eu berbec , el leu

dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic
rudicut
Postat pe 5 Mai 2012 11:14
Ambele zodii de foc se potrivesc destul de bine,au aceleasi vise,dorinte,pasiuni..Leul este orgolios dar poate trece peste copilariile berbecului.Leul are nevoie de multa atentie,caldura,iubire..Sunt doua zodii compatibile.
garbo102323
Postat pe 6 Mai 2012 08:47
...sunt ambitiosi amandoi si de aici sar scantei!...depinde doar de ei cum isi acorda prioritate!
caleidoscop
Postat pe 6 Mai 2012 14:03
De la: garbo102323, la data 2012-05-06 08:47:20Ambele zodii de foc se potrivesc destul de bine,au aceleasi vise,dorinte,pasiuni..Leul este orgolios dar poate trece peste copilariile berbecului.Leul are nevoie de multa atentie,caldura,iubire..Sunt doua zodii compatibile.


Sunt berbec cu ascendent in Leu, poate si din aceasta cauza consider ca sunt perfect compatibili cu conditia sa invete amandoi sa cedeze locul de lider in functie de situatie, pt ca amandoi sunt lideri inascuti, Leul e orgolios si incapatanat/perseverent, Berbecul nerabdator si incapatanat/perseverent, in rest...totul e OK!

Cele mai frumoase momente din viata, de care imi aduc aminte cu mare drag, mi le-am petrecut alaturi de nativi ai zodiei Leu.
ankh
Postat pe 15 Mai 2012 03:23
Si eu am trait aceasta experienta o perioada de aproape 6 ani Aveam 18 ani, era prima iubire si cred ca a ramas si ultima mea iubire in adevaratul sens al cuvintelor A fost sublim si foarte pasional,nu l-am uitat si cred ca nu-l voi uita niciodata ..la fel si el cand ne intalnim intamplator imi spune ca am fost marea si singura lui iubire Intre noi au fost multe orgolii peste care EU nu am putut trece si sa stiti ca ORGOLIUL e un mare defect si nicidecum o calitate...Feriti-va cat puteti de mult de orgoliu ca e devastator....Sunt casatorita de aproape 31 de ani, am 2 copii, imi iubesc sotul dar mai ales il respect Ce-a fost atunci intre o berbeaca si un leu, nu v-a mai fi niciodata !..si voi muri cu acea iubire in gand Daca tu esti berbeaca, calca-ti pe orgoliu,iarta-l daca-ti greseste si ramaneti fericiti toata viata pt ca-i o compatibilitate desavarsita ! Mult noroc !
florivizireanu
Postat pe 18 Mai 2012 12:39
din ce spune zodiacul combinatia e buna; acum nah, conteaza multe, educatia in primul rand si mediul in care si-a petrecut timpul.
adeline
Postat pe 18 Mai 2012 15:45
Berbecul este nerabdator,rapid........leul nu este!Leul are nevoie de iubire......berbecul nu prea are timp de asta!Deci? Nu se potrivesc decat ca prieteni!
mitiduk
Postat pe 19 Mai 2012 15:17
De la: rudicut, la data 2012-05-05 11:14:45 dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic



Femeia Berbec

Deci te-ai ndrgostit de o femeie din zodia Berbecului. Nu tiu dac s te felicit sau s te comptimesc. Poate c ea i nchipuie c dragostea e viaa ei, dar e prea adnc absorbit de lumea din jur, ca s nu mai spunem de propria persoan, pentru ca dragostea s fie centrul existenei ei. Se poate descurca fr un brbat mai uor dect orice alt femeie pe care ai ntlnit-o vreodat. Desigur, a se descurca fr un brbat nu e acelai lucru cu a tri fr iubire. Va avea tot timpul nevoie de acel erou al viselor ei dup care s tnjeasc n adncul sufletului. El poate fi o iubire de demult sau de departe, ori o iubire nc nentlnit, dar ea se va gndi la el n timpul unei ploi de primvar, cnd aude un anumit cntec sau cnd fulger. Totui, dac brbatul respectiv nu e o prezen fizic n viaa ei, nu i va duce prea tare dorul. Orice ar putea face el, ea e convins c poate face mai bine. Fata din Berbec nu ateapt s-i deschid cineva ua, i pune singur haina, i poart singur btliile, i trage singur scaunul la mas, i cheam taxiul i i aprinde igara fr vreun ajutor masculin. Pentru ea, a face un lucru cu mna e cel mai rapid mod de a-l duce la bun sfrit. Bineneles, atitudinea aceasta nu pic prea bine vulnerabilului ego masculin. Femeia aflat sub semnul lui Marte e hotrt s preia conducerea, s fie cea care preia iniiativa, chiar i n dragoste. Dintre toate femeile din toate zodiile, femeia Berbec e cea de la care trebuie s te atepi s te cear ea de so, mai ales dac nu eti prea hotrt. Apropie-te cu mult precauie de o fat din Berbec. Ea vrea s fie cea care conduce ntr-o poveste de dragoste. Ai face bine s te asiguri c i-ai cucerit inima nainte s o apuci de talie i s o srui. Altfel s-ar putea s te alegi cu un pumn n falc i s o vezi fugind ca o cprioar speriat. Nu te lsa nelat. Nu pudoarea feciorelnic o face s o rup la fug. Nu se teme de inteniile tale pasionale, ci de faptul c s-ar putea alege cu un sclav care o idolatrizeaz sau cu un celu ndrgostit, dispus s o urmeze peste tot fr crcnire. Ambele variante ar plictisi-o de moarte. Fii uor distant, ine-o n nesiguran i tu vei fi cel urmrit i "prins la cotitur". O femeie Berbec e ntotdeauna intrigat de un brbat care rezist farmecului ei. Mndria ei o va ndemna s fac orice ca s-i demonstreze c e irezistibil, chiar dac interesul pentru respectiva "prad" e trector. Scarlett O'Hara e ntruchiparea perfect a femeii din Berbec. Ca i Scarlett, ea va aduna la picioarele ei fiecare brbat disponibil pe o raz de kilometri ntregi, iar ntre timp inima ei va tnji dup singurul brbat pe care, dintr-un motiv sau altul, nu-l poate avea. Ca i Scarlett, ea se poate adapta rapid la orice condiii pentru a supravieui, fr s se plng. Amndou personajele snt destul de puternice pentru a sfida conveniile, a nfrunta un inamic sau chiar pentru a mpuca un om cu un calm ngheat pentru a-i proteja pe cei dragi. Femeia Berbec e foarte sensibil la complimente, dac acestea nu snt gratuite. Arat-i c o admiri, dar fr s-i aduci laude prea nflorite sau siropoase. n dragoste, loialitatea ei e uria atta timp ct reueti s-i menii iubirea vie, cci e profund sentimental. Vei observa la ea contradicia tipic Berbecilor; nu dorete s fii prea ostentativ cnd alergi dup ea, dar i pierde repde interesul pentru tine dac eti prea detaat. Nu-i dorete un brbat complet dominator, dar nici nu o vei ctiga stnd plin de adoraie la picioarele ei. Uluitor de idealist, uneori ea caut n zadar acel cavaler n armur strlucitoare care s cucereasc lumea, s i-o ofere cu delicatee i totui s nu-i sacrifice masculinitatea pentru ea. Din moment ce asemenea eroi exist doar n basme i n jurul Regelui Arthur, femeia din Berbec trece deseori singur prin via. Zilele ei snt strlucitoare i pline de ncntare, dar nopile snt uneori ntunecate i pline de dor. Totui, cnd visele ei nbuite se transform n cenu, tocmai cnd crezi c flacra din ea se stinge, ea se va ridica dintr-un salt i va cldi un nou rug. Aceast femeie trebuie s fie mndr de tine ca s te poat iubi. Dar nu te considera prea important ca s observi i calitile i talentele ei. Dei va cere mult de la tine, i va da napoi nsutit. Femeia dominat de Marte poate fi exagerat de generoas cu timpul i nelegerea ei, mprind cu tine cu drag inim obiectele i banii ei. Dar, cnd e vorba de dragoste, devine de-a dreptul zgrcit. n acest domeniu, "ce-i al ei, e al ei" i nu e nevoie de prea mult ca s-i provoci gelozia exploziv. Nu-i exprima admiraia fa de actria preferat n preajma ei i nu face prea multe complimente prietenelor ei. Un brbat care are o soie Berbec ar fi mai n siguran dac i-ar lua un secretar dect o secretar. Dac nu e pe primul loc pentru tine n toate privinele, te vei ntreba n scurt timp unde a disprut aa repede toat pasiunea i emoia excitant pe care i-o druia. Cnd o femeie din Berbec e rnit cu adevrat, se transform din flacr n iceberg. Focul ei arde intens i moare repede. Gheaa ei poate fi etern. Nu uita asta dac o iubeti profund - i e puin probabil c va accepta s o iubeti altfel dect profund. Femeia Berbec l aaz pe cel iubit pe un piedestal, ateptndu-se ca el s se ridice la nlimea imaginii ei imposibil de perfecte despre el, refuznd cu ncpnare s-i vad defectele, pn cnd acestea nu devin prea evidente chiar i pentru ea. Dac ai de gnd s critici iubitul, soul sau copilul unei femei din Berbec ai face bine s-i pui armur, cci va deveni extrem de tioas i va face remarci personale i usturtoare cnd vei ncerca s retezi aripile viselor ei. Din moment ce prefer compania brbailor celei a femeilor i pretinde admiraia fiecrui brbat pe care-l ntlnete, fie c el are nou sau nouzeci de ani, vei avea destule ocazii s simi acele mici nepturi provocate de monstrul verde al geloziei. ns ar fi mai nelept s te abii s le exprimi. Pe ct de feroce posesiv e ea fa de tine, pe att de intolerant e fa de manifestrile tale de gelozie. Femeia Berbec va insista s-i pstreze independena nainte i dup cstorie. Va trebui s ai ncredere n ea, indiferent unde s-ar duce i ce ar face, dei ea nu va avea aceeai ncredere n tine. Nu e chiar aa de ru cum pare, cci, o dat ce ai cucerit-o, aceast femeie i e complet credincioas. E incapabil s iubeasc doi brbai o dat, cci astfel de trdri i minciuni i snt complet strine. Cu excepia unor circumstane neobinuite, ea i va spune n fa c dragostea a murit nainte de a se dedica trup i suflet unei alte relaii.
Aceast femeie consider fiecare relaie n are e implicat ca fiind Unic i pentru totdeauna, aa c i se va dedica fr reineri, fr iretenii feminine, fr trucuri cochete, sau jocuri stupide. Ca i aciunile i vorbele ei, dragostea ei e direct, fr ocoliuri. Simplitatea emoiilor ei are o calitate curat i proaspt, dar acestea o pot bga deseori n ncurcturi. Probabil c vei fi nevoit s o mai ii uneori n fri, dar va accepta acest lucru cu o surprinztoare docilitate dac te iubete cu adevrat.
Femeile dominate de Marte au deseori cariere de succes. Pot face fa aproape oricrei profesii, de la agent de burs i agent imobiliar, pn la modeling i actorie. E puin probabil c vei reui s-o convingi s renune la slujb de dragul tu. S-ar putea s fac asta pentru un timp ca s se ocupe de viaa voastr comun, pe care o viseaz idilic i perfect, dar dup un timp va dori s se ntoarc la lucru. Lsai-o. Va fi mult mai iubitoare i blnd dac va fi lsat s-i umple timpul cu ceva ce o intereseaz. Frustrrile acumulate ale celor din Berbec pot duce la probleme prea mari ca s le mai gsii soluii.
zack
Postat pe 20 Mai 2012 12:22
De la: rudicut, la data 2012-05-05 11:14:45 dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic


Nimic nu o descurajeaz pe aceast femeie. Fie c e o provocare, sau doar ceva ce crede c-i va nfrumusea viaa ea va ncerca s-i fac fa, chiar dac nu e prea practic. Impulsivitatea ei i poate provoca necazuri ce pot prea fr ieire, dar femeie Berbec crede cu trie n miracole i, de obicei, acestea se ntmpl. Desigur, i va iei ceva pr alb pn va nva s nu mai repete aceleai greeli, cci Berbecii nu prea nva din experien, dar spiritul ei e nenfrnt iar ncpnarea - proverbial.
S nu i faci niciodat probleme c femeia ta din Berbec va ceda n faa farmecelor unui lup. E imun la lupi i gigolo, dar pericolul de se lsa sedus de un idealist e mult mai mare, mai ales dac acesta susine o cauz pierdut. Dar nici acesta nu o va putea supune complet, cci asta e imposibil n cazul unei femei de sub semnul lui Marte. i va cumpra cadouri, i va mprumuta bani, te va ngriji cnd eti bolnav i te va ajuta s gseti o slujb, dar va atepta ca i tu s faci aceleai lucruri pentru ea. Va nega cu vehemen acest lucru, dar dac ea e nefericit se ateapt ca i tu s fii, iar dac e fericit vrea s fii la fel de fericit ca ea. Pentru o astfel de femeie, dragostea nseamn s mpari totul n mod egal. I se va prea firesc s-i foloseasc aparatul de ras, contul bancar, s fie prietena prietenilor ti i s mprteasc visurile tale. n schimb, tu poi face acelai lucru cu tot ce e al ei. Sigur, aparatul ei de ras s-ar putea s fie tocit, contul ei bancar depit, prieteniile ei cam superficiale, iar visurile ei cam prea mari pentru tine, dar ea nu e egoist i e dispus s le mpart cu tine. Dac vei refuza s-i mprteti un secret ai toate ansele s o scoi din mini i nu i doreti asta. Niciodat s nu o faci de rs n public cu hainele, gramatica sau comportamentul tu. Nici ea nu te va face de rs, cel puin nu din aceste motive.
Dac i rneti mndria sau i retezi entuziasmul aproape c i vei frnge inima. Snt destui cei care i fac asta n mod constant. Oamenilor nu le place o femeie care ine mereu s aib ultimul cuvnt i care se crede mai deteapt dect toi. Cnd va descoperi c, de fapt, nu e stpna universului va alerga nlcrimat n braele tale, copleit de faptul c lumea ei s-a prbuit. Atunci vei avea ocazia s o vezi aa cum e cu adevrat: extrem de neajutorat i vulnerabil, n ciuda faadei ei sigure de sine. Nu e o dur, dar i-ar dori s fie i atunci admir oamenii puternici i ncearc s-i imite. n aceste ocazii, cnd lumea rea i distruge visele, alin-o tandru i probabil c nu o vei pierde niciodat. Apr-o ntotdeauna de inamici. Nu te va ierta niciodat dac nu lupi pentru ea sau nu i ii partea. Dar fii pregtit s te mpaci cu ei cnd o va face i ea, ceea ce se va ntmpla, probabil, n scurt timp. i ea te va apra pe tine. O femeie Berbec va renuna sfidtor la orice beneficiu, dac e venit din partea cuiva care i-a rnit un prieten. Indignarea ei va fi fr margini. Nimic nu le caracterizeaz mai bine pe aceste femei dect loialitatea.
Dac o iei de soie, pregtete-te de bti de cap. Va avea multe interese exterioare familiei, cci cminul nu va fi niciodat un spaiu suficient pentru a-i manifesta energia creatoare.S nu te atepi din partea ei s ciripeasc vesel i fericit prin buctrie, verificnd plcinta din cuptor. Va fi o buctreas destul de bun i va ine casa curat ca un pahar (cel puin prile care se vd). i va coase nasturii i-i va clca cmile, dar asta nu nseamn c o s-i i plac aceste activiti. ns o femeie din zodia Berebcului poate face aproape orice cnd e necesar. Flacra ei seamn mai mult cu strlucirea diamantului dect cu lumina cald i reconfortant a focului din cmin. Fr ndoial c are o latur aspr, i momentele cnd i va provoca agitaie vor fi mult mai numeroase dect cele n care te va alina. Dar e o femeie provocatoare i nicodat nu te vei plictisi alturi de ea. n plus, te vei bucura de acele clipe de blndee care i domolesc intensitatea, dac vei avea rbdarea s scoi la iveal aceast sensibilitate a ei. Femeia dominat de Marte va ti s poarte o conversaie inteligent i i place s o fac. Nu te ascunde dup ziar n timpul micului dejun, cci s-ar putea s ajungi s-i faci singur omleta.
Rareori ai s-o auzi plngndu-se de vreo boal sau oboseal, dar cnd sufer, va tepta din partea ta foarte mult nelegere. Dei s-ar putea s fii nevoit s o legi de pat ca s o faci s se odihneasc atunci cnd are o febr de 40 de grade, fii pregtit s o serveti la pat cnd are o durere de msea.
Pe femeia Berbec nu e recomandabil s o suni de la birou ca s-i spui c ai de lucru pn trziu, dect dac vrei focuri de artificii. N-o va deranja s-i pstreze cina cald, dar nu-i va plcea s nu tie unde eti, de fapt, i ce faci, aa c va suna la birou s te verifice. Soia din zodia Berbecului va face probabil o impresie excelent efului tu, cu condiia s o opreti cnd ncearc s-i spun cum ar trebui s-i fac treaba. Nu va avea nimic mpotriv s munceasc ea pentru a ntreine familia dac rmi temporar fr slujb, dar nu va respecta niciodat un brbat care ctig mai puin dect ea, dei nu-l va prsi n nici un caz din acest motiv, ci i va gsi scuze. Dac n una din acele rare ocazii cnd simte nevoia s se relaxeze i s se distreze ai lipsa de inspiraie s spui ceva dezaprobator, se va repezi direct la oglind i la sticla de parfum. Din acest punct de vedere e la fel de feminin a nsi Eva. Femeia dominat de Marte e vanitoas, ceea ce nseman c e hipersensibil la orice legat de nfiarea ei, de la vrst pn la o remarc inocent cum c ar arta obosit, pe care ea o va lua drept o aluzie c arat ca o hoac trecut.
Ca mam, va avea grij ca progeniturile ei s fie curate, fericite, sntoase i iubite, dar probabil c nu-i va lua n brae copiii de cte ori vor plnge i nici nu va fi exagerat de protectoare. n schimb, cei mici vor avea parte de numeroase srutri drgstoase, impulsive, i mbriri inimoase. O mam Berbec i va nva copiii s cread n spiridui i i va duce n parc la plimbare, ca s le arate urmele strlucitoare lsate pe pajite de zne cnd au dansat n lumina lunii, acolo unde alii ar vedea doar roua de pe iarb. O astfel de mam creeaz o lume magic pentru copiii ei, cci ntr-o astfel de lume triete i ea. Nu va fi un printe indulgent, ci va insista asupra unei discipline stricte, iar copiii ei vor deveni aduli independeni.
Aceast femeie poate fi iraional de temperamental i poate face scene violente, dar furia ei strnit att de uor se va risipi la fel de repede. Nu poart niciodat pic, nu caut s se rzbune, nu se autocomptimete i nici nu se macin n sinea ei. Muli i vor spune c o femeie Berbec e complet masculin, dar s nu-i crezi! E femeie pn la ultima celul sub exteriorul ei ostentativ i puternic, poate chiar prea femeie pentru un brbat obinuit. Dar, bineneles, un cavaler n armur strlucitoare nu e un brbat obinuit. Dac eti un astfel de cavaler singuratic i curajos, aceasta e femeia visurilor tale, pentru care merit s lupi cu toi balaurii din lume.

zack
Postat pe 20 Mai 2012 12:22
De la: rudicut, la data 2012-05-05 11:14:45 dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic


Brbatul din zodia Leului

Cnd Gray a scris versurile despre o floare "nscut pentru a nflori nevzut i a-i risipi dulceaa n deert", n mod sigur nu descria un nativ din Leu. Probabil c ai s-l vezi pe acest brbat lfindu-se n lumina strlucitoare a soarelui i poate c ai s-l vezi innd discursuri nflorite, dar asta nu se va ntmpla n nici un caz n pustietatea deertului. Mai mult ca sigur l vei gsi pe o scen sau n faa unui cerc de prieteni sau rude pline de adoraie. O fi risipind el bani, dar nici prin cap nu-i trece s-i risipeasc dulceaa n vnt. Va avea ntotdeauna un public.
Cam asta e esena personajului. Secretul cu ajutorul cruia poi pune mna pe un Leu e foarte simplu: fii publicul lui. Spre deosebire de amicii lui din Fecioar sau Vrstor, Leul se va arunca bucuros n vltoarea unei delicioase aventuri romantice dac i joci crile cum trebuie, l adori, l flatezi i l respeci.
Ai de-a face cu un flamboiant brbat de august? Pune-i ochelarii de soare i cedeaz strlucirii lui orbitoare. Ai de-a face cu unul dintre Leii blnzi, linitii? Nu te lsa pclit de moliciunea lui rafinat. F o micare greit i vor zbura scntei. Nu uita, el doar joac rolul unui suflet modest. Sub comportamentul curtenitor i linitea rbdtoare ard nbuit ruguri de demnitate mndr i vanitate arogant, gata s izbucneasc i s prjoleasc femeia insistent i destul de fraier nct s cread c-l poate conduce.
Leul va fi un pretendent galant i plin de cavalerism, afectuos, sentimental, tandru i protector. Nu va fi nevoie s-i ntinzi cine tie ce capcane complicate pentru a-l convinge s-i fac avansuri romantice. Unii spun chiar c Leii snt n stare de pasiune instantanee. Nu trebuie dect s adaugi ocazia potrivit, s amesteci totul cu lumnri aprinse i viori i dragostea va nflori rapid, ca un trandafir rou. De fapt, poi s lai la o parte lumnrile i muzica dac nu le ai la ndemn, i s foloseti doar primul ingredient. Rezultatul va fi acelai. Dac din viaa lui lipsete iubirea, ferocea felin se va usca pe picioare, ntr-un mod ct mai dramatic, desigur. El trebuie s fie adorat, altfel moare. Brbaii din Leu nu se uit la bani cnd fac curte unei femei. Vei fi dus la cele mai bune restaurante, copleit cu parfumuri i flori, condus cu mndrie la teatru i vei primi scrisori de dragoste fantastice. Sincer vorbind, ar trebui s ai o inim de piatr ca s-i reziti.
Probabil c de-acum i nchipui c ai apucat pe Dumnezeu de un picior. Nu chiar. Iubirea Leonin nu e deloc lipsit de probleme. Ar fi bine s iei aminte la rsfatele metrese ale regilor. Leul te va invita n brlogul lui i te va nclzi cu inima lui mare, dar lcaul lui se poate transforma pentru tine ntr-o nchisoare luxoas. E gelos? Rspunsul e "DA!", scris mare, cu neon orbitor. i aparii trup, suflet i minte. i va spune cu ce s te mbraci, pe ce parte s-i faci crarea, ce cri s citeti, care prieteni merit pstrai i cum s-i organizezi mai bine ziua. Va dori s tie de ce ai lipsit dou ore cnd ai spus c pleci la cumprturi pentru o or, cu cine te-ai ntlnit pe drum, ce-a spus persoana respectiv i chiar se va supra dac nu i vei spune la ce te gndeai cnd priveai n gol pe geamul de la buctrie n timp ce-i fceai omleta. Dac te gndeai la alt brbat? Nu uita niciodat de fora temperamentului lui impulsiv atunci cnd e strnit. S-l tachinezi flirtnd din cnd n cnd cu alii ca s-i dovedeti c eti nc seductoare e o nebunie. tie c eti seductoare. Nu are nevoie de nici un fel de dovezi. n plus, brbatul tu din Leu e n stare s-i pun la podea pe nevinovaii ti prieteni de sex masculin, dac nu s-i i bage n spital, atunci cnd e mpins dincolo de limite.
Nu e totul lapte i miere n relaia amoroas cu un Leu, fie el pisoi linitit sau motan vagabond. Fiecare femeie ndrgostit de un nativ al acestei zodii ar trebui s vad de mai multe ori filmul "Anna i regele" i s studieze fiecare cadru cu atenie. Monarhul siamez din poveste era un Leu tipic, iar tehnica Annei i va oferi soluii nepreuite. Mai nti provocarea, pentru a-i strni interesul, iar n final supunere feminin, dup ce l-ai fcut s-i bage bine n cap faptul c nu te vei lsa complet devorat. Povestea ei e cu adevrat "lectur obligatorie". nchiriaz caseta i dormi cu ea sub pern.
Fii pregtit s-l ii cu picioarele pe pmnt cnd o ia razna cu entuziasmul lui i fii gata s-l potoleti cnd face dintr-o problem mrunt o chestiune de via i de moarte. Are nevoie de stabilitatea ta pentru a compensa propria lui mndrie iraional. Dac nu eti o persoan echilibrat, dragostea voastr se va transforma ntr-o continu btlie. V vei despri i mpca ntr-un ritm att de rapid, nct prietenii votri n-o s mai tie ce se ntmpl.
Nu ncerca s fii o femeie de carier. Iubitul tu leonin nu va accepta niciodat asta. Cariera ta este EL! Poate c-i va permite perechii sale s ias din brlog ca s ctige ceva bani cnd contul din banc e subiat, dar femeia respectiv ar face bine s-l asigure c slujba ei e pe ultimul loc n topul preocuprilor, dup el i cuibul lor comun. El nu va tolera concurena, fie ea din partea altui brbat sau a unui interes exterior. Dac eti suficient de curajoas ca s accepi aceste provocri, mergi i-i cumpr trusoul de nunt, dar ai grij s fie ct mai elegant. Leul tu nu va scpa nici o ocazie de a se mndri cu tine. F-l de rs n public artnd a orice altceva, numai a regin nu, i s-ar putea s stai mult i bine la altar ateptndu-l s apar.
O dat mritat i profund iubit, poi s te consideri binecuvntat. Soul tu va fi la fel de bun i generos ca regele Arthur, cu condiia ca el s fie cel mai important personaj n familie. Probabil c i va spune deseori ct de frumoas eti, i va da o sum lunar bunicic pentru cheltuieli i (minune a minunilor pentru un brbat att de nclinat spre romantism!) exist toate ansele s-i rmn credincios. Leul e de obicei prea lene ca s mai vneze chipuri drglae o dat ce a gsit o pereche care-i va conduce regatul cu mini capabile, n timp ce el moie linitit n hamac. Se va juca drgstos cu puii, i va proteja partenera mpotriva oricrui pericol i o va ncnta cu ambiia lui de a ajunge pe cea mai nalt treapt n carier.
Cu un so din aceast zodie vei avea o via social foarte activ, dar nu vei pierde foarte multe nopi, cci el nu i sacrific somnul de nfrumuseare. Totui, va avea nopi petrecute "cu bieii" i uneori va simi nevoia s-i asume riscuri, aa c va face oarece jonglerii financiare. ns exist compensaii: cum te-ar putea certa pentru c i-ai cumprat o cciul din blan de nurc atunci cnd el a pierdut costul unei haine de nurc la un pocher cu prietenii? ine-l ct mai departe de licitaii, chiar dac ar fi s-l legi de scaun i s-l ncui n cas, pentru c simte un impuls irezistibil de a licita mai mult dect oricine, pentru orice! Tot el va fi cel care, n public, va nfca nota de plat strignd vesel: "Fac eu cinste!" i va lsa la restaurant banii pentru noul tu frigider. n Las Vegas s-ar simi ca acas!
zack
Postat pe 20 Mai 2012 12:24
De la: rudicut, la data 2012-05-05 11:14:45 dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic



Leul are ns o calitate pe care s-ar putea s o gseti foarte important: aproape toi nativii au un talent nnscut pentru a repara lucruri. Poate fi orice, de la o clan blocat sau un robinet nepenit, pn la un casetofon sau o combin dintre cele mai complicate. Dac e un Leu tipic, nu va rezista s nu-i pun la ncercare capacitatea de a face s mearg ceva stricat. Dac nici una dintre metode nu d rezultate, va trage un ut plin de furie leonin obiectului neobrzat i, brusc, clana se va deschide, robinetul va mproca o adevrat Niagar, casetofonul va ncepe s cnte. Acest semn pare s aib o calitate mecanic. Muli brbai dominai de Soare snt n stare s desfac un motor de main n buci i s-l fac la loc, abia mnjindu-se pe mini. Nu e genul care s lase o balama desfcut s atrne aa luni de zile sau o eav spart s picure la nesfrit. Un numr surprinztor de mare de Lei pot s-i fac singuri mobil sau s-i construiasc o camer n plus la cas, fr ajutorul profesionitilor. Probabil c i va face n pivni propriul lui atelier. Nu te plnge pentru un pic de rumegu pe covor, ocupaia asta l face fericit i l ine seara acas.
Solarul e sufletul petrecerilor, dar nu e prost. Poart masca bufonului pentru a atrage atenia asupra lui, dar publicul simte de obicei c ar face bine s nu uite s-l respecte chiar i atunci cnd e pus pe joac. Indiferent de aparene, firea adevrat a brbatului Leu nu are nimic degajat. E mult mai tenace i ncpnat dect pare. tie ce vrea i de obicei obine ce vrea. n plus, tie s i pstreze ce obine.
Dac ai pretenia s-i fie fidel n perioada n care i face curte, ai grij s-i dai romantism i afeciune din plin, altfel uriaa lui nevoie de dragoste i admiraie l va trimite la vntoare prin toat jungla. Dac relaia voastr e profund i real, probabil c-i va fi loial, dar ochii i vor mai rtci din cnd n cnd. n privina asta nu prea ai ce s faci, doar s-l ii legat la ochi. Leul iubete frumuseea aa c, dac eti genul pe care l apuc gelozia din cauza unei simple priviri admirative aruncate n direcia altei femei, f bine i descoper ct mai repede tolerana! Un brbat solar prsit de iubit din cauza flirturilor lui va fi sincer uluit i rnit. n acest caz va fi capabil de orice, de la mimarea unui atac de cord, pn la compunerea unui bilet de adio ptat de lacrimi false, pentru a-i strni mila i a te face s alergi napoi n braele lui primitoare. Va fi att de convingtor, nct te vei simi ca un monstru de cruzime. Dac nu-i plac scenele dramatice, emoionale, e mult mai simplu s ncerci s-l nelegi. Dac l tratezi cum trebuie, scprile lui vor fi oricum nevinovate
n ciuda buntii lor fundamentale, Leii nu snt niciodat prea sensibili la sentimentele altora. De fapt, majoritatea acestor brbai snt att de egocentrici nct pot fi brutal de sinceri i lipsii de tact. Dar sursul lor strlucitor alung rapid resentimentele. Nativul acestei zodii nu are nici urm de rutate n el. Poate avea izbucniri impulsive, nfricotoare, dar rutatea nu face parte din matricea lui genetic i nu tie s fac fa cruzimii adevrate. i plac sporturile, dar o dat cu naintarea n vrst va prefera s le priveasc de pe tronul lui confortabil, n timp ce tu l serveti cu ce-i poftete inima.
Nu ntotdeauna, dar foarte des, brbaii solari au o pornire bizar. Spre deosebire de Capricorn, care caut s urce pe scara social prin cstorie, Leul tinde uneori s se nsoare cu cineva inferior lui. Dorina lui de a ocupa un loc de frunte n ierarhia social e la fel de puternic precum a Capricornului, dar pur i simplu nu poate rezista s nu-i achiziioneze "un supus", o persoan creia s-i fie superior din toate punctele de vedere. Uneori aceast alegere e cumplit de greit i vioreaua sfioas care sttea la picioarele lui privindu-l cu ochi plini de adoraie, fericit s respire acelai aer cu el se transform brusc i, printr-o micare surpriz, i nfac sceptrul. Cnd se ntmpl asta, Leul detronat devine un so ngrozitor de nefericit, care poart pe chip expresia tragic a unui monarh exilat.
E trist, dar adevrat: Leii au rareori familii numeroase. Muli dintre ei nu au deloc copii, snt desprii de ei sau au un singur copil. Pcat, pentru c snt tai afectuoi, minunai, poate chiar prea ngduitori ntre dou discursuri severe despre comportarea cuviincioas. Copilul vostru s-ar putea s se simt sufocat de preteniile tatlui sau plictisit de predicile lui interminabile, dar va nva rapid cum s-l flateze pentru a-l potoli. Leul va insista s fie respectat de copii i va fi, dar acetia vor obine probabil orice de la el folosind inteligent formula magic: "Da, tat. Ai perfect dreptate, tat". De aceea, de tine va depinde s-i disciplinezi copiii. Poate c progeniturile vor detesta arogana lui, dar i vor aminti de el cu afeciune n anii ce vor urma. Un sfat: nu da copiilor mai mult atenie dect lui, cci s-ar putea s strneti o groaz de necazuri din cauza uriaului lui orgoliu rnit, care va fi aproape imposibil de vindecat.
Pe scurt, brbatul tu din zodia Leului te poate scoate din mini cu figurile lui cnd i face curte, dar nu e deloc un partener ru pe termen lung. Dac nu te deranjeaz s renuni la mndria ta i s-i construieti viaa n jurul lui, o dat ce ai mblnzit acest brbat vei fi adorat i nu vei mai fi niciodat singur. i-apoi... el tie s repare robinetele alea nenorocite de la baie!

zack
Postat pe 20 Mai 2012 12:24
De la: rudicut, la data 2012-05-05 11:14:45 dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic





Sper sa-ti fie de ajutor
zack
Postat pe 20 Mai 2012 12:26
zack, da, in unele pasaje are perfecta dreptate zodiacul ala.....:-))) Ce a omis sa spuna e ca de multe ori leul are doar o relatie cu el insusi. Tu esti un asset prin zona, gen casa, masina, tzoale de firma, parfum: il pui in valoare. Nimic mai mult.
Reactioneaza doar la faptul ca te pierde, si aici intervine nimic altceva decit simtul proprietatii. Cel important, fara nici o urma de dubiu, va fi EL.
quasaria
Postat pe 20 Mai 2012 12:39
De la: quasaria, la data 2012-05-20 12:39:08zack, da, in unele pasaje are perfecta dreptate zodiacul ala.....:-))) Ce a omis sa spuna e ca de multe ori leul are doar o relatie cu el insusi. Tu esti un asset prin zona, gen casa, masina, tzoale de firma, parfum: il pui in valoare. Nimic mai mult.
Reactioneaza doar la faptul ca te pierde, si aici intervine nimic altceva decit simtul proprietatii. Cel important, fara nici o urma de dubiu, va fi EL.



Fac si eu ce pot
zack
Postat pe 20 Mai 2012 15:11
quasaria
Postat pe 20 Mai 2012 16:07
Exceptionala descriere, Zack !! Sunt un Leu de...august (08.08 ), si ma regasesc in 99 % din cele scrise de tine... Am avut o relatie cu o ..(un..),Berbec si a fost minunata...Timp de 6 luni a fost un vis pentru noi...Mariajul l-am facut cu o Sagetatoare si de atunci...am amutit...Recunosc ca sunt doua zodii compatibile ...In concluzie, ai un 10 + pentru descrierea zodiei...
garbo001422
Postat pe 21 Mai 2012 19:01
De la: garbo001422, la data 2012-05-21 19:01:36 Exceptionala descriere, Zack !! Sunt un Leu de...august (08.08 ), si ma regasesc in 99 % din cele scrise de tine... Am avut o relatie cu o ..(un..),Berbec si a fost minunata...Timp de 6 luni a fost un vis pentru noi...Mariajul l-am facut cu o Sagetatoare si de atunci...am amutit...Recunosc ca sunt doua zodii compatibile ...In concluzie, ai un 10 + pentru descrierea zodiei...




Woow, n-am mai luat un 10+ de ...........cand eram la scoala. Ms.

Hai sa-ti pun si pt sagetatoare atunci
zack
Postat pe 21 Mai 2012 22:18
De la: garbo001422, la data 2012-05-21 19:01:36 Exceptionala descriere, Zack !! Sunt un Leu de...august (08.08 ), si ma regasesc in 99 % din cele scrise de tine... Am avut o relatie cu o ..(un..),Berbec si a fost minunata...Timp de 6 luni a fost un vis pentru noi...Mariajul l-am facut cu o Sagetatoare si de atunci...am amutit...Recunosc ca sunt doua zodii compatibile ...In concluzie, ai un 10 + pentru descrierea zodiei...




Femeia din Sgettor

Ea nu va spune ntotodeauna ceea ce vrei s auzi. De cele mai multe ori remarcile ei spuse pe leau i ntrebrile stnjenitoare i vor ncrei prul. Dar din cnd n cnd, va spune cte ceva att de deosebit i splendid nct i va veni s cni de fericire.
S dm un exemplu. Scena: o cafenea. Tocmai i-ai adunat curajul ca s-i spui c o iubeti, dar nainte s apuci s deschizi gura, ea te privete cu ochii ei senini, larg deschii i te ntreab plin de curiozitate "Cum te simi cnd eti att de scund? Nu ai complexe, nevroze, ceva?". n timp ce tu nghii n sec, ncercnd plin de brbie s-i revii, ea va aduga: "N-ar trebui s-i faci probleme din cauza asta. Muli brbai importani au fost scunzi. Ca Napoleon. Sau Hitler". Asta e ca i cum i-ar pune sare pe ran. Dar nainte s apuci s te ridici i s pleci, gndindu-te c femeia asta merit cu vrf i ndesat o asemenea grosolnie, ea va murmura vistoare: "Nu pot s sufr brbaii ca nite prjini. Tu eti perfect. Am observat cnd veneam mpreun ncoace c ne potrivim perfect mpreun".
Aaz-te la loc. Vei rmne. Pentru mult timp. O fat din Sgettor, prietenoas i onest, tocmai i s-a lipit de suflet cu farmecul ei unic, ciudat. ntotdeauna va vorbi deschis, pentru c vede lumea exact aa cum este, dei poart ochelari cu lentile roz. Trebuie s recunoti c acesta e un talent deosebit. Nu oricine poate privi orice situaie cu o logic limpede, raional pstrndu-i capacitatea fericit de a crede c lucrurile se vor ameliora sau dac nu, le va accepta aa cum snt.
Femeile din Sgettor snt nite adevrate Shirley Temple. te va durea cnd partenera ta i va spune c i-ar dori s ctigi mai muli bani, dar apoi va aduga: "Sigur, oamenii care au prea muli bani devin egoiti. Poate c avem noroco c sntem sraci". E adevrat, e un optimism stngaci, dar te vei obinui cu el. Fata asta nu te va mini niciodat. Uneori s-ar putea s i doreti s o fac. ntreab-o cum i petrece serile cnd nu e cu tine i vei primi un raport detaliat i sincer despre scrisorile pe care i le scrie atrgtorului doctor pe care l-a cunoscut vara trecut n vacan i despre cte ntlniri refuz. S-ar putea chiar s-i povesteasc de insomnia ei i cum st treaz noaptea ntrebndu-se dac nu cumva ceea ce simte pentru tine e doar prietenie i nu iubire. O s-i vin s urli la ea: "Pentru Dumnezeu, mai minte-m i tu, cteodat! Are i un brbat mndria lui!". Nu ipa prea tare. Ai s-o jigneti i apoi, nici ea nu e tocmai lipsit de temperament. se tie c femeile din aceast zodie au uneori crize de furie exploziv.
Probabil c nativa va locui singur. Aceste femei snt foarte independente i ambele sexe au o ciudat detaare fa de legturile de familie. Poate pentru c nativii cltoresc att de mult nct nu stau acas suficient timp ca s-i cunoasc familia. Chiar dac drumurile lor se rezum la a merge la film sau la prietene, aceste femei snt tot timpul pe picior de plecare, agitate. Nu vreau s te sperii, dar am cunoscut o Sgettoare att de inocent n privina nuanelor relaiilor de familie nct i-a invitat iubitul pe care-l prsise s vin cu ea i noul ei so n luna de miere. Bietul de el, prea att e singur! i-apoi, a spus c-i pltete partea lui. De ce te uii aa la ea? A greit cu ceva?
exist un lucru pe care va trebui s-l nvei rapid, altfel relaia voastr nu va demara niciodat. Cnd vrei ca ea s fac ceva, roag-o. Nu-i ordona ce s fac. Din cte tie ea, tehnica omului peterilor s-a demodat nc de la Tarzan i Jane. i place s se simt protejat, dar nu-i place s i se dea ordine. Nu accept asta nici de la mama ei. Cine eti tu s te crezi mai presus de mama ei? Totui, firea ei e cam sucit. Dei detest s i se comande, mai ales n public, cnd te testeaz ca s vad ct poi fi de ferm, fii ferm. Jupiterienele nu suport brbaii slabi, nehotri. Dac o ia razna i limba ei ascuit devine prea veninoas, sau amenin c va face ceva ce te scoate din srite, aplic-i puin tratament gen Tarzan. Numai ct s o potoleti. ceva de genul: "F, tu asta i am s-i sucesc gtul ca la porumbei". S-ar putea s reacioneze cu o uimitoare supunere dac va fi convins c vorbeti serios. O Sgettoare nu are de gnd s renune la individualitatea ei pentru un brbat, oricare ar fi acela, dar i cam place s tie c o consideri "muiere".
S-ar putea s te zpceasc, dar asta nu-i nimic fa de ce e n capul ei. Multe native confund dragostea cu prietenia i invers. Dac eti unul dintre acei brbai de mod veche, care prefer ca o femeie s fie evaziv i timid, caut-i alt partener. La aceast femeie, ce-i n gu-i i-n cpu. Stilul ei de a spune pe fa, fr menajamente, ceea ce gndete duce n mod firesc la percepii greite i la multe scandalulri zgomotoase, ca s nu mai vorbim de sentimente rnite. Dar astea nu i vor frnge spiritul. ntr-o situaie de criz, mndria jupiterian apare din adncuri i o salveaz, permindu-i s trateze inima ei frnt ca i cum ar fi cea mai tare poant a sezonului. Poate c nuntru sufletul ei plnge, dar va para cu atta spirit sclipitor ntrebrile prietenilor referitoare la ruptur, nct acetia vor ajunge la concluzia c din punctul ei de vedere legtura respectiv a fost doar un simplu flirt. Nici unul nu va ghici c ea ud perna cu lacrimi n fiecare sear, ntrebndu-se ce a spus de a distrus totul. S-ar putea s fi fost faptul c i-a spus s nu urce la ea fiindc "avea de vorbit cu un tip care are probleme", atunci cnd iubitul ei a sunat-o din colul strzii la miezul nopii. De fapt, brbatul respectiv era cumnatul ei, dar cum sgettorii omit aproape ntotdeauna s menioneze esenialul, a uitat s spun asta. i-apoi, de ce ar fi trebuit s se justifice? Toi Sgettorii se umplu de furie indignat atunci cnd le e pus la ndoial integritatea. Sau o fi fost chestia aia cnd el a vrut s o ia sora i pe sora lui mai mic la film cu ei, iar Sgettoarea a trntit: "Dumnezeule, sper c n-o s stea tot timpul pe capul nostru i cnd o s fim cstorii!". Poate c ei i plcea tnra, dar teama jupiterian de a fi sufocat de rude a provocat izbucnirea nesbuit. Acum i e dor de surioar la fel de mult ca de iubitul ei, dar e prea trziu ca s explice ce a vrut s spun. Oricum, n-ar nelege nimeni.
Cu toat inteligena ei logic, Sgettoarea nu e niciodat pregtit pentru astfel de impasuri i astfel ajunge deseori ntr-un deert al iubirii, fr s tie unde va aprea urmtoarea idil i de ce. Iar atunci cnd apare, nativa se teme s nu fie rnit i va afia o detaare exagerat, incapabil s ia pe cineva n serios, cu att mai puin pe sine nsi. Va flirta fr jen, dar nu va avea de gnd s transforme flirtul ntr-o legtur stabil sau etern. Astfel va dobndi reputaia de femeie rece i lipsit de inim. Un semn de foc nu e niciodat aa, dar ci brbai tiu asta? Dac o asemenea stare de lucruri o face s rmn singur toat viaa, aceast femeie sigur nu va deveni o fat btrn seac i acrit, plin de resentimente. Tot i se va prea c viaa e amuzant i se va distra de minune. Va nlocui brbatul cu o groaz de pasiuni i hobbz-uri i se va bucura din plin de fiecare dintre ele.

zack
Postat pe 21 Mai 2012 22:21
Sigur, pe tine nu te intereseaz acest specimen, cci vrei s te nsori cu o Sgettoare. Ca i brbatul zodiei, nativa e cam speriat de cstorie. Va trebui s foloseti momeal foarte strlucitoare i colorat ca s-o convingi s-i accepte cererea n cstorie. E n largul ei i neconvenional n relaiile cu brbaii. Fiindc se consider egala ta, s-ar putea s-i copieze comportamentul i s-i mprumute puloverele. Dac i mai plac i sporturile sau campingul, s-ar putea s-i fie greu s o deosebeti de "biei". Dar vei reui. n primul rnd, puloverul tu st altfel pe ea. Nu vreau s spun c jupiterienele snt deranjant de masculine. Ele pot fi cele mai moi i feminine fete din cte ai mbriat vreodat. Doar c se nelege att de bine cu att de muli brbai, nct te obinuieti s o vezi printre ei peste tot, mai puin la saun.. Deoarece e att de onest, s-ar putea s nu dea doi bani pe reputaia ei i s dispreuiasc profund ipocrizia cerut n relaiile sociale. Dac o ntrebi, probabil c-i va spune c faptul c vine acas la miezul nopii nu e o dovad de promiscuitate, aa cum sosirea la o or decent nu e o dovad de inocen. Ea tie c morala ei e ireproabil i asta e tot ce conteaz. Bineneles c se neal amarnic. Ce gndesc alii conteaz foarte mult pentru reputaia unei femei. Dar nelege-o i tu. Nu nseamn c e uuratic i desfrnat numai pentru c rde la cteva glume ale unor brbai, de obicei fr s aib habar despre ce e vorba (subtilitatea dublului neles e deseori dincolo de nelegerea Sgettorului).
Adevrul e c n sufletul ei e un copil ncreztor. Percepia ei e att de naiv nct e foarte vulneribil la lupi, escroci i mincinoi (ns numai cnd e vorba de dragoste). Nu conteaz ct de inteligente i snt contraargumentele ntr-o discuie sau ct de uluitor de logic poate fi. Toate astea n-au nimic de-a face cu inima ei. Mintea ei nu intr n discuie, cci e sclipitoare i se poate descurca n orice situaie de criz. Dar inima ei e lipsit de aprare, aa c e rnit destul de des.
Apropo! Femeia din Sgettor e cam stngace. uneori, cnd o vei privi mergnd pe strad ca un cal pur-snge te vei gndi c e cea mai graioas femeie pe care ai privit-o vreodat. Asta pn cnd se mpiedic de o crptur n trotuar, se aga de taraba de fructe ca s-i recapete echilibrul i rstoarn dou lzi cu portocale. Probabil c proprietarul o s njure, dar n scurt timp va da din umeri, i va spune s o tearg i i va mai da i doi struguri. starea de spirit solar a nativilor acestei zodii poate topi cele mai dure inimi. Din cnd n cnd, aceast fat i va aminti de un cel mpiedicat, care d fericit din coad i i se ncurc mereu printre picioare. Dar celuii snt iubii i hrnii de muli oameni, nu? Cu o jupiterian e ceva mai greu, pentru c are un apetit de speriat. i plac mncarea i vinurile bune, hainele frumoase i i place s cltoreasc la clasa nti. Sgettorii snt risipitori, cu condiia s nu aib ascendent n Capricorn sau Fecioar. Banii de dragul banilor nu i intereseaz i e nevoie de cteva lecii bune ca s-i nvei valoarea unei bancnote de 100.000.
Nativa din viaa ta poate lucra n show business, pentru c multe dintre ele snt atrase de lumina reflectoarelor. Dac e aa, ateapt-te s pun cariera pe primul loc pn se satur de ea. Dulcele sunet al aplauzelor i emoia bisurilor vor suna pentru ea mai convingtor dect orice declaraii romantice pe care i le poi face. S n-o obligi niciodat s aleag ntre tine i posibilitatrea de a ncnta mulimi de oameni. Dup un timp ipocrizia i sclipiciul artificial al lumii spectacolului o va dezgusta i va da fuga acas ca s ncerce viaa domestic alturi de cineva real. Tu. Cineva care crede c sinceritatea e frumoas i minciuna e urt. Tot tu. Dac va renuna la o carier nu va nsemna c i-a scos pentru totdeauna aripile de la picioare. Acestea snt prinse la clciele ei de la natere. Microbul cltoriilor va fi mereu n preajm, gata s-i dea "febra drumului". Du-o n vacane ct de des poi. Dac nu, las-o pe ea s plece i ai ncredere deplin n ea. Cci te iubete pe tine, nu pe clovnii i muzicienii n devenire cu care i place s piard vremea.
Din cauza atitudinii ei detaate fa de dragoste i a reinerii ei fa de cstorie ai putea crede c e lipsit de sentimente. Greeti foarte mult. Va vrsa ruri de lacrimi la filme triste i va citi poezii cu ochii umezii de emoie. Probabil c a pstrat fiecare bilet pe care i l-ai trimis, a presat florile pe care i le-ai cumprat cnd v-a prins ploaia pe strad i biletele de la meciul de hochei unde te-a ntlnit.
zack
Postat pe 21 Mai 2012 22:23
desigur ca nu stiu ce are forumul de nu-mi permite sa postez totul. S-a suparat pe mine, vad
zack
Postat pe 21 Mai 2012 22:25
Multumesc,Zack ! Daca m-am regasit multiplu in ..descrierea ta anterioara...hmmm, nu stiu ce sa zic despre cea facuta Sagetatoarei... Poate si pentru faptul ca ..nu este vorba despre mine... Totusi, recunosc unele trasaturi... Ca de exemplu, ...apetitul pt calatorii... Asa este ,ea este ..."carburantul" iar eu..motorul... Si , crede-ma, are ..."cifra octanica" mare...Eu ,de felul meu sunt mai ...lenes (!), as lua un metrou, un autobuz, ceva.. acolo...Dar nu ! trebuie sa mergem pe jos cate 12-15 km zilnic, in peregrinarile noastre citadine, in concediu... Ma supun, ce sa fac...(..hmm, in masochismul meu, as zice ..ca-mi palce chiar...). Dar...pe ansamblu, ne intelegem minunat. Si asta...de 35 de ani (e ..o cifra , nu?). Nu stiu daca ne-am certat de ..3-4 ori si prin asta inteleg ca nu ne-am vorbit ...vreo doua ore... In rest...pace ! Nu este conflictuala, se retrage strategic atunci cand par mai ...suparat, din diverse, nu neaparat in legatura cu ea sau problemele comune si asta duce la "descarcarea" mea rapida. Sfarsesc, invariabil, prin a relua eu discutia, la scurt timp, ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic si acelasi lucru il face si Ea. Acest mod exemplar de comportare (in relatia cu mine, bineinteles !), a condus si la rezistenta in timp a cuplului nostru... Si...ooo, da, cate robinete nu am reparat eu in toata perioada aceasta... (..facandu-ma util, astfel...,nu?). Altfel, ce sa zic...poate ca nu este o...Sagetatoare pura (20.12)...sunt influente la...confluente, dar...multumesc Domnului pentru ca este Ea.... Oricum, Zack, raman uimit de felul in care ai..."simtit" Leul...(stii, o clipa,m-am simtit fara ..."haine"(era sa zic...fara ..blana..), descoperit..periculos de mult...Te salut si te felicit pentru..flerul tau...
garbo001422
Postat pe 22 Mai 2012 19:33
cine aduna cele mai multe calitati: berbecul , leul, sau sagetatorul???
caleidoscop
Postat pe 23 Mai 2012 09:01
De la: garbo001422, la data 2012-05-22 19:33:09 Multumesc,Zack ! Daca m-am regasit multiplu in ..descrierea ta anterioara...hmmm, nu stiu ce sa zic despre cea facuta Sagetatoarei... Poate si pentru faptul ca ..nu este vorba despre mine... Totusi, recunosc unele trasaturi... Ca de exemplu, ...apetitul pt calatorii... Asa este ,ea este ..."carburantul" iar eu..motorul... Si , crede-ma, are ..."cifra octanica" mare...Eu ,de felul meu sunt mai ...lenes (!), as lua un metrou, un autobuz, ceva.. acolo...Dar nu ! trebuie sa mergem pe jos cate 12-15 km zilnic, in peregrinarile noastre citadine, in concediu... Ma supun, ce sa fac...(..hmm, in masochismul meu, as zice ..ca-mi palce chiar...). Dar...pe ansamblu, ne intelegem minunat. Si asta...de 35 de ani (e ..o cifra , nu?). Nu stiu daca ne-am certat de ..3-4 ori si prin asta inteleg ca nu ne-am vorbit ...vreo doua ore... In rest...pace ! Nu este conflictuala, se retrage strategic atunci cand par mai ...suparat, din diverse, nu neaparat in legatura cu ea sau problemele comune si asta duce la "descarcarea" mea rapida. Sfarsesc, invariabil, prin a relua eu discutia, la scurt timp, ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic si acelasi lucru il face si Ea. Acest mod exemplar de comportare (in relatia cu mine, bineinteles !), a condus si la rezistenta in timp a cuplului nostru... Si...ooo, da, cate robinete nu am reparat eu in toata perioada aceasta... (..facandu-ma util, astfel...,nu?). Altfel, ce sa zic...poate ca nu este o...Sagetatoare pura (20.12)...sunt influente la...confluente, dar...multumesc Domnului pentru ca este Ea.... Oricum, Zack, raman uimit de felul in care ai..."simtit" Leul...(stii, o clipa,m-am simtit fara ..."haine"(era sa zic...fara ..blana..), descoperit..periculos de mult...Te salut si te felicit pentru..flerul tau...


Cu placere, si....multi ani alaturi de sotia ta, ma bucur sa aud asta
zack
Postat pe 23 Mai 2012 22:22
De la: caleidoscop, la data 2012-05-23 09:01:00cine aduna cele mai multe calitati: berbecul , leul, sau sagetatorul???



Sa inteleg ca vrei si tu ceva.....? Sau era doar o intrebare retorica?
zack
Postat pe 23 Mai 2012 22:24
chiar nu vorbesc bine romaneste?...e o intrebare sincera, si chiar o simpla intrebare!...nu doresc detalieri ci un raspuns exact...asta daca poti sa-l dai!
caleidoscop
Postat pe 23 Mai 2012 23:02
Sunt leoaic am iubit/iubesc un leu...pot s spun doar att, prefer un brbat leu pt c, cu/lng el pot fi EU!
Axl_R
Postat pe 23 Mai 2012 23:13
De la: caleidoscop, la data 2012-05-23 23:02:10chiar nu vorbesc bine romaneste?...e o intrebare sincera, si chiar o simpla intrebare!...nu doresc detalieri ci un raspuns exact...asta daca poti sa-l dai!



Sincer chiar nu am timp sa fac un rezumat. Scrie-mi pe privat si vedem cum facem , poate-ti trimit pt toate zodiile si-ti faci singura o parere. O adresa de mail ar fi tocmai buna.
zack
Postat pe 24 Mai 2012 18:31
De la: Axl_R, la data 2012-05-23 23:13:57Sunt leoaic am iubit/iubesc un leu...pot s spun doar att, prefer un brbat leu pt c, cu/lng el pot fi EU!



Sincer, nu cred ca zodiile au influenta asa mare cu asta.
zack
Postat pe 24 Mai 2012 18:34
De la: caleidoscop, la data 2012-05-23 09:01:00cine aduna cele mai multe calitati: berbecul , leul, sau sagetatorul???


cine aduna mai multe calitati, culoarea galben sau aia verde?

Sint zodii diferite, caracteristici diferite - pentru unii pot fi calitati, pentru altii defecte. Intrebarea n-are sens.
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 18:40
eu m-am referit la calitati si nu la defecte, corect pana aici?...stiu ca zodiile sunt diferite din cauza asta le-am enumerat...eu stiu ce intrebare v-am adresat insa nu stiu de ce nu ma fac inteleasa?!?...da, ce zodie din cele 3 aduna mai multe calitati in raport cu defectele fiecarei zodii?...ca am inteles ca o zodie are si defecte si calitati!
caleidoscop
Postat pe 25 Mai 2012 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Emisiune de astrologie ! 1 De la: garbo102626 6 Martie 2010 23:42
Eu TAUR, el BALANTA, V-a merge? 4 De la: eu_geminy 25 Octombrie 2010 23:01
femeie rac,barbat varsator 1 De la: bejweled 28 Ianuarie 2009 15:40
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia RAC 32 De la: ameno 20 Septembrie 2010 17:05
Barbatul in zodia scorpion!! 140 De la: claudiacm 25 Iulie 2013 10:20
Setari Cookie-uri