RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?

POTI SA II ZICI ADEVARUL?
garbo_nikolle
Postat pe 24 Mai 2012 18:52
de ce, e general valabil ca asta e "adevarul"?
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 18:58
Sigur i pun pahar de vin i i spun...Dragule, azi am vzut un brbat i m-am gndit ce bine ar fi...
Axl_R
Postat pe 24 Mai 2012 19:38
Insallah, bana ji Achmed o regunoajde.. Achmed a adjudad za indjelad zodzul la mai mulde vemei !!
achmed
Postat pe 24 Mai 2012 20:08
ce fire caritabila ai achmed
Eugenia_
Postat pe 24 Mai 2012 20:12
"RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?"


NU !
barboneli
Postat pe 25 Mai 2012 22:13
Bine faci...
Rotty
Postat pe 25 Mai 2012 22:17
asa sunt eu... fug de responsabilitate... !!!
barboneli
Postat pe 25 Mai 2012 22:30
Asta e sport de performanta...
Rotty
Postat pe 25 Mai 2012 22:33
da... si fac suta de metrii, in 56 de secunde... !!!!
barboneli
Postat pe 25 Mai 2012 22:35

Asta nu inteleg nici eu. Faza cu "am gresit".
In loc sa ii spui "am gresit", daca tot e sa fii onest, spune-i chiar adevarul: am facut fix ce am simtit. Asta am simtit, asta am vrut, asta am facut. Mi-am dorit sa fiu cu ala, nu cu tine.

Nu asta e realitatea?!
quasaria
Postat pe 25 Mai 2012 23:21
Fifi ii spune lui Suzuki:
-Vai draga am gresit. Din cauza ca ne-am grabit asa de repede, am uitat sa iti spun ca sunt maritata si am patru copii.
-Lasa draga, nu-i nimic. Chiar daca am gresit, pot sa iti spun ca a fost asa de bine....
Acum Fifi isi clatina genele alea ale ei date peste cap si il intreba cu nevinovatie:
-Atunci pot sa ii trec pe ultimii doi copii pe numele tau?
garbo_1713
Postat pe 26 Mai 2012 06:14
Rotty
Postat pe 26 Mai 2012 06:21
Doamne ce raspuns! Daca l ai inselat de ce mi stai cu el? E clar ca nu l iubesti, ce va leaga?
maya82noi
Postat pe 26 Mai 2012 09:24
Servus dragelor.Nu inteleg de ce va legati de ''a gresi''asta.N-am spus nicaieri ca i-am cerut spasita iertare pentru greseala mea.Nu.Am scris ca i-am marturisit ceea ce facusem .Asa am simtit atunci,aia am simtit nevoia sa fac.Cat despre celalalt ...l-am iubit.A aparut intr-un moment in care eram f singura in casnicia mea.Pe sotul meu il apucase febra afacerilor,pe acasa era mai mult musafir.Eram inca tanara.Aveam inca nevoie de a fi iubita si a iubi.Nu mi-am dorit neaparat pe altcineva,dar s-a intamplat sa apara : un om care avea intotdeauna o vorba buna.Ne-am indragostit.A fost o iubire de cativa ani.Nu ma simt vinovata si nu regret nimik.Am trait iubire,pasiune,dor.Sotul meu era asa preocupat de afacerile lui incat nu-i pasa unde si cand plec.E usor sa judeci pe altu cand nu vrei sa-l intelegi.E usor de dat cu piatra.Nu incerc o justificare aici,nu va cunosc si nu ma cunoasteti.Vorbim despre intamplari de viata.Voi considerati ca ar trebui sa-mi fie rusine ca mi-am inselat sotul,eu consider ca am procedat corect ca mi-am urmat inima.Nu-s omul sacrificului,nu-s femeia care merge cu capul plecat.Nu.Imi place sa privesc in jur,sa privesc oamenii in ochi.
Iar celalalt nu m-a parasit.
Intreba cineva de ce mai stau cu sotul meu.Ei bine,stau pt ca e singurul om din lume cu care am multe in comun.Nu mai exista pasiune de mult.Ei si?Avem pasiuni comune : cutreierat lumea,aceleasi carti,aceleasi filme...Ne simtim bine unul cu celalalt.Ne bizuim unul pe altul.Am devenit in timp camarazi.
Ioi ce mult am scris,si asa de dimineata.
Va doresc o zi minunata.
printesa_jo
Postat pe 26 Mai 2012 10:40
oare sotul ''a iertat?''sau s-a gandit ca ''poate'' si el a facut acelasi lucru dar nu are puterea sa marturiseasca?
kamilla
Postat pe 26 Mai 2012 10:46
buna!
pot sa iti spun ca si eu traiesc o poveste asemanatoare cu a ta.
nu am cautat sa imi insel sotul , in timp eu si sotul meu ne-am indepartat foarte mult. lucrand de foarte multi anii cu o persoana ne-am apropiat foarte mult, ba chiar ne-am indragostit unul de celalalt,traim cea mai frumoasa perioada din viata noastra, o dragoste cum nu s-a intamplat cu sotul meu , cu sotul meu nu am trait aceasta dragoste deoarece suntem foarte diferiti.
inca traiesc aceasta dragoste si chiar avem de gand sa fim impreuna.
garbo097056
Postat pe 26 Mai 2012 11:00
De la: kamilla, la data 2012-05-26 10:46:42oare sotul ''a iertat?''sau s-a gandit ca ''poate'' si el a facut acelasi lucru dar nu are puterea sa marturiseasca?


Ufff,cum va place voua sa jonglati cu vina....
Nu cred ca sotul meu m-a inselat si de aceea a ramas in continuare langa mine.Cred ca e bine ancorat in lumea in care traieste si stie ca ''surprizele vietii'' nu ocolesc pe nimeni.

printesa_jo
Postat pe 26 Mai 2012 11:15
binenteles
Olga_Lazar_1
Postat pe 26 Mai 2012 12:23
Daca toate femeiele casatorite ar recunoaste ca fac sex cu un alt barbat , numarul copiilor crescuti monoparental ar creste cu o pondere semnificativa.In concluzie pentru a reduce la minim pierderile colaterale ,aplicati strategia In cazul cand sotul afla, aplicati tactica regretului si a momentului de ratacire,sunt cazuri care au mers. In cazul in care sotul afla ,si hotararea lui de a divorta este irevocabila ,trebuie sa va resemnati ,si sa suportati consecintele.Este varianta care din pacate schimba destine si lasa durere in suflet. Sunt rani care se vindeca greu ,dar cicatricile raman pe vecie Exista si o varianta ,dura, cand sotul isi pierde ratiunea si devine criminal,ma intreb daca cateva minute de orgasm sau sevraj merita sa fie platite cu viata. Personal sunt de acord cu repectarea unor principii care tin de morala si etica convetuirii in familie,minciuna duce la lipsa de respect iar aceasta la umilirea partenerului, in acest caz cand spui ca iti iubesti sotul este o mare ipocrizie,de fapt traiesti sentimente false,iluzorii..Solutia care te scuteste de a-ti pune intrebarea:sa-i spun sau nu?,este dialogul transant ,ii spui direct si fara manajamente ca placerea sexuala,pentru tine este o necesitate vitala Toti ne plictisim de aceeasi mancare,de aceeasi imbracaminte,de aceeasi coafura,de acelasi sot,etc. intr-un cuvant de aceeasi rutina,cautam ineditul,uneori il gasim ,dar riscul unor consecinte il subevaluam
quark_said
Postat pe 26 Mai 2012 13:00
De la: Anubis, la data 2012-05-25 22:45:52 CUM e posibil sa gresesti culcandu-te cu alta persoana decat parterul tau, fie ca-i cu acte, fie ca nu-i?.


Achmed nigiodata nu z-a gulgat gu barderul. E rege ji inzenzibil, ga o gamila moarda. Achmed a breveread o vemeie, ghiar daga nu vagea barde din birginele lui Allah.
Dar gand ai agde be barder, adungi e bine za dugi ala barder la harem, za vie bazid de eunugi.
achmed
Postat pe 26 Mai 2012 13:13
nu recunosc ca mi-am inselat sotul, pe motiv ca n-am sot
nu am nici sotie, dara-mi-te sot! Doamne Fereste!
nu'sh de ce, da' nu m-am vazut vreodata in postura de sotie si nici de Elton John, nici cu pian si nici fara
heartbit
Postat pe 26 Mai 2012 13:17
Buna!

Cred ca cel mai corect fata de cel de langa tine..este sa ai spui adevarul. Daca nu e un papa lapte va simti ca ceva nu e in regula si se va prinde singur. Si atunci clar ca e greu de gasit o cale de impacare.

Un barbat inselat gandeste ca daca femeia lui a mers cu altul, relatia nu mai are rosts a continuie, nu poate sa se uite stramb zi de zi la cea de langa el. Dragostea trece, respectul daca nu exista o relatie se strica. Cine inseala da dovada de slabiciune si lipsa de respect.
Iosif_Gabor_1
Postat pe 26 Mai 2012 13:21
eu doar l-am informat in legatura cu posibilitatea de a -l insela ( desi nu cred ca acesta e cuvantul corect) si desi stiu ca nu i-a convenit pana la urma cred ca acceptat gandul
comprehensiv
Postat pe 26 Mai 2012 13:22
Exista si astel de familii, care de comun acord ,fie tacit sau declarat,traiesc deschis.Partenerii sunt indivizi cu o educatie asa zisa fara prejudecati si resentimente.Formeaza o familie pe baza unor afinitati legate de profesie,pasiuni, teluri educatia copiiloretc si mai putin pe respectarea unor principii legate de etica sociala sau morala crestina.Acest gen de convetuire, este blamat de cei din jur pentru ca marea majoritate traiesc in stilul conservator.Printesa_jo a dat dovada de imaturitate intelectuala , cand a postat povestea ei de amor liber fara nici un fel de remuscare,stiind f bine modul de gandire a majoritatii.Doamna draga nu va enervati,exista un principiu in Agora pe care trebuie sa-l respectam
quark_said
Postat pe 26 Mai 2012 13:36
De la: quark_said, la data 2012-05-26 13:00:47 Daca toate femeiele casatorite ar recunoaste ca fac sex cu un alt barbat , numarul copiilor crescuti monoparental ar creste cu o pondere semnificativa.In concluzie pentru a reduce la minim pierderile colaterale ,aplicati strategia ciocul mic In cazul cand sotul afla, aplicati tactica regretului si a momentului de ratacire,sunt cazuri care au mers. In cazul in care sotul afla ,si hotararea lui de a divorta este irevocabila ,trebuie sa va resemnati ,si sa suportati consecintele.Este varianta care din pacate schimba destine si lasa durere in suflet. Sunt rani care se vindeca greu ,dar cicatricile raman pe vecie Exista si o varianta ,dura, cand sotul isi pierde ratiunea si devine criminal,ma intreb daca cateva minute de orgasm sau sevraj merita sa fie platite cu viata. Personal sunt de acord cu repectarea unor principii care tin de morala si etica convetuirii in familie,minciuna duce la lipsa de respect iar aceasta la umilirea partenerului, in acest caz cand spui ca iti iubesti sotul este o mare ipocrizie,de fapt traiesti sentimente false,iluzorii..Solutia care te scuteste de a-ti pune intrebarea:sa-i spun sau nu?,este dialogul transant ,ii spui direct si fara manajamente ca placerea sexuala,pentru tine este o necesitate vitala Toti ne plictisim de aceeasi mancare,de aceeasi imbracaminte,de aceeasi coafura,de acelasi sot,etc. intr-un cuvant de aceeasi rutina,cautam ineditul,uneori il gasim ,dar riscul unor consecinte il subevaluam
quark_said
Postat pe 26 Mai 2012 13:41
printesa, faptul ca i-ai spus e o mare bila alba, pina la urma - iar motivele de a cauta ceva ce satisface o nevoie afectiva sint evidente.
Problema, "greseala" daca vrei, e ca nevoia afectiva ramine. Si ramine neindeplinita.
Camarazi am si eu. Dar nu ii numesc soti.
Am toata increderea din lume in ei, am tot respectul, putem calatori peste tot si dormim in acelasi hotel, avion sau bivuac fara sa ne punem problema ca eu sint femeie si ala barbat. Putem fi foarte bine femei, barbati sau neutri. E nevoia de a avea prieteni. Nu nevoia de a iubi sau de a fi iubita - asta n-are nimic "prietenesc" in ea. Si nici nu trece cu virsta. Cu virsta doar o ascunzi, probabil, mai mult, in virtutea preudecatilor sociale ca na, ce mai ai 20 de ani sa te pupi cu el pe banca in parc?
In realitate, o femeie ramine la fel de femeie si se viseaza la fel de "printesa" si la 20, si la 50, si cit timp e vie... Faptul ca tu alegi sa ii fii "fidela" celui mai bun prieten - care iti e doar prieten - inseamna ca incerci sa iti amputezi o parte importanta din suflet. Poti sa incerci. Succes, sa si reusesti...
Pentru ca, daca nu reusesti, lasind la o parte faptul ca l-ai facut pe barbatu-tau sa sufere,ai luat o decizie care te face pe tine sa suferi.
quasaria
Postat pe 26 Mai 2012 13:48
Este posibil sa nu fiu de acord cu tine . Cred ca ce-a mai mare valoare in viata este cel de a spune adevarul indiferent cat de mult doare. Inca nu l-am inselat si desi e leste musulman stiu ca ceea ce i-am spus nu este usor dar convenit sa nu ne mintim acelasi lucru a spus si el ca imi va cere voie atunci cand el poate va gasi pe cineva . Nu s-a intamplat inca nici la mine si nici la el dar cu siguranta nu as putea dormi linistita lange el stiind ca am petrecut clipe minunate cu alt barbat
comprehensiv
Postat pe 26 Mai 2012 13:49
am spus si am sa o mai spun:nu-mi plac si nici n-am sa port vreodata corsete care ma strang oricat ar fi la moda.Asadar imi port "caciula pe o ureche" si daca am chef
sa fluier.....fluier.
printesa_jo
Postat pe 26 Mai 2012 16:20
-Draga mea.-zise Suzuki lui nevasta-sa. Ti-am mai spus sa lasi copiii afara nu numai pe Baluba. O fi el cuminte, dar nu vezi ce negru s-a facut din cauza soarelui? Este drept ca ma ocup de afaceri si n-am prea mult timp sa ma ocup de voi, dar ce-o sa zica lumea?
garbo_1713
Postat pe 26 Mai 2012 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tradare orala neinfatuata !!! 59 De la: dor72 23 Mai 2011 23:08
buna...am nevoie de un sfat va rog.. 10 De la: garbo070402 9 Martie 2010 00:05
toti imi spun k m-a inselat,ea-mi jura ca nu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 29 De la: Flo_Pa800 21 Decembrie 2013 01:24
amanta-sotie 190 De la: christine21 8 Noiembrie 2013 08:45
Am nevoie de sfaturi de la oameni maturi!! 38 De la: ioana10000 2 Martie 2012 21:26
Setari Cookie-uri