ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Riduri si pete

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

ma patez foarte tare de la soare si atunci ridurile se accentueaza si mai mult,.. ma ajuta aceasta crema anti rid?
  citeaza   raspunde

Care??? despre care crema vorbesti???
  citeaza   raspunde

exista creme cu factor de protectie, dar trebuie sa intrebi la farmacie sa iti recomande si chiar medicul dermatolog ca sa vezi cum combini cremele astea; de obicei pe langa antirid se adauga si crema cu FP 50
  citeaza   raspunde

Pai aia e crema antirid nu......anti pete!deci te ajuta (cica) sa nu faci riduri!Deci mergi la farmacie si cere ceva pt.pete!
  citeaza   raspunde

inseamna ca ai pielea fffff deshidratata,in opinia mea si din propria experienta tb sa faci un tratament de hidratare intens al pielii faciale.ieftin si eficae ar fi vit Asi E (fiole cumoarate din farmacie}2-3 picciri din fiecare,amestecate cu ulei de masline,faci un masaj fin cca 3-5 minute,lasi sa actioneze 20-30 min,dupa care clatesti cu apa calduta.Succes!!!!!!!!!!!
  citeaza   raspunde

Evita soarele pe cat posibil si foloseste o crema antirid cu SPF cat mai mare (SPF 50) si bea multe lichide.
Daca ti se pare ca soarele iti accentueaza si ridurile,s-ar putea sa nu foloseste crema antirid potrivita tie.
Ar fi ok sa te vada si un medic ,sa nu cumva sa-ti apara petele si de la o deficienta a ficatului.
  citeaza   raspunde

Mergi la dermatolog cu incredere,e singura persoana care te poate ajuta cu adevarat.Tipul de piele difera de la persoana la alta(toata lumea stie asta)Am avut si eu in trecut acceasi problema si cu ajutorul unui dermatolog foarte bun am scapat de riduri fine,pete si mai ales de piele deshidratata
  citeaza   raspunde

Poate pare costisitor dar te asigur ca nu e deloc
  citeaza   raspunde

Buna ziua, draga mea! Ai un ten sensibil. Iti recomand, din tot sufltul, produsele cosmetice Mary Kay. In gama pentru ingrijirea tenului sunt produse speciale pentr tipul tau de ten. Da enu ai probleme cu ficatul, ma poti contacta oricand doresti, pentru a-ti recomanda produsele necesare tipullui tau de ten. Iti doresc o zi buna!
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: