Ce parere aveti cu demostratiile...Oare daca va cadea guvernul? Oare ce hot va urca la conducere?

Ca toti promit marea cu sarea la inceput,,apoi cand se vad sus scuipa de oameni...Oare daca am avea conducator nemti...Chiar daca nemtii nu ne iubesc...
Dar nemtii nu se iubesc nici macar pe ei,dar au o tara prospera si sunt harnici..
ingerasulluptator
Postat pe 16 Ianuarie 2012 20:46
Multi zic de arabul ala..
Poate ala vrea sa ne impuna religia musulmana si sa fie razboi ca la ei..
Ca ei doar asa sau nascut,,,asa sau format..
la inceput arabul se va comporta frumos apoi va incerca sa ne impuna cu forta convigerile lor arabe tampite
ingerasulluptator
Postat pe 16 Ianuarie 2012 20:49
da, irino, ham-ham!

ori, behehee?!

:))
esme
Postat pe 16 Ianuarie 2012 20:50
Romanii sunt oameni lasi si lenesi..
Nu stiu daca sunt buni de conducatori...in fond au fost comunisti
Putini romani sunt buni de lideri....
toata lumea este un hot
Romania a ajuns intr-o stare critica,,pt ca avut doar conducatori care umbla sa se imbogateasca..
ingerasulluptator
Postat pe 16 Ianuarie 2012 20:52
Ar fii bine daca am avea un presedinte neamt..
Cred ca daca nemtii ar conduce tara,,,poate vom prospera cumva..
Nemtii au o tara prospera chiar daca nu ne iubesc,,ei nici macar pe ei nu se iubesc..In fond nici nu avem nevoie de iubirea lor,,ci avem nevoie de un conducator care sa se implice sa iasa tara din criza..
toti romanii care ajung la conducere,,,sunt hoti,,,si cand vor ajunge la conducere,vor vrea sa umple buzunareale..Si dupa ce ajung la presidentie,,,ca lider,,,greu il mai dai jos,,mai ales dupa ce se obisnuieste
ingerasulluptator
Postat pe 16 Ianuarie 2012 20:57
deci behehe!

:)))
esme
Postat pe 16 Ianuarie 2012 21:01
Nu stiu cine merita sa fie lider sa conduca.in romania....
Daca am alege un nou guvern condus de nemti,,,eu cred ca a ar fii super ok..
nu cred ca ei sunt atata de hoti
ingerasulluptator
Postat pe 16 Ianuarie 2012 21:07
Ingeras, ar fi cazu sa-ti pui fermoarul la gurita.
Noli
Postat pe 18 Ianuarie 2012 15:28
De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-16 20:57:10Ar fii bine daca am avea un presedinte neamt..
Cred ca daca nemtii ar conduce tara,,,poate vom prospera cumva..
Nemtii au o tara prospera chiar daca nu ne iubesc,,ei nici macar pe ei nu se iubesc..In fond nici nu avem nevoie de iubirea lor,,ci avem nevoie de un conducator care sa se implice sa iasa tara din criza..
toti romanii care ajung la conducere,,,sunt hoti,,,si cand vor ajunge la conducere,vor vrea sa umple buzunareale..Si dupa ce ajung la presidentie,,,ca lider,,,greu il mai dai jos,,mai ales dupa ce se obisnuieste

o sa te alegem pe tine, irinooka_care esti intruchiparea cinstei, corectitudinii si a fricii de Dzeu...
e drept, Romania ar cam ramane fara barbati (:D), dar eu chiar imi doresc sa emigrez...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 15:40
sa stii ca ma gandeam chiar sa ma inscriu intr-un partid,,,dar am multe de invatat despre politica...Sa fii un lider nu este usor,,daca vii cu idei noi trebuie sa stii sa argumentezi ca sa fii credibil..
trebuie sa te duca capul si sa fii o persoana hotarata
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 20:31
De la: eu_geminy, la data 2012-01-18 15:40:29
De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-16 20:57:10Ar fii bine daca am avea un presedinte neamt..
Cred ca daca nemtii ar conduce tara,,,poate vom prospera cumva..
Nemtii au o tara prospera chiar daca nu ne iubesc,,ei nici macar pe ei nu se iubesc..In fond nici nu avem nevoie de iubirea lor,,ci avem nevoie de un conducator care sa se implice sa iasa tara din criza..
toti romanii care ajung la conducere,,,sunt hoti,,,si cand vor ajunge la conducere,vor vrea sa umple buzunareale..Si dupa ce ajung la presidentie,,,ca lider,,,greu il mai dai jos,,mai ales dupa ce se obisnuieste

o sa te alegem pe tine, irinooka_care esti intruchiparea cinstei, corectitudinii si a fricii de Dzeu...
e drept, Romania ar cam ramane fara barbati (:D), dar eu chiar imi doresc sa emigrez...:P
:))))
eu nu am nimic cu barbatii,,chiar ii simpatizez atunci cand vorbesc frumos si nu fac pe smecherii
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 20:34
Jmechera mai esti Irino! Cand simti ca ai nevoie de sprijinul (politic) al barbatilor, o dai la-ntors -- acum ii simpatizezi Asta e un atu bun
SAL
Postat pe 18 Ianuarie 2012 20:41
bai nene... mi se pare, sau irinooka m-a si crezut?:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 20:51
Irino..intra in PNCTD=Partidul National Crestin Taranesc si Democrat....
elisabeta_boia
Postat pe 18 Ianuarie 2012 20:54
da dar mica revolutionara trebuie sa se duca si la munca ca sa poata supravetui...
apoi o sa ma interesez sa ma inscriu si eu intr-un partid,numai ca trebuie sa si muncesc ca sa pot supravetui pt ca eu nu vreau sa insel si sa jumulesc pe nimeni...
si poate o sa am nevoie de cineva care sa ma invete cum merg treburile politice.Numai ca eu nu vreau sa fac compromisuri,,,,pt ca eu vreau sa ajuns sus prin munca cinstita cu capul nu cu fundul.
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 20:54
ehehei..."toata lumea este un hot"...
sora_ilsi
Postat pe 18 Ianuarie 2012 20:54
da' chiar, irinooka...
de ce sa fie cinstit si fundul?...
ce, fundul stie carte?...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 20:58
In politica..ca porumbeii..cand sunt JOS iti manca din palma...cand sunt SUS ti se "cuaca" in cap!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:00
De la: sora_ilsi, la data 2012-01-18 20:54:52ehehei..."toata lumea este un hot"...
da barbatii sunt hoti si femeile sau integrat..Barbatii si cu incercatul lor.
tot asa presedintele a incercat sa manipuleze poporul si a vazut ca le merge,,a continuat..
barbatii incearca si intre ei sa se fure,,numai la sex si la slugarit in treburile casnice incearca doar la femei,,,
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:03
ei, hai, ca mai incearca si intre ei...
sora_ilsi
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:07
basescu a profitat de popor pt ca i s-a permis..Toti incearca sa se fure,inclusiv presedintii.,,poporul nu s-a impus.Cati presedinti a avut romania ca sa tina cu poporul.
majoritatea au facut razboie,au profitat de munca poporului...
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:14
barbatii incearca sa vada daca le merge cu prosteala...Apoi daca le vede ca le merge si nu se impune nimeni,,continua cu furatul pana te lasa in fundul go si te lasa si cersetor.
cati presedinti a avut romania care sa doreasca binele poporului,,
presedintii sunt si ei niste oameni,,poporul i s-a supus ca unui Dumnezeu in loc sa gandeasca individual..Doar in Dumnezeu terebuie sa ai incredere in oameni nu,mai ales in barbati,apoi incredere se castiga prin corectitudine,demnitate
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:20
Sora Ilsi , ungurul zice altfel,, Toata lumea cu_va esti" Scuze, a nu se interpreta!
SAL
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:23
presedintele este ales de popor sa conduca poporul dar sa aduca evolutie nu sa manipuleze.
poporul se supune presedintelui si copie caracterul presedintelui,in loc sa se impuna si sa copie caracterul lui Iisus
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:23
Irino, daca ai dileme in ce partid sa te inscrii, iti recomand Partidul Poporului a lui D. Diaconescu. Aveti puncte de vedere compatibile!
SAL
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:25
Nu vezi preotii primesc bani de la oameni,,practic oamenii ii intretin si tot preotii fac pe sefii...
asa si presedintele,,,,este ales de popor si apoi poporul i se supune ca unui Dumnezeu,,presedintele ii exploateaza,,apoi ei se satura si gata...
de la inceput poporul trebuie sa isi impuna punctul de vedere....si nu trebuie sa te supui oamenilor,,,pt ca vor profita de tine,,oamenii nu sunt cinstiti...este si o vorba daca nu esti in stare sa te intretii singur,te conduc altii si profita
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:29
ce ti-e si cu politica asta...e grele rau...
sora_ilsi
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:34
Din moment ce poporul isi aleg presedintele,,nu trebuie sa i se supuna pt ca si presedintele trebuie sa isi respecte atributiile fata de popor....nu trebuie sa te supui presedintelui pt ca presedintele nu este Dumnezeu,,
ca conducator al statului presedintele are datoria de a duce poporul spre evolutie si nu spre ruina,razboi si moarte
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:34
De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-18 21:29:16Nu vezi preotii primesc bani de la oameni,,practic oamenii ii intretin si tot preotii fac pe sefii...
asa si presedintele,,,,este ales de popor si apoi poporul i se supune ca unui Dumnezeu,,presedintele ii exploateaza,,apoi ei se satura si gata...
de la inceput poporul trebuie sa isi impuna punctul de vedere....si nu trebuie sa te supui oamenilor,,,pt ca vor profita de tine,,oamenii nu sunt cinstiti...este si o vorba daca nu esti in stare sa te intretii singur,te conduc altii si profita
am gresit am vrut sa spun.....
atunci cand un om nu stie sa se conduca singur,te conduc altii si profita
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:40
buna seara.. referitor la topic..eu cred k oricum oricine ar ajunge presedinte tot si ar umple buzunarele prima data apoi daca va mai ramane bani si pt pensii sanatate si alte cele bine...:|:| din pacate asta este realitatea ,,,sincer nu am de gand sa mai merg vreodata la vot..regret enorm k am fost si prima data..oricum nu voi sta aici sa vad cum "ne conduce" o adunatura de ..ma abtin a comenta... cat despre ideea ca ar fi bn daca am avea un presedinte neamt...nu cred k este una dintre cele mai bune...pt k s ar indrepta spre o dictatura ...ceea ce iarasi nu ar fi oki.. pana la urma privind partea pozitiva..un viitor candidat ar putea fi si becali...si aici vine partea " pozitiva" ca el nu mai are de ce sa si umple buzunarele ..oricum ar fi...e cu adevarat trist... noi sa fim sanatosi...
Iryna_Iry
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Niciodata "nu-ti lasa destinul" pe mai tarziu.. 160 De la: garbo040714 17 Iunie 2011 10:13
Ce credeti de CRISTI TABARA?ESTE VINOVAT? 125 De la: fleurdelis 5 Septembrie 2010 17:55
indiferenta 36 De la: alfheim 31 August 2011 10:13
De ce oare oamenilor le plac oamenii corecti,,dar lor nu le place sa fie corecti atunci cand inatalnesc oameni corecti,de aceea nici nu mai exista asa ceva 4 De la: ingerasulluptator 18 Decembrie 2011 16:22
Cum sa ma razbun pe fostul iubit? 116 De la: mamitzica 20 Aprilie 2013 16:40
Setari Cookie-uri