Astrologie

Buna fetelor,


Va tot urmaresc de ceva timp insa abia acum m-am hotarat sa va scriu. Haideti sa vorbim putin despre astrologie, despre cum ne poate ajuta...cum se interefereaza cu viata noastra...etc

Haideti ca incep eu:

Definitia astrologiei

Pentru unii, astrologia este o simpla superstitie. Desi nu este o stiinta stabilita si bine cunoscuta precum matematica, astrologia si-a dovedit validitatea. Daca astrologia ar ramane la stadiul de supersititie ar insemna ca miscarea planetelor nu ar trebui sa ne influenteze deloc.

Ce este astrologia - o stiinta ezoterica veche de cand e lumea. Din vremuri de demult omul a intuit ca astrele influenteaza viata, pentru ca totul in univers este conectat.

Astrologia va poate ajuta mult in drumul vostru catre cunoastere.

Inca din Antichitate, oamenii au studiat cerul si astrele ei creandu-si propriul calendar in functie de miscarile pe care le faceau planetele. La inceput in zodiacul babilonian erau 18 zodii, ulterior ramanand doar 12.

Din punct de vedere etimologic, astrologie inseamna limbajul stelelor (aster=astru, logos=cuvant, vorbire). In traducere, astrologul inceara sa descifreze limbajul stelelor si sa le inlature secretele.

garbo252762
Postat pe 5 Decembrie 2011 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mama si baiat 19 De la: fleurdelis 18 Septembrie 2010 15:37
Eu taur,el taur 4 De la: doinabaicu 18 Noiembrie 2012 02:36
Revolta zodiilor 64 De la: garbo173858 20 Ianuarie 2011 21:43
intrebare de potreivire sau nepotrivire 11 De la: boby22pim 16 Martie 2012 07:31
Femeia TAUR 764 De la: garbo047578 11 Ianuarie 2010 23:05
Setari Cookie-uri