Invata cum sa previi cancerul de san

Delta Hospital va invita la o discutie informativa despre cancerul de san. Seminarul va avea loc sambata, 28 ianuarie, in intervalul orar 15.00 16.00, in cadrul Delta Hospital (strada Racari, nr. 6A, sector 3, Bucuresti).

Discutia moderata de dr. Dana Nedelcu, Sef department Radiologie si asistent medical Adriana Mircoage are ca tema de dezbatere: metode de autoexaminare a sanului si tipuri de investigatii recomandate pentru prevenirea cancerului de san.

Seminarul are ca obiectiv informarea, pregatirea si initierea femeilor in lupta contra cancerului de san, dat fiind faptul ca varsta la care este pus acest diagnostic este tot mai tanara, stadiul bolii fiind de cele mai multe ori avansat, chiar metastatic.

Acest seminar isi propune sa raspunda curiozitatilor, intrebarilor si nelamuririlor femeilor care vor sa afle mai multe despre prevenirea cancerului de san, metodele de depistare (ecografia si mamografia) a acestei afectiuni dar si ce presupun acestea.

Participarea la seminar este gratuita si te poti inscrise pe baza confirmarii prezentei tale pana la data 27 ianuarie 2012 la adresa de e-mail aura[@]makesense.ro sau numarul de telefon 0756.046.346 Aura Dumitru.
ioana_v09
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:50
deoarece nu sunt din bucuresti si nu pot participa la seminariul despre preventia cancerului de sin , v-as ruga daca aveti bunavointa sa ne invatati si pe noi cum anume sa ne ajutam singuri , m-as bucura sa primesc informatii pe emaill in acest sens .

mii de multumiri
garbo259731
Postat pe 18 Februarie 2012 16:22
Mesaj pentru garbo 259731
Draga mea ! Am citit ca esti interesata de preventia cancerului de san. Eu am studiat foarte multe materiale in acest sens si continui sa studiez, sunt pasionata de tot ce tine de sanatate, de nutritie, de intretinere corporala. Daca doresti sa discutam despre diferite subiecte legate de aceste teme, ma poti gasi la adresa de e-maill : natalia_calugaru@yahoo.com
calugaru
Postat pe 19 Februarie 2012 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cancer de sin 15 De la: nety 8 Ianuarie 2018 14:54
preventie cancer 9 De la: garbo_381807 9 Februarie 2018 13:50
Invata cum sa previi cancerul de san 4 De la: calugaru 19 Februarie 2012 15:08
Mamografie digitala - la Premium Clinique 1 De la: PremiumClinique 27 Iulie 2010 16:55
verificarea sanilor 14 De la: annie0209 10 Februarie 2011 23:45
Setari Cookie-uri