul experientei proprii...depinde cit te detasezi de povestea TA si incerci sa intelegi ce zice celalalt.
Da' sa spui din start ca SIGUR regreti ...
quasaria
Postat pe 17 Iulie 2012 19:30
Foarte multi confunda iubirea cu atractia...Poti fi indragostita de un barbat,sa simti ca nu poti trai fara el ..sa traiesti cativa ani langa el...dar fara sa-l iubesti.Iubirea e ca aurul,se verifica prin foc,prin durere si multe lacrimi.si in timp.La voi?N-a fost iubire,doar atractie...si acum,ca orice lucru trecator,fals...se rispeste,ca fumul...
Dovada e la tine,la ce ai spus singura...nu-l mai vrei.
Daniel71
Postat pe 22 Iulie 2012 10:49
Si inca ceva....Faptul ca inima lui se intoarce la fosta sotie spune ceea ce se stie de sute de ani..nici un act de divort nu poate anula CUNUNIA una din tainele Bisericii,a credintei.Hristos a spus clar...,,ce-a unit Dumnezeu,omul sa nu desparta,,apoi...,,i apropiindu-se fariseii, l ntrebau, ispitindu-L, dac este ngduit unui brbat s-i lase femeia.
3. Iar El, rspunznd, le-a zis: Ce v-a poruncit vou Moise?
4. Iar ei au zis: Moise a dat voie s-i scrie carte de desprire i s o lase.
5. i rspunznd, Iisus le-a zis: Pentru nvrtoarea inimii voastre, v-a scris porunca aceasta;
6. Dar de la nceputul fpturii, brbat i femeie i-a fcut Dumnezeu.
7. De aceea va lsa omul pe tatl su i pe mama sa i se va lipi de femeia sa.
8. i vor fi amndoi un trup; aa c nu mai sunt doi, ci un trup.
9. Deci ceea ce a mpreunat Dumnezeu, omul s nu mai despart.
10. Dar n cas ucenicii L-au ntrebat iari despre aceasta.
11. i El le-a zis: Oricine va lsa pe femeia sa i va lua alta, svrete adulter cu ea.
12. Iar femeia, de-i va lsa brbatul ei i se va mrita cu altul, svrete adulter. ,,Voi,prin relatia voastra l-ati suparat pe Dumnezeu.Ai grija...Dumnezeu nu loveste in cei care au facut fapta,ci in fiintele care chiar nu au nici o vina(copiii,de exemplu).Asa ca...nu ezita si lasa-l in pace sa se intoarca la sotia lui...Nu te pune cu Dumnezeu si acel SFANT LEGAMANT:CUNUNIA!
Daniel71
Postat pe 22 Iulie 2012 10:55
hauleo ca nu ma poci abtine.....amin!!!!!
nazirra
Postat pe 22 Iulie 2012 11:25
ete fleosc!
Ca Dumnezeul ala al tau o incuraja minciuna si ipocrizia mai mult?
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2012 12:14
Poftim?E numai al meu...Dumnezeu?Nu pentru ca minciuna este mama tuturor pacatelor...dar nici adulterul si desfranarea...Si...referitor la comentariul tau si al lui nazirra...Dumnezeu nu iubeste pe cei fara de minte..Iar despre ipocrizie...ma uit la tine mai degraba...
Daniel71
Postat pe 22 Iulie 2012 12:27
i-o iubi pe aia care mint si se mint singuri, daca n-au ales bine initial.
Conceptii primitive.

"te uiti la mine"? Ia uita-te! Si vezi unde gasesti ipocrizie.
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2012 12:30
bai daniele 71!
hai ca m-ai spart. dupa mufa pari tanar, si in loc sa mergi la paranghelii, cu fetite goale, cu da-i cu spritzu' pan'la ziua, cu mai un swing in 3-4 sau 69 vii cu abureli d'astea popesti cu doamne doamne, halleluia, liru liru crocodilu. hai fa pashi si cauta-tzi alt forum. poate gasesti ceaua prozeliti sa va datz cu c666uru de pamant si sa facetz tarash pe coate in jurul unor asa zise moashte.
zau asha, draga.
adi27
Postat pe 24 Iulie 2012 18:28
De la: adi27, la data 2012-07-24 18:28:40bai daniele 71!
hai ca m-ai spart. dupa mufa pari tanar, si in loc sa mergi la paranghelii, cu fetite goale, cu da-i cu spritzu' pan'la ziua, cu mai un swing in 3-4 sau 69 vii cu abureli d'astea popesti cu doamne doamne, halleluia, liru liru crocodilu. hai fa pashi si cauta-tzi alt forum. poate gasesti ceaua prozeliti sa va datz cu c666uru de pamant si sa facetz tarash pe coate in jurul unor asa zise moashte.
zau asha, draga.




Mi'au dat lacimile...de RAS!!! =))
b727ana
Postat pe 24 Iulie 2012 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozia boala grea 35 De la: nazirra 16 August 2009 15:07
sfat 80 De la: sora_ilsi 7 Februarie 2011 00:23
Tradare si falsitate in iubire 3 De la: _karina_ 28 Martie 2011 00:25
Dilema sentimentala 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
IUBIT SAU AMANT? 74 De la: floare_cu_colti 28 Ianuarie 2011 22:14
Setari Cookie-uri