Iubire neimpartasita

buna va scriu si eu oful meu inca u lacrimi in ochi. Nici nu stiu cum sa incep.Acum 3 luni de zile am inceput o relatie cu un coleg de munca,la inceput totul a fost frumos am petrecut clipe minunate impreuna si sincer am facut cateva lucruri care pt un alt barbat nu le-as fi facut.Acum il iubesc dar din pacate el incearca sa ma elimine din viata lui pt simplul fapt ca nu poate trece peste faptul ca am fost casatorita si ca am 2 copilasi.Cateodata se comporta foarte fumos cu mine dar azi mi-a facut o scena care mi-a sfasiat inima.L-am vazut cu o alta fata tinando in brate si a avut curajul sa ma priveasca in ochi sa-mi spuna ca ii para rau.Toti imi spun ca nu are rost sa sufar pt un barbat care nu ma merita dar eu il iubesc.Dati-mi un sfat ce sa fac de cand a inceput sa se raceasca fata de mine nu mai dorm noptile nu mai mananc.Ce sa fac?:(
crinutzik
Postat pe 22 Noiembrie 2011 16:25
vitamina C..si somnifere..
roby_cado
Postat pe 22 Noiembrie 2011 17:19
haidi, mey roby, si vitamina C pt ce? a r_E_cit?

:)))
maya_n
Postat pe 22 Noiembrie 2011 17:37
pentru pofta de mancare bre..
roby_cado
Postat pe 22 Noiembrie 2011 17:56
Cri..sterge-ti lacrimile si DEDICA-Te copiilor tai!E mai CORECT!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Noiembrie 2011 19:03
io zic picaturi de ochi... :P
:))
eu_geminy
Postat pe 22 Noiembrie 2011 20:47
exact ce spuneam si in alt topic...parca sunteti fetite de 15 ani...ce aveti fata de ganditi ca adolescentele? treziti-va ca aveti copii de crescut si va merita toata atentia....barbatii de genul asta nu merita...auzi: a tinut-o pe una in brate si mi-a mai cerut si scuze in fata..si tu ce ai facut? oi fi zis: ''mai ma gandesc''? eu lesin aici, sincer...in locul tau ii lipeam o hartie pe spate cu: ''sunt impotent'' imi faceam un profil diferit si-i dadeam intalnire pe la sighetu marmatiei .....repet, trezeste-te ca mai este cineva acolo, undeva, care te asteapta si accepta asa cum esti...cu bune, cu rele...pupici
mihailovailona
Postat pe 27 Noiembrie 2011 15:55
cauta in sufletul tau raspunsul cel mai bun insa incearca sa vezi prioritatile si dupa acceea ia o hotarare insa asta sa nu raneasca pe nimeni.PENTRU A IUBI E NEVOIE DE DOI!
garbo065979
Postat pe 30 Noiembrie 2011 10:31
Crinutzik ...e dureros,e greu ,dar incearca sa accepti situatia ...si sa iti repeti tot timpul ca si "EL" este un magar si ca nu te merita ... va fi f greu o perioada pana vei reusi sa ti-l scoti din minte ,din ganduri ,din inima ...vei suferi o perioada ,dar vei reusi .. EU am o vorba ...TOATE TREC ...SI VIN ALTELE ... Ai grija de tine si de sufletul tau ! Si nu uita sa-l rogi pe mosu (desi cred ca este prea devreme ...dar incearca )sa-ti aduca o noua IUBIRE ! Multa liniste sufleteasca si sarbatori fericite ! DYA
garbo052318
Postat pe 30 Noiembrie 2011 18:56
Pupici cu bere
DD_BB
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:44
Poate nu te mai vrea,ptr ca ai facut unele lucruri care inca nu le-ai facut ptr alt barbat... ...Nu inteleg...ce aveti doamnelor??
Sa plangi cand ti se imbolnavesc copii,sau nu ai ce sa le pui pe masa...
Ptr ce plangi? Ptr ce ai facut cu tipul,sau ca nu mai ocazia sa o mai faci??
Vezi-ti draga de copii tai...Doamne
garbo226933
Postat pe 1 Decembrie 2011 17:08
terapia prin ocupatie,fa tot timpul ceva,ca sa eviti sa te gandesti la el.
fa o lista cu ce poti face in casa
apoi, cui pe cui scoate,dupa ce durerea se va molesi,vei cunoaste pe perechea ta.
e sigur ca exul nu este perechea ta.
orice durere se diminueaza cu timpul.
va trece si asta,peste cate nu am trecut noi pana acum?
roaga-te,ocupa-te de copii,de sport,de orice vrei,dar nu te mai gandi deloc la el,si te vei vindeca.
incearca,ce pierzi/?daca ajuti,va trece mai repede.
repeta seara inainte de culcare:UITA-L!!!
daniilia
Postat pe 2 Decembrie 2011 21:51
daca il iubesti asa cum spui tu draga mea gindeste -te nu cumva ai gresit si tu pe undeva ,poate si el inca te mai iubeste dar poate nu i ai acordat si lui un pic de libertate lasa il un timp sa vezi ce face si mai devreme sau mai tirziu se va intoarce la tine de asta poti sa fi sigura si inca ceva nici un barbat nu merita sa suferi pentru el indiferent daca il iubesti sau nu viata merge inainte si cu el si fara el asa ca nu ai de ce sa iti faci griji pun e mina manica dormi plimbate si nu te mai gaindi ce se intimpla si te asigur eu ca daca te iubeste si sint sigur de asta se va intoarce la tine asa sintem noi barbatii uneori mai indiferenti si mai reci dar asta nu inseamna ca nu putem iubi persoana de linga noi voi femeile iubiti in felul vostru noi mai rational
garbo027702
Postat pe 3 Decembrie 2011 07:13
draga mea iubirea nu tine o vesnicie,incearca sa treci peste si sa iti vezi de viata mai departe pt ca in ziua de azi nici un barbat nu merita sa suferi pt el.Bafta
devid0097
Postat pe 3 Decembrie 2011 07:14
sorry, ai fost doar o aventura pt el, ar fi trebuit sa iti dai seama, ai o varsta totusi. eu zic sa ai demnitate si sa nu te mai uiti inapoi, sunt totusi doar 3 luni, nu e un capat de tara. bafta
MARILENA_25
Postat pe 3 Decembrie 2011 08:17
daca si el te iubea macar pe jumatate cit il iubesti tu ar fi fost al tau, dar se pare ca domnul nu suporta sa fie pe lucul 2 sau nu vrea sa-si i-a mai multe responsabilitati.
esti matura ai sa te vindeci chiar daca acum pare imposibil , intii gindeste-te la copii tai si apoi la domnul care umbla din floare in floare.
sa auzim de bine.
demetra
Postat pe 3 Decembrie 2011 12:38
cand incepi o reletie trebuie sa cunosti persoana sa sti ce vrei tu ce vrea el de la relatie si dupa aceea sa faci sex...tot ce implica o relatie in cazul tau /ai doi copii/ nu inseamna doar sex.daca te iubea nu avea nici un fel de conditie si putea sa treaca peste faptul ca ai 2 copii.
garbo065737
Postat pe 3 Decembrie 2011 13:06
cand incepi o reletie trebuie sa cunosti persoana sa sti ce vrei tu ce vrea el de la relatie si dupa aceea sa faci sex...tot ce implica o relatie in cazul tau /ai doi copii/ nu inseamna doar sex.daca te iubea nu avea nici un fel de conditie si putea sa treaca peste faptul ca ai 2 copii.
garbo065737
Postat pe 3 Decembrie 2011 13:06
FLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIT!!!
Boala lunga, moarte sigura...
garbo025625
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:12
Femeie, trezeste-te la realitate...la a ta, nu la a lui!copiii sunt acum scuza...alta data ar mai gasi un alt motiv, stai tu linistita...chiar ai de gand sa treci asa prin viata?
cauta-ti un om ca lumea, care sa te respecte si incearca sa uiti de actualul tau iubit ( desi, ca sa fie iubit, ar trebui sa iubeasca)...
Bafta si nu te mai uita inapoi!
matza_blanda
Postat pe 3 Decembrie 2011 23:55
De la: garbo065737, la data 2011-12-03 13:06:34cand incepi o reletie trebuie sa cunosti persoana sa sti ce vrei tu ce vrea el de la relatie si dupa aceea sa faci sex...tot ce implica o relatie in cazul tau /ai doi copii/ nu inseamna doar sex.daca te iubea nu avea nici un fel de conditie si putea sa treaca peste faptul ca ai 2 copii.




Faci o MARE confuzie intre termeni.
Reciteste ce ai scris.
nathalie
Postat pe 3 Decembrie 2011 23:59
cunoastem personajul Nat , e vechi pe aici , nu te osteni :-)
reyya
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:13
:)

Ca si textul...
*toate-s vechi si noua toate*
nathalie
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:38
(off, Nat, iar postez dupa tine... ce sa fac daca-mi esti draga...:P)

deci, cine-i Boeing 737 asta?!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:42
Ge,

As prefera sa raspund intrebarii retorice.
Dar ar insemna sa-mi aduc si sevaletul.

:)
nathalie
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:49
De la: crinutzik, la data 2011-11-22 16:25:12buna va scriu si eu oful meu inca u lacrimi in ochi. Nici nu stiu cum sa incep.Acum 3 luni de zile am inceput o relatie cu un coleg de munca,la inceput totul a fost frumos am petrecut clipe minunate impreuna si sincer am facut cateva lucruri care pt un alt barbat nu le-as fi facut.Acum il iubesc dar din pacate el incearca sa ma elimine din viata lui pt simplul fapt ca nu poate trece peste faptul ca am fost casatorita si ca am 2 copilasi.Cateodata se comporta foarte fumos cu mine dar azi mi-a facut o scena care mi-a sfasiat inima.L-am vazut cu o alta fata tinando in brate si a avut curajul sa ma priveasca in ochi sa-mi spuna ca ii para rau.Toti imi spun ca nu are rost sa sufar pt un barbat care nu ma merita dar eu il iubesc.Dati-mi un sfat ce sa fac de cand a inceput sa se raceasca fata de mine nu mai dorm noptile nu mai mananc.Ce sa fac?:(



se pare ca problema vietii este criza de iubire.fiecare traieste povestea vietii lui , fiecare am trecut mai mult sau mai putin,prin triste sau frumoase povesti de iubire.nu conteaza ce statut are in povestea noastra persoana iubita.se constata insa ca majoritatea suferim sau am suferit de acest frumos sentiment,care de multe ori aduce durere in loc de fericire.povestile de multe ori sunt asemanatoare,trairile sunt diferite si doar puterea sentimentului este cea care ne umple sufletul de bucurie si multumire sau ne duce pana la fapte pe care sa nu le mai poti regreta niciodata.,sa nu mai ai cand .depinde cat de puternic esti,cat de intelept si cati prieteni adevarati ai ,care sa te sustina moral.povestea mea este asemanatoare,dar intamplarile au luat o turnura care m-a intarit prin durere suicidara.copilandre fiind eu si prietena mea cea mai buna,sufeream din dragoste.sfarsitul prietenei mele prin suicid ..a fost trezirea mea la realitate,mi-a impietrit inima.parerea mea este ca iubirea e 'mortala' cand nu stii s-o controlezi.azi sunt o tanara femeie care poate spune ca e fericita,ca iubeste si este iubita.o reteta de a fii fericit nu ezista,insa pot spune ca mie moartea mi-a adus fericirea.e dureros ce spun dar si adevarat.cand avem cate o problema mergem la cimitir si vorbim cu prietena noastra plecata dintre noi.ne incarcam cu sfaturile ei si plecam puternici,purtand in inima crucea ei de piatra.asta ne intareste.motivul sinuciderii ei,traieste si azi singur,tocind aleile cimitirului.
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Decembrie 2011 04:30
nu merita sa suferi pt cineva care nu a stiut sa vada sufletul tau poate coar pe o aventura a de la inceput el a mers doar pe o aventura iar tu ai pus ,suflet copii sunt imp in viata ta cel ce te va iubii va accepta si copii , nu merita sa suferi veziti de viata ta , e greu stiu dar vei reusii , si eu am 2 copii sunt in aceeasi situatie ca tine , cand mie greu zambetul copiilor imi da putere de a merge innainte
kriss01
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:56
kriss, ai punctat foarte corect si adevarat.
nu merita sa lasi suferinta sa ti umbreasca sufletul pe care el nici cel putin nu a avut intentia sa ti l cunoasca. esti mare!!!!!!!!!!
daalli
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:00
Buna. Trebuie sa fi fericita pentru ca ti-a demonstrat ca nu te iubeste. Mai bine suferi acum putin si iti cauti pe cineva care sa te merite.Iti doresc numai bine si gandeste-te ca trebuie sa te accepte cu copiii daca te iubeste.
Cristi20042004
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:38
E dureros sa traiesti o iubire neimpartasita, e dureros sa vezi persoana draga indiferenta fata de sentimentele ce le simti, insa mai dureros va fi daca ramai sa speri ca se poate schimba ceva si sa te consumi ca astazi el s-a uitat la colega asta maine la alta ... si tot asa.
"din pacate el incearca sa ma elimine din viata lui pt simplul fapt ca nu poate trece peste faptul ca am fost casatorita si ca am 2 copilasi" ti-a spus el ca e asa sau tu vrei sa crezi ca toata problema e aici.
Opreste-te nu te mai invinui, iti ajuta cumva daca tragi asupra ta vina toata?

... incearca sa vezi persoana din tine, iubeste aceasta persoana pentru ca in pofida la toate ai cu ce sa te mandresti din putinele realizari sunt si cei 2 copii... care te iubesc oricum ai fi... indreapta toata atentia ta catre ei si tine, bucura-te de succesele lor ca inca cate vor mai urma cu anii ... si poate cu timpul vei gasi persoana care sa fie langa tine.
Un barbat daca iubeste cu adevarat o femeie, iubeste tot din ea si o accepta cu copii cu tot.
elisavuri
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce o fi in mintea lui ? 18 De la: zack 22 Septembrie 2011 13:59
buna!!! probleme in relatie (text repostat) 4 De la: ciosco92 30 Iulie 2013 22:43
Ce rol am eu in caruselul asta? 42 De la: garbo161879 28 Iulie 2010 23:02
va rog ajutati-ma si pe mine....caut marturii pentru nunta dar vreau ceva deosebit,nu vreau saculeti..bomboane..etc.as vrea ingerasi sau ceva de genul asta...si nu gasesc deloc 17 De la: Eugenia69 23 Februarie 2012 19:09
as putea ramane insarcinata in timpul menstrei? 18 De la: 03fluturas 30 Mai 2012 06:25
Setari Cookie-uri