Tratamentele corporale sunt bune?

in ultima vreme am tot vazut oferte pentru tratamente corporale, sunt cam scumpe dar ma gandesc ca daca isi fac efectul, merita banii. cine a incercat si ce poate sa imi recomande? eu as vrea sa mai reduc din celulita si sa slabesc nitel. ma pregatesc de vara :)
garbo_1399
Postat pe 27 Aprilie 2012 12:03
E bun doar daca-i combinat cu una, alta. adica obisnitul cliseu: alimentatie corecta si miscare cat se poate.
Nu stiu exact la ce tip de tratamet corporal te referi, dar eu as merge nu doar pe masajul anticelulitic ci si pe ceva cu efect de sauna, gen patura termo.
Anubis
Postat pe 7 Mai 2012 02:28
mananca fara paine, fara dulciuri,consuma fructe si legume in stare proaspata,alimente cat mai putin procesate termic, fara prajeli, fa mult sport, bea 3 litri de apa plata de buna calitate,...si scoala-te de la masa aproape satula, sa mai fie loc de ceva...dar numai teoretic!,practic NU....asa fac eu si da rezultate!
caleidoscop
Postat pe 19 Mai 2012 15:40
tratament corporal:...masaj la domiciliul cu tot felul de instrumente din comert!
caleidoscop
Postat pe 19 Mai 2012 15:42
tratamentele corporale sunt in general COSTISITOARE!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 15:20
buna, tratamentele corporale sunt bune, insa tre sa ai rabdare.nu fac minuni, eu urmez de 3 luni un tratament complet de slabire si de diminuare celulita.impachetari la cald cu ceai verde si alge marine si combin cu masaj anticelulitic cu bambus( crema anticelulitica si ulei de portocale cu scortisoara).abia dupa 2 luni am inceput sa am rezultate.pe langa celulita vizibila, m-am procopsit si cu o deformare musculara, nu stiu cum si de unde, masajul cu bambus m-a ajutat.ce e de retinut, nu intrrupeti tratamentul, dupa obtinerea rezultatelor, mergeti macar o data pe sapt ptr mentinere.eu sunt multumita de acest tratament, tre sa perseverezi. iar costurile sunt ok, depinde de salon. am un pachet complet de 20 de sedinte lunare, impachetari cu masaj anticelulitic.Ce rez am obs in urma acestui tratament, diminuarea vizibila a procentului de grasime, de la 35%, la 24%, aveam prob cu consumul de apa, acum consum in jur de 2 litri te apa, celulita nu mai e asa vizibila, inca nu am scapat definitiv de ea. eliminarea toxinelor din organism, imbunatarirea circulatiei sangelui, eram ca o reptila .sunt masurata la inceputul tratamentului si la jumatate( greutate, calorii, masa musculara, masa osoasa, retentie apa, procent grasime, talie, coapse, picioare).s-a imbunatatit si aspectul pielii.
garbo_4336
Postat pe 18 August 2012 12:56
Pentru mine au functionat, de aproximativ 5 luni urmez tratamente corporale, am incercat mai multe tipuri de tratamment pana am gasit ce mi se potriveste. Fiind din Cluj-Napoca, fost la cilina lavanda sky unde am facut un tratament de slabire rapida cu X magic.
Sincer, sunt putin cam scumpe aceste tratamente dar pentru mine au fost si eficiente.
www.lavandasky.ro/lista-noastra-de-preturi/ cam astea sunt preturile, nu i ieftin dar daca vrei sa slabesti chiar te ajuta, bineinteles daca iti mentii un stil de viata sanatos. Daca mergi la tratament iar apoi la mc donald's nu cred ca rezolvi nimic pe termen lung .
garbo_491908
Postat pe 23 Iulie 2018 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cristale de calciu- pro ori contra? 4 De la: garbo_464013 1 August 2017 19:07
Te astept la R-theprapy in Bucuresti,pe strada Izvor nr.106 ,Hotel Parliament 2 De la: garbo_5064 29 Iunie 2012 18:24
cum scapam de celulita? 1 De la: ioanarazvan 24 Ianuarie 2009 19:05
Remodelare corporala, slabire in Constanta, cu aparate bune, stie cineva? 7 De la: garbo215691 9 August 2016 17:04
Elle Beauty Salon - str Ion Lahovari nr.160 ,zona Trocadero Salon de infrumusetare 1 De la: garbo203679 1 Mai 2011 20:22
Setari Cookie-uri