legislatia pt producerea lumanarilor atat decorative cat si cele pt cult

Buna seara , doresc sa mi pun bazelel unei afaceri cu lumanari atat decorative cat si cele pt cult,din ceara de albine nu doar din parafina si sau amestec din parafina si stearina,insa nu stiu mai nimic despre legislatia unei afaceri de genul.daca stie careva v a multumesc anticipat pt raspuns sau unde as putea gasi informatii rele.o seara minunate cu zambete si un weekend frumos!
Iryna_Iry
Postat pe 28 Iunie 2012 19:46
reale...scz emotiile:)
Iryna_Iry
Postat pe 28 Iunie 2012 19:47
prea multe nu stiu, dar am auzit de la un prieten de-al meu din Bucuresti ca exista forumuri, nuuuu... de genul lui garbo asta... unde poti sa intrebi despre nulte chestii si sa primesti raspunsuri ajutatoare. eu nu traiesc acolo si nu stiu de ele, dar el intreaba mai mult despre chestii de computer, medicina, etc. incearca si tu, scrie eventual pe google "forum de legislatie"... sau cum crezi tu ca-i mai bine. nu pierzi nimic. nici macat o picatura de ceara ! ce e aia "lumanri de cult"... ? are legatura cu oameni din astia: Cu un nivel nalt de cunoștințe, de cultur; nvțat, instruit.... ? ce au nevoie de lumanari azi, cand exista curent electric si becuri... ???

uite, am scris eu pe google despre legislatie la o afacere noua si am primit asta:

http://www.google.co.il/webhp?sourceid=toolbar-instant&hl=en&ion=1&qscrl=1&nord=1&rlz=1T4GGHP_enIL447IL448#hl=en&qscrl=1&nord=1&rlz=1T4GGHP_enIL447IL448&output=search&sclient=psy-ab&q=forum%20de%20legistalie&oq=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=d51eb1c4778bb98e&biw=1016&bih=555&ion=1&pf=p&pdl=3000

pagina urmatoare:
http://www.google.co.il/webhp?sourceid=toolbar-instant&hl=en&ion=1&qscrl=1&nord=1&rlz=1T4GGHP_enIL447IL448#q=forum+de+legistalie&hl=en&qscrl=1&nord=1&rlz=1T4GGHP_enIL447IL448&prmd=imvns&ei=rI3sT5WkEeep0QWz1pj6DA&sqi=2&start=10&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=d51eb1c4778bb98e&biw=1016&bih=516&ion=1
etc..... ! poate tu construiesti mai specific fraza de scris pe google si o sa obtii rezultate si mai bune. deci la forumuri din astea poti sa intrebi ce te intereseaza sa stii si, probabil ca cei care se pricep, dau raspunsuri !nu cred ca sunt sanse sa dai de-o irinuca acolo... !!!!
succes !
barboneli
Postat pe 28 Iunie 2012 20:08
sarut mana pt raspuns cand am spus lumanari de cult ma refeream la lumanarile din ceara de albine.asa numita ceara pura,insa am aflat ca pt a face de astea am nevoie de acordul Arhiscopiei Romane .... am cautat pe net dar multe informatii exact despre legislatie nu am gasit..am sa incerc si la paginile de la dvs. ca sa va raspund...exista electricitate am avansat mult...insa de aici reiese si aromaterapia...:) si lumarile decorative sunt utilizate pt cadru romantic.. sunt utilizate tot mai des.... oricum eu vreau sa ma axez pe cele pt nunti botezuri,evenimente fericite.....ca sa le pot personaliza :D ...cat despre Irinoooca daca dau peste ea... sunt sigura ca imi ma " va lumina" ea de nu mi mai trebuie nici o afacere:D multumesc inca o data pt raspuns seara frumoasa si vise dulci
Iryna_Iry
Postat pe 28 Iunie 2012 23:14
n-ai pentru ce... !
barboneli
Postat pe 28 Iunie 2012 23:17
care-o fi prietenul ala, ca bucurestiul e mare
pana aflu dau vreo 10
si hai sa traiesti!

adevarul e ca daca fata vrea o afacere, cel mai bine e sa-si faca o firma si sa se intereseze de actele firmei si codul CAEN (la registrul comertului) referitor la ceea ce vrea sa dezvolte ca afacere, si apoi sa-i dea drumul la treaba. ideea e ca trebuie corect sa cauti legislatie legata dee productie si comercializare, nu doar de comercializare. s-ar putea sa ai o interferenta cu cei de la mediu! succes!
heartbit
Postat pe 29 Iunie 2012 00:29
Buna ziua multumesc pt raspuns ..tocmai la codul Caen eram :) deoarece vreau sa dau drumul la totul odata ...cred ca SRL ar fi cel mai oki...acum sa vad ce reusesc .multumesc incfa o data pt raspuns!o zi cu soare si un weekend placut
Iryna_Iry
Postat pe 29 Iunie 2012 10:33
heartbit.,.. am si eu niste prieteni in Bucurestiul ala mare, de la unul din ei, Silviu il cheama... am aflat de forumurile astea, asta e tot. mersi pentru beri... e tare bune pe caldura asta... !!!! si daca o sa fiu prin Bucuresti... o sa ne putem intalni si cu Silviu, dar nu la Carul cu Bere ci la alt restaurant tot cu acelasi patron... am uitat acum cum ii zice dar tot ceva cu bere si se afla in spatele bisericutii aia care se pare ca a scapat... pe acolo unde era o data Opereta... ! parca inainte ii zicea Restaurantul Bucur !!! am fost acolo anul trecut, in singura seara petrecuta in Bucuresti... inainte de a pleca prin tara. eu mai mult de 24-41 de ore... nu suport Bucurestiul, chiar daca acolo am trait pana am plecat !!!!
barboneli
Postat pe 29 Iunie 2012 11:06
De la: barboneli, la data 2012-06-29 11:06:02heartbit.,.. am si eu niste prieteni in Bucurestiul ala mare, de la unul din ei, Silviu il cheama... am aflat de forumurile astea, asta e tot. mersi pentru beri... e tare bune pe caldura asta... !!!! si daca o sa fiu prin Bucuresti... o sa ne putem intalni si cu Silviu, dar nu la Carul cu Bere ci la alt restaurant tot cu acelasi patron... am uitat acum cum ii zice dar tot ceva cu bere si se afla in spatele bisericutii aia care se pare ca a scapat... pe acolo unde era o data Opereta... ! parca inainte ii zicea Restaurantul Bucur !!! am fost acolo anul trecut, in singura seara petrecuta in Bucuresti... inainte de a pleca prin tara. eu mai mult de 24-41 de ore... nu suport Bucurestiul, chiar daca acolo am trait pana am plecat !!!!


tu nu suporti bucuresti-ul si bucurestenii nu te suporta pe tine. la gradina zoologica ai fost?acolo e de tine si nici nu e chiar in bucuresti, e pe linga/langa. ( cum doresti, alege-ti varianta corecta)
garbo_10470
Postat pe 28 Aprilie 2013 09:21
Intra pe www.eparafina.ro si gasesti toata gama de materii prime pentru fabricarea lumanarilor
Sava_Cristian_1
Postat pe 31 Octombrie 2016 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zebra Caffe srbtorește ziua brbatului 1 De la: Veenman 8 Martie 2011 15:55
RESTAURANT 31679 De la: garbo_19362 8 Octombrie 2019 19:48
Taratele de grau 20 De la: alex2007 18 Mai 2010 07:58
clubul faraoanelor cocosate 1306 De la: liaiedera 9 Aprilie 2010 18:50
Cateva idei pt organizarea unui bal al francofoniei 1 De la: naomi 7 Aprilie 2010 12:19
Setari Cookie-uri