trasaturile barbatului infidel

de curand am citit un articol interesant cum ca trasaturile fetei pot determina caracterul unui barbat si, mai mult, daca el insala sau nu. voi ati auzit ceva de asta?
garbo_1322
Postat pe 8 Mai 2012 16:34
UN SOT SAU O SOTIE CAND SE DUCE CU O ALTA PERSOANA NU INSEALA PARTENERU.E LIPSA DE INCREDERE IN PROPRIA PERSOANA. EU O NUMESC LASITATE
vali66
Postat pe 13 Mai 2012 11:05
Exista o teorie a lui Lombrosso,despre dinamica fetelor oamenilor care le descrie caracterul,ea fiind folosita in studiul criminalistic.In cazul infidelitatii barbatilor insa este nevoie numai de determinarea sexului-este sex masculin?-daca da raspunsul este clar -INSEALA-ori de cite ori poate sau are ocazia sa o faca.Din fericire pentru partenere,nu foarte multi barbati reusesc sa-si duca la indeplinire dorintele lor de cuceritori fatali dupa cum se cred ei insisi.Daca te iubeste,nu te va insela cel putin in perioada din viata cand conteaza cu adevarat ,adica la tinerete.Dupa aceea o sa-si doreasca ,dar va observa ca este mult prea tarziu pentru el,pentru tine insa...Daca ar trebui sa raspunzi la intrebarea":Ce trasaturi au femeile care isi inseala barbatul?" cat timp si spatiu ti-ar lua reaspunsul?
garbo265966
Postat pe 15 Mai 2012 11:07
Au ochi albatrii, s nali, gropie-n obraz...
Femeile sunt frumoase/ urte, nalte/minione, brunete/blonde/rocate....

Topic...
Axl_R
Postat pe 15 Mai 2012 12:04
trasaturile barbatului infidel sunt din toate pozitiile si peste tot, spre deosebire de trasaturile femeii infidele care sunt la fel ca ale barbatului infidel! dupa cum se stie, cine se aseamana se aduna!
Q.E.D.
heartbit
Postat pe 15 Mai 2012 12:14
Eu cred ca nu trasaturile fetei sunt concludente,un barbat infidel duce in circa lipsa de educatie si bun simt fata de consoarta sa.Si femeilor infidele le dau acelasi verdict.Mai luam in calcul si atractia chimica dintre doua persoane si de ce nu si particica genetica nascuta din proverbul "aschia nu sare departe de trunchi",
ladyyoso
Postat pe 16 Mai 2012 21:47
nu cred ca exista nici o trasatura a "barbatului infidel" pentru simplul motiv ca aia nu sint barbati: sint niste putzulica tristi si complexati, care n-au cojones nici sa recunoasca ce vor si ce fac, nici sa ia vreo decizie.
quasaria
Postat pe 16 Mai 2012 21:56
Barbatii inseala.Femeile inseala.Nu au un afis pe frunte cu recunoasterea asta....Si atunci cine suntem noi sa aruncam cu piatra?Oare noi nu inselam ?Eu nu sunt perfecta ,recunosc ca insel ,uneori chiar pe mine insami.Cred ca mai important e sa descoperim de ce inselam si de ce suntem inselati in relatia cu sotii,prietenii,sefii,mediul in care traim.
printesa_jo
Postat pe 23 Mai 2012 12:11
De vina este testosteronul, principalul hormon masculin. Dupa varsta de 20 de ani, nivelul acestui hormon scade in corpul barbatilor. Aceasta scadere se manifesta si prin scaderea pasiunii.
Coborarea nivelului de testosteron poate provoca si alte complicatii, cum ar fi depresia, atacul de cord si chiar dementa. Solutia petru ca nivelul testosteronului sa revina la valori mai mari este ca barbatii sa traiasca noi experiente in compania altor femei.
Cercetatorii afirma ca pana si flirtul cu o femeie atragatoare poate creste nivelul testrosteronului in corpul barbatilor. In cateva minute, testosteronul creste cu aproximativ 14 procente. Problema apare cand unii barbati confunda testosteronul cu dragostea si regreta ulterior deciziile luate.
joulie
Postat pe 23 Mai 2012 13:18
printeso, ma leshi cu teoria asta a diversitatii? Nevertebratele astea fac umbra pamintului degeaba, creier n-au, suflet n-au... le-au pierdut printre picioare - au doar exces hormonal.
Nu e nimic de inteles si compatimit aici.

Da, joulie, sa se duca sa isi faca tratament hormonal sa nu le cada barba si putza. Pt. asta nu trebuie sa minta pe nimeni.
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 01:59
Desigur ca te las cu parerea ta asa cum si eu am sa raman la parerea mea.Eu nu-s suparata pe lume pentru bunele sau relele ei ci le iau ca atare.Vorbele urate,jignirile,frustrarea n-au castigat ,niciodata,nici o batalie.
In viata asta am avut parte si sa fiu inselata dar am si inselat la randul meu si....iata-ma,inca traiesc.Si culmea ,consider ca am ''coloana vertebrala'' daca imi asum si partile mai putin placute ale existentei mele.Pe cel care m-a inselat l-am iertat.Pe mine asijderea m-am iertat.Viata e mult mai frumoasa daca nu ne lasam sufocati de de nervi,nemultumiri,frusrari.Toata lumea incalca reguli.Atat in timpul nostru cat si in toate timpurile.
Sa fii iubit/a!
printesa_jo
Postat pe 24 Mai 2012 17:18
tu poti sa consideri ce vrei, asta nu inseamna ca ai.
Un om care nu isi asuma responsabilitatea pentru ce face nu se poate numi om. E egal cu zero. Nu e vorba de "iertari" sau alte siroape: e vorba pur si simplu de evaluare. De constatari. De iertat, iarta al de sus - aici, jos, tot ce poti face este sa eviti sa ai prin preajma rahaturi cu ochi. Atit.
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 17:29
Pt binele meu am sa te iert si am sa ies din acest ''dialog''.Iti doresc numai bine.
printesa_jo
Postat pe 24 Mai 2012 17:37
As fi de acord cu tine daca,uneori,la nervi nu as arunca cuvinte gen ''nu esti bun de nimic''(mai ales cand apa umple podeua si el se incurca in maine).Gandindu-ma la spusele tale ma intreb daca nu cumva chiar eu ii stribesc increderea in el....Ce zici,noi nu avem nici o vina pentru greselile celui de langa noi?Stim sa-i fim alaturi atunci cand are nevoie?reala nevoie a lui nu cand credem noi ca ar avea nevoie.
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia si ti-ar marturisi ca s-a indragostit de altcineva cum ai proceda?Ai aprecia taria caracterului si curajul martursirii sau ai face o scena e mai mare dragul?Poti sa-ti tii in frau propriile sentimente si sa intelegi ca el iti cere ajutorul?Cu toti stim ca dragostea are porti nevazute de a te cuprinde,chiar fara voia ta.
Sa fii iubit/a!
printesa_jo
Postat pe 24 Mai 2012 17:45
De la: printesa_jo, la data 2012-05-24 17:45:19As fi de acord cu tine daca,uneori,la nervi nu as arunca cuvinte gen ''nu esti bun de nimic''(mai ales cand apa umple podeua si el se incurca in maine).Gandindu-ma la spusele tale ma intreb daca nu cumva chiar eu ii stribesc increderea in el....Ce zici,noi nu avem nici o vina pentru greselile celui de langa noi?Stim sa-i fim alaturi atunci cand are nevoie?reala nevoie a lui nu cand credem noi ca ar avea nevoie.
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia si ti-ar marturisi ca s-a indragostit de altcineva cum ai proceda?Ai aprecia taria caracterului si curajul martursirii sau ai face o scena e mai mare dragul?Poti sa-ti tii in frau propriile sentimente si sa intelegi ca el iti cere ajutorul?Cu toti stim ca dragostea are porti nevazute de a te cuprinde,chiar fara voia ta.
Sa fii iubit/a![/quot
Acest raspuns era pt vali66.Inca nu ma descurc prea bine cu site-ul.Scz.
printesa_jo
Postat pe 24 Mai 2012 17:47
E foarte simplu. Barbatii fideli...oare exista aa cv?.............sa zicem ca ar exista....sunt aceia care nu-i dau cu o tona de parfum cand pleaca de acs....nu se uita dupa alte femei cu tine de mana...nu pleaca noaptea de acasa i nu-ti cumpara niciodata flori...poate doar de ziua ta. Barbatii infideli.....sunt aceia care : clipesc prea des, stau ın oglinda i se admira singuri, cand vin acasa miros a parfum...dar nu e parfumul lor, nu mananca seara acs cu tn deoarece a mancat la amanta, dar sustine tare ca e fff obosit( my ex)...de aceea nu poate sa manance cu tn, ıti aduce flori fara motiv, ıti cumpara cadouri scumpe...de ce?..ca sa nu simti k te ıneala, d'aia.....pleaca ın dese delegatii de serviciu, spune el....dar de fapt...se cazeaza 5 zile cu amanta la un hotel departe, la vreo 600 km de casa.....vorbete prea mult, se lauda, ca el nu e nimeni, ıl prinzi cu minciuna dar el sustine cu vehementa pe-a lui....se uita dupa toate femeile urate care-i ies ın cale, netinand cont ca are acasa o adevarata printesa, face dragoste cu tn f rar, ıi tine telefonul cand e cu tine, doar pe silence, iar seara cand vine acs dl job i-l ınchide fff repede, primete mesaje ciudate.....etc..etc...pot sa enumar pn maine seara.....s atatea indicii....tb doar sa tii ochii ffff deschii...i-i prinzi.....eu l-am prins, dupa 2 ani...i l-am parasit ın 3 secunde.punct.unde scuip, nu mai ling.beliti ochii.
180680
Postat pe 27 Mai 2012 06:38
De la: printesa_jo, la data 2012-05-23 12:11:08Barbatii inseala.Femeile inseala.Nu au un afis pe frunte cu recunoasterea asta....Si atunci cine suntem noi sa aruncam cu piatra?Oare noi nu inselam ?Eu nu sunt perfecta ,recunosc ca insel ,uneori chiar pe mine insami.Cred ca mai important e sa descoperim de ce inselam si de ce suntem inselati in relatia cu sotii,prietenii,sefii,mediul in care traim.


Asa e "De ce inselam???" Daca te "integem" bine ....cu persoana respectiva???
gavril
Postat pe 27 Mai 2012 07:40
De ce inseala?simplu,,,,,,,din instinctul animalic pe care il au in ei. Pot avea acasa o sotie frumoasa ,desteapta,fidela,gospodina etc. Ei tot inseala. Sunt convinsa ca toti barbatii inseala,nu exista exceptii.....La noi este cheia,suntem libere sa spunem,,,Gata pana aici ti-a fost,,,Multa bafta tuturor si nu uitati ,viata este scurta ,nu va lasa-ti calcate in picioare.
maryextra
Postat pe 27 Mai 2012 08:18
o persoana are drept asupra ta atata cat ii ingadui tu sa aiba -este vorba de relatia victima-calau fiecare alege ce rol ii place

recomandare- 11 minute - paulo coelho
ankh
Postat pe 27 Mai 2012 08:41
la inceput era vorba de trasaturile fetei,asa am inteles eu.Ei bine va pot ca unul care studiaza acestea,ca se poate citi pe chip daca te-a inselat sau nu,dar pentru a afla cauza uita-te in oglinda ci cauta sa o afli pe chipul tau.Singurul sentiment care te opreste sa-ti inseli iubitul /a estefocul d ragostei care te face sa-ti dai si viata ca-n Romeo si Julieta, si care se aprinde singur dar trebuie sa stii cum sa-l mentii sa nu-l lasi sa se stinga si acest lucru este valabil pentru ambii parteneri.dar in viata din zilele noastre pe foarte multi Ii duce la starea civila interesul sau dorinta de-a nu mai fi singuri si astai cea mai mare greseala din viata fiecaruia.Ar mai fi multe de spus este un subiect inepuizabil.Va multumesc pentru rabdare.
garbo271148
Postat pe 27 Mai 2012 08:51
De la: printesa_jo, la data 2012-05-24 17:45:19As fi de acord cu tine daca,uneori,la nervi nu as arunca cuvinte gen ''nu esti bun de nimic''(mai ales cand apa umple podeua si el se incurca in maine).Gandindu-ma la spusele tale ma intreb daca nu cumva chiar eu ii stribesc increderea in el....Ce zici,noi nu avem nici o vina pentru greselile celui de langa noi?Stim sa-i fim alaturi atunci cand are nevoie?reala nevoie a lui nu cand credem noi ca ar avea nevoie.
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia si ti-ar marturisi ca s-a indragostit de altcineva cum ai proceda?Ai aprecia taria caracterului si curajul martursirii sau ai face o scena e mai mare dragul?Poti sa-ti tii in frau propriile sentimente si sa intelegi ca el iti cere ajutorul?Cu toti stim ca dragostea are porti nevazute de a te cuprinde,chiar fara voia ta.
Sa fii iubit/a!


Foarte adevarat, facem greseli ireparabile iar cand ne dam seama de ele este prea tarziu. Noi, unele dintre noi printre care ma numar avem darul de a-l face pe cel care l-am avut langa noi de a-si pierde increderea in propria persoana si atunci daca se simte inutil o cauta in alata parte, unde este apreciat. Viata merge inainte!!!

"Nu trebuie sa uitam ca traim intr-un Univers ordonat in care totul actioneaza cu o precizie minutioasa. Tot ceea ce daruim se intoarce mai devreme sau mai tarziu la noi" (Bob Proctor)

O duminica frumoasa pentru voi chiar daca afara ploua!
michu61
Postat pe 27 Mai 2012 09:15
Barbatul este o fiinta poligama prin natura ei. Masculii majoritatii speciilor au acelasi comportament. Imprastie pompieristic gene iar femeia selecteaza pentru a pazi specia de degenerare. Truism? Deloc, pentru ca tindem sa idealizam calitatile morale. In realitate suntem morali atat cat ne permit interesele speciei. Ori de cate ori creste miza sociala, scade moralitatea. Toti avem un "pret" care nu este neaparat convertibil in bani. Asta pentru ca daca vom calcula cat pierdem prin comportamente irationale,vom vedea ca nu castigul este miza ci implinirea intereselor speciei pe care le gasim in noi si pe care le servim fara sa stim, adesea chiar impotriva propriilor interese vizibile, identificabile la o prima privire. Acestea fiind spuse, si omul fiind o fiinta absolut irationala (din fericire, caci absolut rationale sunt doar calculatoarele si asta doar in limita programului) trebuie sa consemnam la capitolul "Ilogica" faptul ca omul e capabil de sacrificiul suprem in interesul altor fiinte, asta doar ca sa complicam definitiv jocul sau ca sa confirmam ca nu noi luam deciziile cele importante ci Specia, iar noi ne supunem cu candoare. Despre fidelitate in acest joc simplu si complicat in acelasi timp, numai de bine. Putem fi, barbatii, fideli, proportional cu riscurile pe care le concepem -nu toti suntem genii). Ma refer la riscurile de a pierde o partenera exceptionala, fata de care avem un raspuns sexual deosebit. Caci in jocul sexual se petrec o multime de rateuri si nepotriviri, sa nu uitam ca scopul nu e placerea, ea e doar capcana reproducerii. Nu e asadar deloc magulitor ca un barbat nu insala din frica. Noi ne imaginam paradisuri de devotament.


Adrian Onicescu
garbo223816
Postat pe 27 Mai 2012 09:20
Totul din cauza ca viata e scurta. Chiar nu inseli,sau vrei sa faci lucrurile astea in viata de apoi ?
Dorii_Francisc_1
Postat pe 27 Mai 2012 10:40
BINE SPUS quasaria
garbo_2931
Postat pe 27 Mai 2012 10:44
Asta ar trebui sa recunoastem cu totii. nu cred in cei care isi dau cu pumnii in piept ca " ei nu inseala". toata viata inselam si ne inselam singuri.
77
Postat pe 27 Mai 2012 11:40
Pana la urma si barbatii si femeile inseala doar ca unii barbati o fac mai des, asa sunt ei facuti au instinctul sexual mai puternic decat noi femeile. Si eu iubesc pe cineva care nu stie sa ma aprecieze pentru ceea ce sunt. Si daca m-ar insela as stii. Pur si simplu iti dai seama dupa comportament. Unii barbati mai inseala si din cauza ca femeia de langa ei nu stiu sa ii aprecieze, le vorbesc urat ori sunt geloase si posesive degeaba. Sau dragele mele colege de suferinta un barbat mai inseala si daca este refuzat sexual de o femeie. Mai sunt unele care se vaita. Of m-a inselat insa daca o intrebi de cand nu a mai facut dragoste cu el zice de vreo luna. Si o intreb de ce mai stai mai cu el daca nu il iubesti. Daca iubesti femeie de ce refuzi barbatul ala ca sa faci dragoste cu el? Hai esti o data obosita, esti 2 zile dar draga mea acel barbat fuge la alta ca asa e el constituit sexual. Are nevoie sa isi implineasca dorintele sexuale. Daca nu i le implinesti fuge la alta. Femeile inseala mai greu uneori decat barbatii. Unele femei se culca cu un barbat doar daca au ceva sentimente pentru el. Altele se mai ofera din interes material pe tava. Oricum interesant subiect. Este frumos sa iubesti dar este cumplit sa fii inselat de cel sau cea pe care iubesti.
garbo038606
Postat pe 27 Mai 2012 11:43
pt ingerasul luptator.....parererea mea este ca nici tu nu ai primit o educatie prea buna... adica in acest text emis de creieirasul tau ne arati ca ai cam lipsit de la lectia de romana '' Daca le pica o alta femeie doar nu sunt prosti sa rateze ocazia...
barbatii au fost lasati de mici sa faca ce vor ei,si nimeni nu s-a implicat in educatia lor de ai invata lucruri morale...de a-i respecta pe oameni si de a fii recunoscator''
asa ca morala rade ciob de oala sparta e valabila si in zilele noastre.
garbo218760
Postat pe 27 Mai 2012 11:51
toti inselam ... mai devreme sau mai tarziu... din diverse motive ... nu cred ca suntem noi in masura sa judecam pe cineva ... iar daca nu ti s a intamplat nu inseamna ca nu ti se va intampla .... nu mai judecati ca veti fi judecati si voi intr o zi
moniquea
Postat pe 27 Mai 2012 12:08
De la: gavril, la data 2012-05-27 07:40:08
De la: printesa_jo, la data 2012-05-23 12:11:08Barbatii inseala.Femeile inseala.Nu au un afis pe frunte cu recunoasterea asta....Si atunci cine suntem noi sa aruncam cu piatra?Oare noi nu inselam ?Eu nu sunt perfecta ,recunosc ca insel ,uneori chiar pe mine insami.Cred ca mai important e sa descoperim de ce inselam si de ce suntem inselati in relatia cu sotii,prietenii,sefii,mediul in care traim.


Asa e "De ce inselam???" Daca te "integem" bine ....cu persoana respectiva???



Nu ma pot abtine de ras efectiv imi place ideea cu barbaii infideli ........................super tare topicul am si eu acasa un infidel si spre deosebire de ceilalti infideli eu il pastrez nu il parasesc ca e bun si el la cate ceva, nu stiu ce sa comentez insa stiu ca nu exista happyever after sau printu care sa te iubeasca de aceea nu ma chinui sa il caut ci cand am chef sa ies in decor o fac cu perdelua si mare atentie si cu siguranta si el face la fel :::::::::::::::::::::oricum felicitari ptr topic imi place
_blondyna
Postat pe 27 Mai 2012 12:29
Se pare ca subiectul in discutie a aprins spiritele... Oare ce inseamna a insela?
A-ti atins numai latura sexuala a problemei. si daca este asa...de ce se ajunge la " a insela"
Sa aveti o zi senina in suflet, afara ploua si e trist...vorba lui Bacovia
garbo222840
Postat pe 27 Mai 2012 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ik b 98 De la: Celleste_ 12 Iunie 2010 13:15
Dilema sentimentala 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia si ti-ar marturisi ca s-a indragostit de altcineva cum ai proceda? 85 De la: printesa_jo 4 Noiembrie 2012 06:39
Iubire-tradare 59 De la: mariany 26 Septembrie 2013 22:00
Femei Rac 5 De la: cineva1 17 Iulie 2011 11:01
Setari Cookie-uri