Ce bijuterii sunt la moda in toamna asta?

Buna! Azi mi-am luat salariul ma gandeam sa-mi fac cadou o bijuterie. Daca nu eu, atunci cine, nu? :)) Dar daca tot dau banii, vreau sa-mi placa si sa fie la moda. Asadar, fetelor, ce se mai poarta in materie de bijuterii?
dana2011
Postat pe 1 Septembrie 2011 13:22
cum ce bijuterii...?
vai nu stii fataaaaaaa? dang!!

foaia de ceapa... pentru inceput de toamna ... sau pentru toamna tarzia o foaie de varza cu usoare tente de galben... - frunza de smochin e veche, de la Adam si Java... deci nu se mai poarta!
un borcan de muraturi asortate, pentru cap!
o cutie, goala fireshte, de banane ecuadoriene, neaparat ecuadoriene! asta pentru piciorul stang!! pentru piciorushul tau drept fin si delicat, precum un baros de 50 de ocale, este indicat un bidon, la fel de gol si el, de masilne... cica uneliul de masilne este o adevarata minune a naturii... deci ar fi o alegere foarte inspirata, mai ales daca ai si un parfum cu iz de branza de oi.... marca berbecali!
putem continua cu o posheta de pus in cap in caz de ploaie sau de vreo ninsoare timpurie... o posheta din blana de strutz cu pene svarowsky.... care sa-i confere acea stralucire aparte... daca nu e bani de svaroawsche ... atunci merge si cu cioburi de la o sticla de lapte sau borcan de iaurt (colectia de dinainte de'89 - pentru cunoscatori! ) calitatea este foarte apropiata a produselor ... (ma refer la cristalele svaroawsche si cioburi de sticla sau borcan)
ma voi opri acilea docamdata ...
eventual voi continua dupa pauza de spart seminte in gradina cismigiului!
alfheim
Postat pe 1 Septembrie 2011 13:36
Meli Melo Justin's,Lucia Mondi....
RAC_RODI_CA
Postat pe 1 Septembrie 2011 13:36
Eu am citit ca se poarta bijuterii "grandioase". Pun cateva poze de pe net:
http://www.millionlooks.com/photos/huge-rings-trend-fw-2010-2011.jpg
Nu sunt prea stilul meu, le prefer pe cele micute si finute, tocmai mi-am luat un inel cu perla de la Gemstones Bijou.
bunicuta_creta
Postat pe 1 Septembrie 2011 13:45
bijuteriile care sunt la moda sunt cele care ti se potrivesc.
nu pui un inel cu o piatra exagerata pe o mana micuta, delicata. nu pui un lantisor la baza gatului pe un gat scurt. etc...
Bijuteriile "grandioase" sunt pentru cele care vor sa iasa in evidenta..... si ies prin .... "prea mult"

La barbati cred ca sunt suficiente : un lantisor, o verigheta (optional) eventual o bratara discreta.
cricat
Postat pe 5 Septembrie 2011 11:09
De la: dana2011, la data 2011-09-01 13:22:38Buna! Azi mi-am luat salariul ma gandeam sa-mi fac cadou o bijuterie. Daca nu eu, atunci cine, nu? :)) Dar daca tot dau banii, vreau sa-mi placa si sa fie la moda. Asadar, fetelor, ce se mai poarta in materie de bijuterii?
i-ti recomand eu draga mea::::cele mai misto sint cele din plumb,caci au cazut si svaroafkele
ion_11
Postat pe 9 Septembrie 2011 18:59
aici se poarta cerceii tip cerc mare,,cu pietre,mici ,albe,pe toata suprafata,
inele cu pietre mari,bratari la fel,cu pietre mari.
unde te avantajeaza,bijuteria,la mana,la gat,sau la urechi>?adica daca incheietura mainii este fina,fara oase proeminente,atunci bratara,ca s ao scoti in evidenta.
daca gatul tau este gros,ca al meu,trebuie ceva lung,un lant lung,
cel mai bine cerceii,ca astia sar in ochi din prima.....
d
daniilia
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:58
Swarovski in forma de gargarite, cirese.....
Ciresica
Postat pe 11 Septembrie 2011 06:06
De la: alfheim, la data 2011-09-01 13:36:03cum ce bijuterii...?
vai nu stii fataaaaaaa? dang!!

foaia de ceapa... pentru inceput de toamna ... sau pentru toamna tarzia o foaie de varza cu usoare tente de galben... - frunza de smochin e veche, de la Adam si Java... deci nu se mai poarta!
un borcan de muraturi asortate, pentru cap!
o cutie, goala fireshte, de banane ecuadoriene, neaparat ecuadoriene! asta pentru piciorul stang!! pentru piciorushul tau drept fin si delicat, precum un baros de 50 de ocale, este indicat un bidon, la fel de gol si el, de masilne... cica uneliul de masilne este o adevarata minune a naturii... deci ar fi o alegere foarte inspirata, mai ales daca ai si un parfum cu iz de branza de oi.... marca berbecali!
putem continua cu o posheta de pus in cap in caz de ploaie sau de vreo ninsoare timpurie... o posheta din blana de strutz cu pene svarowsky.... care sa-i confere acea stralucire aparte... daca nu e bani de svaroawsche ... atunci merge si cu cioburi de la o sticla de lapte sau borcan de iaurt (colectia de dinainte de'89 - pentru cunoscatori! ) calitatea este foarte apropiata a produselor ... (ma refer la cristalele svaroawsche si cioburi de sticla sau borcan)

ma voi opri acilea docamdata ...
eventual voi continua dupa pauza de spart seminte in gradina cismigiului!


Super tare....
zack
Postat pe 18 Septembrie 2011 10:13
De la: ion_11, la data 2011-09-09 18:59:39
i-ti recomand eu draga mea::::cele mai misto sint cele din plumb,caci au cazut si svaroafkele


esti bacovian, ioane....
[...] Si flori de plumb si funerar vestmint --[...]
[...] Stam singur lng mort... si era frig...[...]
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:59
mna!... asta-ti mai lipsea acuma!
sa vezi ce ti-o iei, c-o sa spuna ca l-ai injurat cu "bacovianul" ala...
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:05
asta dupa ce se intoarce de la priveghi....
daca mai scapa...nu vezi ca e singur ( era?)


discutie copil-adolescent ( )

Adolescentul, trecand pe strada, se trezeste lovit fara motiv de o fetita de 4 ani si intreaba:

- Tu esti normala?

la care, micuta, cu aerul cel mai serios posibil:

- Normal esti tu, da!
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:09


Sau mai rau, fiul, catre tata
- Te reneg, tata!
- Tereneg esti tu, boule!
nathalie
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:13
nathalie, nici nu stii ce bn mi-a facut glumita postata de tn
eram intr-o stare de plictiseala crunta si acum rad cu lacrimi.
mitelia
Postat pe 21 Septembrie 2011 15:45
Eu iti recomand bijuteriile de pe www.luxury-boutique.ro ! Si mie la randu-mi, mi-au fost recomandate de o prietena. Vei gasi cu siguranta ceva care sa-ti placa si care sa-ti vina si bine. Sunt din argint cu cristale sau perle Swarovski , iar preturile sunt accesibile. Au si bijuterii mai deosebite, tot din argint. Dar degeaba iti explic eu daca nu te uiti tu mai bine. Repet, mie mi-au placut si intentionez sa-mi mai achizitionez de acolo. :)
garbo_10881
Postat pe 25 Ianuarie 2013 13:59
" Ce bijuterii sunt la moda in toamna asta?"

Frunze uscate,castane,dovleci.......ca de obicei in fiecare toamna...
Rotty
Postat pe 25 Ianuarie 2013 14:12
Mi se par deosebite :
http://event.2parale.ro/events/click?ad_type=quicklink&aff_code=45146b676&unique=7961bf1fc&redirect_to=http%253a%252f%252fwww.mynameisbrand.ro%252farticle%252f1099574%253farticlename%253dbratara%2blucie%2b%252526%2bjade
garbo_377740
Postat pe 11 Iulie 2013 22:36
Buna! Eu mereu m-am ghidat dupa afirmatia "poarta ceea ce ti se potriveste". Si norocul meu este ca toate accesoriile la moda ma prind si bine. Mi-am cumparat saptamana trecuta de la Only for you un colier frumos. Aici am gasit intotdeauna si haine, si accesorii frumoase la preturi accesibile. Daca sunteti in cautare de bijuterii la moda, treceti si pe la Only!
valy87
Postat pe 10 Septembrie 2013 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bvlgari 2 De la: garbo134266 18 Iulie 2010 12:36
verighete 1 De la: ioana_v09 8 Aprilie 2012 22:16
Accesorii -cosmetice-cadouri ! 4 De la: lilicrst 1 Octombrie 2015 22:35
accesorii handmade 13 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 13:03
our fantasy store 8 De la: elutza79 3 Ianuarie 2012 17:05
Setari Cookie-uri