femeie varsator si barbat pesti

Salut!

Cum vi se pare o relatie dintre o femeie varsator si un barbat pesti...din punct de vedere astral, ma refer :)

Numai bine!
garbo093196
Postat pe 18 Iunie 2012 17:54
ma gandesc ca e bine, femeia varsator va avea grija sa fie coferul plin mereu, pentru ca pestele sa aiba unde innota.
Eugenia_
Postat pe 18 Iunie 2012 18:00
e foarte rau,la inceput toate sunt frumoase dar cu timpul relatia va fi sufocata de probleme,am stat 4ani de zile cu un pesti,eu sunt varsator si stiu cum e,femeia varstaor si barbatul pesti nu e o combimnatie tocmai buna,stiu ce spun,si nu suht singura care spune asta.
jurisdictia8
Postat pe 25 Iunie 2012 17:07
ca sa-ti zic din punct de vedere astral, si obiectiv si periscopic si telescopic si microscopic, ar trebui sa fac o calatorie printre astre, sa stau de vorba cu el, face to face, si apoi sa-ti spun.
daca platesti plimbarea (nu e nevoie sa ma insotesti!) atunci cu siguranta vin si iti dau cea mai documentata parere!
pana atunci informatia costa!
next!
heartbit
Postat pe 25 Iunie 2012 17:16
Multumesc pentru raspunsuri :)

Heartbit...nu am cerut informatie, am cerut parere...am intrebat cum vi se pare dpdv astral pentru ca personal nu aveti de unde sa stiti...avand in vedere ca nu cunoasteti persoanele in cauza :)

O seara minunata va doresc!
garbo093196
Postat pe 25 Iunie 2012 23:12
ok, ai dreptate... tu ai cerut numai o parere, heartbit a zis ca e informatie, dar la parere s-a referit !!! ti-as da si eu o parere... daca-mi explici ce e aia: "din punct de vedere "astral"... ???? voi aveti de gand sa va mutati printre astrii... ??? s-au vreti sa traiti printre pamanteni ? sincer sa fiu... intrebarea ta mi se pare cam.... astrala !!!
barboneli
Postat pe 25 Iunie 2012 23:36
Va fi o relatie frumoasa la inceput,insa va deveni sufocanta. Vorbesc in cunostinta de cauza. Eu varsatoare el pesti, 4ani jumate. Nu e de durata,asta dak nu va place suferinta. Varsatorul o fire independenta va simti ca ramane fara aer. Pestii sunt firi ascunse,egocentrice, isi urmaresc propriul interes. Trebuie sa te multiplici in o multitudine de persoane pt a'i satisface dorintele. Sper ca tu sa fi exceptia. O zi buna.
speddy_mama
Postat pe 26 Iunie 2012 09:55
Sunt varsatoare dar din palmares imi lipseste tocmai o relatie cu barbatul pesti... Nu vreau s-o experimentez.
Luna_in_capricorn
Postat pe 26 Iunie 2012 10:43
corect... ! si asta, tot o parere astrala e... !!!
barboneli
Postat pe 26 Iunie 2012 12:47
Buna nu prea este o combinatie buna dar daca, puneti fiecare efort, sa va respectati, sa va iubiti,sa va intelegeti,sa comunicati,sa ascultati fiecare de problema celuilalt si sa incercati s-o rezolvati nu vad de ce nu?
Dar luati-o usor si timpul si gesturile fiecaruia dintre voi vor spune cuvantul.
Si daca va intelegeti dar ca sa vedeti daca va intelegeti nu va grabiti luati-o mai usor si vedeti cum evoluiaza lucrurile dintre voi. Daca doresti adica, daca timpul va arata ca va iubiti, va respecati,va intelegeti,comunicati intre voi si va ajutati reciproc cand aveti nevoie sau daca puteti sa va rezolvati problemele dintre voi unele ca de acum in viata nu poti sa rezolvi totul dar daca exista probleme la voi si sper sa nu aveti probleme sper si are rezolvare atunci este si mai bine, si asa cum am mai si spus daca fiecare dintre voi este interesat de problema celuilalt care o are o problema sau mai multe si o asculta sau le asculta si mai incearca sa si ajute in rezolvarea acelei probleme sau acelor probleme atunci nu vad de ce nu.
Totul este sa va urmariti intre voi si daca este asa cum am mai spus si eu sus atunci este bine zic eu cel putin. Dar numai daca doresti tu sa imi urmezi sfatul pentru ca este doar un sfat atat nimic mai mult. Eu doar te-am sfatuit atat nimic mai mult acum depinde de tine defapt de voi, atat nimic mai mult. sau de cine a scris intrebarea
Sper ca am putut ajuta.
Sau daca va intelegeti cat decat puteti fi prieteni acum cum doresti tu sau cine a scris intrebarea dar si aici trebuie la prietenie sa fi atent pe cine ai ca prieten ca trebuie macar sa fi compatibil cu aceea persoana cel putin peste 50 la 100. Dar asa cum am mai spus totul depinde de cum doresti tu si aceea persoana sau cine a scris intrebarea atat nimic mai mult, eu doar te-am sfatuit atat. Sper ca am putut ajuta.
Eu spun din axperienta ca eu sunt fata si sunt peste iar mama este varsator si din nefericire combinatia dintre noi nu prea este o combinatie buna adica cand am nevoie de ceva sa ma ajute cu bani ma ajuta, dar cand este sa avem comunicatii compatibile nu prea avem, adica pe ea o intereseaza mai mult politica pe mine nu, pe mine artele ma intereseaza mult pe ea nu prea cine stie ce, nu avem domenii intre noi compatibile, asa de de inteles eu o inteleg pe ea dar ea nu prea ma intelege pe mine in unele situati, in fine eu si cu mama mea nu prea avem o relatie prea buna. Dar asta este nu am ce sa fac ca nu pot sa spun pa mama si sa plec in alta parte ca nu am unde dar daca ar fi sa fie prietena nu prea mi-as face-o ca prietena, nu stiu insa daca ar fi baiat cum ar fi dar daca s-ar purta asa cum este ea acum ca mama nu in nici un caz. Poate doar asa ca un vecin mai apropiat mi-as face oricum as fi foarte atenta. Dar bine nu este cazul meu aici si al tau sau cine a scris intrebarea sau altcineva eu doar am facut o comparatie intre mine mama mea si tu cu persoana aceea sau cine o fi varsator si pesti doar ca sa iti faci sau sa va faceti o idee atat nimic mai mult. Acum cum o fi tutul depinde de tine sau voi sau cine a pus intrebarea aceasta sau despre cine o fi vorba .Eu sper ca am putut sa ajut.Sper. pe curand
SamanthaNelson
Postat pe 30 Iunie 2012 23:44
eu nu cred in aceste "combinatii astrologice" pentru ca sunt multe combinatii in realitatecare contrazic astrologia (cunosc cupluri carora astrologia nu le da nicio sansa iar ei sunt impreuna de zeci de ani de zile)
si in cazul meu la fel , yo's berbec si EL peste ; ce spun previziunile astrologige?! numai nenorociri...eh uite ca nu-i asa.
adeline
Postat pe 1 Iulie 2012 20:03
Multumesc mult pentru raspunsuri. Ce-i drept e ca nici eu nu ma bazez pe aceste predictii astrologice, doar ca eram curioasa "cate sanse" ne dau "stelele" :)
Dar pana la urma aveti dreptate: totul depinde de cat de mult isi doresc cei doi relatia!

O seara minunata!
garbo093196
Postat pe 9 Iulie 2012 18:00
De la: Eugenia_, la data 2012-06-18 18:00:25ma gandesc ca e bine, femeia varsator va avea grija sa fie coferul plin mereu, pentru ca pestele sa aiba unde innota.


N-are cum sa aiba coferul plin, il varsa!! asa ca..pestele nu are unde innota
...potrivirile sunt din doua in doua... varsator cu berbec, cu gemeni, cu leu, cu balanta, cu sagetator. dar mai e compatibil si cu zodiile alaturate... asadar, mai e compatibil si cu capricorn si cu pesti, in proportii un pic reduse. ... varsatorul e mai flexibil, intelept, maleabil
e bine...va doresc multa bafta!
garbo257891
Postat pe 13 Iulie 2012 18:22
inseamna ca nu ati ajuns sa va cunoasteti atat de bine
qr
Postat pe 19 Iulie 2012 09:24
ete chestia asta mie nu mi-ar conveni: sa ii car acvariul aluia, sau ce?
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2012 11:01
Sa-i umpli acvariul tot timpul.
Rotty
Postat pe 19 Iulie 2012 11:08
eu sunt pesti el varsator si tocmai am incheiat o relatie dupa 5 ani in care am vazut o artificie cum se stinge ,la inceput poveste de vis apoi din ce in ce mai rau.nu stiu eu una nu recomand,e pur parerea mea,poate tu poti avea o relatie f frumoasa
garbo233751
Postat pe 20 Iulie 2012 03:39
buna din experienta mea k pesti in nici un cazzzzzzzz nu se potrivesc :
garbo194468
Postat pe 6 August 2012 21:34
Buna, eu sunt varsator si am o casnicie de 27 ani cu un peste. Convingerea mea este ca aceste 2 zodii nu ar trebui sa intemeieze niciodata o familie ! NU SE POTRIVESC DELOC !!! Inceputul e frumos dar apoi el devine un bloc de nepatruns si o intruchipare a indiferentei. Eu nu am o parere buna despre barbatii din zodia pesti. Am intalnit si in alte ocazii acesti oameni si am vazut ca asa e.
Va doresc tot binele din lume si nu va lasati amagite de aparente. Caracterul unui om il vezi abia dupa 7 ani de convietuit cu el.
garbo253552
Postat pe 8 August 2012 15:21
Buna si eu sunt varsatoare. In acelasi fel am trait si eu cu un peste , exact cum ai descris tu, tot 27 de ani (coincidenta!) In final sunt bucuroasa ca am incheiat acest mariaj, care trebuia de mult desfacut, dar....Oare de ca sa insoara oamnenii astia ?..
garbo253552
Postat pe 2 Septembrie 2013 17:18
Buna tuturor, la noi este invers, eu peste, el varsator. Relatia a fost promitatoare la inceput, dar acum dupa 17 ani de casnicie, suntem la distanta de mii de ani lumina. Nu il inteleg si el nu ma intelege, nu comunicam. Suntem inca impreuna...dar nu stiu pana cand..:(
garbo_390324
Postat pe 19 Noiembrie 2013 23:15
Eu sunt varsatoare - sotul meu in Pesti = suntem in zile consecutive 18 si 19 februarie - eu sunt cu un picior in pesti si el cu unul in varsator, eu fiind ultima zi si el prima zi din zodie.
Suntem de 14 ani impreuna si cred ca o sa mai fim inca pe atat. Inca ne sarutam de buna dimineata si de noapte buna. Exista bunaintelegere in familia noastra, e adevarat ca trebuie sa las de la mine de multe ori, dar si el cedeaza uneori chiar daca eu nu am dreptate. Ne iubim ca la inceput, mai ales ca noi am inceput relatia pe dos fata de altii - oamenii normali se cunosc, se imprietenesc, dupa aceea sexul si relatia de durata.
Noi am inceput pe dos - sex, relatie, prietenie si cunoastere (se stie ca varsatorul e cam dus cu capul si ii plac chestiile excentrice, ii place sa conduca tot timpul, iar pestelui ii place sa fie condus, atata timp cat stie ce il asteapta la destinatie).
Ne cunoastem foarte bine, comunicam tot ce nesupara si incercam sa remediem orice problema aparuta impreuna. Ce suntem la servici, nu conteaza asa mult, important e ca acasa suntem egali - in orice relatie trebuie sa faci si compromisuri ca totul sa mearga bine, nuu ??
Am inceput relatia furtunos si inca mai stim ce e pasiunea, dupa toti anii astia. Nici unul din noi nu s-a distantat, cum au mai spus cateva pers, din contra, suntem tot mai apropiati cu trecerea timpului. Probabil o sa fim unul din cuplurile alea de batranei, care si la 80-90 de ani inca se mai tin de mana pe strada si spun tuturor cu seninatate cat de mult isi iubesc partenerul/a
Chestia cu compatibilitatea dintre zodii difera de la un cuplu la altul si nu e ceva batut in cuie, asadar nu luati de buna tot ce scrie in zodiac, ca mai da si gresi uneori.
Multa bafta in relatiile voastre actuale sau viitoare !!!
garbo257446
Postat pe 6 Martie 2014 11:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FEMEIA BALANTA 16 De la: cricat 11 Ianuarie 2011 18:12
Zodia gemeni 73 De la: eu_geminy 29 Noiembrie 2011 23:51
help me 4 De la: tutankhamon 27 August 2009 00:41
Buna, 2 De la: garbo039367 23 Aprilie 2013 08:34
COMPATIBILITATE BARBAT BALANTA - FEMEIA GEMENI? 6 De la: ALENA_67 28 Decembrie 2010 12:43
Setari Cookie-uri