moda este arta de transformare falsa a personalitatii

daca originalul este basit ,degeaba-l ornamentezi
DEVILL
Postat pe 10 Ianuarie 2012 22:19
dah... te-ai exprimat artistic, intr-adevar...:D
pare sa semene cu arta lui barboneala, aia de ieri...:))))
eu_geminy
Postat pe 10 Ianuarie 2012 22:23
moda are mai multe fatete,acum depinde la ce moda te referi....si ca sa intelegi iti voi da un exemplu=a deveni asistenta intr-un tolk-show,este la moda
=si desigur in acest caz a face exact ceea ce stii,adica pe proasta,asta nu inseamna ca falsezi cu personalitatea ta.o transformare,inseamna o schimbare....dar nu in mod special schimbarea de vestimentatie...caci indiferent in ce te imbraci nu ti se poate transforma si personalitatea,indiferent ca esti in nurca sau in diftina.









ratuscaceaurata
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:41
devil, esti total pe langa.
orice persoana poate fi la moda daca alege ceea ce i se potriveste.
cri_cat
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:54
MODA ESTE O ARTA Iindiferent de sursa de provenienta , o arta este si FALSA PERSONALITATE a individului ,dar cu siguranta nu moda contribuie la transformarea ei ea contribuie la modelarea personalitati si cel mult o scoate in evidenta (ma refer la vestimentatie) Asa ajungem noi oamenii sa spunem uneori: PACAT DE HAINELE PE CARE LE POARTA!
garbo225639
Postat pe 24 Ianuarie 2012 21:52
mie nu mi se pare ca este pacat sa porti haine la moda si de firma si ai destui bani cistigat cinstit sa iti poti permite sa ti le cumperi..
Decat sa intretii oameni buni de munca si lenesi sa isi puna mintea la contributie,mai bine iti cumperi tie haine de firma..Sincer si eu mi-as cumpara dar eu prefer sa am bani pt mancare pt ca sunt grumanda si imi place sa mananc bine...
ingerasulluptator
Postat pe 27 Ianuarie 2012 17:05
dintre lucrurile cum ar fii hainele de firma si masina..Eu prefer sa am bani de mancare sa pot manca orice imi doreste sufletelul...Asa ca nu le poti avea pe toate dar am ales sa am bani sa mananc bine ..Pt ca nu imi pot permite sa le am pe toate.....
ingerasulluptator
Postat pe 27 Ianuarie 2012 17:09
Cu banii care femeile intretin barbatii si cresc copiii care nu stiu sa le de-a o educatie sa iasa oameni inteligemti si cu gandire constructiva mai bine iti cumperi haine de firma daca tii la silueta ta...Eu la silueta mea nu tin,,,pt ca nu vreau sa fiu o slabanoaga...sa ma sufle vantul
ingerasulluptator
Postat pe 27 Ianuarie 2012 17:11
asa Irinuco, sa nu lasi burtica sa sufere ..
cri_cat
Postat pe 28 Ianuarie 2012 01:48
De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-27 17:11:50Cu banii care femeile intretin barbatii si cresc copiii care nu stiu sa le de-a o educatie sa iasa oameni inteligemti si cu gandire constructiva mai bine iti cumperi haine de firma daca tii la silueta ta...Eu la silueta mea nu tin,,,pt ca nu vreau sa fiu o slabanoaga...sa ma sufle vantul


mi se pare corect, irinooka... de ce sa te abtii sa crapi in tine...
acu inteleg de ce nu te arati lumii deloc...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 28 Ianuarie 2012 01:56
De la: DEVILL, la data 2012-01-10 22:19:28daca originalul este basit ,degeaba-l ornamentezi

Mentalitatea asta este numai la romani. In occident nimanui nu-i pasa. Poti sa-tzi pui shi-un cuib in cap ca n-o sa vezi pe nimeni aratandu-te cu degetul sau razand in barba. Imi amintesc de o prietena care s-a stabilit in Danemarca. In scurt timp a renuntzat sa se mai imbrace ca in Romania, adica asortata din cap pana-n picioare (inclusiv rujul la culoarea costumatziei) pentru ca parea o extraterestra proaspat aterizata pe Pamant Dar romanul s-a nascut cu critica-n sange iar eu tot romanca sunt . Nu suport sa vad grasele cu pantaloni cu talie joasa (doar ca sa fie-n pas cu moda) shi cu shuncile revarsandu-se , neacoperite macar de o bluza mai lungutza shi mai larga. De fapt, cinstita sa fiu, nu suport grasele de fel. Grasimea = Nesimtzire. N-am vazut grasa care sa nu manance cat zece shi apoi sa nu se vaite ca, de fapt, nu e prietena cu mancarea (cica abia ciuguleshte ). Urasc grasimeaaaaaaaaaaaa!!!
carco
Postat pe 31 Ianuarie 2012 07:54
GRASE/ GRASII = NESIMTIRE. N-o urmarit (din timp) metabolismul way!
garbo225639
Postat pe 31 Ianuarie 2012 10:08
De la: garbo225639, la data 2012-01-31 10:08:39 GRASE/ GRASII = NESIMTIRE. N-o urmarit (din timp) metabolismul way!
si Nesimtzirea asta are o" scuza"( in zilele sec XX| ) hrana modificata GENETIC. .......
garbo225639
Postat pe 31 Ianuarie 2012 10:22
De la: garbo225639, la data 2012-01-31 10:22:32
De la: garbo225639, la data 2012-01-31 10:08:39 GRASE/ GRASII = NESIMTIRE. N-o urmarit (din timp) metabolismul way!
si Nesimtzirea asta are o" scuza"( in zilele sec XX| ) hrana modificata GENETIC. .......

Mda...hrana muuuuuuuulta, modificata genetic ... ca ,daca ar fi mai putzina, nu s-ar ingrasha asha...dar, ce sa-i facai e fara numar,fara numar...
carco
Postat pe 31 Ianuarie 2012 23:27
sa nu ajungi cat o balena....Dar pe mine nu ma deranjeaza suncile..Pe mine ma derajeaza prostia care ma inconjoara
ingerasulluptator
Postat pe 2 Februarie 2012 21:10
De la: ingerasulluptator, la data 2012-02-02 21:10:35sa nu ajungi cat o balena....Dar pe mine nu ma deranjeaza suncile..Pe mine ma derajeaza prostia care ma inconjoara


eu zic ca ar trebui sa te deranjeze mai intai a ta, irinooka.
da' nu-i bai, semeni cu charmelen, la capitolul asta... asa ca nu esti chiar singura pe-aici.:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Februarie 2012 21:14
obstin, par dfinition
oglinda esti, nu alta...nu m-au inselat simturile , in viata mea, niciodata
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2012 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri de croitorie acreditate ANC (CNFPA), unde in Romania ? 5 De la: dana_dinu 22 Ianuarie 2014 18:12
Culorile anului 2015 de la Talis Romania 2 De la: SuriaUreche 4 Februarie 2015 06:55
Rochii de ocazie 14 De la: funny_lucky 8 Noiembrie 2010 11:49
concurs Dove 7 De la: garbo265694 3 Octombrie 2012 18:49
Castiga un voucher de cumparaturi pe Vintage Shop 1 De la: andrra82 8 Decembrie 2011 19:36
Setari Cookie-uri