Iubire neimpartasita

important e sa nu ajungi sa urasti ceea ce ai iubit. de fapt, in cazul asta, nici n-ar mai fi vorba de iubire. ar fi orice altceva, numai iubire nu.
iubirea, daca exista, o vei purta cu tine mereu, chiar daca nu ti-e dat a fi cu omul drag. iti devine cromozom, sange, plasma, celula si suflu. iti devine fiinta. si te umple.
iubesti, nu pt ca esti recompensat, ci pt ca altfel nu se poate.

si mai e ceva: daca celalalt nu te iubeste, iubirea pe care o traiesti tu, nu-ti da voie sa-l urasti. iubeste-l, nu fiindca te iubeste, ci fiindca il iubesti. pur si simplu!
e mare lucru sa nu scuipi, unde ai iubit ori ti-a fost drag, oricat de mult ai suferi. nu e demn si te-ai nega pe tine. gandeste-te ca ai facut-o cu tot ce ai avut tu si fiindca ai crezut in asta!

...si move on!
maya_n
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:08
este foarte rau cand iubesti si nu esti iubit,asa ca treci peste asta si daca nu poti dormi i-a seara o carte de rugaciuni si roaga-te la Maica Domnului sa-ti scoata persoana potrivita in cale..am fost si eu intr-o situatie similara ca a ta,cu rabdare si rugaciune cei uita acrst eveniment trist din viata ta.SARBATORI linistite iti doresc..
COROANA_AMBASADOR
Postat pe 6 Decembrie 2011 08:43
Maya .. frumos ai spus :)
cri_cat
Postat pe 8 Decembrie 2011 08:08
De la: garbo065737, la data 2011-12-03 13:06:30cand incepi o reletie trebuie sa cunosti persoana sa sti ce vrei tu ce vrea el de la relatie si dupa aceea sa faci sex...tot ce implica o relatie in cazul tau /ai doi copii/ nu inseamna doar sex.daca te iubea nu avea nici un fel de conditie si putea sa treaca peste faptul ca ai 2 copii.

in cat timp crezi tu ca poti cunoaste o persoana? o zi, o saptamana, o luna? in nici un caz. problema nu e ca nu trebuia sa faca sex cu el, pana nu il cunostea, ci de implicarea sufleteasca. daca astepti sa faci sex pana il cunosti cu adevarat, nu mai faci deloc, sau dupa un an.
MARILENA_25
Postat pe 16 Decembrie 2011 08:38
el nu a vrut decat o aventura cu tine si atat , l-ai atras fizic si acum dupa ce a obtinut ce a vrut , ti-a dat papucii . NU SE MERITA !!! GINDESTETE LA ASTA ATUNCI CAND TI SE FACE IAR DOR DE EL SI VEI VEDEA CA, CU TIMPUL IL VEI UITA . COPII TAI SUNT MULT MAI IMPORTANTI DECAT O RELATIE BAZATA PE ATRACTIE FIZICA . SI POATE INTR-O ZI VEI GASI PE CINEVA CARE NU TE VREA DOAR PENTRU O NOAPTE SAU DOUA . ....
garbo253810
Postat pe 16 Decembrie 2011 09:57
ce ma amuza tiparul asta: ne-am iubit foarte tare da' brusc dl. nu mai poate suporta trecutul (pe care, oricum, il stia de cind a inceput sa te iubeasca "mult"). Nu stiu cum s-or petrece sensibilizarile astea subite... de la presiunea atmosferica, probabil...
quasaria
Postat pe 18 Decembrie 2011 10:56
Da, sigur e de la presiunea atmosferica.
Doar nu-i cauta nod in papura, dintr-un eventual motiv ca a aparut o noua stea pe cer - adica in peisaj.
nathalie
Postat pe 18 Decembrie 2011 11:02
...sau pur si simplu pt. ca s-a plictisit. E oricum mai probabil decit sa aiba brusc cosmaruri cu trecutul.....
quasaria
Postat pe 18 Decembrie 2011 11:05
aham, Q, noroc ca exista cascatul pana la trosnitul falcilor! e o un panaceu al naibii de eficient chiar si-n alungarea cosmarurilor legate de trecut.
esme
Postat pe 18 Decembrie 2011 11:10
Posibil.
Dar de obicei realizeaza ca s-au plictisit doar dupa ce au gasit o noua melodie dupa care sa danseze.

Si Prigoana i-a spus Bahmutencei la un moment dat *Esti tiganca!*, iar ea i-a raspuns *Eh, lasa, ca nici cand m-ai cunoscut nu eram mai alba!*

(nu pot sa cred ca citez din mondeni...)
nathalie
Postat pe 18 Decembrie 2011 11:12

mda. Buna replica.
Extrapolind: putea sa zica si autoarea subiectului de fata: las' ca nici cind m-ai cunoscut nu eram fata mare....
quasaria
Postat pe 18 Decembrie 2011 11:59
Q, te salut
unde umbli mai fato, ca murim de plictiseala...
ia zi, ce-ti aduce mosulica?
dor72_
Postat pe 18 Decembrie 2011 12:50
am trecut ecuatorul. Si inapoi :-)))
sint dupa vreo 36 de ore de zbor, asa ca sa n-aveti pretentii de la mine... ce mos, care mos?
quasaria
Postat pe 18 Decembrie 2011 13:11
te las pana iti mai dispare confuzia...
dor72_
Postat pe 18 Decembrie 2011 13:16
sper sa dispara... la un moment dat.
quasaria
Postat pe 18 Decembrie 2011 13:40
daca-i buna karma, restul vine de la sine
dor72_
Postat pe 18 Decembrie 2011 13:43
"daca"...
quasaria
Postat pe 18 Decembrie 2011 14:09
da...stiu...Laconia...
dor72_
Postat pe 18 Decembrie 2011 14:12
Dor,
LA-PO-NI-A...
nathalie
Postat pe 20 Decembrie 2011 09:25
De la: crinutzik, la data 2011-11-22 16:25:12buna va scriu si eu oful meu inca u lacrimi in ochi. Nici nu stiu cum sa incep.Acum 3 luni de zile am inceput o relatie cu un coleg de munca,la inceput totul a fost frumos am petrecut clipe minunate impreuna si sincer am facut cateva lucruri care pt un alt barbat nu le-as fi facut.Acum il iubesc dar din pacate el incearca sa ma elimine din viata lui pt simplul fapt ca nu poate trece peste faptul ca am fost casatorita si ca am 2 copilasi.Cateodata se comporta foarte fumos cu mine dar azi mi-a facut o scena care mi-a sfasiat inima.L-am vazut cu o alta fata tinando in brate si a avut curajul sa ma priveasca in ochi sa-mi spuna ca ii para rau.Toti imi spun ca nu are rost sa sufar pt un barbat care nu ma merita dar eu il iubesc.Dati-mi un sfat ce sa fac de cand a inceput sa se raceasca fata de mine nu mai dorm noptile nu mai mananc.Ce sa fac?:(




Si tu ai doi copii?!?!?!si ai inceput relatia de trei luni?!?!?si deja plangi si suferi?si ai de gand sa il ajuti sa treaca pentru "pacatul" de a fi fost casatorita si de a avea doi cpii?Trezeste-teeeeeeee!!!!!
andi81
Postat pe 20 Decembrie 2011 10:00
nat, nu. ca io-s spartana...de cele mai multe ori
iar "daca" ala e adus din Laconia
dor72_
Postat pe 20 Decembrie 2011 14:09
buna din nou am incercar sa il uit pe tipul respectiv dar acum a aparut o alta problema mai mare. Am ramas insarcinata si el nu isi doreste copilul.Mi-a cerut sa renunt la el desi ma doare sufletul nu am ce sa fac.Dragoste cu sila nu se poate dar copilu care a aparut acum l-a dat peste cap. Daca nu asi renunta la copil oare o sa se schimbe?
crinutzik
Postat pe 15 Ianuarie 2012 03:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poezii de dragoste 78 De la: iasomia 21 Septembrie 2009 10:39
15 August Adormirea Maicii Domnului 4 De la: fleurdelis 15 August 2010 14:02
roxibia 1 De la: garbo122004 9 Ianuarie 2011 11:07
Ce stiti despre barbatul varsator? 2 De la: garbo198469 28 Martie 2011 12:22
CE CAUTAM/CAUTATI IN VIRTUAL ??? 63 De la: Rotty 23 Iulie 2012 20:56
Setari Cookie-uri