Femeia - scorpion, Barbatul- taur

ce credeti se vor intelege vreodata ?
sunt acsatorita de 4 ani si avem doi copii dar ma sufoca cu iubirea lui, nu prea cred in zodii cu toate ca imi citesc zodiacul aproape zilnic ce credeti?
garbo251910
Postat pe 2 Decembrie 2011 14:27
si sotu si amantu dar la sot ma refeream
garbo251910
Postat pe 3 Decembrie 2011 09:09
De la: garbo251910, la data 2011-12-03 09:09:30si sotu si amantu dar la sot ma refeream


Oh, glumeato, nu ti-a ajuns un taur, ai vrut doi.
Referitor la subiect, eu sunt taur, sotia scorpion. Ne-am cunoscut din 89, in 91 ne-am casatorit, traim si acum impreuna bine merci. Merge, depinde numai de voi. Dar cu conditia sa ramai doar cu un taur, nu cu doi. Mi-e mila de tine daca sotul va afla vreodata. Crede-ma acum chiar stiu ce zic.
zack
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:26
de ce zack, cum sa duca jugul unul singur?
e nevoie de doi...
si iaca si-a luat pe rand cate un taur, si acum are 2 boi
dor72_
Postat pe 6 Decembrie 2011 21:16
De la: dor72_, la data 2011-12-06 21:16:26de ce zack, cum sa duca jugul unul singur?
e nevoie de doi...
si iaca si-a luat pe rand cate un taur, si acum are 2 boi


Oh, dorulet, Iar ploaie acida?
zack
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:38
deloc, zack. cred ca pana acum ai citit si celalat topic, in care ne povestea 910 toata tarasenia, felul in care al doilea taur din cireada, "s-a lepadat de satana" iar favoritul la titlu vrea cu tot pretul sa pastreze familia... de unde si strofocarea, pardon, sufocarea
sa ai o seara frumoasa
dor72_
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:20
De la: dor72_, la data 2011-12-08 22:20:51deloc, zack. cred ca pana acum ai citit si celalat topic, in care ne povestea 910 toata tarasenia, felul in care al doilea taur din cireada, "s-a lepadat de satana" iar favoritul la titlu vrea cu tot pretul sa pastreze familia... de unde si strofocarea, pardon, sufocarea
sa ai o seara frumoasa


Din pacate nu l-am citit. Cred ca tocmai asta-i problema. Am lipsit un timp, nu mai sunt la curent.
zack
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:09
De la: garbo251910, la data 2011-12-02 14:27:21ce credeti se vor intelege vreodata ?
sunt acsatorita de 4 ani si avem doi copii dar ma sufoca cu iubirea lui, nu prea cred in zodii cu toate ca imi citesc zodiacul aproape zilnic ce credeti?


Brbatul Taur


Probabil c i imaginezi c brbatul tipic din Taur e un om tcut i practic, de bun sim i realist ca o pereche de papuci de cas. Aa i e. Probabil c va arta i se va purta ca i cnd ar fi mai tnr dect este, ceea ce e foarte ncnttor, in plus, vei observa c nu se arunc cu capul nainte cnd vrea s intre n aciune, ci e tacticos i precaut. La fel de adevrat. Prin urmare, deduci tu, e logic s presupui c nu e prea romantic. Cu desvrire fals. Dac vrei emoii, un brbat n zodia Taurului vi le poate oferi din plin i nu vei avea parte de nici un moment plictisitor. Cine i-a bgat n cap c poi analiza personalitatea taurin folosind doar logica? Probabil vreun tip din Balan care vrea s te impresioneze! Ei, bine, greete! Logica nu e de prea mare ajutor cnd ncerci s dezlegi misterul unui simbol puternic i masculin cum e cel al Taurului, care e condus de o planet panic i iubitoare ca Venus. Trimite-l pe deteptul din Balan napoi n bibliotec! E posibil ca Taurului s-i ia mult timp s decid dac vrea s fii femeia lui. El nu e genul care s fac un triplu salt n piscina iubirii ca s descopere n cdere c cineva a uitat s umple bazinul. Dar o dat ce s-a hotrt c tu eti aleasa i-i pune n cap s te cucereasc, iubitul din Balan va prea un colar stngaci pe lng el. i va face de rs chiar i pe Leul ndrgostit i pe pasionalul Scorpion.
Acest brbat Taur raional, practic, lent i hotrt e capabil s-i trimit cte un trandafir rou n fiecare zi pn cnd vei accepta propunerea lui, fie ea de cstorie, de ieire mpreun sau de orice fel. Poate chiar s scrie un cntec sau o poezie romantic i s i-o trimit sfios, fr s o semneze, tiind c vei ghici expeditorul. Taurul poate fi un iubit tandru, blnd i protector. Firea lui senzual l face sensibil la parfumul tu, la fineea pielii tale i moliciunea prului tu. Poate c n-o s-i spun asta n fa folosind cuvinte nflorite, dar va gsi o modalitate s-i transmit mesajul. Simul lui tactil e foarte puternic. Acest semn de pmnt e plin de contradicii n viaa amoroas. Taurului i va plcea s te vad mbrcat n blnuri luxoase i culori intense. i va cumpra un buchet parfumat de violete proaspete de la btrnica din col, creia i va lsa n co un baci generos pentru c-i amintete de mama lui. ns tu nu-i vei aminti niciodat de mama sau sora lui, dect atunci cnd va fi cazul s te protejeze de privirile obraznice ale altor brbai care ncearc s-i fac avansuri. Muzica i va strni emoii puternice i cheful de dragoste. Aproape sigur are un cntec favorit care i amintete de tine de fiecare dat cnd l aude. E cel pe care-l tot pune la casetofon sau tonomat. Dac i mai trebuie dovezi ca s te convingi c e un suflet romantic, Taurul tipic te va ajuta s-i umpli cufrul de zestre, fcndu-i cadou la zilele de natere porelanuri, argintrie, iar de Crciun vei crede c e Moul n persoan cnd va aprea n prag ncrcat cu pachete misterioase i flecutee sentimentale. i va sugera partide de not la lumina lunii, picnicuri n pduri rcoroase i izolate i plimbri sub cerul nstelat pe drumuri de ar. Felicitarea lui va fi cea mai mare, mai elegant i mai elocvent din cte va distribui potaul de Ziua ndrgostiilor. Dac nu eti o femeie n zodia Scorpionului, brbatul din Taur e visul oricrei femei n ceea ce privete pasiunea. E tot ce-i poi dori. E att de idealist i sensibil la sentimente, nct va stoarce dintr-o relaie toi fiorii, toate suspinele i culmile extazului posibile. Ei nu tiu s mearg dect pn la capt i se druiesc total persoanei care i pasioneaz n momentul respectiv. Nici un alt semn zodiacal nu poate fi att de fidel ca Taurul, atunci cnd e cu adevrat ndrgostit de cineva alturi de care vrea s-i petreac restul vieii. Onestitatea l va mpiedica s te nele, iar idealismul l va mpiedica s-i doreasc asta. Promiscuitatea, sau chiar flirturile nevinovate, nu fac parte dintre obiceiurile brbatului Taur atunci cnd e implicat din toat inima ntr-o relaie. El caut o iubire ca-n poveti, iar n poveti atitudinea fa de dragoste i sex nu e niciodat uuratic. Celelalte femei din viaa lui fac parte din categoria .A.T. (nainte s apari tu).
zack
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:11
La naiba. Asta e doar jumatate din ce am pt taur. Nush de ce nu mai merge sa postez si restul
zack
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:14
ai sapat ceva...
si eu am in tauras in ograda
las ca ne mai spui si alta data
iar celalalt topic, daca il gasesc, iti voi da linckul

uite-l ( ai postat si tu pe lapagina 3 ceva)

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/15774/mi-am-inselat-sotu.html
dor72_
Postat pe 11 Decembrie 2011 15:21
Zack, te-as ruga si eu sa postezi despre barbatul pesti. eu sunt berbecuta si pare cam dificila ''combinatia'' atat in teorie cat si in practica. acum probabil caut confirmari . am citit ce ai scris despre berbece, in general mi se potriveste, desi am mai tocit si strunjit impulsivitati si dominatii. nu cred ,insa, ca eu fac f bine totul si nici scutita de macinari interioare nu sunt, dimpotriva.
multumesc pentru un posibil viitor raspuns
chrissa
Postat pe 16 Decembrie 2011 00:47
mey Zack,
te rog sa dai despre orice, numai despre barbatul Gemeni, nu.
ca ma stiu:P
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Decembrie 2011 00:51
@ ca ma stiu...toti
dor72_
Postat pe 16 Decembrie 2011 22:48
da, ma rog... e un fel de a spune.:P
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Decembrie 2011 23:02
De la: chrissa, la data 2011-12-16 00:47:21Zack, te-as ruga si eu sa postezi despre barbatul pesti. eu sunt berbecuta si pare cam dificila ''combinatia'' atat in teorie cat si in practica. acum probabil caut confirmari . am citit ce ai scris despre berbece, in general mi se potriveste, desi am mai tocit si strunjit impulsivitati si dominatii. nu cred ,insa, ca eu fac f bine totul si nici scutita de macinari interioare nu sunt, dimpotriva.
multumesc pentru un posibil viitor raspuns


ai tocit... inseamna ca poti sa-ti deschizi o tocilarie...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Decembrie 2011 23:03
De la: chrissa, la data 2011-12-16 00:47:21Zack, te-as ruga si eu sa postezi despre barbatul pesti. eu sunt berbecuta si pare cam dificila ''combinatia'' atat in teorie cat si in practica. acum probabil caut confirmari . am citit ce ai scris despre berbece, in general mi se potriveste, desi am mai tocit si strunjit impulsivitati si dominatii. nu cred ,insa, ca eu fac f bine totul si nici scutita de macinari interioare nu sunt, dimpotriva.
multumesc pentru un posibil viitor raspuns


Chrissa, imi pare rau, pur si simplu nu merge sa postez pe forum pentru pestele tau. Scrie-mi pe privat, da-mi mail ceva si-ti trimit toate zodiile daca vrei.
zack
Postat pe 17 Decembrie 2011 11:30
De la: dor72_, la data 2011-12-11 15:21:48ai sapat ceva...
si eu am in tauras in ograda
las ca ne mai spui si alta data
iar celalalt topic, daca il gasesc, iti voi da linckul

uite-l ( ai postat si tu pe lapagina 3 ceva)

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/15774/mi-am-inselat-sotu.html


Hmm, acum ma lamurii si eu. Grea treaba.
zack
Postat pe 17 Decembrie 2011 11:37
chiar asa sa tina potrivirea in cuplu de un simplu zodiac? Dar de pasiuni si interese comune ati auzit? Dar de toleranta, intelegere si mici compromisuri auzit-ati?
dolce_farnientte
Postat pe 25 Decembrie 2011 13:50
eu sunt o femeie din scorpion...fac parte din femeile care nu isi doresc tauri?...tradu-mi te rog!
garbo007883
Postat pe 27 Decembrie 2011 16:06
Esti frigida cumva? In general femeile normale isi doresc... barbati tauri
SAL
Postat pe 27 Decembrie 2011 16:12
De la: garbo007883, la data 2011-12-27 16:06:58eu sunt o femeie din scorpion...fac parte din femeile care nu isi doresc tauri?...tradu-mi te rog!


Total gresit. E intr-adevar o combinatie mai grea, dar daca se intampla, poate iesi ceva f frumos.
Eu sunt taur, sotia scorpion, asa ca stiu ce zic.
zack
Postat pe 27 Decembrie 2011 21:51
De la: any_chiriac74, la data 2011-12-02 14:58:31nu cred ca barbatii tauri sunt asa sufocanti in dragoste

nu arata, dar sunt! eu ma mir de faptul ca are amant tdin zodia taurului ...hmmm... nu cred asha ceva... ... ca ei nu suporta un altul care sa le calareasca partenera ... hmmm... adica sa faca asta cu buna shtiintza ...?! m-ash mira... cucoana asta ori minte ori viseaza la vreunul sau taurul asta o fi fost nascut programat ,prin cezariana shi e , de fapt, in gemeni . ( Scuze, Gemi )
carco
Postat pe 3 Ianuarie 2012 09:15
TAURII SUNT PERSOANE MINUNATE ,E SUFLEUL MEU PERECHE ! EU SUNT BALANTA SI PRIETENUL MEU TAUR:)
misha_e
Postat pe 3 Ianuarie 2012 11:12
DD_BB
Postat pe 3 Ianuarie 2012 11:14
nu e si sufleur? numai sufleu
dor72_
Postat pe 3 Ianuarie 2012 13:23
Mai stii?
Fiecare sufla-n ce l-a ars.
(sau l-a parlit)
nathalie
Postat pe 3 Ianuarie 2012 13:25
Niciodata un barbat Taur si o femeie Scorpion nu se vor intelege. Sunt ca ziua si noaptea,si oricum femeia Scorpion il va domina.
bella75
Postat pe 6 Ianuarie 2012 11:32
De la: bella75, la data 2012-01-06 11:32:54Niciodata un barbat Taur si o femeie Scorpion nu se vor intelege. Sunt ca ziua si noaptea,si oricum femeia Scorpion il va domina.


nu asta e scopul femeii scorpion in cuplu: asa ca, daca il va domina, probabil nu va fi nici un cuplu.
quasaria
Postat pe 6 Ianuarie 2012 11:45
De la: bella75, la data 2012-01-06 11:32:54Niciodata un barbat Taur si o femeie Scorpion nu se vor intelege. Sunt ca ziua si noaptea,si oricum femeia Scorpion il va domina.


In alte conditii mi-ar face o deosebita placere sa te contrazic, dar nu ma obosesc.E doar parerea ta si probabil ca ai motivele tale sa crezi asta. Iti spun doar ca ziua si noaptea se pot intelege foarte bine fara sa domine unul sau altul. Dar daca e cazul, un taur destept poate pune la punct orice femeie scorpion.
zack
Postat pe 6 Ianuarie 2012 18:53
De la: bella75, la data 2012-01-06 11:32:54Niciodata un barbat Taur si o femeie Scorpion nu se vor intelege. Sunt ca ziua si noaptea,si oricum femeia Scorpion il va domina.



Si app, tu esti scorpion?
zack
Postat pe 6 Ianuarie 2012 18:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul balanta 30 De la: garbo002674 23 August 2011 12:09
eu pesti el fecioara 9 De la: garbo224585 11 Iunie 2012 19:34
Eu sagetator el leu 11 De la: Princess1990 28 Octombrie 2013 08:18
eu capricorn el gemeni... 27 De la: garbo033653 12 Aprilie 2011 09:27
horoscop 1 De la: garbo252973 6 Decembrie 2011 03:21
Setari Cookie-uri