Castiga unul din seturile de produse NIVEA VISAGE Q10 Plus!

http://www.garbo.http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/16696.html#ro/comunitate/forum/post_reply/16696.http://http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/16696.html#www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/16696.html#html#
garbo050762
Postat pe 23 Mai 2012 19:16
De la: ConcursGarbo, la data 2012-04-30 17:20:19Posteaza pe Forumul Garbo.ro intrebari pe tema Ingrijire anti-rid si specifica si ce fel de tip de ten ai. Toate intrebarile vor primi raspuns de la Expertul Dermatolog NIVEA Claudia Teodorescu. Cele mai interesante 5 intrebari vor fi premiate.
Concursul se desfasoara in perioada 2 mai- 28 mai iar castigatorii vor fi anuntati in data de 1 iunie.


Mult succes!!!
cristina_dta
Postat pe 23 Mai 2012 21:34
Am tenul sensibil si cu tendinta acneica si aproape 30 ani. Cu toate acestea am cateva riduri fine. Este gama NIVEA Q10 plus potrivita pentru mine?
cristina_dta
Postat pe 23 Mai 2012 21:36
Care este cea mai buna crema Niveia pentru un ten uscat si cu riduri?
garbo253992
Postat pe 24 Mai 2012 14:19
felicitari pentru tot :
sml-happy0158:
maicanvasilica
Postat pe 24 Mai 2012 14:42
De la: ConcursGarbo, la data 2012-04-30 17:20:19Posteaza pe Forumul Garbo.ro intrebari pe tema Ingrijire anti-rid si specifica si ce fel de tip de ten ai. Toate intrebarile vor primi raspuns de la Expertul Dermatolog NIVEA Claudia Teodorescu. Cele mai interesante 5 intrebari vor fi premiate.
Concursul se desfasoara in perioada 2 mai- 28 mai iar castigatorii vor fi anuntati in data de 1 iunie.


Mult succes!!!
Florina_Oana_1
Postat pe 24 Mai 2012 14:54
multumesc pentru acest concurs;
-felicit Nivea pentru produsele bune;
-as dori recomnadari pentru ten uscat si ceva riduri (am 50 ani), ce creme ar trebui sa folosesc care sa fie bune si pentru prevenirea aparitiiei al:tor riduri. Va multumesc . :
sml-happy0065:
maicanvasilica
Postat pe 24 Mai 2012 14:54
De la: Florina_Oana_1, la data 2012-05-24 14:54:09
De la: ConcursGarbo, la data 2012-04-30 17:20:19Posteaza pe Forumul Garbo.ro intrebari pe tema Ingrijire anti-rid si specifica si ce fel de tip de ten ai. Toate intrebarile vor primi raspuns de la Expertul Dermatolog NIVEA Claudia Teodorescu. Cele mai interesante 5 intrebari vor fi premiate.
Concursul se desfasoara in perioada 2 mai- 28 mai iar castigatorii vor fi anuntati in data de 1 iunie.


Mult succes!!!
am 52 ani si tenul normal dar imbatranit cu multe riduri. cu ajutorul cremelor nivea q10 imi pot dispare ridurile?
Florina_Oana_1
Postat pe 24 Mai 2012 14:57
buna, am tenul sensibil la frig si caldura mi se inroseste si am senzatia ca ma mananca,dar pielea de pe nas mi se descuameaza cateodata,pete,pori dilatati,
intrebare: aceasta crema nivea oare mi s-ar potrivi?
jeni_ina
Postat pe 24 Mai 2012 21:53
Ce crema sa folosesc pentru estomparea ridurilor de expresie de pe frunte si din jurul ochilor? Am tenul mixt si sensibil , foarte rar imi apar cosuri in schimb nu-mi lipsesc punctele negre din zona T.Multumesc!
sweetyA
Postat pe 24 Mai 2012 22:21
Buna ziua,
Am un ten mixt, pistruiat, "predispus" la puncte negre si tanar de...30de ani (il aniversez cat de curand, peste cateva zile)-au inceput sa apara incet-incet ridurile si as dori sa le "fugaresc" pe cat posibil, insa nu stiu ce arma sa folosesc-va rog sa imi recomandati o crema eficienta pentru tipul meu de ten va multumesc
blue65
Postat pe 25 Mai 2012 09:51
Am 25 de ani si un ten gras cu mici riduri fine. In fiecare zi sunt nevoita sa-l curat si hidratez pentru ca si asa imi apar o multime de cosuri. Crema Nivea este cea mai buna pentru ten si o folosesc de 2 ani si n-am inlocuit-o.
Savu_Cristiana_1
Postat pe 25 Mai 2012 09:52
eu am tenul mixt si din cand in cand imi mai apare cate o "bubita" ...., folosesc nivea day care matyfiing si imi merge bine
Lili_Pupaza_1
Postat pe 25 Mai 2012 11:11
Am 63 de ani,tenul este normal,dar pana acum nu am foosit nici un fel de crema anti rid.Ce ma sfatuiti sa folosesc? multumesc
chis_lucia
Postat pe 25 Mai 2012 15:50
am un ten normal si cateva riduri. Ce imi recomandati sa folosesc dupa varsta de 40 de ani!
Miha_Talaban_1
Postat pe 25 Mai 2012 20:57
Am tenul uscat dar sunt perioade cand mi se si ingrasa. Credeti ca exista o crema pentru un astfel de ten astfel incat sa le impace pe amandoua inconvenientele?
criscertesuna
Postat pe 26 Mai 2012 00:57
buna ziua!!am ten gras si sunt interesata de indicatiile dvs in legatura cu ingrijirea corecta folosind produsele dvs.mentionez ca am 40 de ani.as fi foarte fericita daca prin sfaturile dvs as gasi raspunsul corect la nelinistile mele privind tenul meu.de ani de zile am incercat multe produse ptr ten gras ,dar n-am gasit unul de care sa ma simt pe deplin multumita.poate ca gama NIVEA e acee!ajutati-ma sa descopar!multumesc anticipat!
simo71
Postat pe 26 Mai 2012 13:46
As dori sa stiu cat de des trebuie facuta procedura de gomaj pentru un ten sensibil si ce produse de ingrijire specifice acestui tip de ten recomandati de la NIVEA?
Cristi_Chisu_1
Postat pe 26 Mai 2012 16:04
***************************

Pentru Doamna Expert Dermatolog NIVEA Claudia Teodorescu am urmatoarele 2 intrebari:

Am tenul uscat, pentru ingrijirea ochilor, ce e mai bine sa folosesc: crema, gelul sau serul?

Exista un ritual de ingrijire a zonei din jurul ochilor pentru fiecare anotimp in parte?

Multumesc.

***************************
janca
Postat pe 27 Mai 2012 12:19
Cremele de gamele "LUXURY" promit sa rezolve toate problemele tenului, oferind o ingrijire completa, un aspect catifelat, o "senzatie de LUX" ...

INTREBARE:

Doamna Claudia, in viziunea Dumneavoastra este oare PRETUL factorul determinant care influenteaza rezultatele, asteptarile si beneficiile la care aspira o femeie indiferent de varsta?
MAA74
Postat pe 27 Mai 2012 12:46
ma numesc claudia
am un ten gras cu puncte negre nu beau nu fumez am 33 de ani carne nu consum nici grasimi ce crema niveia sa dau pe fata sa nu am probleme. Iarna se inroseste fata la frig sau de la nervi.Am riduri ca fiecare
emilica_delly
Postat pe 27 Mai 2012 16:51
Am un ten mixt sensibil care reactioneaza cu bubulite sau iritatii la te miri ce... Pe de alta parte am depasit 40 de ani si sunt constienta ca tenul se mai si deshidrateaza, am riduri de expresie mai accentuate in jurul gurii. Cum ar trebui sa procedez astfel incat sa asigur pielii hidratarea necesara si ce ar trebui sa folosesc ca produs anti-rid in asa fel incat sa nu stimulez secretia de sebum?
Lilic68
Postat pe 27 Mai 2012 20:41
Am ten gras si nu reusesc cu nici un chip sa scap de cosuri. Am incercat foarte multe creme si respecty ritualul de igiena zilnica cu sfintenie. Curatare, tonifiere, hidratare si totusi nimic. Tenul meu arata ca si cum ar fi neingrijit.
Nu stiu ce sa ii mai fac.
MA puteti ajuta?
joitaalina
Postat pe 27 Mai 2012 22:07
Anul acesta am implinit 29 de ani si nu am folosit niciodata produse antirid multumindu-ma cu o crema hidratanta. Dupa parerea mea stau destul de bine la capitolul riduri si as vrea sa va intreb daca a venit momentul sa incep sa folosesc produse anti-rid chiar daca tenul meu inca arata ca la 24 de ani?? Mentionez ca am un ten mixt.
mamamia1
Postat pe 28 Mai 2012 01:25
Buna ziua; as vrea sa stiu in ce consta un tratament complect antirid ,avind in vedere factori ca: virsta de 50 ani,ten mixt,un venit mediu pe economie si care este considerata cea mai revolutionara substanta folosita in tratamentele -ingrijire, antirid ????
narinia
Postat pe 28 Mai 2012 05:48
Am tenul uscat si cu riduri, ce crema Niveia este mai eficienta pentru mine?
garbo253992
Postat pe 28 Mai 2012 07:01
Am 30 ani si inca nu am reusit sa gasesc o crema de fata care sa nu incarce tenul, sa nu simt ca port o masca (precizez ca am ten mixt). Ce imi puteti recomanda? Multumesc
dianaantonescu
Postat pe 28 Mai 2012 07:34
Buna!:) sunt Dana si am 30 de ani.Am un ten mixt, folosesc tot fell de masti si creme pt primele riduri.In ultima perioada am slabit foarte mult, ridurile au inceput sa se accentueze iar cearcanele sunt mai evidetne.As dori sa stiu cum trebuie sa procedez ca sa le estompez...Va multumesc anticipat si va pup cu drag.
dana_mariana
Postat pe 28 Mai 2012 08:38
Am peste 30 ani si au inceput sa-mi apara unele riduri in jurul ochilor si pe frunte iar pana acum nu prea am folosit creme. Intrebarea este daca trebuie sa folosesc crema antirid la aceasta varsta. Va multumesc!
mihacrs
Postat pe 28 Mai 2012 08:50
Acum vreo cateva saptamani am primit 2 esantioane de Nivea Visage Q10 de zi si de noapte, pt ten mixt si le-am folosit. Eu am un ten sensibil/uscat, iar in zona nasului pielea se usuca excesiv, se inroseste si se scuameaza. Uimirea mea a fost ca aceasta crema mi-a linistit zona, nu se mai usuca. Intrebarea mea e: ce componenta a cremei mi-a facut bine, cumva Q10 sau altceva? Ce ma sfatuiti sa fac?
dolphin
Postat pe 28 Mai 2012 09:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AUTOMACHIAJ 1 De la: machiaj 8 Decembrie 2011 14:51
stergere cu laser TATUAJ SPRANCENE 1 De la: garbo255560 18 Decembrie 2011 15:08
Unghii false cu gel modele si picturi 1 De la: glamournails 21 Noiembrie 2011 11:39
Castiga unul dintre cele 10 premii oferite de SABON! 251 De la: Charma 27 Februarie 2012 11:35
marirea sanilor? 10 De la: alyce 30 Martie 2017 16:24
Setari Cookie-uri