Dumnezeu a vrut mereu sa ii ajute pe oameni,,le-a trimis crestini care vroia sa ii ajute pe oameni la construirea caracterelor,dar au fost impedicati sa isi continue lucrarea..Dar Dumnezeu mereu a vrut sa ii ajute pe oameni,numai ca oameni nu se lasa asa

si apoi oamenii au facut din ei idoli si se inchina la ei.Ei au fost crestini,,trasmitatori ai cuvantului lui Dumnezeu.Dar Dumnezeu este sfant...Nu stiu cat de cinstiti au fost si acei oameni...si cate valori morale aveau..dar oricum cred si sper ca destule..Dar au fost impedicati de gandirea comunista..ca predomina
ingerasulluptator
Postat pe 29 Aprilie 2012 21:58
un crestin care trasmite cuvantul lui Dumnezeu nu este un sfant si doar un crestin adevarat..activ
dar nu trebuie sa te inchini la ei sa faci idoli din ei
Dumnezeu a incercat sa ii ajute pe oameni prin multe mijloace sa ii ajute ca sa evolueze numai ca oamenii au stopat si nu incurajat evolutia...
pt ca oamenii nu se lasa asa usor ajutati si ca carcterele lor sa fie construite
si plus ca inainte erau reguli severe pt cei care nu se supuneau gandirii conducatorului statului in acele timpuri.eu asa cred voi ce credeti?
ingerasulluptator
Postat pe 29 Aprilie 2012 22:02
De la: ingerasulluptator, la data 2012-04-29 22:02:10un crestin care trasmite cuvantul lui Dumnezeu nu este un sfant si doar un crestin adevarat..activ
dar nu trebuie sa te inchini la ei sa faci idoli din ei
Dumnezeu a incercat sa ii ajute pe oameni prin multe mijloace sa ii ajute ca sa evolueze numai ca oamenii au stopat si nu au incurajat evolutia...ci mai degraba au incurajat inevolutia,au acceptat ca conducatori pe acei oameni tirani ca hitler,stalin care i-au dus la ruina si moarte
pt ca oamenii nu se lasa asa usor ajutati si ca carcterele lor sa fie construite
si plus ca inainte erau reguli severe pt cei care nu se supuneau gandirii conducatorului statului in acele timpuri.eu asa cred voi ce credeti?
ingerasulluptator
Postat pe 29 Aprilie 2012 22:03
irinooka...
pe cat pariem ca iar ajungi la porcii de barbati (care te-au refuzat)?...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 22:05
auzi ingeras.... esti asa de limitata, in gandire in general si in religie si mai si.... dar stiu ca n-am nici o sansa sa te schimb, asa ca.....! ai inceput inca un topic caracteristic tie... cu: "Raspunde la Dumnezeu a vrut mereu sa ii ajute....... ", dar eu nu am vazut nici o intrebare !!!! ci doar un monolog de-al tau... penibil ca de obicei ! plus cu o noanta de analfabetism.... de pute pana aici !!!! intreb si eu acuma... de ce sa trimita Dumnezeu crestini sa-i ajuta pe oameni si nu a trimis evrei.... ca aia l-au descoperit cu cel putin 1000 de ani, inainte de a apare crestinismul... ????? asa o iei tu razna in fiecare seara.... sau numai in zilele fara sot ?
barboneli
Postat pe 29 Aprilie 2012 22:27
corect barbo... ca daca trimitea un evreu macar, mai aveam si eu de unde cumpara un Carmel la ora asta... ca in Iasi si in Botosani (&Dorohoi), mereu aveam de unde... deja sunt revoltat de situatia asta:D
:))
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:05
ce e aia Carmel ? te referi la marca de vinuri... ?
barboneli
Postat pe 30 Aprilie 2012 11:32
shaul carmel....
ufishor
Postat pe 30 Aprilie 2012 11:37
mai... voi ma ametiti... !!!
barboneli
Postat pe 30 Aprilie 2012 11:46
pai barbatii sunt mitocani,si nu vor sa primeasca duhul sfant..ca sa construiasca carcatere si ca Dumnezeu sa le lumineze mintile.
Ei prefera sa fie slujitorii lui necuratul si sa distruga caractere...
De asta am ajuns in stadiul asta pt ca nimeni nu face nimic....doar bla bla bla...
ingerasulluptator
Postat pe 30 Aprilie 2012 17:34
Fara Duhul Sfant un om nu poate fii cinstit si statornic in gandire...
Dar numai ca barbatii nu sunt interesati ca sa primeasca duhul sfant ca sa construiasca caractere si sa fie cinstiti..Pt ca de mici sau obisnuit sa fie rai si necinstiti....si o schimbare nu este usor...trebuie sa isi bata capul si apoi nu sunt ei intersati ca sa aiba caracter frumos.....pt ca oricum oamenii nepocaiti nu il apreciaza din cauza ca au duhul lui necuratul si umbla sa distruga caracterul omul curat la suflet..
intre oameni este un razboi intre suflete..oamenii isi distrug caracterele unii la altii.pt ca sa ti le poti mentine trebuie sa lupti sa te rogi,,si sa nu te imperetenesti cu oameni rai
ingerasulluptator
Postat pe 30 Aprilie 2012 17:38
De la: ingerasulluptator, la data 2012-04-30 17:34:07"


pai barbatii sunt mitocani,si nu vor sa primeasca duhul sfant..ca sa construiasca carcatere si ca Dumnezeu sa le lumineze mintile"


Ei prefera sa fie slujitorii lui necuratul si sa distruga caractere...
De asta am ajuns in stadiul asta pt ca nimeni nu face nimic....doar bla bla bla...


bine zicea eu_geminy... ca pana la urma tot la barbati ajungi... !!!! "irinooka... pe cat pariem ca iar ajungi la porcii de barbati " si decat sa-mi lumineze mintile duhul sfant sau Dumnezeu.... mai bine stau in bezna mea ...dar mai dezleg rebus uneori, folosind lumina mintii tale.... !!!! maaama ce mai lumineaza... !!! das'tipup ca desteapta esti.... !!!!
barboneli
Postat pe 1 Mai 2012 08:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
in legatura cu concediul de maternitate.. 5 De la: garbo247312 11 Noiembrie 2011 13:27
Va rog sa ma ajuta-ti si pe mine daca aveti habar! 6 De la: Dor_marunt 24 Decembrie 2009 21:17
vaccin rh negativ 1 De la: carmen1984 17 Mai 2011 11:54
kids trebuia sa ramana un singur site pt copii 202 De la: ameno 21 Iunie 2010 15:48
copii bilingvi 5 De la: quasaria 2 Decembrie 2012 12:48
Setari Cookie-uri