SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA

irinuca in travesti????
sora_ilsi
Postat pe 14 Septembrie 2011 00:32
mr......eu am o parere deosebita de celelalte.....nu vad de ce as pune poze ....esti sigur de ele?.....apoi cine intra pe net
pt o relatie isi alege alt site.nu sunt miss univers insa mie imi place cum sunt,nu sunt nici grasa dar nici slaba....nu caut idealul ....deoarece el a
exista doar in basme...aici pe pamant suntem cu calitati si defecte...... pe care trebuie sa ni le asumam.....sunt inteligenta....dar mai am multe de invatat....sunt un om obisnuit cu o viata de lux pt ca eu mi/am creeat/o asa....prin inteligenta...si aproipo de discutiile despre bonusul managerilor eu sunt de acord cu el...-nu aduc beneficii unei societati pe gratis....azi nimic nu e pe gratis.orice idee inteligenta se vinde daca vrei sa castigi mai usor bani si te duce mintea....eu consider ca o pamanteanca ideala nu trebuie sa fie papusa dar nici matusa,trebuie sa aibe independenta materiala......sunt multe de spus.....depinde de femeie....ce interese are....daca ii oferi mai mult decat isi poate oferi ea....dar independenta nu i/o vei lua niciodata.,....idei preconcepute....cutume si bucatarese,spalatorese si nu ne despartim ca avem copil sau sa sufar la un barbat de frica lumii ca ma barfeste sau ca nu ma pot descurca singura....nu e de mine....nu asunt femeia ideala pt modelul fostilor nostri bunici,dar imi place romantismul lor...nu ma lreg la cap daca nu ma doare....sunt libera dar am un partener si fara sl platesc prin diferite forme....este oricand la dispozitia mea pt ca sunt inteleapta....acum ca ti.am aratat un model.poate al meu sau al multora dintre noi am fact/o doar pt a dovedi ca femeia nu o cumperi din piata,o cuceresti daca te simti intr/adevar barbat.o noapte placuta iti doresc mr/
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 00:47
mr a deschis un topic....voi femeile
ati sarit pe el cu diferite invective.....el a raspuns precum era interpelat.eu nu inteleg daca nu va zgandarea orgoliul ati fi procedat asa cum trebuia...si anume sa il ignorati?fiecare e liber sa/si exprime parerile....chiar constitutia apara libertatea de exprimare...desigur folosindu/se un disacurs decent/
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 01:04
raspuns pt Ratusca >>

Ratusca > "mr......eu am o parere deosebita de celelalte.....nu vad de ce as pune poze ....esti sigur de ele?.....apoi cine intra pe net
pt o relatie isi alege alt site"

MrBig >> - fiecare e liber sa aleaga ce site doreste ..eu nu am intrat pe net pt o relatie . Am deschis doar un subiect in speranta ca cineva cu totu particular, o sa rezoneze cu mesajele mele. Nu tin neaparat sa intalnesc femeia ideala pt mine , pe un forum ...dar am spus ca exista o probabilitate

Ratusca > "nu sunt miss univers insa mie imi place cum sunt,nu sunt nici grasa dar nici slaba....nu caut idealul ....deoarece el a
exista doar in basme...aici pe pamant suntem cu calitati si defecte...... pe care trebuie sa ni le asumam.....'

MrBig>> - adica in opinia ta, vrei sa spui ca persoana ideala nu are nici un defect ?? ca ea ar fi undeva in alta galaxie ?? Si ca aici pe pamant trebuie sa ne asumam esecul ?? eu prin femeia ideala inteleg o femeie frumoasa cu care sunt perfect compatibil..Astea nu-s basme ..


Ratusca > "sunt inteligenta....dar mai am multe de invatat....sunt un om obisnuit cu o viata de lux pt ca eu mi/am creeat/o asa....prin inteligenta...si aproipo de discutiile despre bonusul managerilor eu sunt de acord cu el...-nu aduc beneficii unei societati pe gratis....azi nimic nu e pe gratis.orice idee inteligenta se vinde daca vrei sa castigi mai usor bani si te duce mintea...."

MrBig >> -ok . Poti sa-mi dai cateva exemple de idei inteligente pe care le-ai vandut si care ti-au adus o viata de lux ?? . Nu de alta da poate mai invat si eu cate ceva nou. Am si eu multe idei ..Sunt extrem de creativ


Ratusca > "eu consider ca o pamanteanca ideala nu trebuie sa fie papusa dar nici matusa,trebuie sa aibe independenta materiala......sunt multe de spus.....depinde de femeie....ce interese are....daca ii oferi mai mult decat isi poate oferi ea....dar independenta nu i/o vei lua niciodata.,...."

MrBig >>- No cu asta chiar ai data in bara Adica spui ca o pamanteanca ideala nu trebuie sa fie nici papusa nici matusa ?? . Deci doar medie ??. Ca sa inteleg ca esti geloasa pe femeile intradevar frumoase ??... Si spui ca la femeie trebuie sa ii ofer mai mult decat isi poate oferii ea . Adica daca ea nu isi permite ceva tre sa vine eu sa donez. Adica sa fiu un fel de sclav care ii completeaza peisaju ?? Fix asta se subantelege din ceea ce spui ....Ok asta nu e relatie ..Si faptu ca te tot referi la independenta femeii pe plan material , asta da e un lucru benefic , da nu are legatura cu relatia in sine , daca el si ea se inteleg si se potrivesc ..

Ratusca > "acum ca ti.am aratat un model.poate al meu sau al multora dintre noi am fact/o doar pt a dovedi ca femeia nu o cumperi din piata,o cuceresti daca te simti intr/adevar barbat.o noapte placuta iti doresc mr/ [/quote] "

MrBig >> -Sincer nu mi-ai dovedit acest lucru deoarece asa ceva nu exista .. Exista femei care cauta barbati si exista barbati care cauta femei ..Si mai exista femei si barbati care se cauta unu pe celalalt reciproc ..Cazuri si cazuri . Cat despre barbatii cuceritori, pe care tu ii numesti barbatii adevarati cei care cuceresc , gandestete bine , a cucerii inseamna a stapanii, a pune stapanire . Termenul de cucerire se foloseste si e cel mai uzitat in istorie. Unde X a cucerit cetatea lui Y. Imparatu X a cucerit tara lui Y. Ca sa inteleg ca in viziunea ta barbatul cuceritor merge la femeie . Da femeia nu face mare lucru , ea ne fiind prea atrasa de el. Si atunci barbatu spune , sunt barbat adevarat, desii nu sunt atat de sexos si dulce, tre so cuceresc cumva .. Okkk si atunci cum ramane cu femeile frumoase si lezbiene ?. Care se arunca una in bratele celeilalte si isi dau limbi si iar limbi fara retineri . Mai e nevoie de vreo cucerire ? , Cand frumosul si sublimul se intalnesc ?. Puneti problema logic ...Lasand moravurile depasite la o parte . Ok noapte buna
MadMax
Postat pe 14 Septembrie 2011 02:52
De la: MrBig, la data 2011-09-14 02:52:25raspuns pt Ratusca >>

Ratusca > "mr......eu am o parere deosebita de celelalte.....nu vad de ce as pune poze ....esti sigur de ele?.....apoi cine intra pe net
pt o relatie isi alege alt site"

MrBig >> - fiecare e liber sa aleaga ce site doreste ..eu nu am intrat pe net pt o relatie . Am deschis doar un subiect in speranta ca cineva cu totu particular, o sa rezoneze cu mesajele mele. Nu tin neaparat sa intalnesc femeia ideala pt mine , pe un forum ...dar am spus ca exista o probabilitate

Ratusca > "nu sunt miss univers insa mie imi place cum sunt,nu sunt nici grasa dar nici slaba....nu caut idealul ....deoarece el a
exista doar in basme...aici pe pamant suntem cu calitati si defecte...... pe care trebuie sa ni le asumam.....'

MrBig>> - adica in opinia ta, vrei sa spui ca persoana ideala nu are nici un defect ?? ca ea ar fi undeva in alta galaxie ?? Si ca aici pe pamant trebuie sa ne asumam esecul ?? eu prin femeia ideala inteleg o femeie frumoasa cu care sunt perfect compatibil..Astea nu-s basme ..


Ratusca > "sunt inteligenta....dar mai am multe de invatat....sunt un om obisnuit cu o viata de lux pt ca eu mi/am creeat/o asa....prin inteligenta...si aproipo de discutiile despre bonusul managerilor eu sunt de acord cu el...-nu aduc beneficii unei societati pe gratis....azi nimic nu e pe gratis.orice idee inteligenta se vinde daca vrei sa castigi mai usor bani si te duce mintea...."

MrBig >> -ok . Poti sa-mi dai cateva exemple de idei inteligente pe care le-ai vandut si care ti-au adus o viata de lux ?? . Nu de alta da poate mai invat si eu cate ceva nou. Am si eu multe idei ..Sunt extrem de creativ


Ratusca > "eu consider ca o pamanteanca ideala nu trebuie sa fie papusa dar nici matusa,trebuie sa aibe independenta materiala......sunt multe de spus.....depinde de femeie....ce interese are....daca ii oferi mai mult decat isi poate oferi ea....dar independenta nu i/o vei lua niciodata.,...."

MrBig >>- No cu asta chiar ai data in bara Adica spui ca o pamanteanca ideala nu trebuie sa fie nici papusa nici matusa ?? . Deci doar medie ??. Ca sa inteleg ca esti geloasa pe femeile intradevar frumoase ??... Si spui ca la femeie trebuie sa ii ofer mai mult decat isi poate oferii ea . Adica daca ea nu isi permite ceva tre sa vine eu sa donez. Adica sa fiu un fel de sclav care ii completeaza peisaju ?? Fix asta se subantelege din ceea ce spui ....Ok asta nu e relatie ..Si faptu ca te tot referi la independenta femeii pe plan material , asta da e un lucru benefic , da nu are legatura cu relatia in sine , daca el si ea se inteleg si se potrivesc ..

Ratusca > "acum ca ti.am aratat un model.poate al meu sau al multora dintre noi am fact/o doar pt a dovedi ca femeia nu o cumperi din piata,o cuceresti daca te simti intr/adevar barbat.o noapte placuta iti doresc mr/
"

MrBig >> -Sincer nu mi-ai dovedit acest lucru deoarece asa ceva nu exista .. Exista femei care cauta barbati si exista barbati care cauta femei ..Si mai exista femei si barbati care se cauta unu pe celalalt reciproc ..Cazuri si cazuri . Cat despre barbatii cuceritori, pe care tu ii numesti barbatii adevarati cei care cuceresc , gandestete bine , a cucerii inseamna a stapanii, a pune stapanire . Termenul de cucerire se foloseste si e cel mai uzitat in istorie. Unde X a cucerit cetatea lui Y. Imparatu X a cucerit tara lui Y. Ca sa inteleg ca in viziunea ta barbatul cuceritor merge la femeie . Da femeia nu face mare lucru , ea ne fiind prea atrasa de el. Si atunci barbatu spune , sunt barbat adevarat, desii nu sunt atat de sexos si dulce, tre so cuceresc cumva .. Okkk si atunci cum ramane cu femeile frumoase si lezbiene ?. Care se arunca una in bratele celeilalte si isi dau limbi si iar limbi fara retineri . Mai e nevoie de vreo cucerire ? , Cand frumosul si sublimul se intalnesc ?. Puneti problema logic ...Lasand moravurile depasite la o parte . Ok noapte buna
[/q



regret stimate domn ca citesti decat ceea ce iti convine si ridiculizezi. ceea ce nu corespunde ideilor tale.atentie idei nu idealuri....caci tu de fapt te joci cu cuvintele si intelesurile.sti de ce a fost aleasa limba engleza o limba universala?pt ca este o limba ...ale carei cuvinte nu au zeci de interpretari.vezi si germana in tehnologie asa si engleza se foloseste cel mai bine in contracte de ex....unde nici o virgula nu se poate interpreta.sti ce trebuie sa inveti mai intai in toate limbile?verbul a fii ,a avea si a poseda.si ca sa conchid ....a fost doar un joc de cuvinte pt tine si ideea temei unui topic deschis de tine...care ti s/a parut tie si incuietor ...si inteligent...si cu rating la purtator.numai ca nu a iesit cum ti/ai propus.nu trebuia sa cauti femei ideale terestre inexistente...caci toate terestrele precum ti.am spus au si calitati si defecte...ori idealul prin insasi definitia lui nu are nici un defect....si vezi revenim la interpretarea cuvintelor....de exemplu ideal are mai multe intelesuri....dar noi aici vb strict despre .....si nu despre idealurile tale pe care le/ai dori de la sau despre o femeie.si uite cum am intrat si in semantica cuvintelor sau vocabulelor ..tu nici macar nu ai profilul unu idealist....daci ma intreb totusi de ce cauti ceva ce nici pe tine nu te caracterizeaza???
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 13:02
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-14 13:02:16
regret stimate domn ca citesti decat ceea ce iti convine si ridiculizezi. ceea ce nu corespunde ideilor tale.atentie idei nu idealuri....caci tu de fapt te joci cu cuvintele si intelesurile.sti de ce a fost aleasa limba engleza o limba universala?pt ca este o limba ...ale carei cuvinte nu au zeci de interpretari.vezi si germana in tehnologie asa si engleza se foloseste cel mai bine in contracte de ex....unde nici o virgula nu se poate interpreta.sti ce trebuie sa inveti mai intai in toate limbile?verbul a fii ,a avea si a poseda.si ca sa conchid ....a fost doar un joc de cuvinte pt tine si ideea temei unui topic deschis de tine...care ti s/a parut tie si incuietor ...si inteligent...si cu rating la purtator.numai ca nu a iesit cum ti/ai propus.nu trebuia sa cauti femei ideale terestre inexistente...caci toate terestrele precum ti.am spus au si calitati si defecte...ori idealul prin insasi definitia lui nu are nici un defect....si vezi revenim la interpretarea cuvintelor....de exemplu ideal are mai multe intelesuri....dar noi aici vb strict despre .....si nu despre idealurile tale pe care le/ai dori de la sau despre o femeie.si uite cum am intrat si in semantica cuvintelor sau vocabulelor ..tu nici macar nu ai profilul unu idealist....daci ma intreb totusi de ce cauti ceva ce nici pe tine nu te caracterizeaza???

sa-ti spun pe scurt .. fiecare e liber sa creada ce vrea . Eu mi-am exprimat doar punctui de vedere . Daca tu , X sau Y nu intelegeti ce am spus , inseamna ca nu trebuie sa intelegeti . Cand o persoana nu are acel echilibru in ea, e normal ca multe cuvinte sa capete multe intelesuri si corelatii incrucisate in mintea ei . Nu am facut nici un joc al cuvintelor . Dar asta este deductia mintii tale , minte care in mod clar nu-si gaseste un echilibru .Am mai spuso in acest topic ,ca nu exista o femeie ideala care sa se potriveasca la toti barbatii de pe Terra, da totusi exista unele femei care s-ar potrivii cu unii barbati la modu ideal . E o mare diferenta.. Da ma rog matale nu esti capabila sa distingi sa intelegi clar .. faci interpretarile tale , cu divagatii spre teorii filosofale invechite.. Ca am profilul unui idealist sau nu , eu as spune lasand teoria ta la o parte ,ca am profilul unui om care stie ce vrea si unde trebuie sa ajunga ...
MadMax
Postat pe 14 Septembrie 2011 13:52
http://www.youtube.com/watch?v=-CIhqeeRuu0&feature=related

poate va mai linisteste
Persia
Postat pe 14 Septembrie 2011 14:48
De la: sora_ilsi, la data 2011-09-14 00:32:29irinuca in travesti????


Persia
Postat pe 14 Septembrie 2011 14:50
este ultimul meu mesaj catre tine...asa din bun simt.fara sa te simti jignit esti total paralel cu societatea in care traiesti..nu mi/a facut placere ca te/am cunoscut ....binenteles nici in virtual macar.pana si bunul meu simt ale limite.te rog nu imi raspunde nimic .de la mine ai ignore .
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 15:47
De la: Persia, la data 2011-09-14 14:48:47http://www.youtube.com/watch?v=-CIhqeeRuu0&feature=related

poate va mai linisteste




PERSI multumesc pt dar...sincer chiar nu am nevoie de stress .
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 15:52
breeeee... ce trshenia dreaq!
chit ca-mi tremura mana cand dau c/p, da' tre' s-o fac!
http://www.youtube.com/watch?v=aNIYFr9FvVE

luati-o, ie pentru voi doi!
Thor_again
Postat pe 14 Septembrie 2011 15:53
Axl_22
Postat pe 14 Septembrie 2011 15:55
De la: Thor_again, la data 2011-09-14 15:53:37breeeee... ce trshenia dreaq!
chit ca-mi tremura mana cand dau c/p, da' tre' s-o fac!
http://www.youtube.com/watch?v=aNIYFr9FvVE

luati-o, ie pentru voi doi!





stai linistit habar nu am ce link este.chiar nu ma intereseaza am multumit pt gest,era normal...asa face un om civilizat.ce cuprinde chiar nu ma interesa.in general ii ascult pe greci....ma feresc de daruri gratuite....
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:05
De la: Axl_22, la data 2011-09-14 15:55:58





si tu o pui in practica?te credeam mai inteligenta!
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:08

chiar daca m-ai ranit fix in...
sentimente!
vezi numai ca zicala cu darurile se referea exact la grecii care ti le fac. nu ei au scos-o
Thor_again
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:08
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-14 16:08:30
De la: Axl_22, la data 2011-09-14 15:55:58





si tu o pui in practica?te credeam mai inteligenta!


ce practica....am ras ca-i tremura mana....nici n-am avut timp sa deschid linku'..uita-te la timpul postarii...off...am ajuns iar...sa explic....
si daca rad ...inseamna ca nu-s desteapta...
OK...nu mai rad...mna....

pacat ca nu te-ai uitat la dar....e frumos( darul Persiei)
Axl_22
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:14
De la: Thor_again, la data 2011-09-14 16:08:52
chiar daca m-ai ranit fix in...
sentimente!
vezi numai ca zicala cu darurile se referea exact la grecii care ti le fac. nu ei au scos-o





exact despre asta este vorba. ..ei s/au laudat cu istetimea lor... asa am aflat si noi prin legende...dar e bine sa fi prevazator.se pare ca multi ii copiaza pe greci....cand nici nu visezi te trezesti ca suna postasul de 2 ori la usa...atunci sti sigur ca ai o surpriza in ghilimele.unii mai deschid si usa larg.intre acestia si mine este o mare diferenta.niciodata nu am devenit victima.asa ca e bine sa ascultam si la vechii greci......
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:25
De la: Axl_22, la data 2011-09-14 16:14:01
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-14 16:08:30
De la: Axl_22, la data 2011-09-14 15:55:58





si tu o pui in practica?te credeam mai inteligenta!


ce practica....am ras ca-i tremura mana....nici n-am avut timp sa deschid linku'..uita-te la timpul postarii...off...am ajuns iar...sa explic....
si daca rad ...inseamna ca nu-s desteapta...
OK...nu mai rad...mna....

pacat ca nu te-ai uitat la dar....e frumos( darul Persiei)





scumpo nu te intrista...eu nu pot sa rad daca lui saracul Thor ii tremura mana ma abtin cat pot
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:29
perci sincer ..multumesc de dar...
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:32
apropo a crescut cursul euro.... imi creste dobanda...
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:35
asta-i topicul....ma citez....te citez....ne citam.....numa...ca timp n-avem(sau rabdare) sa mai citim..
paralelo.....garbo....si mai cum?
Axl_22
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:47
De la: Axl_22, la data 2011-09-14 16:47:32asta-i topicul....ma citez....te citez....ne citam.....numa...ca timp n-avem(sau rabdare) sa mai citim..
paralelo.....garbo....si mai cum?





lasa sa imi strang euroi mei ca altii vin si ne fura aurul....
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 18:12
....ghini....te las....sau....OK.....ii bine?
Axl_22
Postat pe 14 Septembrie 2011 18:21
De la: Axl_22, la data 2011-09-14 18:21:11....ghini....te las....sau....OK.....ii bine?




ce parere ai despre Rosia Montana?
despre ce se intampla acolo?
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 18:46
n-am nicio parere....sunt obosita.....si vreau sa ma joc....mna....
Axl_22
Postat pe 14 Septembrie 2011 18:54
unde esti tu irina, ca te cauta baietul asta?

ratusco, vezi sa nu ii faci un compliment daca ii spui ca e total paralel cu lumea in care traieste... Mie nu mi se pare paralel, mi se pare chintesenta ei: prostie si aroganta combinate. A auzit el ca "there's more out there", da' nu i-a spus nimeni ca o fi, da' pentru aia are isi permit...
quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2011 18:57
De la: quasaria, la data 2011-09-14 18:57:07unde esti tu irina, ca te cauta baietul asta?

ratusco, vezi sa nu ii faci un compliment daca ii spui ca e total paralel cu lumea in care traieste... Mie nu mi se pare paralel, mi se pare chintesenta ei: prostie si aroganta combinate. A auzit el ca "there's more out there", da' nu i-a spus nimeni ca o fi, da' pentru aia are isi permit...





quasi....sincer?nici macar nu stiu despre cine vb.cine stie, stie cine nu ,sa puna mana pe carte.cred ca vb despre un experiment esuat.
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 19:19
sa moara bibi ..si dusi... si-analfabeti

nema coerenta si din parti si din profil ,tiiii !!
Freya__
Postat pe 14 Septembrie 2011 20:25
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-14 15:47:23este ultimul meu mesaj catre tine...asa din bun simt.fara sa te simti jignit esti total paralel cu societatea in care traiesti..


de asta am zis ca i-ai facut un compliment. Probabil pentru ca tu oi fi incintata de societatea in care traiesti....
Si in cazul asta, la fel de sincer, n-are sens sa iti strici iluziile....
quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2011 20:26


http://youtu.be/dhOw2qm8UgM



cam asa sa fie? ideala....
sunsset
Postat pe 14 Septembrie 2011 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
GLUME 1 De la: KNIGHT_31 16 Iulie 2010 00:41
Fetelor sunteti cam reticente .. prea mult va agitati. 38 De la: michelle_ 11 Septembrie 2011 10:23
poarta sufletului 57 De la: dor72_ 5 Septembrie 2011 16:55
ONG-uri smart: Ateliere Fara Frontiere si Omuletii Verzi 57 De la: dor72_ 9 Septembrie 2011 23:47
Calatoriile- un mod de ati petrece viata 35 De la: Alice_Bv 24 Septembrie 2009 16:02
Setari Cookie-uri