Se vor lasa sanii in urma nepurtarii sutienului ?

Se vor lasa sanii in urma nepurtarii sutienului ?
Georgiana_Adam
Postat pe 27 Februarie 2012 12:02
se lasa din cauza greutatii .. cu sau fara sutien. Dar sa nu porti sutien poate fi dizgratios, depinde de ce ai in dotare.
cri_cat
Postat pe 2 Martie 2012 21:46
nu,nu se lasa.Iti spun din proprie experienta,am 44 de ani.Doar ca uneori trebuie pus pentru estetica,bluzele cazand altfel peste un sutien,mai ales cel cu push-up.Daca te deranjeaza i-al putin mai mare,sa nu-l simti.
teodosia
Postat pe 3 Martie 2012 06:32
da,sanii sunt sustinuti doar de piele,si de un muschi,care e in dreptul decolteului.
se intareste daca pui mainile impreunate ca ptr rugaciune,si apesi,zilnic,puternic.
mai trebuie si alte exercitii.
daca nu esti sportiva,se lasa sigur.
spor la exercitii ptr mentinerea frumusetii!
daniilia
Postat pe 3 Martie 2012 07:51
nu se vor lasa pt ca nu porti sutien.
Sutienul nu intareste muchii - din contra.
quasaria
Postat pe 3 Martie 2012 15:32
daca sunt mari , gen Luciu , se lasa ! daca mai faci si copii , da , se lasa ! si oricum cu trecerea anilor se lasa deci..fi prevazatoare !
lauracris
Postat pe 3 Martie 2012 17:06
Cred ca sanii mari si grei ar trebui "purtati" cu sutien. Lasatul sau ne-lasatul tin de alti factori: dimensiune, hormoni, zestre genetica, regim de viatza, gimnastica, ingrijire... Eu de pilda am sani relativ mici, n-am purtat in viata mea sutien, decat eventual la bluze ulra transparente, am sani perfecti, fara sa fie lasati de loc, arata ca la 18 ani. Am 50 ( dar nimeni nu-mi da mai mult de 35) asta e... zestre genetica ( parintii mei aratau amandoi cu cca 20 de ani mai tineri decat erau, n-aveau un rid la batranete, etc)

Sfaturi generale pot sa dau:masaj zilnic sau la 2 zile cu ulei de marar, de la plafar. Dusuri mai degraba reci, gimnastica speciala a bratelor . Succes.
garbo009004
Postat pe 4 Martie 2012 09:00
si sanii relativ mici au nevoie de sutien, macar pentru a se aseza bine o rochie.

masajul si gimnastica .. da, sunt recomandate pentru orice tip de san.
cri_cat
Postat pe 4 Martie 2012 21:57
foarte bune sfaturi despre ingrijirea sanilor si eu cred ca purtarea sutienului amana oarecum lasarea sanilor in cazul in care ei sunt mai mari,bineinteles se adauga si gimnastica specifica zonei lor.
venizigoldplated
Postat pe 5 Martie 2012 10:34
Nu cred ca aspectul se va schimba dramatic, insa medicii recomanda s aporti un sutien adca ai sanii mari.
andradatudor80
Postat pe 5 Martie 2012 10:38
se lasa oricum .....si daca porti si daca nu porti sutien. Depinde de greutatea si forma lor si deasemeni de cata grija ai de ei . Muschii se pot intarii prin exercitii speciale dar cu tot exercitiul daca sanii sunt mari ei se vor lasa.....forta gravitatiei isi spune cuvantul
cory_emy
Postat pe 6 Martie 2012 18:42
conteaza enorm si "bagajul" hormonal. Tinctura de marar - administrata per os ( pe gura) si masaj delicat cu ULEI DE MARAR.
garbo009004
Postat pe 11 Martie 2012 10:42
forme.....neprotejate...devin....RE...FORME...intelegeti ce vreti....
eraser
Postat pe 15 Martie 2012 15:00
- se folosesc creme pentru hidratare, gasesti la plafar crema speciala pentru sani, a mentionat cineva tinctura de marar si uleiul;
- pentru "impresia artistica" atunci cand iesi pe strada trebuie sa pui sutien , nu sa-ti sara sanii in toate directiile cand mergi;
- acasa poti sa stai cum vrei , cat mai comod, de obicei fara acest obiect se sta acasa.
- cu varsta , daca nu aplici creme si nu faci putin sport de intretinere ti se lasa si sanii si tot ce se poate lasa.....
Succes!
adeline
Postat pe 16 Martie 2012 15:26
sutienul foloseste intr-adevar atunci cand ai nevoie de suport- mai ales daca ai sanii mari, insa ce ajuta cu adevarat sun dusurile nu racoroase, care tonifiaza pielea din acea zona. masajul zilnic este indicat, cu miscari circulare. de tinctura si ulei de marar auzisem si eu asa ca poti sa le incerci, am vazut ca au tot fost recomandate aici.
al_ma
Postat pe 19 Martie 2012 11:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
riscurile implanturilor de silicoane la sani 1 De la: demonsauinger 9 Mai 2011 16:13
Cine stie ce inseamna lipofilingul?Vreau sa scap de cearcane! 2 De la: garbo_477815 27 August 2018 19:47
par drept 16 De la: brgenet24 27 August 2009 16:38
Lenjerie intima sexy sau erotica - se mai poarta? 7 De la: delya099 5 Aprilie 2016 12:57
Aparat de epilat cu ceara unica folosinta 4 De la: D_Emy 22 Februarie 2014 13:10
Setari Cookie-uri