Ce m-a uimit...socat...lasat fara cuvinte...azi...

Ca exista in Romania: "Ziua romnilor de pretutindeni"... !!!! Inventata de premierul Viorel Badea... ! Acuma.... nu stiu daca sa plang sau sa rad..... cred ca o sa raman totusi socat... !
barboneli
Postat pe 9 Ianuarie 2012 14:27
Tu te-ai mirat ca mai sunt romani sau ca ei sunt pretutindeni?
dor72_
Postat pe 9 Ianuarie 2012 16:16
are dreptate barbo, e si de plans, si de ras...dar e bine sa-i sarbatorim pe romanii de pretutindeni 1zi /an, mai ales ca romanii din Romania se pot sarbatori zilnic, si majoritatea chiar o fac
ufishor
Postat pe 9 Ianuarie 2012 16:19
oriunde ai fi...chiar pretutindeni, sa nu uiti asta

http://www.youtube.com/watch?v=m3bgOxUb4zE
dor72_
Postat pe 9 Ianuarie 2012 16:31
http://youtu.be/G9fXbJ1tFIg
barboneli
Postat pe 9 Ianuarie 2012 22:54
Ziua romanilor de pretutindeni in functie de zodie, stare civila, compatibilitate cu semnele de foc, toleranta la o terta persoana (dinafara cuplului) si etc...
nathalie
Postat pe 9 Ianuarie 2012 23:09
ziua tolerantei la gesturile repetitive ale unor idioti irecuperabili...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Ianuarie 2012 23:51

topicul asta nu l-am vazut azi :))))


"toleranta la o terta persoana (dinafara cuplului) si etc... " dap.. e si asta o toleranta.
cri_cat
Postat pe 9 Ianuarie 2012 23:55
Bien sûr
Abunda forumul de astfel de dileme...
nathalie
Postat pe 10 Ianuarie 2012 00:09
Vica lui Piturca...
sora_ilsi
Postat pe 10 Ianuarie 2012 00:11
Ei,da! Azi m-a socat cand am vazut un cersetor schiop...cum o i-a la fuga cand s-a apropiat de el un politist... Dar socat a fost si..politistul...
elisabeta_boia
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:12
Azi a murit fata vecinei, avea 17 ani. A luat o doz mare de medicamente. Prinii au divorat n septembrie.
Axl_22
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:20
LILO
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:22
ladyDY
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:22
mie mi-a murit papagalul,micul meu printz care ma iubea neconditionat,si el la fel....
iasomia
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:23
abia acum, incep si eu sa ma simt socata...de aceste intamplari...dommage
dor72_
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:25
Iasomia
Axl_22
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:26
of
Eugenia69
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:30
De la: iasomia, la data 2012-01-10 18:23:04mie mi-a murit papagalul,micul meu printz care ma iubea neconditionat,si el la fel....

Mie cand mi-a murit papagalul...l-am ingropat pe mormantul tatalui meu,i-am pus si o floare...Noaptea l-am visat cum zboara din mormant si striga"sunt libeeeer!zbooor!" Atat m-a mustrat constiinta ca desi l-am ingrijit si iubit,l-am tinut in colivie...ca de atunci nu mi-am luat o pasare s-o tin captiva..
Am acum doi purcei de angora unul ,si de guineea altul... Sunt animalutele mele de companie!
Dar nimic "SOCANT' in asta ,nu?
elisabeta_boia
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:34


io..pe LILO...catelusa mea...am ingropat-o cu vreo 5 ani in urma...si pe locul cu pricina o rasarit un cires..

era o catelusa dulce,dulce de tot si atat de cuminte..
ma t rezea sa o duc afara pt necesitati

dormea cu mine in pat pe spatele meu..

o luna de zile o "simteam" langa mine...ii simteam acea energie..

nevazuta..
dar...ne tragem din daci , si acum in amintirea, ei..incerc sa dezmortesc atmosfera pe unde bantui in momentele libere

fetelor..iaca m-am destainuit

iaca taina...pseudonimului lilo
LILO
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:41
Ferice de iubitorii de animalute si de pasarele!
Lilo..pup!
Iasomia..pup!
Si pe toti si toate care aveti,sau ati avut animalute de companie,pup!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Ianuarie 2012 19:11
Ce m-a uimit, socat si lasat fara cuvinte azi ? Nevasta-mea . Am ajuns azi acasa inaintea ei. Am crezut ca are sedinta si in sfarsit cand a aparut , ma striga s-o ajut. Ii iau o sacosa si dau sa plec, Stai ! Mai ia doua si... trei cutii si...
Ma uit nauc,
Dupa cum arata sacosele, vad ca-s haine , incaltaminte si posete si...
Intreb: se muta cineva la noi? Pufaie suparata ca nu pricep ce gheseft grozav a facut; a prins la reducere si ... a cumparat doua paltoane, trei sacouri , trei perechi de cizme si botine si posete nu stiu cate si sunt din piele si... nu pot pricepe la ce a trebuit sa cumpere atatea, Mai are cel putin zece perechi de de cizme iar haine... Nu zic nimic dar tot ea se supara ca i-am taiat bucuria cu uimirea mea .
Mda, sunt greu de suportat dar si femeile sunt greu de inteles
SAL
Postat pe 10 Ianuarie 2012 19:48
exemplele de mai sus, Axl, Iasomia,LILO... m-au lasat trist ! dar trebuie sa recunosc draga Sal.... ca al tau m-a lasat socat si fara cuvinte mai ales.... (in afara de cele scrise acum.... ) !!! sorry !
barboneli
Postat pe 10 Ianuarie 2012 22:05
cred ca povestea cu papagalul ti-a fost cea mai familiara...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 10 Ianuarie 2012 22:10
nu tocmai... ! cea cu catelusha.... da !
barboneli
Postat pe 10 Ianuarie 2012 22:52
eu inca nu stiu cine este acest Viorel-Riceard(he he he, cica asa il cheama:P) Badea, senator PDL "de Romania", si de cand este el ''premier"...
probabi dezinformarea face ravagii prin tarile cu densitate foarte ridicata de ignoranti...:D
dar de un subiect de topic prost, merge, oricum...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 10 Ianuarie 2012 23:17
cre'ca e tot neam cu William Branza...:))))
eu_geminy
Postat pe 10 Ianuarie 2012 23:28
Citat dintr-o discutie de pe alt forum, despre, despre Badea asta.....

"de mamitza_16 06 Ian 2012 14:09

mda...,eu am urmarit pe tv discutii legate de asta. l-au sunat pe senator , l-au sunat si pe Dl Florescu , si nimic nu l-a putut face pe senator sa priceapa ceva. el o tinea una si buna ca i-a fost interpretat gresit mesajul , si ca vezi doamne, dl florescu , nu reprezinta toti romanii de pretutindeni , ca cei mai multi apreciaza si se simt onorati , ca nu au fost ...uitati .... precum si alte prostii de gen..., drept urmare m-am scarbit si am mutat. ma intreb oare el in sufletul lui o fi priceput totusi , ce a vrut omul ala sa-i transmita? ca raspunsurile pot fi luate drept "politicianiste", dar el , omul , nu senatorul , ce-o simti ? ca daca simte ce a spus .....vai sufletul nostru . da' de ce ma mir? ca ii invataram pe toti . sunt o apa si-un pamant majoritatea .de fapt ,nu ma mir , ma infricosez ...."
barboneli
Postat pe 11 Ianuarie 2012 06:46
mda...
am vrut sa zic si eu la fel,subconstientu' maica...
multumesc,fetele...

un lucru e sigur, un alt animalutz nu mai calca in casa...

betty..
eu taman d-aia l-am luat,pt ca vroiam sa-i ofer o altfel de viata,nu o colivie...
iasomia
Postat pe 11 Ianuarie 2012 16:28
ce sistem de site este garbo acum?nu seamana cu cel vechi.


referitor la ziua Romaniei,sarbatorita de toti romanii indiferent in ce tara sa afla, eu nu consider ca acest aspect este un afront adus Romaniei. consider ca e o normalitate!acum depinde cine isi pune intrebari....
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
romani in Germania 71 De la: garbo010448 26 Decembrie 2013 23:56
sex in 3 453 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
HOROSCOP 2010 135 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:22
Ultima intalnire 13 De la: lady39 13 August 2009 12:00
club literar de toamna 661 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Setari Cookie-uri