SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA

De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-07 11:54:38pentru radusan cu stima si respect.......http://www.youtube.com/watch?v=t5Sd5c4o9UM



mishto luminile alien sex ha ?
MadMax
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:08
De la: RaduSan, la data 2011-09-07 12:08:13
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-07 11:54:38pentru radusan cu stima si respect.......http://www.youtube.com/watch?v=t5Sd5c4o9UM



mishto luminile alien sex ha ?




ma bucur ca ti/am adus putina bucurie ...
ratuscaceaurata
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:20
walky, nu sunt de acord cu tine, nu mereu cand vorbesti de conexiuni esti considerat dus cu pluta...
doar ca atunci cand aberezi doar pentru a te da interesant si trist, asteptand consolare si asteptand ca toate femeile sa apeleze la tine ... deja nu mai e nevoie de confirmare ca esti dus...

oare de ce imi pare ca nu i-ai citit textul ...?
oricum mi-a placut remarca aia cu vacile... acolo e cuprinsa intreaga esentza a elucubratiilor!!! chiar pozitzionarea in centrul mesajului, denota punctul de gravitatzie al intregii gandiri si al tuturor idelior colocviale.
alfheim
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:26
aferime se pare ca savurezi doar negativismul.profetiile vor avea un sfarsit,darul limbilor se va sfarsi,totul se va desavarsi...



ratuscaceaurata
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:33
De la: alfheim, la data 2011-09-07 12:26:23walky, nu sunt de acord cu tine, nu mereu cand vorbesti de conexiuni esti considerat dus cu pluta...
doar ca atunci cand aberezi doar pentru a te da interesant si trist, asteptand consolare si asteptand ca toate femeile sa apeleze la tine ... deja nu mai e nevoie de confirmare ca esti dus...

oare de ce imi pare ca nu i-ai citit textul ...?
oricum mi-a placut remarca aia cu vacile... acolo e cuprinsa intreaga esentza a elucubratiilor!!! chiar pozitzionarea in centrul mesajului, denota punctul de gravitatzie al intregii gandiri si al tuturor idelior colocviale.


Am citit textul Alfy(asa...frunzarit).....dar sincer....sa se spuna alea si alea despre femei...e ceva banal...pe cand sa vorbeasca un barbat despre conexiune...e o raritate!!!

Oare va reusi sa se conecteze spiritual cu vreo "vaca"??:))))

walkiria
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:34
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-07 11:16:42
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-07 10:56:23posedate de diavol. Si dupaia le intreb ca ce sa intamplat ?. Si ele imi raspund ca a fost super , ca mai bine de asa nu se putea. Ok deci femeia urla , gafaie mai sa crape deasupra mea. Dupa care totul se termina si eu o intreb . Ce ai draga ? Iar ti-ai pierdut controlu ?. Nu puteai sa te relaxezi si tu unpicutz si sa incerci sa constientizezi energia tantrica . La care ea exclama -"
De la: RaduSan, la data 2011-09-06 23:51:11E ciudat drumul prin viata . Anii trec prea repede . Parca ieri eram un copil. Acum sunt un barbat calumea si toate femeile intorc capu dupa mine. Totusi parca nu ma mai multumeste nimic. vreau altceva, total diferit. Nu cred ca-s egoist. Doar ca vreau un alt tip de femeie !!. Una spirituala care sa iasa din comun.AAAAaaa si sa mai fie si foarte frumoasa , daca se poate blonda !! si cum multi neuroni. Si parca nu e destul timp ramas, ca eu sa ajung la acea femeie . Trebe si putin noroc , normal . Inca nu gasesc modalitatea sa ajung la acea femeie. Si probabil ca nu exista nici o modalitate. MMmm sa fie oare putin trist ?. Deja am ajuns undeva si am alte asteptari de la o relatie. Adica daca sunt cu o femeie , in ultimul timp ma astept la chestii spirituale . Vreau sa se intample chestii fantastice cand sunt conectat cu ea. Totusi vad ca majoritatea tipelor, atunci cand facem sex incep sa urle ca vacile , se consuma de cateva ori , transpira ca la sauna si zici ca-s WTF ?.Nu inteleg nimic . Mai lasama cu energiile tale..Hai ca ma duc cu prietenele sa ne cumparam sandale. ". WTF !!. Ba da atata superficialitate !. Gata m-am saturat . E totu prea superficial . mereu aceleasi fitze de zici ca toate femeile s lafel.. acaparate de material , ambalaje departe de autentic, se grabesc si cand faca sex?. Sa creat o prapastie prea mare intre barbati si femei .Oamenii alearga . Adica femeile cu fitzele lor , prea putin sincere ,prefacute, cu retineri,... ele avand poseta mereu pe umar ca sa nu se simta singure si barbatii cu figurile lor , autoritari ..toata lumea alearga si razboiu sexelor e cat se poate de real. Ati vazut vreo femeie presedinte ?? . De obicei femeile sunt subordonate si unde lucreaza au cate un sef, barbat desigur . Agitatia e prea mare . Nimeni nu mai are timp sa se relaxeze ..Depresia e in crestere. Ma intristeaza nebunia din juru meu . Parca toti alearga la maraton , gandurile zboara , barfele lafel si toti se grabesc acaparati de materialism . Drum care nu duce nicaieri . Asta ma face sa ma simt cam solitar , uneori trist ... Totusi in general sunt pozitiv..




tot ce descri tu


am citit tot ce ai scris,nu din curiozitate ci ca sa vad ce sa iti raspund.am vazut ca ai incercat toate posibilitatile...ma refer la genuri de femei....ele alearga dupa tine ...esti unicat tu sti in ce domeniu....dar niciuna nu te/a multumit....ai incercat si din lumea virtuala?
cyborgherita ceva?......chestie de cip....super...incearca....ceva extraterestru....nu stiu zic si eu.....poate gasesti femeia unica pour toi!!!


chiar crezi ca sunt unicat ? mersi de compliment . Pai sunt eu mai atractiv da asta nu inseamna ca ele ma vad drept barbatu ideal . Nu poti fi barbatu ideal pt toate femeile . Si invers . Da poti fi barbatu ideal pt femeia ideala , daca ei se intalnesc candva undeva, daca sunt pe aceeasi unda, atunci sunt ideali unu pt celalalt.. Problema e cu frecventa . Suntem pe frecvente diferite . Si poate ca nici ADNurile nu se potrivesc ?. Si cum fiecare isi vede parteneru ideal in functie de aspiratiile proprii, ramane doar probabilitatea ca ei sa se intalneasca candva cumva nu st , aceleasi aspiratii, aceeasi frecventa ...
MadMax
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:36
cum? cum?
zambila
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:43
astia s-au gasit pe Garbo .......
jeanette40
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:44
sau "asta", janetto, nu neaparat "astia"
Thor_again
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:46
ratutitzushco chiar nu vad doar negativismul .. insa pana sa intelegi tu ce vad ... pupa-l in continuare si pe fatza si pe dos ... ca asa este mumos ...
hai ca va completatzi in completare contemplativ ...!!!
alfheim
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:47
aha, cred ca thor are dreptate! asta-i un fel de doua feluri
zambila
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:49
radu san.....precum spune cineva mai sus..... a avea dorinte atat de evoluate ....este o situatie unica...preferinte legate direct de frecvente universale....cam rar auzi discutii de acest gen si mai ales de la un barbat.cei ce considera ca aceste lucruri sunt doar boli ale SNC,sa mai studieze si apoi sa comenteze astfel de subiecte...si ma repet .....profetiile vor avea un sfarsit,darul limbilor se va sfarsi,totul se va desavarsi...
ratuscaceaurata
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:52
aferime nu ai vrea sa iti raspund cum gandesc eu despre naivi....asa o exprimare eleganta.sigur ca totul depinde de nivelul de evolutie.accept glumitele dar de bun simt....



si apropo de zambetele de mai sus.....sunt un fel de zambre.....cu comentarii nevinovate......tu insa bati cam rautacios toaca...ceea ce nu iti face cinste...crede/ma...
ratuscaceaurata
Postat pe 7 Septembrie 2011 12:58
din cate stiam eu, "darul limbilor" este de fapt o sanctiune.
da' poate nu am citit aceleasi tratate ezoterice, aceleasi biblii si coranuri... mai stii?
Thor_again
Postat pe 7 Septembrie 2011 13:00
de fapt acolo este o eroare de interpretare ... la darul limbilor...
nu vor disparea niciodata limbile daruite ...
despre acel dar al limbilor ca daruire se face acolo vorbire ... nu despre lingvistica ...
dar deh ... n-ai ce sa ceri de la ozeneuri macanitoare cu limba de lemn ... e grele

scuzati rectificare, dar chiar nu vroiam sa las cetzurile sa persiste ...

Thor, n-as zice sanctiune, desi poate fi considerat si astfel ...
ei n-au fost pedepsiti ca voiau sa faca turnul babel .. ci doar li s-a ingreunat munca printr-o imixtiune divina...
totusi ma intrebam candva, oare cu ce sa-l fi speriat atat de tare pe Dumnezeu, atotputernicul si atoatefacatorul, de-a recurs la aceasta metoda de-ai indeparta pe oameni si unii de altii si de la telul propus?
eh, taine si iar taine ...
alfheim
Postat pe 7 Septembrie 2011 13:09
alf, a fost o sanctiune cu scopul de a nu se mai intelege intre ei si astfel sa nu duca treaba pana la capat. si nu, vorbind din punct de vedere dogmatic, nu a fost vorba de sperietura, ci de sanctionarea trufiei, a orgoliului, a mandriei.
si gata, ca n-am ajuns amu sa ridic nivelul tocmai pe topicul asta
Thor_again
Postat pe 7 Septembrie 2011 13:24
De la: Thor_again, la data 2011-09-07 13:00:34din cate stiam eu, "darul limbilor" este de fapt o sanctiune.
da' poate nu am citit aceleasi tratate ezoterice, aceleasi biblii si coranuri... mai stii?





si crezi ca trebuie sa fim cu totii de acord?sincer ai sa nu deschidem discutia despre biblii,coranuri ...
ratuscaceaurata
Postat pe 7 Septembrie 2011 13:34
thor....s/au schimbat multe pe parcursul anilor in cunostintele noastre despre lume si univers.dar in ce masura ne/am apropiat de adevar?ce stim despre legile universului,despre locul omului in univers,sensul vietii,despre mecanismele tainice si cele vizibile ale cosmosului?
ratuscaceaurata
Postat pe 7 Septembrie 2011 13:46
thor de acord cu ultimul rand!
poate dezbatem candva privat chestiunea ...
alfheim
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:05
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-07 12:52:21 radu san.....precum spune cineva mai sus..... a avea dorinte atat de evoluate ....este o situatie unica...preferinte legate direct de frecvente universale....cam rar auzi discutii de acest gen si mai ales de la un barbat.cei ce considera ca aceste lucruri sunt doar boli ale SNC,sa mai studieze si apoi sa comenteze astfel de subiecte...si ma repet .....profetiile vor avea un sfarsit,darul limbilor se va sfarsi,totul se va desavarsi...


super foarte autentica . Cam rar vezi o astfel de atitudine la o femeie. Pai lasai sa studieze ca poate inteleg si ei ceva cumva.Concluzia e creatia ta ?. Daca darul limbilor se va sfarsi inseamna sa se treaca pe un nou nivel de constiinta limbajul si cu profetiile ne mai fiind de nici un folos. Oricum nu sunt bune de nimic. Mai este pana sa se ajunga la asa ceva si nu se stie cand. Poate chiar la sfarsitu lui 2012 sa se intample ceva ? o schimbare totala ? o parte din omenire sa dispara ? . Daca aceasta schimbare ar venii oarecum fortat cam asta ar fi rezultatu. Sa ramanem mai putini , privind viata total diferit, alte concepte trairi . Cantitate vs calitate. Si legat de pareri > SNC i don't care ..Pt mine e suficient daca doar tu mai inteles . Si e ok daca altii isi impun punctu de vedere ...chiar nu ma deranjeaza deloc . Totul e ok
MadMax
Postat pe 7 Septembrie 2011 18:52
Femeia ideala (ca si barbatul ideal ), in mare masura depinde de cel pe care-l are alaturi. Daca nu e IDEALA , sau n-ai stut sa faci alegerea potrivita , ori n-ai stiut sa-i cultivi calitatile pentru a tine pasul cu tine.
Oricum ai lua-o , mare parte din vina iti apartine.
SAL
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:04
femeia ideala are 90/60/90....si cea pe care o alegi are 60/90/60....

Sal_ a fost o gluma....ai dreptate!
Axl_22
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:17
si pe barbatu ideal unde-l masori ?
MadMax
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:25
nu poc.... zice.....zau.... is mica.....
Axl_22
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:28
axl...cum sa-ti fie rusine iubita???!!!Ii masori burta....
walkiria
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:29
Axl_22
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:30
Si...ma gandeam azi la faza cu barbatul si femeia ideala....si eu zic ca ar trebui sa incetam sa traim in basme.Ca daca stam sa ne gandim bine...nici Ileana Consanzeana nu e perfecta...pentru ca mai cocheteaza si ea cu Zmeul....iar Fat Frumos...nici macar el nu e perfect...ca taie cu sabia aia in dreapta si-n stanga,in loc sa rezolve problema cu tact si diplomatie.
Nu exista idealul....exista doar oamenii ca atare...cu bune si rele.Si inainte sa tindem spre ideal....sa ne uitam in "oglinda"....
walkiria
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:35
io nu'ndraznesc ....mi-e frica....se sparge.....
Axl_22
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:42
sau...poate nu !!Daca se sparge...stii clar ca nu era barbatul ideal!!!
walkiria
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:50
am citit undeva ...ca .pentru a ne fixa un ideal trebuie sa reflectm serios, s ne examinm forele fizice i intelectuale, preferinele, aptitudinile, s nu uitm c una din condiiile realizrii unui echilibru fizic i psihic n via este munca fcut din plcere. Pstreaz-ti curajul, urc mereu, repetndu-i cuvntul de ordine i de credin. Mergi nainte cu idealul tu n inim i ochii fixai ctre idolii ti, i vei deveni i tu, la rndul tu, idol pentru cei care te vor urma.....
ratuscaceaurata
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Invitatie - Eveniment Garbo: Triburi spirituale. Cum sa recunosti sufletele tale pereche 1 De la: Redactie_Garbo 16 Februarie 2018 13:51
un subiect interesant ar fi de ce unii barbati divortati fac pe victimile si se dovedesc a fi contrariul 46 De la: tamelly 5 August 2010 19:13
De ce profita barbatii de femeile cumsecade...Si nu se comporta civilzat...Sunt niste nerecunoscatori 1 De la: luptatoareacurajoasa 24 Iulie 2010 00:11
impreuna sau fiecare cu viata lui?? 279 De la: georgy86 1 Iunie 2013 20:31
Sunt Plictisit 96 De la: garbo170220 27 Martie 2011 07:00
Setari Cookie-uri