Radicalii liberi - o mare problema pentru sanatate ! Cum putem "lupta" natural impotriva lor ???

Marea problema a corpului uman sunt RADICALII LIBERI .
Impotriva lor trebuie sa luptam cu ANTIOXIDANTI .

Radicalii liberi sunt molecule inalt reactive cu un electron impar (sau "liber") pe orbitalul extern, conditie de dezechilibru care transforma aceste molecule fragmentate in agenti foarte instabili si periculosi din puncte de vedere biochimic.

Radicalii liberi din corpul nostru provin in primul rand de la procesele de oxidare derulate in organism pe fond de stres si stari emotionale negative, dar si de la toxicele de tot felul provenite din exterior si ajunse in corp pe diferite cai (alcool, tutun, medicamente, droguri, poluare, malnutritie).

Un PRODUS 100% NATURAL ce va poate ajuta sa luptati cu succes si sa castigati batalia impotriva radicalilor liberi este "FITNESS - ANTIOXIDANT - COFFEE" , singura CAFEA 100% NATURALA (Arabica-80% si Robusta) din lume in amestec cu plante(medicinale) si condimente naturale .
Plantele cu efect antioxidant din compozitia sa sunt :

- Ceai verde (Ceylon Thea Sinensis) - poate scadea colesterolul,protejaza impotriva cancerului,promoveaza pierderea in greutate,este stimulant si astringent ;

- Turmeric(Curcuma Longa) - are efect benefic asupra ficatului,stimuleaza fluxul de bila cea care este responsabila de defalcarea de grasimi alimentare ;

- Ghimbir(Ginger Officinalis) - antioxidant puternic , stimuleaza producerea de energie,imbunatateste digestia ;

- Verbina(Lipia Citriodora) - are o activitate puternic antioxidanta ;

Toate informatiile despre acest exceptional produs le veti gasi vizitand pagina web a importatorului , pe care o puteti gasi cautand pe google.ro cu numele produsului.
Tot acolo veti gasi informatii despre celelalte 2(doua) sortimente importate in acest moment :
- "Fitness - Sensual - Coffee" - o cafea afrodisiaca , dar nu numai ;
- "Fitness B-Fine Coffee" - singura CAFEA 100% NATURALA din lume in amestec armonios cu plante medicinale si condimente naturale gandita , cercetata si produsa pentru BOLNAVII de DIABET ZAHARAT ;
fittnescoffe
Postat pe 17 Martie 2012 10:52
Buna ziua,

produse naturale din plante cu efect antioxidant sunt capsulele Antioxidant Fares, se administreaza1 capsula de 3 ori pe zi si Imunitate cu 7 ciuperci care pe langa efectul antioxidant mai are si alte efecte benefice asupra sanatatii.
Medic_Fares
Postat pe 25 Septembrie 2012 13:12
Livrati si in strainatate ?
Rotty
Postat pe 25 Septembrie 2012 13:23
sanatatea se da la pachet?
lllorena
Postat pe 5 Ianuarie 2014 08:11
Asa se pare...
Rotty
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:04
De la: Medic_Fares, la data 2012-09-25 13:12:44Buna ziua,

produse naturale din plante cu efect antioxidant sunt capsulele Antioxidant Fares, se administreaza1 capsula de 3 ori pe zi si Imunitate cu 7 ciuperci care pe langa efectul antioxidant mai are si alte efecte benefice asupra sanatatii.



toate produsele Fares sunt bune
le gasesti in tara in farmaciile naturiste sau direct in depozitele fares
vivacedonna
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:08
De la: Rotty, la data 2012-09-25 13:23:28 Livrati si in strainatate ?


daca ai pe cineva in tara care sa iti trimita Miha
vivacedonna
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:09
Le-ai incercat Viva ?
Ma gandesc cine mi-ar putea aduce....
Rotty
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:18
da Miha, o parte din ele.
mai ales cele de raceala pt copilul meu
sunt foarte bune
mie imi trimite cineva de 2 ori pe an
le folosesc de multi ani
vivacedonna
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:30
Bine ca mi-ai zis , o sa incerc si eu. In cel mai rau caz , astept pana merg eu in Ro...
Alea pentru imunitate le-as vrea
Rotty
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:37
De la: Rotty, la data 2014-01-05 09:18:42Le-ai incercat Viva ?
Ma gandesc cine mi-ar putea aduce....

Iooooooooooooooo........pachet!!!
ladyDY
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:37
Esti draguta Lady , dar cred ca e scump....
Rotty
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:39
o avere??? daca iti doresti imi spui vedem cum procedam,...eu sunt dispusa sa fac acest serviciu....pentru tine oricand!!!
ladyDY
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:44
Merci Iti zic eu.....studiez ce produse au si cum e cu transportul.
Rotty
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:47
studieaza...eu sunt aici!!!
ladyDY
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:48
De la: Rotty, la data 2014-01-05 09:47:44Merci Iti zic eu.....studiez ce produse au si cum e cu transportul.



poate pune pe atlasib sau vezi ce transport mai ajunge in zona ta
aici gasesti catalog de produse
http://fares.ro/produse
vivacedonna
Postat pe 5 Ianuarie 2014 15:02
Cel mai bine e sa incerci cu diete de detoxifiere, te ajuta cel mai bine sa scapi de radicalii liberi. Iar asta incepe in primul rand cu o alimentatie sanatoasa. Mie medicul mi-a recomandat si sa-mi intaresc sistemul imunitar, pentru ca daca ai organismul puternic, lupta mult mai bine impotriva radicalilor liberi si esti si mai protejat. eu iti recomand suplimetnul natural Activit Imuno Forte de la Ropharma, e pe baza de colostru bovin, e natural si foarte eficient. iau deja de vreo 2 luni si ma simt mult mai bine, si tenul arata mai bine. are un pret foarte bun sa stii, merita sa-l incerci. eu l-am luat de pe site-ul ropharma, daca esti interesata.
garbo_385367
Postat pe 24 Octombrie 2014 15:23
Daca cu mine vorbeai , sa stii ca "Pharma" am aici destule , mai putin "Ro".
Rotty
Postat pe 24 Octombrie 2014 16:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Leacuri babesti 6 De la: garbo197910 23 Octombrie 2013 20:09
HPV,,, displazie...... 4 De la: garbo_410225 25 Iunie 2015 18:04
Cancerul a mai pierdut un pas! 4 De la: tutankhamon 10 Septembrie 2009 00:03
dureri de spate 24 De la: ileana_damian 12 Aprilie 2011 14:12
Mushroom-appreciation!!! 8 De la: Ciresica 25 Iulie 2013 19:57
Setari Cookie-uri