Buna tuturor!

Voi chiar credeti in horoscop? In astrologie? In compatibilitatea asta predispusa de astre?
Adelinna
Postat pe 2 Octombrie 2011 20:15
o tzara....numa....ii bai?
Axl_22
Postat pe 2 Octombrie 2011 20:21
Pai nu stiu ce sa mai cred...Spre exemplu, cred in descrierea zodiei mele pt ca ma regasesc printre randuri. Insa la compatibilitate...Am fost intrebata de persoane de sex masculin ce zodie sunt, dupa care respectivul imi spunea zodia lui. Daca el credea ca zodiile noastre sunt compatibile, continuam discutia, implicit relatia, pt ca am avut o relatie cu discutia asta in punctul de plecare. Evident e ca nu cred in asa ceva, mai ales ca ma inteleg bine cu zodiile cu care se scrie/spune ca nu ma potrivesc sub nicio forma.
Adelinna
Postat pe 3 Octombrie 2011 01:14
au si astrele dreptatea lor!
Ciresica
Postat pe 3 Octombrie 2011 01:32
".Spre exemplu, cred in descrierea zodiei mele pt ca ma regasesc printre randuri. Insa la compatibilitate..."

io..la fel!....restu....adica compatibilitate....de multe ori DA!
Axl_22
Postat pe 3 Octombrie 2011 06:52
iooooooo nu crez bre in minuni, daaaaaa, ma bazez pe ele...! c'asa am auzit io ca e bine!
iar tu daca nu mai stii ce sa mai crezi? crezi in tine, crezi in Dumnezeu, crezi in ce-ti sune mintea ta si nu mai ciuli urechea la toate prostiile si nu mai casca ochii pe toate horoscoapele de peste tot!
fiecare face ce fel de predictzii i se nazare... si nu de putine ori ai sa aflii ca un horoscop zice sa nu te mai duci la munca fiindca osa castigi o suma mare de bani... iar altul zice .. ca pana seara ajungi falita ... etc ...
deci .. no way ... wrong way by the way ...
alfheim
Postat pe 3 Octombrie 2011 13:07
Nu stiu ce sa cred in legatura cu subiectul. Oricum, meri pt sfat. Cred in Dumnezeu si cred in mine. Doar ca am dubii legate de subiectul asta.
De la: alfheim, la data 2011-10-03 13:07:24iooooooo nu crez bre in minuni, daaaaaa, ma bazez pe ele...! c'asa am auzit io ca e bine!
iar tu daca nu mai stii ce sa mai crezi? crezi in tine, crezi in Dumnezeu, crezi in ce-ti sune mintea ta si nu mai ciuli urechea la toate prostiile si nu mai casca ochii pe toate horoscoapele de peste tot!
fiecare face ce fel de predictzii i se nazare... si nu de putine ori ai sa aflii ca un horoscop zice sa nu te mai duci la munca fiindca osa castigi o suma mare de bani... iar altul zice .. ca pana seara ajungi falita ... etc ...
deci .. no way ... wrong way by the way ...
Adelinna
Postat pe 3 Octombrie 2011 15:58
da pe "meri" asta, de unde l-ai luat?
dor72_
Postat pe 3 Octombrie 2011 16:04
auzi,bre! she ai cu io-ul meu?iooooooooooo.....ioooi!

ms...pt intelegere si tolerantza! pt azi astrele...mi-au ''comunicat"....IOIII!si iar iooiii... .....asa ca....
Axl_22
Postat pe 3 Octombrie 2011 16:34
De la: dor72_, la data 2011-10-03 16:04:02da pe "meri" asta, de unde l-ai luat?


Mi se pare normal sa fie scris in forma originala, dc tot e preluat de la Vive la France!
Adelinna
Postat pe 3 Octombrie 2011 20:24
aham, merci pour tout!
de la Vive la France
e atat de interesant...de nu se poate...
dor72_
Postat pe 3 Octombrie 2011 20:33
De la: Adelinna, la data 2011-10-02 20:15:28Voi chiar credeti in horoscop? In astrologie? In compatibilitatea asta predispusa de astre?

nu
steffy91
Postat pe 3 Octombrie 2011 22:33
da eu cred.insa cunostintele multora dintre noi oamenii .... despre acest domeniu, sunt limitate...si de aceea cred ca ajungem sa punem azi astfel de intrebari.parerea mea este ca... daca omenirea tinea cont de astrologie.... azi nu ajungea la autodistrugere....
ratuscaceaurata
Postat pe 3 Octombrie 2011 23:04
OK....e foarte interesant ce spui....si eu am citit despre istoria tarista a rusiei...dar pe atunci nu eram la curent cu aspectele astrologiei.imi place insa...e un domeniu care azi , ma fascineaza....
ratuscaceaurata
Postat pe 3 Octombrie 2011 23:49
De la: dor72_, la data 2011-10-03 20:33:19aham, merci pour tout!
de la Vive la France
e atat de interesant...de nu se poate...


Daca nu mi se parea interesant, nu deschideam topicul. Daca tie ti se pare neinteresant, te invit cu placere sa-ti expui parerile la alte...discutii(interesante).
Adelinna
Postat pe 4 Octombrie 2011 00:28
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-03 23:04:15da eu cred.insa cunostintele multora dintre noi oamenii .... despre acest domeniu, sunt limitate...si de aceea cred ca ajungem sa punem azi astfel de intrebari.parerea mea este ca... daca omenirea tinea cont de astrologie.... azi nu ajungea la autodistrugere....


Probabil ai dreptate. M-am gandit sa fac un mic curs, o introducere in lumea astrologiei...Cred ca ar fi interesant. In compatibilitatile zodiacale crezi?
Adelinna
Postat pe 4 Octombrie 2011 00:32
in linii foarte generale,putin.
sunt milioane de oameni nascuti la aceeasi ora,si sunt diferiti,cu destin diferit...
totul e in mana noastra.
d
daniilia
Postat pe 8 Octombrie 2011 18:46
Da, dar suntem nascuti in locuri diferite..........................
Noli
Postat pe 8 Octombrie 2011 18:49
De la: Adelinna, la data 2011-10-04 00:32:23
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-03 23:04:15da eu cred.insa cunostintele multora dintre noi oamenii .... despre acest domeniu, sunt limitate...si de aceea cred ca ajungem sa punem azi astfel de intrebari.parerea mea este ca... daca omenirea tinea cont de astrologie.... azi nu ajungea la autodistrugere....


Probabil ai dreptate. M-am gandit sa fac un mic curs, o introducere in lumea astrologiei...Cred ca ar fi interesant. In compatibilitatile zodiacale crezi?



crede/ma nu te vei opri numai la compatibilitati.astrologia este o stiinta care iti da multe satisfactii daca te pasioneaza si daca vrei sa cunosti mai multe despre tine sau despre altii.insa e foarte importanta ora nasterii.de ce?pt ca la nasterea ta de pilda la ora respectiva astrele aveau o alta asezare......citeste sau fa un curs..iti ajuta in viata mult.
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Octombrie 2011 21:06
De la: Adelinna, la data 2011-10-02 20:15:28Voi chiar credeti in horoscop? In astrologie? In compatibilitatea asta predispusa de astre?



zack
Postat pe 9 Octombrie 2011 00:14
De la: Adelinna, la data 2011-10-04 00:28:41
Daca nu mi se parea interesant, nu deschideam topicul. Daca tie ti se pare neinteresant, te invit cu placere sa-ti expui parerile la alte...discutii(interesante).

nu am gasit nimic suficient de interesant....nu corespund cerintelor....

daca ma lasai sa zic ceva neinteresant, legat de limba franceza...poate ca aveam si eu ceva de zis...de la micul Robert citire....
dar daca trebuie neaparat sa fie interesant, dommage!
dor72_
Postat pe 9 Octombrie 2011 01:08
Buna dimineata. In descrierea zodiei mele, am multe lucruri compatibile, dar prezicerile zilnice, nu prea s reale,asa ca eu ma ghidez in viata fara preziceri.
Duminica placuta tuturor!
Jojolin
Postat pe 9 Octombrie 2011 08:02
De la: Noli, la data 2011-10-08 18:49:00Da, dar suntem nascuti in locuri diferite..........................


mda..dar sub acelasi soare!.... (nap...in lb mea....soare/zi..are 2 intelesuri...depinde de text...context!)
Axl_22
Postat pe 9 Octombrie 2011 08:14
Destinul omului are mare legatura cu constiinta lui si a comunitatii in care traieste, cei care inteleg ce vreau sa spun isi dau seama ca spun totul...
garbo088037
Postat pe 9 Octombrie 2011 13:15
Adelline,

Tu stii ceva despre Ophiuchus si nu stii cum sa ne spui?
nathalie
Postat pe 9 Octombrie 2011 14:47
nu cred,fiecare este unic,
la horoscop sunt asemanari putine,si foarte generale,
milioane de oameni se nasc in fiecare secunda,si cat de diferiti sunt....
d
daniilia
Postat pe 19 Octombrie 2011 12:38
la fel ca si adelina , am dubii in privinta asta.
Moca_Mirela_1
Postat pe 25 Octombrie 2011 17:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu taur,el taur 4 De la: doinabaicu 18 Noiembrie 2012 02:36
Cum sa te impaci cu un barbat din zodia Pesti? 2 De la: SSST28 21 August 2018 23:27
Buna tuturor! 28 De la: Moca_Mirela_1 25 Octombrie 2011 17:51
informatie 22 De la: Laura_M 2 Noiembrie 2010 12:46
Texte de agatat ...femei 21 De la: geo32 17 Martie 2009 14:04
Setari Cookie-uri