Despartirea de amant!

Am sa incep prin a va cere sa nu ma judecati, ci sa incercati sa ma ajutati. fiecare in viata ia propriile decizii, pe care le considera la un moment dat corecte.
Asadar...sunt intr-o relatie de 9 ani. Sotul meu a inceput de cea vreme sa ma neglijeze destul de tare, iar eu am inceput sa gasesc refugiul in intalnirile cu colegii. Unul dintre ei insa mi-a placut ceva mai mult si, dupa cateva luni de poesti si tatonari, ne-am indragostit, ajungand in final sa fim si amanti.Pot spune ca am trait ceva ce nu am trait pana la acest punct, momente unice pentru amandoi, ne-am lasat dusi de val. Problema a aparut cand el a inceput sa imi spuna ca ar trebui sa isi faca si el o relatie, macar de ochii lumii, pentru ca de cateva luni era singur, doar pt minecolegii intrau la banuilei, prietenii il luau la intrebari. El s/a lovit de o reactie de dezacord din partea mea-desi nu i-am spus asta si am aflat de la cineva ca intr-o seara a iesit in oras cu mai multi prieteni, printre care si o fata, iesire despre care nu mi-a spus. M-am simtit foarte ranita - mai ales ca persoana care mi-a spus-o a facut sa para ceva foarte serios- si am decis ca este mai bine sa terminam totul acum, mai ales ca el mi-a spus ca nu e suficient de serios pentru o relatie care devenise foarte serioasa. Acum stau si sufar ca o proasta, atat eu, cat si el. O sa imi spuneti ca imi merit suferinta, asa o fi, dar e atat de greu sa stii ca ai trait momente minuntate, in care nu a fost nicio clipa rau, ca sa te ajute sa uiti mai usor. E decizia corecta? Il iubesc si stiu ca ma iubeste.
garbo252430
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:39
auzi...
da'de ce nu-ti asumi decizia ca fiind personala?... ti-e rusine, cumva?...
intreb si eu.

de ce e musai sa dai vina pe sotz, neaparat?
cu asta ai si inceput.
faci precum barbatii prosti, care cersesc mila potentialelor amante:
arunca cu mizerii in sotzie...:D

sa stii ca nu-i frumos...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:46
Probabil m-am exprimat gresit, in niciun caz nu imi acuz sotul, a carui singura vina e aceea ca m-a neglijat. Greseala e a mea si mi-o asum, rusine simt, iti dai seama, ca doar nu am facut ceva demn, deci sa inteleg ca asa-mi trebuie? :) ce ma doare totusi, cel mai tare, e lipsa lui, pentru ca eram prieteni inainte de toate si am impresia ca niciodata nu va mai fi acea relatie.
garbo252430
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:58
Mie mi se pare corecta reactia amantului tau! Cand intre doi amanti intervine unul cu o iubire pasionala..se duce draqcului totul..
Ma surprinde ca nu-ti cunosti "rolul" de amanta?! Amanta=Aventura Trecatoare!
Eu am evitat totdeauna acei barbati care-si ponegresc sotiile..Si daca-ar fii adevarat ce spun despre ele{desi majoritatea mint ca sa cucereasc mai usor..} se injosesc pe ei insasi-ca si-au gasit o astfel de sotie... Cum o vb pe sotie de rau,tot asa te v-a vb si pe tine la urmatoarea amanta..
Valabil si la femeie!!
Si desi am inceput cu "eu" ..eu NU sunt o amanta...dar mai citesc si eu...si am prietene care-mi povestesc!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se intampla oare cu mine...hmm..chiar nu ma inteleg..:(..De ce ma mai gandesc la EL... 25 De la: garbo_10965 18 Februarie 2013 19:01
buna:)))))))))9 24 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 04:02
caut de lucru 2 De la: ingerasulluptator 21 August 2011 21:42
sa apreciem omul la justa lui valoare 1 De la: marialeia 14 Octombrie 2010 20:03
Interesant,,,ffff, interesant forum! 61 De la: barboneli 3 Martie 2011 15:08
Setari Cookie-uri