sot indragostit

da,..dar nu de mine!!!!!
a facut o obsesie pentru o colega. Dupa luni de discutii ,certuri si amanintari, inka nutreste sentimente. Din ce imi povesteste, se vede ca face eforturi sa-si revina dar problema este ca eu am devenit deja depresiva,nu reusesc sa scap nici o secunda de suspiciuni si NU STIU CUM SA MA COMPORT CU EL. Suntem de 14 ani impreuna,avem un copil si nu am avut genul asta de probleme , fidelitatea reprezentand principiul fundamental al relatiei noastre.
garbo248182
Postat pe 10 Aprilie 2012 09:18
amenintari? sentimentele dispar, daca ameninti pe cineva?
Astarta
Postat pe 10 Aprilie 2012 09:25
da,sunt de acord. insa la el nu au avut efect negativ..l-au mai trezit putin..putin..
garbo248182
Postat pe 10 Aprilie 2012 09:29
mie nu mi-ar trebui un barbat, care sta cu mine, dar iubeste pe alta.
Astarta
Postat pe 10 Aprilie 2012 09:40
..si eu va trebui sa ma conving ca o iubeste!!!!!
garbo248182
Postat pe 10 Aprilie 2012 09:57
Groaznic....este dureros sa stii ca sotul tau iubeste pe altcineva....peste o aventura poate poti trece dar peste sentimente declarate cred ca este f greu .
cory_emy
Postat pe 12 Aprilie 2012 15:08
Intre a fi indragostit si a iubi ,dupa parerea mea,e o diferenta. A te indragostii ,e primul pas:fluturi in stomac,artificii si curcubee,mesaje in toiul noptii,intalniri pline de pasiune....si...si...si...Toate astea se pot stinge la fel de repede cum au aparut sau se pot transforma in IUBIRE. Iar iubirea, e ceva mult mai profund si care implica mult mai multe sentimente.
Iti doresc mult succes in rezolvarea problemei tale.
Rotty
Postat pe 12 Aprilie 2012 16:03
nu mi-a confirmat faptul ca e indragostit ,spune de fapt ca nu stie daca are ceva , ca nu-si da seama,ca daca a gresit cumva a facut-o inconstient ..etc Mie mi se par gogosi..iar ceea ce intareste suspiciunea mea este felul in care vb de ea... este cea mai cuminte, cea mai buna , cea mai sincera...si are o incredere oarba in tot ceea ce spune ea. Binenteles ca el a sarit calul ..avand si discutii cu tenta DIRECTA sexuala. Deci????
garbo248182
Postat pe 13 Aprilie 2012 10:16
pe mine m-ar deranja mai mult discutiile astea suave decit daca ar veni sa imi spuna ca a facut sex cu una. Sau cu sapte.
I-as spune ca daca o apreciaza asa de mult, sa-si ia boccelutza sa se duca la ea. Si va fi toata lumea multumita: si el, ca va fi cu "cea mai si cea mai", si eu, ca pot sa imi gasesc unul care sa ma aprecieze pe mine, nu alta - si probabil si individa, care o sa constate ca l-a prostit eficient. So, bon voyage.
Sau, daca nu vrei metode radicale, poti adopta tactica inversa: sa gasesti in jur un barbat cu care sa il compari, de preferat unul pe care barbatu-tau nu il suporta. Si spune-i de 50 de ori pe zi, in diverse moduri, ce grozav e ala pe linga el: ce pasiuni nemaipomenite are x... ca simpatic, ce frumos se poarta... ce bine era imbracat... ce norocoasa trebuie sa fie nevasta-sa... Etc.
Ideea e ...sa pari sincera.
quasaria
Postat pe 13 Aprilie 2012 11:16
182,sfatul dat de Q mi se pare super Incearca,ca nu ai nimic de pierdut.
Rotty
Postat pe 13 Aprilie 2012 11:38
asa este sfatul lui Q este extraordinar dar e mai greut de pus in practica ......vb asa un pic din experienta....ca sa zic asa am trecut pintr-o situatie relativ asemenatoare si stiu cat de mult am suferit eu atunci .....din fericire a trecut si mergem mai departe dar sa stii 182 indoiala nu iti va disparea niciodata si va fi f greu ptr tine .
cory_emy
Postat pe 13 Aprilie 2012 12:43
De la: garbo248182, la data 2012-04-13 10:16:59nu mi-a confirmat faptul ca e indragostit ,spune de fapt ca nu stie daca are ceva , ca nu-si da seama,ca daca a gresit cumva a facut-o inconstient ..etc Mie mi se par gogosi..iar ceea ce intareste suspiciunea mea este felul in care vb de ea... este cea mai cuminte, cea mai buna , cea mai sincera...si are o incredere oarba in tot ceea ce spune ea. Binenteles ca el a sarit calul ..avand si discutii cu tenta DIRECTA sexuala. Deci????

Barbatii de felul lor ar dori o femeie frumoasa și supla ,alții dinpotriva,frumoasa și plinuța,cu inteligența nu discutam.Eu cred ca un barbat nu se poate indragosti de o alta femeie decit daca se culca cu ea si face comparație cu nevasta,constatind ca adultera are mai multe orificii.Soția ar trebuie sa-l intrebe .
VOIAJOR
Postat pe 13 Aprilie 2012 13:28
Nasool momentul!!!Faza de indragostire trece dupa un an!Asa ca ori astepti sa treaca un an ori......ii faci bocceluta!!! Eu asa am facut si a trecut indragostirea lui instant cand a realizat ce pierde!!!Ar trebuii sa faci la fel nu sa intri in depresie....ca e aiurea!!!Asa afli pe cine prefera!Si fi un pic mai razboinik ce dreak!!!Ce inseamna sa stai si sa plangi aiurea!!!Fa ceva!!!
mitiduk
Postat pe 13 Aprilie 2012 14:11
Multe bagabele reusesc sa strice casnicii cu vechime
http://www.acasatv.ro/emisiuni/afla-de-ce-unii-barbatii-isi-parasesc-nevestele-pentru-femei-mai-tinere-video.html
CAVALER
Postat pe 13 Aprilie 2012 14:16
da, discutiile astea, ref la aprecierile lui, ma dor ingrozitor de tare....In ceea ce priveste bagajul...,l-am facut de 2 ori pana acum fara prea mari reusite, deoarece nu a vrut sa plece in ruptul capului ,.. de gelozit.... ce sa mai vorbesc daca el NU MA VEDEEE!!
Nu sunt lasa deloc .. sunt inca socata . app de orificii.... nu are mai multe decat mine!!!!!doar ca este mai dotata!!!
garbo248182
Postat pe 13 Aprilie 2012 15:47
chestia cu plecatul nu prea e pe vrute. Mie mi se pare cruzime ce face: ok, o iubeste - poate pastra sentimentele inaltatoare pentru el si cu tine sa discute in termeni neutri. Nu trebuie sa fii tu martora la asta. Deci nu fii asa de sigura de "bunele lui intentii". Iar daca joaca psihologic, fa la fel. Te ignora deocamdata - pina cind te va ignora? Daca te vede cu unul in vf patului va ignora acest lucru? Probabil nu. Deci are niste limite. Probabil nu va ignora nici daca te aude vorbind la telefon, lipsesti nejustificat, etc. Faptul ca nu vrea sa plece indica simtul proprietatii.
quasaria
Postat pe 13 Aprilie 2012 16:03
ai perfecta dreptate!! ai lamurit o mare dilema in trairea mea .Oare mai are sens sa il ascult? se mai justifica faptul ca il vreau inapoi? EU NU VREAU ACEST OM LANGA MINE, eu il vreau pe sotul meu! ...
garbo248182
Postat pe 13 Aprilie 2012 17:07
sa il asculti n-are sens. Ce are el de povestit nu iti face decit rau.
Daca vrei sa il pastrezi sau nu... doar tu stii.
quasaria
Postat pe 13 Aprilie 2012 17:22
De la: garbo248182, la data 2012-04-10 09:18:32da,..dar nu de mine!!!!!
a facut o obsesie pentru o colega. Dupa luni de discutii ,certuri si amanintari, inka nutreste sentimente. Din ce imi povesteste, se vede ca face eforturi sa-si revina dar problema este ca eu am devenit deja depresiva,nu reusesc sa scap nici o secunda de suspiciuni si NU STIU CUM SA MA COMPORT CU EL. Suntem de 14 ani impreuna,avem un copil si nu am avut genul asta de probleme , fidelitatea reprezentand principiul fundamental al relatiei noastre.

Acum de Pasti,cauta sa te imbraci frumos sa te coafezi sa fii cocheta și daca te intreaba soțul dece faci asta spui ca mergi sa faci Pastele cu cineva(pe ascuns pregateste si tu un drob,ceva deosebit și fai o surpriza )daca te pricepi.
http://www.youtube.com/watch?v=I7yqdJvWalQ&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 13 Aprilie 2012 18:06
Drob...Surprize...???Da`merita?I-as face eu o surpriza de n-ar puteao duce...
Rotty
Postat pe 13 Aprilie 2012 18:14
asa e!!
garbo248182
Postat pe 13 Aprilie 2012 18:36
Draga mea sper ca nu esti atat de naiva sa-i mai speli sau sa-i gatesti...si daca totusi da, atunci cere-i 10 euro pe ora ca asa merge plata la fete`n casa.
Rotty
Postat pe 13 Aprilie 2012 18:41
cum te mai poti uita la el?cum al mai suporti in casa?Doamne, cita rabdare trebuie sa ai!crezi ca se merita?Paste Fericit!
mada_luci94
Postat pe 14 Aprilie 2012 14:54
Cred ca nu ai stiut sa ii faci bagajele!Il vrei inapoi pe sotul tau?Care sot?Pina sa te compare cu alta a fost sotul tau,acum...Prefera dotatele asa cum spui,atunci nu sta in calea lui. In viata de cuplu nu exista comparatii,ea sau el sunt perfecti{dotati sau nu}.Asta pina cel care sustine asta nu l-a inselat pe celalalt.La tine asta sa intimplat,esti orbita de dragostea ce o porti inca.Ruptura tot se va face,daca nu acum, mai tirziu si cu mai multe suferinteTu poti lua deciziile si esti singura care hotaraste asta.Sau accepta situatia fal sa te vada pe tine dotata pt ca si ce este mai mic este mult mai bun,luptate pt asta si in timp,va aparea o alta dotata in viata lui si o vei lua de la capat cu problemele.In timp si daca nu vrei il vei imparti cu o alta femeie.Eu nu as face asta,am trait momentele astea de partea adversa(sotia),am rupt legatura acum ceva timp,mi-a trecut suferinta,acum sunt linistit,simt ca traiesc,si viata trebuie traita cu bune si rele.Succes si un paste fericit,linistit.
garbo270060
Postat pe 14 Aprilie 2012 18:48
Sotul meu, din 2002 nu s-a mai atins de mina pana in 2011. Mi-a dat unele explicatii ouerile, pe care eu, ca o sotie iubitoare le-am crezut, si am acceptat ceea ce mi-a spus sotul meu, anume ca nu il mai intereseaza "aceasta problema". Din 2002 pana in 2011 nu am mai facut dragoste, luand ca reala impotenta lui. In octombrie 2011 am aflat ca este "indragostt" si are o amanta cu 14 ani mai tanara, casatorita si ea. Intrebandu-mi sotul, mi-a demonstrat ca nu este impotent.
Dupa doua demonstratii, mi-a spus ca ii este greu cu mine, pentru ca nu poate sa nu imi compare trupul cel al amantei. Asa ca, vrand-nevrand, a trebuit sa iau hotararea de a divorta.
garbo_1956
Postat pe 15 Aprilie 2012 09:32
Scuza-ma dar tu esti naivutza rau Cum vine asta :Te ignora o gramada de ani,apoi afli ca are o amanta si te mai culci cu el de doua ori inainte de a te hotari sa divortezi ???? ???
Rotty
Postat pe 15 Aprilie 2012 09:43
De la: garbo_1956, la data 2012-04-15 09:32:43Sotul meu, din 2002 nu s-a mai atins de mina pana in 2011. Mi-a dat unele explicatii ouerile, pe care eu, ca o sotie iubitoare le-am crezut, si am acceptat ceea ce mi-a spus sotul meu, anume ca nu il mai intereseaza "aceasta problema". Din 2002 pana in 2011 nu am mai facut dragoste, luand ca reala impotenta lui. In octombrie 2011 am aflat ca este "indragostt" si are o amanta cu 14 ani mai tanara, casatorita si ea. Intrebandu-mi sotul, mi-a demonstrat ca nu este impotent.
Dupa doua demonstratii, mi-a spus ca ii este greu cu mine, pentru ca nu poate sa nu imi compare trupul cel al amantei. Asa ca, vrand-nevrand, a trebuit sa iau hotararea de a divorta.




nu pot sa cred... cita sinceritate din partea lui.
Imi dispare toata serenitatea de sarbatori....

In locul tau cred ca deveneam condescenta... Il pupam pe frunte.. asa, matern... si ii spuneam imi pare rau ca te-am confundat, iubitule, cu o fiinta umana complexa... una capabila de sentimente, incredere, loialitate. Tu esti o primata, de fapt. Limitata la epiderma. N-ai cum sa intelegi.
Sorry.
Pa.
quasaria
Postat pe 15 Aprilie 2012 09:55
De la: Rotty, la data 2012-04-15 09:43:21Scuza-ma dar tu esti naivutza rau Cum vine asta :Te ignora o gramada de ani,apoi afli ca are o amanta si te mai culci cu el de doua ori inainte de a te hotari sa divortezi ???? ???


Da, sunt naiva rau, pe de asupra si idealista, caci speram ca asa imi voi reface casnicia !
garbo_1956
Postat pe 16 Aprilie 2012 02:09
Nun poate sa si gaseasca un alt loc de munca??? Sa nu fie langa ispita??!
Jojolin
Postat pe 16 Aprilie 2012 07:51
Sfaturile si experientele voastre par toate sa fie in detrimentul lui. Eu consider ca nu m-am injosit deloc in fata lui, datorita iubirii mele profunde... de ce??? Nu am avut nici o confirmare in ceea ce priveste adulterul lui.. nu lipsesc bani, nu am gasit mesaje, nu intarzie acasa deloc, nici keyloggerul nu mi-a adus vreo noutate. suntem inca impreuna, pentru ca nu pot lua o decizie atat de grea fara sa am certitudinea ca ESTE/A FOST cu ea. Daca este sau a fost atras sau indragostit... ma gandesc ca trebuie sa ii treaca...... daca e rational!!!
multumesc tuturor!!!
garbo248182
Postat pe 16 Aprilie 2012 08:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cea mai romantica cerere in casatorie, 213 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:22
eu 20, el 23, casatoriE? 95 De la: garbo_405917 17 Noiembrie 2014 10:15
de cat timp sunteti intr-o relatie fara sa fiti casatorite? 31 De la: aalexa 23 Septembrie 2014 09:46
Videochat-ul,o amenintare pentru casatoriile din ziua de azi? 37 De la: elisabeta_boia 3 Iulie 2011 22:05
pls help :D 2 De la: Dor_marunt 18 Noiembrie 2009 19:11
Setari Cookie-uri