Teatru pentru copii mici-mici Atelier de ciocolata

Pentru copii de 2-5 ani, 4 iunie- ora 10; Librria Bastilia (str Piaa Roman nr. 5):

Ca urmare a succesului avut de "Atelierul de ciocolat", susinut la nceputul lui aprilie, pentru grupe de grdini, conceput n jurul povetii originale "Cltorie in oraul bomboanelor" asociat cu proiecii foto unicat i activiti creative, de decoraie i modelaj n ciocolat, rspunznd astfel interesului i solicitrilor, am programat un nou atelier in acest sens, pe care l-am mbogit cu teme i materiale, aa c va dura o or. Atelierul este conceput i realizat de Daniela Micov i Voicu Hetel.

Vom spune prin cuvinte i imagini o poveste despre o cltorie ntr-un ora n care ciocolata este aliment i material preferat al artitilor cofetari, reunii la un trg al ndemnrii i imaginaiei- Ciocoshow.

Dup care, n partea a doua, artitii cofetari vor fi copiii, care se vor juca modelnd ciocolata, mpreun cu prinii.

Atelierul face parte din proiectul Poveti cu lapte, prin care ne propunem s promovm alimentele sntoase, derivate ale laptelui, asociate cu poveti inedite, create special, sau titluri celebre, selectate din literatur. In cadrul unui demers construit prin dialogul artelor, ncurajnd creativitatea copiilor, activitile inovative, experimentele, cu materiale i mijloace mai puin sau deloc practicate n Romnia.
Activitatea dureaz o or.

Biletul pentru un copil cost 30 lei i include materialele de lucru. Insoitorii nu pltesc bilet, dar sunt rugai s asiste copiii. Rugm s asigurai copiilor un echipament de lucru adecvat, care se poate murdri.

Inscrieri i info la tel. 0724 55 41 99 / artelierdproiecte2012@gmail.com /artelierd@yahoo.com sau pe pagina de Facebook a Artelier D, Proiecte pentru copii
http://hetel.ro/index.php/2012/05/5853/
Catalina_Hetel_1
Postat pe 3 Iunie 2012 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand scaun auto graco 0-9 kg cu baza de fixare in masina 1 De la: kidz006845 16 Noiembrie 2010 09:37
va rog sa imi spuneti cat mai multe pareri sunt disperata! 48 De la: garbo_426071 27 Noiembrie 2016 22:05
patut nacela 1 De la: delly003777 8 Iulie 2010 11:28
are mofturi si plinge numai in prezenta mea 82 De la: cory_emy 10 Decembrie 2010 01:36
Colici 19 De la: daniilia 24 Martie 2011 10:18
Setari Cookie-uri