cancer ovarian

buna....stie cineva de un tratament naturist pt cancer ovarian?
garbo231603
Postat pe 15 Octombrie 2011 10:26
daca vrei pt a trata .., sa incercam sa mancam gandaci, plante, cat mai putin 'gatit".
garbo181940
Postat pe 15 Octombrie 2011 10:37
Draga garbo231603, nu scrii nimic concret despre ce faza de cancer ovarian este vorba si nici varsta persoanei bolnave, dar pot sa-ti spun ca eu cunosc pe cineva din familia mea (mama) care cu plante si-a oprit evolutia cancerului osos.
Am citit recent niste studii in care se pune o legatuta importanta intre consumul de lapte si lactate cu dezvoltatea cancerului mamar, ovarian la femei, si la barbati de prostata.
Ceva concret ca si sfaturi cred ca ai putea primi doar daca dai mai multe detalii despre persoana afectata si faza de diagostic, eventual ce tratament a mai urmat.
Oricum nu-ti fa griji, nimic pe pamint nu este ireversibi, totul se transforma .
vicusica
Postat pe 15 Octombrie 2011 11:15
dap...
ajungi praf de stele cat ai clipi...
precizilla
Postat pe 16 Octombrie 2011 10:26
Buna,sunt remedii naturiste,eu am marturia unor doamne care s-au vindecat de aceasta boala,nu imediat si este nevoie si de o gandire pozitiva.Lucrez cu firma Xango care are un nectar pe care eu il iau din luna februarie pentru alte probleme in urma unei histerectomii totale.Produsul este facut din mangostan,este un fruct din Malaezia,descoperit de firma Xango in 2002.Am studiat produsul inainte sa- l iau,contine xanthoane care sunt elemente puternic antioxidante si puternic antiinflamatoare.Am luat legatura cu diferite persoane care il consuma pentru diferite afectiuni si am avut o surpriza sa vad ca sunt foarte multumiti.Daca eu nu aveam rezultate pozitive ,probabil ca nu mai continuam sa-l iau.Nu numai ca am avut rezulate bune cu el,dar am deja cam 50 de prieteni care consuma acest produs in Brasov si care sunt multumiti.Nu spun ca vindeca ,trateaza cam 82 de afectiuni .Daca te decizi sa incerci ma poti contacta pe mail si eu o sa- ti trimit marturii si informatii complete despre produs.El nu se poate procura din Romania ,dar avem deja modalitatea de a- l aduce in tara.O zi buna iti doresc.
daniela_erdos
Postat pe 20 Octombrie 2011 13:37
buna ziua. imi pare nespus de rau pt diagnosticul dvs. puteti sa va interesati de tratamentul cu lipitori si albine. daca sunteti din bucuresti puteti lua legatura cu dr. Seremet la nr. 0721 447 282. Multa sanatate! tin sa mentionez ca eu m-am tratat la dansul la cabinet si am fost f multumita de rezultate.
corina1977
Postat pe 25 Octombrie 2011 17:39
Buna seara

Se pun la macerat intr-un recipient de sticla,timp de 3 zile,urmatoarele ingrediente :
-1/4 litru tuica de tescovina
-1/4 zahar candel pisat
-1/4 litru de suc de lamaie strecurat
-1/4 litru ulei de masline presat la rece

Se agita de cateva ori pe zi.
Se ia de trei ori pe zi un pahar (mic,de tuica)pe stomacul gol.

Multa sanatate si toate cele bune :)
Rekha13
Postat pe 26 Octombrie 2011 21:36
De la: vicusica, la data 2011-10-15 11:15:09
Oricum nu-ti fa griji, nimic pe pamint nu este ireversibi, totul se transforma .



nici ca se putea un sfat mai bun pentru saraca femeie.....
quasaria
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:07
Nu cred in retete minune pt cancer. Singurul vinovat pt cancerul cu care te-ai procopsit esti tu, de ce? Esti ce ce mananci si ce bei. Ai luat in serios vreodata acest lucru?Sigur ca nu. Va trebui sa -mi scrii cu sinceritate absolut tot ce mananci si ce bei tu de diminetata , pana seara la culcare. In ce vase gatesti, in ce vase depozitezi hrana si apa pe care o bei. Sunt foarte multi factori care dezvolta cancerul, si tot asa sunt o sumedenie de factori marunti de care trebuie sa tii cont vis a vis de hrana ta permanenta.Putem coresponda zilnic pe adresa mea :
balasoiuvally@gmail.com
garbo241963
Postat pe 30 Octombrie 2011 07:22
Iti recomand bai cu coada calului. Se pun 6 ramuri intr-o oala de 3 l si se lasa sa fiarba. Ceaiul obtinut se toarna intr-o cada plina cu apa. Stai intinsa in cada timp de 15 min dupa care fara sa te stergi, te infasori doar intr-un prosop si te bagi sub plapuma la caldura. Baia e bine sa o faci seara inainte de culcare. Repeti procedura timp de 7 zile. Vei simti diferenta in 2 zile. Te vei simti mult mai bine. Acesta este un tratament recomandat pentru cancer. Depinde totusi in ce stadiu esti. Multa sanatate iti doresc!
Camelia30iulie
Postat pe 30 Octombrie 2011 12:05
mergi la medic urgent daca crezi ca ai cancer -daca ai si vrei natural la plafar sunt o multime de ceaiuri ,si extracte naturale apoi citeste online formula AS aici vei gasi multe tratamente naturale si retete gratuite si sa treci cu bine,dar nu uita sa vii aici si sa ne spui si nou cum ai reusit multa sanatate .
claudia_mami
Postat pe 1 Noiembrie 2011 15:25
o gramada de femei au murit cu formula as in mana,terminati cu prostiile .

doctoru' si zeama de cutit!si daca ai noroc scapi si fara citostatice...
nu mai indemnati femeile sa faca tratamente dupa ureche,fiecare zi e pretioasa...
iasomia
Postat pe 1 Noiembrie 2011 17:35
De la: iasomia, la data 2011-11-01 17:35:51o gramada de femei au murit cu formula as in mana,terminati cu prostiile .

doctoru' si zeama de cutit!si daca ai noroc scapi si fara citostatice...
nu mai indemnati femeile sa faca tratamente dupa ureche,fiecare zi e pretioasa...

Buna seara
Eu sunt una dintre cele care nu a vrut cutit si am facut chimioterapie in 2006 iar anul trecut nu am vrut sa mai trec prin acelasi experiment ,cand medicii nu mai stiau ce sa faca.
Nu sunt prostii,dar ai dreptate,nu trebuiesc facute dupa ureche.
O seara frumoasa tuturor si multa sanatate :)
Rekha13
Postat pe 2 Noiembrie 2011 22:46
se zice ca dimineata sa speli un mar un morcov si un cartof [necuratate cu tot cu coaja] si faci suc si bei acel suc ,am inteles ca ajuta la cancer!!!!!! multa sanatate Elena Tulcea
Andyandrada13
Postat pe 9 Noiembrie 2011 22:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
GAZELE INTESTINALE 38 De la: Marieta_Tonose_1 28 Septembrie 2013 16:05
hey 9 De la: tutankhamon 3 Februarie 2010 11:12
buna seara 1 De la: maxalina 22 August 2012 20:46
cearcane..cum scap de ele definitiv 2 De la: europroiect2007 28 Noiembrie 2010 00:06
AROMA DIFUZOARE SI ULERIUI ESENTIALE NATURALE 100% 1 De la: garbo_408854 22 Ianuarie 2015 12:37
Setari Cookie-uri