sfintii

buna,,,,,,voi aveti sfinti de suflet care v-au ajutat si nu v-au lasat niciodata la greu????care sunt?
paty2011
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:50
eu cunosc numai sfinte de suflet. adorabile!...:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:56
De la: paty2011, la data 2011-10-16 15:50:16buna,,,,,,voi aveti sfinti de suflet care v-au ajutat si nu v-au lasat niciodata la greu????care sunt?
Iisus Hristos te ajuta la greu daca iti smeresti mintea si te lasi in voia lui si iti asculti constiinta...numai sa ai grija sa nu te insele necuratul cu ispitele lui sa te bage in incurcaturi ca sa te faca sa iti perzi incredere in Iisus..Dar tu insista pt ca Iisus nu te va dezamagi daca stii sa alegi din constiinta sfaturile lui
ingerasulluptator
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:10
Iisus Hristos te ajuta la greu daca iti smeresti mintea si te lasi in voia lui si iti asculti constiinta...numai sa ai grija sa nu te insele necuratul cu ispitele lui sa te bage in incurcaturi ca sa te faca sa iti perzi incredere in Iisus..Dar tu insista pt ca Iisus nu te va dezamagi daca stii sa alegi din constiinta sfaturile lui
ingerasulluptator
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:14
hodoronc tronc... ! raspunsul tau ingeras, imi aduce aminte de un banc !
vine tiganu' acasa si vede ca Pfranda lui nu e acasa. sta el ce sta si o asteapta nervos, pe la orele 2 dimineatza apare si Pfiranda.
- Unde fushi fa pan'la ora asta ? intreaba tiganul.
- Am fost sa ma f... raspunde Pfiranda !
- Eeete na ! Ce intreb eu si ce raspunzi tu ! zise tiganul suparat.

asa si tu ! ce a intrebat fata paty si ce-i raspunzi tu !!!
barboneli
Postat pe 20 Octombrie 2011 00:03
buna,,,,,,voi aveti sfinti de suflet care v-au ajutat si nu v-au lasat niciodata la greu????care sunt?

da draga paty... ! eu nu pot sa raspund pentru ei, dar eu iti spun cum sta situatia la mine... ! am ceva sfinti de suflet. problema e ca nu stiu care m-a ajutat, care m-a lasat la greu si care nu m-a lasat la greu.... ! stii tu.... nici unul din ei nu vine si-ti da dovada scrisa. ei nu poate sa scrie. nu... ce ai vazut tu in filme, este altceva. care sunt ? pai in primul rand Sf. Popescu ! el m-a ajutat cel mai mult, cvred, dar pe el l-am rugat mereu cand aveam nevoie la greu. Sf. Popescu are 198cm. si 122 kilograme... asa ca era normal sa-l rog pe el, nu ? mai e si Sf. Cutare... el cred ca m-a ajutat mereu in probleme discrete si secrete. sigur el m-a ajutat cand am fost agatat de o tipa grozava in tren, prin faptul ca mi-a aparut un prezervativ peeee... exact cand voiam s-o refuz ! a fost de groaza. pana si mecanicul sef a venit special sa vada minunea..... ! si mai e........

auzi manca-ti-as... de unde naiba facusi rost de intrebari de-astea... ?????? doaaaaamne..... !!!
barboneli
Postat pe 20 Octombrie 2011 00:18
Sincer,eu ma rog la Iisus cand sunt la greu,si pana acum de foarte multe ori m-a ajutat.
mi s-au intampalt si minuni.
de ex,aveam o problema la stomac in liceu,ma puca un rau ,si daca nu ma duceam imediat sa vomit,lesinam,mi se muiau picioarele,senzatia de rau era insuporatbila.
imediat ce vomitam,imi reveneam.
m-a apucat odata raul asta in tramvai.
si m-am rugat,sa ma vindece iisus hristos,si am simtit ceva la stomac,nu pot descrie exact,si din momentul ala,problema de ani de zile,a disparut.
si multe alte exemple,diferite,mai am.
ajutor si material,si spiritual.
cred ca daca te rogi cu tot sufletul,se va indeplini.oricare ar fi sfantul,de suflet,tot de la dzeu vin toate.
d
daniilia
Postat pe 23 Octombrie 2011 00:30
li, da stiu ca ti-a priit concediul....
dor72_
Postat pe 23 Octombrie 2011 01:02
Am nume de arhangheli...deci...
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Octombrie 2011 19:22
te pomenesti ca esti Gavril
dor72_
Postat pe 23 Octombrie 2011 19:24
De la: dor72_, la data 2011-10-23 19:24:51te pomenesti ca esti Gavril


Nu-s Gavril!
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Octombrie 2011 19:29
Daca iti place sa fii spiritual si iti place viat, nu am nimic impotriva ta, dar nu cred ca pana acum ai primit palme de la viata din care sa deduci ca nu mai ai scapare, iar singurul tau ajutor, eliberare, sa il gasesti doar in momentul cand te rogi, incearca-ti spiritualitatea pe alte subiecte.
adriana84
Postat pe 24 Octombrie 2011 00:56
pe mine m-a ajutat la greu sa incep sa pomenesc de toti sfintii... Si au fost prompti de fiecare data. Cum i-am invocat, cum am devenit convingatoare.....
Recunosc, si pastele si hristosii mai intervin citeodata. Si oaresce rude decedate. DIn partea mamei interlocutorului, de obicei.
Da' tot sfintii sint de baza.
Mai ales la volan....

Dar, intr-adevar, trebe sa ii chemi din tot sufletu'..
quasaria
Postat pe 24 Octombrie 2011 01:57
q....:))))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2011 04:46
Q ... chiar imi trebuia o portie de ras in diminineata asta.
cricat
Postat pe 24 Octombrie 2011 06:48
De la: paty2011, la data 2011-10-16 15:50:16buna,,,,,,voi aveti sfinti de suflet care v-au ajutat si nu v-au lasat niciodata la greu????care sunt?



Sigur ca da....toata lumea care este botezata are un inger pazitor si un sfant protector, el poate fi Sf al carui hram poarta Biserica unde s-a nscut, unde s-a cununat , Sf.al carui nume il poarta sau pur si simplu un sfant care i-a intrat la suflet.
Pe forum sunt multi carcotasi si nu merita sa ii bagi in seama. Eu personal am o elatie deosebita cu SF.IERARH NECTARIE, de la care am primit mult ajutor si pe care il simt aproape,sa iti dau un scurt exemplu, desi este mai putin cunoscut la noi in RO ecest sfant, eu am bucuria de al intalni pe unde merg,: in cabinetul unui medic zaresc icoana Lui, la o biserica unde eram in vizita la fel, intr-un magazin de mobila, pe un perete.....la fel, icoana lui si asa mai departe, asta ma face sa ma gandesc ca Sfantul este pretudindeni cu mine.
Mai multe informatii poti gasi pe CRESTIN ORTODOX.RO
vivi_mariana86
Postat pe 24 Octombrie 2011 16:10
Dumnezeu sa ne binecuvanteze pe toti!!!
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Octombrie 2011 16:19
DA! Sf.Anton și Sf. Nicolae.
garbo184677
Postat pe 24 Octombrie 2011 22:45
Pe 8 noiembrie - Sfintii Mihail si Gavril
SAL
Postat pe 24 Octombrie 2011 22:52
De la: daniilia, la data 2011-10-23 00:30:10 Sincer,eu ma rog la Iisus cand sunt la greu,si pana acum de foarte multe ori m-a ajutat.
mi s-au intampalt si minuni.
de ex,aveam o problema la stomac in liceu,ma puca un rau ,si daca nu ma duceam imediat sa vomit,lesinam,mi se muiau picioarele,senzatia de rau era insuporatbila.
imediat ce vomitam,imi reveneam.
m-a apucat odata raul asta in tramvai.
si m-am rugat,sa ma vindece iisus hristos,si am simtit ceva la stomac,nu pot descrie exact,si din momentul ala,problema de ani de zile,a disparut.
si multe alte exemple,diferite,mai am.
ajutor si material,si spiritual.
cred ca daca te rogi cu tot sufletul,se va indeplini.oricare ar fi sfantul,de suflet,tot de la dzeu vin toate.
d
Nu stiu pt ca Dumnezeu spune sa nu iti faci alti Dumnezei sa te rogi la ei,in afara de El...Iisus Hristos este prietenul pacatosilor...De unde stiu eu unde au ajuns asa zisii sfinti...Ei s-au numit asa,,,Biserica i-a numit asa....Dar poate fii si prostiile preotilor...Pt ca doar Dumnezeu este Sfant....Noi oamenii suntem cu totii niste pacatosi si niste fiinte neputincioase fara Dumnezeu.....De asta eu cred ca trebuie sa ne rugam direct la Iisus pt ca El este prietenul nostru si ne iubeste...Si vrea sa ne deschidem inimile Lui si sa il acceptam sa ne lumineze mintea
ingerasulluptator
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:33
Nu stiu pt ca Dumnezeu spune sa nu iti faci alti Dumnezei sa te rogi la ei,in afara de El...Iisus Hristos este prietenul pacatosilor...De unde stiu eu unde au ajuns asa zisii sfinti...Ei s-au numit asa,,,Biserica i-a numit asa....Dar poate fii si prostiile preotilor...Pt ca doar Dumnezeu este Sfant....Noi oamenii suntem cu totii niste pacatosi si niste fiinte neputincioase fara Dumnezeu.....De asta eu cred ca trebuie sa ne rugam direct la Iisus pt ca El este prietenul nostru si ne iubeste...Si vrea sa ne deschidem inimile Lui si sa il acceptam sa ne lumineze mintea....Eu cred ca este pacat ca sa te inchini la oameni si sa nu te inchini la adevaratul Dumnezeu...Hristos si Tatal Ceresc....sI SA TE increzi in puterea lui Hristos pt ca el este prietenul cel mai de suflet....Eu respect icoanele,,imi place sa am pt ca sunt facute dupa chipul lui Hristos...Si de asta cred ca atunci cand iubesti pe cineva si iti este drag,,,vrei sa ii vezi fotografiile peste tot...Si nu consider ca icoanele sunt ceva gresit sa le tii in casa sa te rogi la ele,cu ochii inchisi si cu gandul acolo....dar sa te rogi la oameni care s-au numit ei sfinti,,ca biserica i-a numit sfinti,,mi se pare un pacat..Pt ca asa simt eu sa nu ma inchin la oameni
ingerasulluptator
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:39
De la: Sal_a_toi, la data 2011-10-24 22:52:03Pe 8 noiembrie - Sfintii Mihail si Gavril



este si sf numelui meu ... dar si Craciunul
toamna - iarna e perioada plina de cadouri
cricat
Postat pe 26 Octombrie 2011 07:06
De la: quasaria, la data 2011-10-24 01:57:43pe mine m-a ajutat la greu sa incep sa pomenesc de toti sfintii... Si au fost prompti de fiecare data. Cum i-am invocat, cum am devenit convingatoare.....
Recunosc, si pastele si hristosii mai intervin citeodata. Si oaresce rude decedate. DIn partea mamei interlocutorului, de obicei.
Da' tot sfintii sint de baza.


"Mai ales la volan"....


Dar, intr-adevar, trebe sa ii chemi din tot sufletu'..


aaaaa.... ai volan... ?????
barboneli
Postat pe 26 Octombrie 2011 16:06
"Sf. Popescu are 198cm. si 122 kilograme... asa ca era normal sa-l rog..."

unde-l gasesc? :)
Ktine
Postat pe 26 Octombrie 2011 16:10
mai ce-a sfinti pe aici...Uite pt ca sunteti asa sfinti si luminati la minte am si eu o intrebare..Oare de ce preotii ortodoxi se tot lauda ca religia ortodoxa este cea mai buna....Dar enoriasii ortodoxi nu sunt cinstiti,,preotii nici atata,,,dar ei zic ca religia ortodoxa este cea mai buna....Apoi eu cred ca si cu laudarea religiiilor este practic o concurenta....Ca o afacere....practic religia este o afacere care nu are nici o treaba cu credinta dreapta,,dar nu doar religia ortodoxa,,,ci si alte religii...Cati oameni din diferite religii sunt cinstiti si oameni de omenie si respecta poruncile,,pe preoti sa ii excludem ca ei nici atata nu respecta poruncile
ingerasulluptator
Postat pe 28 Octombrie 2011 18:52
Hmmm
Va aduc aminte cu toata dragostea,,,,,
Voi sunteti cel mai mare SFANT, tot ce ganditi, tot ce vorbiti, tot ce va doriti,,, VI SE INDEPLINESC DORINTELE VI SE INDEPLINESC CERERILE FARA OBSTACOLE.
Conditia numarul unu, in momentul cererii sa fiti CONECTAT cu trupul fizic, cu Sufletul vostru la Dumnezeul nostru Creator Tatal din Ceruri si la Mama noastra Pamant . Daca sunteti DESCHISI , veti primi tot ceea ce va doriti.
Prea putin are importanta Sfantul care-i invocat, care-i chemat din orice Religie sau Scoala spirituala.
Intradevar Mantuitorul nostru Iisus Christos , e recunoscut in intreg Universul,,,,, dar, dar,,, celula lui, chiar si a altor Sfinti Iluminati o au toti Oamenii.
Acea celula e daruita e depusa in trupul nostru de Creatorul nostru Divin pentru punerea ei la treaba, pentru a o activa,,,,, In momentul activarii ei constient sau inconstient de acel om ea isi face treaba,,,,,
Chiar si in toate Cartile Spirituale , indiferent de Religie sau Scoala Spirituala , este descris destul de clar ; Omul ,il reprezinta pe Dumnezeul nostru Creator, este si va fi Copilul Dumnezeului nostru Creator. Doar sa credem in aceasta minune.
A fi Intruchiparea Divina , ca OM , ca fiinta Umana, e un dar maret, un dar pe care, din pacate, prea putini Oameni il apreciaza...... Perdeaua fiind prea puternica pe ochii lor, il desconsidera pe Dumnezeul din ei cu voia sau fara voia lor, ceea ce-i dureros.
Adevarata Putere a Omului, sa uitat din pacate intr-un procent destul de mare la nivel planetar. La ora actuala sunt foarte putini Oameni care-si folosesc puterea in slujba semenului sau si a creatiei divine.
Ingerii , Sfintii, Maestrii nostrii spirituali din lumea paralela , stau in jurul nostru non-stop sa ne ajute fara obstacole, doar, doar, doar sa le cerem ajutorul.
Ei se simt foarte ONORATI, cand reusesc sa ia legatura cu noi, cand le cerem ajutorul, cand reusesc sa ne indeplineasca orice dorinta.
Dupa voia Divina si vointa noastra, Dumnezeul nostru creator sa ne ofere cat se poate de Urgent tot ceea ce ne este necesar ca sa fim fericiti pe aceasta Planeta. AMIN !
GHEORGHITA
Postat pe 30 Octombrie 2011 18:42
Amin...Laudat sa fie Numele Tatalui Ceresc Domnului Iisus Hristos
ingerasulluptator
Postat pe 30 Octombrie 2011 22:12
cum e mai corect... Amin sau Amen ???


si pentru tine Ktine... il gasesti la sala... ca ia zis doctorul: vezi caaaa... oi fi tu sfant... dar grasimea asta trebuie s-o donezi la lumanari... ca altfel sanatatea ta iti este in pericol... !!!! sfant, sfant... dar mai sfanta este sanatatea !!!
barboneli
Postat pe 31 Octombrie 2011 22:37
Eu am un singur Sfant. Pe D-zeu. Creatorul unic si incorporal al Universului este Singurul Sfant. De aceea evreii Ii spun Ha-Kadosh, Baruch Hu ( Sfantul, Binecuvantat fie El). Nu exista sfinti humanoizi.
IleanaAdrianaStan
Postat pe 2 Noiembrie 2011 09:04
"dar mai sfanta este sanatatea !!! "

asa este!
sau "asa sa fie"!
la sala?
care este el?sunt multi si grasi toti. :))
sfintii astia, nu au tinut post. :P
Ktine
Postat pe 2 Noiembrie 2011 09:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EPILATORUL BRAUN 7781 SELK-EPIL XPRESIVE 1 De la: danyella68 16 Noiembrie 2009 15:57
Cine ar fi dispus? 1 De la: absolutfashion 6 Septembrie 2010 14:02
da, un turism gastronomic ar fi foarte potrivit, mai ales pentru iubitorii de senzational si exotism 2 De la: fleurdelis 3 Iunie 2010 20:48
concurs disneyland 1 De la: garbo169360 6 Octombrie 2011 08:55
Echipa Garbo iti ureaza Craciun Fericit! 21 De la: iulia_dibu 27 Decembrie 2016 00:27
Setari Cookie-uri