Gradinita particulara

Nimeni interesat de gradinite particulare pe aici ? :) O lista cu cele mai bune ce-ar fi sa facem si sa le discutam ? Puiutii vostri merg la stat sau la particular ?
Alina_Andrei
Postat pe 6 Octombrie 2013 17:27
Puiutul meu merge la serviciu...
Rotty
Postat pe 6 Octombrie 2013 17:32
Mi-ar placea sa aud de o gradinita ieftina si buna :). Stiu ca sora mea isi duce copilasul la o gradinita buna in sectorul 3 si eu as vrea una de prin sectorul 2 :(. Au activitati multe si nici nu costa mult. Puiutul ei pufos e si el la serviciu si o sa se duca si al meu in scurt timp
Alina_Andrei
Postat pe 24 Ianuarie 2014 14:36
buna,

cind mi-am cautat gradinita pt. fiica-mea am analizat oferta ...primul criteriu de cautare a fost...sa fie pe traseul meu catre instante...asa am ajuns si am gasit linga Inalta Curte de Casatie si Justie ..zona Batistei.....Gradinita Alansito... www.alansito.ro... unde am gasit conditii excelente... spatiu ok...personal ok...mincare ok - preparata in incinta....si mai mult pot sa-mi verific prin sondaj...... ce face copilul meu ..binenteles cind sint in zona.....doar sint avocat....
garbo_406082
Postat pe 28 Septembrie 2014 20:56
recomand cu incredere...gradinita alansito...linga curtea suprema... sector 2.. www.alansito.ro....totul este nou...personal ok..mincare ok...
garbo_406082
Postat pe 28 Septembrie 2014 21:03
la particular...eu am optat pt acest sistem......si am gasit ce am cautat..si recomand cu incredere...www.alansito.ro - gradinita alansito
garbo_406082
Postat pe 28 Septembrie 2014 21:07
recomand cu incredere Gradinita Alansito...www.alansito.ro...spatiu ok.. totul nou...personal ok..mincare ok..( in fiecare vineri primim e-mail cu meniul ce urmeaza ...pt. saptamina urmatoare )....predarea este bilingva romana-engleza....consider ca am facut o alegere buna...mai ales ca aceasta gradinita este situata central..linga Curtea Suprema - zona str. Batistei...si avind in vedere ca sint avocat.....pot sa verific ...prin sondaj .....ce face fiica-mea ..(cind merg la instanta suprema..)....pina in prezent nu am ce sa le reprosez...constat ca toti copiii sint "rasfatati"...si mai mult, am constatat ca,..... copilul unui atasat diplomatic al Republicii Slovacia ....ce frecventeaza acesta gradinita...a invatat limba romana....
garbo_406082
Postat pe 28 Septembrie 2014 21:51
Eu recomand din toata inima gradinita Puiutul Pufos din sectorul 3. Si nici pretul nu e rau (www.puiutul pufos.ro). Dar ce este special acolo sunt oamenii deosebiti, care iubesc copii, li se dedica din tot sufletul si copiii simt asta. Al meu in mod sigur a simtit asta in toti cei trei ani in care a fost acolo!
Carmen_09
Postat pe 25 Noiembrie 2014 20:44
Pentru ca sunt ploiesteanca recomand www.gradinitacupovesti.ro, locul unde copiii mei si-au petrecut 3 ani din copilarie, iar la Bucuresti www.puiutulpufos.ro, locul unde nepotii mei si-au petrecut 4 ani din copilarie (pentru ca ei sunt 3 :))
ceracera
Postat pe 10 Decembrie 2014 12:01
Si eu mai recomandat Puiutul Pufos, si am explicat si de ce. Acum pot doar sa revin si sa spun ca mai este un Puiut pufos tot in sectorul 3, dar intr-o alta locatie, la Piata Traian. Plin si acolo, dovada ca omul sfinteste locul si ca cei care au facut prima gradinita au avut suficient de multi parinti supermultumiti incat au putut sa mai faca inca una, ca sa poata sa satisfaca toate cererile (si pretul nu e mare, si conditiile foarte bune, dar cel mai mult cred ca conteaza oamenii care lucreaza cu copiii.)
maria_79
Postat pe 27 Iulie 2016 18:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand jucarii de lemn Montessori 1 De la: emy_2k 22 Septembrie 2010 15:08
Gradinita 14 Sibiu 1 De la: esteticasibiu 12 Martie 2009 02:19
Noua Lege a Educatiei 2 De la: cri_kidz 30 Martie 2012 01:56
Lectii de Vioara pentru Toate Varstele Boem Club 1 De la: garbo_382040 13 Ianuarie 2015 19:51
putul unei gandiri din perle 21 De la: bau 28 Iunie 2010 12:14
Setari Cookie-uri