Iluminat exterior

Inainte de luna decembrie ne-am amenajat gradina. Am optat pentru cateva corpuri de iluminat mai clasice, le-am achizitionat de pe mavex.ro http://mavex.ro/corpuri-iluminat/Iluminat-exterior
acum vrem sa asociem si alte elemente clasice in gradina noastra, ne puteti da cateva sfaturi, astfel incat sa se potriveasca cu noile noastre obiecte? Multumim
Carena
Postat pe 15 Decembrie 2011 13:03
Ce inseamna "alte elemente clasice"? Obiecte de decor, mobilier?
klaire
Postat pe 15 Decembrie 2011 13:25
E iarna, curand vine zapada si-ti ,,mobileaza" gradina. Parerea mea e ca in primavara ar trebui sa te orientezi ce mobilier de gradina, plante decorative si alte elemente de decor alegi in functie de preferinte . Oferta e bogata.
SAL
Postat pe 15 Decembrie 2011 13:32
De obicei corpurile de iluminat le alegi dupa ce ai piesele importante de mobilier, si dupa ce ai definitivat pe cat de mult posibil orice coltisor pe care vrei sa pui accentul; conteaza foarte mult culoarea mobilei, materialul, culorile in care este vopsit lemnul, si chiar ce inseamna clasic pentru tine - pentru ca poate fi clasicul "rece"- nordic, avand linii cat mai simple si practice (dar care prin accesorii poate da caldura) sau cel romantic, ce te duce cu gandul la trecut.
klaire
Postat pe 15 Decembrie 2011 13:48
cam asa arata o reclama mascata
jeanette40
Postat pe 15 Decembrie 2011 14:46
Elemente clasice, care pe vremuri, ca sa spun asa erau mai folosite, metale in culori inchise, maro spre negru si forme cum se gaseau la familiile mai instarite. Dau acea senzatie de vintage, care imi place mult.
Bianca123
Postat pe 16 Ianuarie 2012 12:33
E de-a dreptul fara masca si fara bun simt reclama asta.
Fratilor, daca aveti bani de business nu aveti bani si de reclama?
Ciresica
Postat pe 17 Ianuarie 2012 19:09
De la: klaire, la data 2011-12-15 13:48:12
poate fi clasicul "rece"- nordic, avand linii cat mai simple si practice (dar care prin accesorii poate da caldura) sau cel romantic, ce te duce cu gandul la trecut.


uite, klaire, melanjul asta de rece-cald are o voluptate aparte
ca un tort de inghetata cu bezea, pe care il dai la cuptor pentru cateva clipe, cat sa prinda un luciu deosebit
mi-a pregatit cineva, odata, desertul asta si a fost senzational
si chiar cum spui tu a si fost: cald, rece, romantic
trebuie sa-i iau reteta!
poate are si ceva care te duce cu gandul la viitor
alanna
Postat pe 17 Ianuarie 2012 20:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Porti sculptate 1 De la: garbo_6514 10 August 2012 18:47
TRANDAFIRII 8 De la: tutankhamon 8 Februarie 2010 00:01
Amenajari exterioare din WPC(lemn plastifiat) 1 De la: garbo_404729 29 Iulie 2014 15:26
perete cu mucegai 21 De la: garbo_453036 27 August 2016 20:50
Arhitect Peisagist ofer proiectare si design pentru gradini private. 6 De la: Chirita_Alexandru_1 16 Martie 2016 20:54
Setari Cookie-uri