care este simnificatia visului?

ce se intampla cand visezi cu persoana iubita ca se apropie de tine in vis ...dar in realitate esti foarte departe si nu poti comunica din anumite motive cu persoana la care si pe care o doresti alaturi de tine?
garbo200960
Postat pe 22 Noiembrie 2011 16:10
se intampla ca el e insurat, este?
ufishor
Postat pe 22 Noiembrie 2011 16:55
ufi... poate fi si pe dos.
adica invers...:P
=))
eu_geminy
Postat pe 22 Noiembrie 2011 20:54
adica .. maritat? :P
cri_cat
Postat pe 22 Noiembrie 2011 22:29
garbo191136
Postat pe 26 Noiembrie 2011 12:54
eu dau un raspuns mai putin romantic dar cat se poate de real ! INSEAMNA ca ai dormit adanc... asa se spune in termeni medicali, asa se intampla cand dormi adanc, visezi... ! simplu ! si de visat, visezi ce ai gandit inainte de visezi sau ce-ti s-a intamplat inainte de visezi sau ce ai vazut inainte de visezi..... ! iar daca visezi ca ai fost pe Luna.... inseamna ca ai citit pe Jules Verne inainte de culcare !

next !
barboneli
Postat pe 26 Noiembrie 2011 22:57
dor72_
Postat pe 26 Noiembrie 2011 22:59
dor... ce pacat ca nu avem si sonor.... sa-ti auzim rasul !!!!! maaare pierdere la garbo asta... !!! apropo... somn usor si vise placute !!!!
barboneli
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:09
li, rad, frate...ca mi-a placut Jules Verne

merci, da. e rasul meu
dor72_
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:21
si mie mi-a placut.... !!! de fapt, m-am inscris la scoala numai ca sa invat sa citesc pentru al citi pe Jules Verne... ! da, stiu ca e al tau.... si sa-l stapanesti sanatoasa o multime de ani.... !!!!
barboneli
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:43
li, io radeam de Jules Verne al tau...
m-a distrat teribil postarea ta in legatura cu "simnificatia" visului
mi-a fost dor sa rad pe garbo...am vazut ca si eugeniei ii este dor de garbo ala vesel
ce sa faci, lume multa, oameni putini
noapte buna
sa imi dai in mail, adresa aia de mess de care ziceai...asa vei auzi iarasi rasul
dor72_
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:49
De la: garbo200960, la data 2011-11-22 16:10:02ce se intampla cand visezi cu persoana iubita ca se apropie de tine in vis ...dar in realitate esti foarte departe si nu poti comunica din anumite motive cu persoana la care si pe care o doresti alaturi de tine?


Din expunere rezulta ca in real o posibila relatie , intalnire , aventura , etc..cu acesta persoana nu prea-ti este accesibila . Pe mine visul ma duce cu gandul la Mitul Zburatorului ca o semidivinitate erotic de tipul incubidor . Simbolizeaz toate formele de sexualitate in stare ,,latenta "
Prin Vis ,dorintele , pulsiunile nu mai sunt ,,cenzurate " de bariera Constientului.
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:59
Coboara din vis la REALITATE!
lusel
Postat pe 27 Noiembrie 2011 02:58
in curand veti fi impreuna
garbo236191
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:01
simnifica ''wishful thinking'' sau pi romaneste ''vrabia malai viseaza''!
charmelen
Postat pe 29 Noiembrie 2011 23:37
am visat si eu asa dar nu o data , visul s-a repetat de foarte multe ori.am visat ca il cautam pe fostul meu prieten si niciodat nu il gaseam.abia asteptam sa-l vad si ma trezeam cu un sentiment aiurea ca nu-l gasesc.chiar daca relatia noastra se terminase de mult, eu nu mai sim team nimik pt el, in vis , atunci kand il cautam, eram foarte fericita la fel kum eram atunci kand eram impreuna.faza e ca s-a repetat de multe ori, dar niciodata nu ma gandeam la el inainte sa adorm sau makar cu cateva zile inainte sa visez.probil pt ca il iubisem la vremea respectiva, dar nu ne-am mai impacat si mi-a ramas in subconstient ca nu pot fi cu el chiar daca imi doream.in vis il cautam si nu-l gaseam, in realitate chiar dc au fost momente kand mi-am dorit sa ma impac cu el, nicodata nu s-a mai putut.cred ca asa e si la tine, iti doresti o relatie, dar nu e posibila.dasta il visezi departe de tine.
pisy87
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:07
s-a gandit la tine.
mintile comunica prin telepatie.
daniilia
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:01
eu mereu l-am visat pe sotul meu ca ma paraseste...in toate visele de-a lungul vietii noastre el doar ma parasea.....oare ma va lasa cu adevarat?
VISUL
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:16
Dap.
anakin
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:25
michelle_
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:31
anakin
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:37
de vis zici sa te lase, nu?
dor72_
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:39
De la: VISUL, la data 2011-12-10 14:16:50eu mereu l-am visat pe sotul meu ca ma paraseste...in toate visele de-a lungul vietii noastre el doar ma parasea.....oare ma va lasa cu adevarat ?


eu cred ca nu ! adica nu te va parasi ! el s-a si plictisit de lasatul asta pe care il visezi tu.... asa ca va ramane langa tine si in cea mai ramas si din latul vietii voastre... ! nu ca noi am putea stii raspunsul la intrebarea asta a ta cam.... prostutza.... dar sa stii ca ce visezi nu se va intampla ci visezi numai ce a fost ! vise legate de viitor le faci cand nu dormi ! asa zice spetzialishtii.... in caz ca pe mine nu ma crezi ! interesant cazul tau, pentru ca tu nu l-ai visat pe sotul tau si ca ramane cu tine.... cu toate ca l-ai avut langa tine, tot timpul in lungul vietii voastre ????? apropo.... cat e de lung, lungul asta al vietii voastre.... ??? mai sa fie.......

si profit de intrebari din astea.... ca sa postez si ce am citit, chiar pe garbo.... tot ceva de acelasi nivel !!!!


"Te-am visat ca niciodata. In CULORI... Ghidul semnificatiilor cromatice ale viselor.

Se stie ca simbolurile din vise reflecta intelesuri ascunse din experientele noastre de viata. Atunci cand adaugam si culoarea ce apare in ele, adaugam un nou strat in interpretarea lor. Ce semnificatie au culorile din vise?
Atat acele vise in care apare culoarea sub diferite forme, cat si cele alb-negru au intelesuri diferite. Interpretarea viselor este una unica pentru fiecare dintre noi. Nimeni altcineva nu poate dezlega mesajul ascuns din vise in afara de posesorul acestora.

Cand vine vorba despre vise, trebuie sa stim ca acestea sunt in mod intens personale fiecare este cel mai bun interpret al visului sau.

Ce reprezinta culoarea din visele noastre?
Atunci cand culoarea rosu predomina in vise...

Culoarea rosu aparuta in vise inseamna pasiune, intensitate, activare. In chakre, rosu este radacina, energia primordiala ce se exprima sub forma instinctului de supravietuire. Culoarea rosu ne influenteaza atat din punct de vedere fizic (sangele ce ne curge prin vene), cat si psihic (puterea inactiva ce sta sa iasa la suprafata). Energia culorii rosu salasuieste tot timpul in noi, iar elementul cheie al descifrarii visului este ce a adus-o din nou la suprafata.

Atunci cand culoarea portocaliu predomina in vise...
In vise, culoarea portocaliu este un semn al echilibrarii, al temperarii personalitatii. Fiind situata intre rosu si galben, culoarea portocaliu este un pivot in perceptia noastra asupra lucrurilor. Ea ne face sa ne gandim ce trebuie echilibrat, insa ofera si mesaje de armonie si multumire stari pe care le atingem prin ciclul vietii. Culoarea portocaliu ne indeamna si sa iesim din rutina, sa incercam lucruri noi, ori sa ne manifestam in mod unic, atingand astfel rezultate la care nu ne-am fi asteptat.

Atunci cand culoarea galben predomina in vise...
In vise, culoarea galben semnifica constiinta noastra si rolul pe care il avem in contextul intregului. Sa luam in considerare tonurile de galben ale soarelui si cum aceasta stea are rolul principal in existenta noastra! Culoarea galben reprezinta culoarea inteligentei, iar atunci cand o visam inseamna ca posedam o claritate speciala in a vedea lucrurile. Galben inseamna o idee stralucita sau chiar o cale catre o intelegere mai buna a lumii in care traim.

Atunci cand culoarea verde predomina in vise...
Cand o visam, culoarea verde ne indreapta spre evolutie, vindecare, iubire, empatie si inspiratie. Verde este corespondentul chakrei inimii ce guverneaza pasiunea, iubirea si vindecarea. Anahata (chakra) este asociata cu elementul aer si de aici rezulta o experienta a dragostei diferita de cea resimtita atunci cand visam in rosu. Culoarea verde faciliteaza cunoasterea si iubirea prin stimulare intelectuala, inteligenta emotionala, dar si o spiritualitate profunda. Cand visam in verde experimentam evolutia si vindecarea intr-un mod subtil si ne concentram asupra lucrurilor ce trebuie indreptate in viata noastra.

Atunci cand culoarea albastru predomina in vise...
Culoarea albastru indica in subconstientul nostru ganduri, idei, vise si abilitatea noastra de a le urma. Majoritatea artistilor viseaza in tonuri de albastru. Culoarea albastru ne indeamna sa ne exprimam ideile profunde prin metode creative. Sa ne gandim la cerul de deasupra... Simbolizeaza oportunitatile nelimitate de descoperiri si exprimari. Ca oameni, incercarea noastra de a defini, proiecta si percepe Universul este innascuta. Asadar, cand visam in albastru este un semn ca posedam abilitatea de a deschide portile catre lumea vasta a misterelor vietii prin muzica, arta, literatura sau chiar social media.

Atunci cand culoarea indigo predomina in vise...
In vise, culoarea indigo indica o stare ce patrunde dincolo de efemer, inauntrul spiritualitatii noastre. Daca visam in indigo, cel mai bine ar fi sa facem efortul de a ne explora propria spiritualitate si atunci cand suntem constienti, sa ne depasim limitele si astfel sa capatam o perceptie dincolo de realitatea inconjuratoare. Sunt numeroase comori spirituale de descoperit in vise atunci cand apare culoarea indigo.

Atunci cand culoarea violet predomina in vise...
Culoarea violet din vise indica pace interioara, liniste, regasirea sinelui. Chakra ei este chakra coroanei, reprezentata prin cele o mie de petale de lotus ce beau din senzatiile vietii. Astfel, visand violet, inseamna ca ati reusit sau veti reusi sa creati o legatura intre spirit, corp, psihic si constiinta divina, iar odata cu aceasta veti experimenta armonia sufleteasca, satisfactia personala si linistea interioara.

Cand visam alb-negru...
Aceste vise, in alb si negru, indica pragmatism, uniformitate si ordine in gandire. Visele alb-negru demonstreaza ca separam inconstient realitatea de imaginatie. Astfel, ele demonstreaza o perspectiva clara asupra vietii si ne ofera o intelegere minimalista asupra evenimentelor ce ne influenteaza. Ele sunt usor de interpretat."

Ati inteles ? Eu nu !



barboneli
Postat pe 15 Decembrie 2011 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea dintre doua persone in aceeasi zodie:leu 52 De la: garbo180406 26 Ianuarie 2013 16:01
eu pesti , el taur :) 1 De la: garbo132 13 Aprilie 2011 18:24
femeia taur 12 De la: nathalie 22 Decembrie 2011 16:13
barbatul sagetator 16 De la: salvyna_g 2 Februarie 2011 19:14
femeia pesti barbatul berbec 4 De la: si_totusi 2 August 2010 11:14
Setari Cookie-uri