sunt casatorita dar iubesc alt barbat si el casatorit

Acum, as intreba, este in firea ta sa te indragostesti sau ai o problema in casnicie si ai gasit o "oaza de liniste" in aceasta relatie?
Trebuie sa te gandesti ca intodeauna "fructul oprit" a fost si va ramane o dorinta secreta a tuturor, numai ca nu toti constientizeaza asta sau accepta sa recunoasca public! Dar,uneori, dragostea e mai frumoasa pe furate... cand e la lumina zilei, nu mai ramane, nimic din ea.
Poate nu vreti sa va despartiti de familiile voastre si, atunci, daca tot esti in aceasta poveste de dragoste, cred ca ar trebui sa faceti in asa fel incat sa nu se afle: ce nu stii, nu doare! va fi secretul vostru si e problema ta in fata constiintei tale! doar, ai grija sa se termine frumos, pentru ca poate acolo se va ajunge mai devreme sau mai tarziu, ca sa poti pastra amintiri frumoase si daca e sa" ti-o iei", macar sa fi meritat! Mai rar sa-si lase barbatii femeile care-i inseala, poate chiar s-o iubeasca mai mult (daca pot iubi!) Cu surpriza maxima, am auzit de un cuplu care au fost amanti 15 ani, in timp ce fiecare era casatorit. Doar ca, la vremea aceea nu era internet sa ceri sfaturi si sa vina persoane care a infiereze acesta situatie, de altfel, imorala dpdv social si biblic. Oamenii isi asumau riscurile!!! fa-o si tu, dar, cu cap!
liligarbo
Postat pe 2 August 2011 01:17
" Mai rar sa-si lase barbatii femeile care-i inseala, poate chiar s-o iubeasca mai mult "
asta chiar imi place
elodia
Postat pe 2 August 2011 19:29
dor ...stiu ca ambalajul face 93%...intrebarea mea pentru "indragostita" era daca stii ca produsul e doar 7%...am certitudinea ca dupa o luna maxim o sa stie si ea ...
garbo020705
Postat pe 2 August 2011 19:53
elodia...fii sigura ca asa este , cred ca atunci isi dau seama de ceea ce ar putea sa piarda....
l_flory
Postat pe 2 August 2011 21:01
De la: garbo020705, la data 2011-08-02 19:53:37dor ...stiu ca ambalajul face 93%...intrebarea mea pentru "indragostita" era daca stii ca produsul e doar 7%...am certitudinea ca dupa o luna maxim o sa stie si ea ...


poate intre timp a aflat...si va trece la eco......
dor72
Postat pe 2 August 2011 21:47
acum e randul meu sa-mi dau cu parerea...stii ce cred eu..cum a trecut prima dragoste asa v-a trece si asta.sau nu a fost prima dragoste,ori sa dus incetul cu incetul...toate in lume is trecatoare de asta sa fii sigura
alexya198305
Postat pe 3 August 2011 08:33
nu e o noutate acest lucru. trebuie sa te gindesti bine, sa va ganditi bine si sa cumpaniti daca este dragoste din toata inima sau doar ceva ce nu ati gasit acasa,trebuie sa cantariti bine ce simtiti unul pentru celalalt si pina unde vreti sa mergeti cu sacrificiile, pt ca sacrificati pe altii pe altarul dragostei voastre si daca merita, mergeti inainte, ranille se vindeca, daca dragoste nu e .... nimic nu e. imi pare rau pt voi dar si ma bucur pt voi- veti face alegerea cea mai buna pt voi daca puneti in balanta inima voastra, ea va spune ce trebuie sa faceti
ditaberg
Postat pe 4 August 2011 01:17
"..trebuie sa cantariti bine ce simtiti unul pentru celalalt si pina unde vreti sa mergeti cu sacrificiile, pt ca sacrificati pe altii pe altarul dragostei voastre si daca merita, mergeti inainte, ranille se vindeca.."


pai da..,se vindeca da-le dreaq..,mai ales cand nu sunt ale tale..
ce ne mai place sa mangaiem leprele pe ceafa..
roby_cado
Postat pe 4 August 2011 07:28
buna ma numesc nicoleta si am citit mesajul tau si iti spun ca si mie mi se intampla acelasi lucru ca si tie
nicky_8869
Postat pe 4 August 2011 12:08
detaliaza .....
jeanette40
Postat pe 4 August 2011 12:23
tusi_Oli
Postat pe 4 August 2011 12:38
sau lasa.
mai bine nu detalia
Thor_again
Postat pe 4 August 2011 13:01
nicky ... 8869 ce semnifica?
si daca tzi se intampla si tzie acelasi lucru.... ce?
ce e cu asta?
vrei sa-i spui ca esti solidara cu ea sua doar te laudai?

anuntz la mica publicitate:
bruneta, fost roshcata, actualmente blonda, voluptoasa 110-60-90, apetisanta, pasionala, infocata....nu caut nimic, doar ma laud!
sau:
bruneta, fost roshcata, actualmente blonda, voluptoasa 110-60-90, apetisanta, pasionala, infocata.... vand basculanta!!!!

sau:
experta in arta erotica cu barbati casatoriti cu mine si nu numai, ofer totala discretie! primesc si bonuri de masa!
alfheim
Postat pe 4 August 2011 13:18
parca esti singura, pui niste intrebari de copil de 5 ani
ASIS
Postat pe 4 August 2011 13:37
De la: ASIS, la data 2011-08-04 13:37:36parca esti singura, pui niste intrebari de copil de 5 ani


...sigur. Ipocrizia sa traiasca... ce, esti singura....
Pun pariu ca urmatorul sfat este taci dreak' din gura si mergi pe sestache... ce, trebe sa stie cineva ce faci TU...? Noooo... Important e sa iti pastrezi imaginea de mare cucoana. Ca doar asa face toata lumea.

E, fix genul asta de personaje cre' ca ar trebui impuscate. Ca sa ne imbunatatim specia, nu de altceva.
Vrei sa ti-o traga ala? Vrei asta mai mult decit familie, copii? Decizia ta. Dar ai plm curajul sa recunosti si sa ii spui boului care te asteapta acasa uite gigele, eu asta sint ! Asta vreau, asta simt!! Poti?!
Probabil nu - probabil iti lipseste orice urma de caracter.
quasaria
Postat pe 4 August 2011 18:01
eu nu le vad rostul la astfelde intrebari si sfaturi, crezi ca cine intreaba tine cont de ce sfaturi primeste?, eu una nu cred, sint sigura ca vazand ce raspunsuri le dati voi , toti autostiitori de toate ,ai bufneste rasul si mai si zic ................vai ce prosti santeti, credeti ca am sa tin cont de sfatul vostru
ASIS
Postat pe 4 August 2011 18:19
asa, si? ai impresia ca asta e stabor?
cum decide garbo asa trebe sa faca?
sau cui dreak ii pasa cit "a tinut cont"?
quasaria
Postat pe 4 August 2011 18:34
draga Nicoleta ..stim cu totii ca padurea e plina de uscaturi......mai ales acum ,nu inteleg esti solidara sau poate faceti un fan club,aveti ce povesti...sau nu,nu cred
garbo020705
Postat pe 4 August 2011 20:34
pai asta ziceam si eu, fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui , dar incercati pe viitor cei care dati sfaturi sa nu mai fiti asa rai in declaratii, niciodata nu stii de ce unul sau celalalt a recurs la asa ceva, tu , ca femeie, chiar si cu 2 copii ai sta langa cineva care nu te ar iubi si respecta ca OM, nu neaparat ca mama copilor lui Incercati sa vedeti de ce se ajunge pana aici si dupa aceea sa fiti rai , si mai ales tu, eu cred ca tu ai fost in locul femei inselate , ori esti prea mica de varsta si nu intelegi inca ca viata iti mai aduce si necazuri nu numai fericire
ASIS
Postat pe 4 August 2011 23:34
bineinteles ca nu stai linga cineva linga care nu vrei: ia mai citeste o data ce am scris.
Ideea e ca NU MINTI. Pleci. Nu inseli. Nu vrei sa stai cu omul ala, nu te obliga nimeni. Dar are dreptul sa stie si Grivei ce se petrece - macar asa, din bunul simt impus de faptul ca ti-ai petrecut o bucata de viata alaturi de el.
quasaria
Postat pe 5 August 2011 00:48
"...si mai ales tu, eu cred ca tu ai fost in locul femei inselate .."



nu bre..,ea a inselat..
roby_cado
Postat pe 5 August 2011 02:33
se poate intampla si asta ...insa ai sa vezi , nu stiu daca ai incercat pana acum sau nu , insa parerea mea , este ca atunci cand vei vrea sa faci pasul sa stai cu el ...tot pe sotul tau o sa-l alegi ....depinde insa si de cum se comporta sotul tau cu tine ...daca ai un sot bun atunci nu o sa faci pasul chiar daca esti indragostita pana peste cap , si-ti flutura stomacul , daca ai un sot care te pisalogeste sau care nu e apropiat sufleteste de tine sau cu care nu ai o relatie de prietenie ..probabil ai sa-l lasi pentru tipul cel nou ..insa problema mai este si la tipul cel nou ...daca o sa o lase el pe nevasta-sa si o sa vrea cu tine ...daca o sa-l primeasca inapoi sau nu daca nu o sa mearga relatia ta cu el ..un barbat de 41 de ani nu divorteaza usor decat daca nu se intelege ok cu nevasta ..la fel si femeia ..tu poate ai unele nevoi pe care sotul tau nu ti le cunoaste sau nu vrea sa le cunoasca , dar asta din teama ...vezi tu eu cred ca barbatilor le este teama ca femeia de langa ei sa se implineasca spiritual, sufleteste , material ..asta pentru ca probabil ea nu o sa mai aiba nevoie de ajutorul ei ...ce nu inteleg eu ca femeie este de ce barbatii vor doar sa ne ofere ajutorul ..si nu lasa femeia sa fie multumita de ea insasi ...o femeie multumita de ea insasi este mai mult decat o comoara ..face toata familia fericita ...dar vezi , este adevarat ca femeile si barbatii sunt de pe planete diferite ..si poate scopul nostru in viata ca oameni este sa experimentam comunicarea si pacea pe pamant ...sa invatam sa traim in comuniune si iubire unul cu celalalt ..si ne-a lasat sa bagam in ecuatie copiii ....elemente importante in viata ...si niciodata sa nu uitam ca si noi am fost copii ...si tot asa ...
sentimentala
Postat pe 5 August 2011 10:45
De la: anaraula, la data 2011-07-24 13:08:52de vreo doua luni traiesc o poveste minunata de dragoste ,suntem amandoi casatoriti cu copii .Ne iubim mult si nu stim cum putem face sa fim inpreuna sa nu sufere ceilalti :EU am 31 ani el 41 ani :CUM SEpoate sa te indragostesti a doua oara ?



draga mea, nu esti singura care traieste asa ceva ; aproape toate cuplurile casatorite cunosc faza asta .
sfatul meu este urmatorul:
-daca tii la familia ta , continua relatia , dar ai grija sa faci diferentele si nimeni sa nu sufere;
-relatia asta frumoasa, care poate te face sa fii implinita , se va sfarsi la un moment dat , si va veti desparti prieteni, la modul civilizat:
- concluzia, si sufletelul tau are nevoie de ceva special, dar nu iti uita sub nici o forma familia;
- cu timpul , m-am convins ca in fond , secretul unei relatii de lunga durata , si implicit , o casnicie pana la capat , are cate ceva abateri...asa ca...
bafta si fericire!
mery1
Postat pe 6 August 2011 08:42
De la: roby_cado, la data 2011-08-05 02:33:15"...si mai ales tu, eu cred ca tu ai fost in locul femei inselate .."



nu bre..,ea a inselat..


bre, eu n-am inselat, eu m-am despartit, for your information...
Si cind kktul pentru care m-am despartit mi-a propus "sa mentinem relatia pentru ca la un moment dat o sa se desparta" l-am dat pe usa afara.Tot for your information.

Mery, esti total dusa cu pluta.
"Secretul" este sa il iubesti si sa il vrei pe ala de pe perna ta. Nu pe altul. Restul e doar un compromis jalnic, de care incerci sa te convingi ca ar functiona. Incearca in continuare....
quasaria
Postat pe 6 August 2011 09:18
De la: quasaria, la data 2011-08-06 09:18:00
De la: roby_cado, la data 2011-08-05 02:33:15"...si mai ales tu, eu cred ca tu ai fost in locul femei inselate .."



nu bre..,ea a inselat..


bre, eu n-am inselat, eu m-am despartit, for your information...
Si cind kktul pentru care m-am despartit mi-a propus "sa mentinem relatia pentru ca la un moment dat o sa se desparta" l-am dat pe usa afara.Tot for your information.

Mery, esti total dusa cu pluta.
"Secretul" este sa il iubesti si sa il vrei pe ala de pe perna ta. Nu pe altul. Restul e doar un compromis jalnic, de care incerci sa te convingi ca ar functiona. Incearca in continuare....


q, se pare ca detii adevarul absolut .. si altii (inclusiv Mery) sunt dusi cu pluta ..
Allexandra
Postat pe 6 August 2011 11:32
ti se pare bine.
Orice relatie in care ajungi sa inseli - te stergi cu ea la cour. Si e un adevar pe care nu "il detine" nimeni - e evident. Si daca ne convine sa recunoastem, si daca nu.
quasaria
Postat pe 6 August 2011 11:38
Viata este uneori foarte zgarcita?: trec zile, saptamani, luni si ani fara sa simti nimic nou.Totusi, odata ce se deschide o usa, o adevarata avalansa patrunde prin spatiul deschis. Acum nu ai nimic, iar in clipa urmatoare ai mai mult decat poti accepta.
garbo216727
Postat pe 6 August 2011 12:13
De la: quasaria, la data 2011-08-06 09:18:00
De la: roby_cado, la data 2011-08-05 02:33:15"...si mai ales tu, eu cred ca tu ai fost in locul femei inselate .."



nu bre..,ea a inselat..


bre, eu n-am inselat, eu m-am despartit, for your information...
Si cind kktul pentru care m-am despartit mi-a propus "sa mentinem relatia pentru ca la un moment dat o sa se desparta" l-am dat pe usa afara.Tot for your information.

Mery, esti total dusa cu pluta.
"Secretul" este sa il iubesti si sa il vrei pe ala de pe perna ta. Nu pe altul. Restul e doar un compromis jalnic, de care incerci sa te convingi ca ar functiona. Incearca in continuare....


draga q , pe ce lume traiesti? dragostea nu tine o vesnicie , se transforma ... da un exemplu de cuplu care dupa 15 ani spune ca ,,se iubesc ca la inceput " , apoi imi vei schimba parerea .
si eu am gandit ca tine , si mi s-a spus ca sunt dusa , daca sustin asa ceva...
sa nu uiti niciodata , partenerul sau partenera este unicul om din lume pe care il poti minti frumos, doar sa nu il/o ranesti
mery1
Postat pe 6 August 2011 19:54
De la: mery1, la data 2011-08-06 19:54:18
si eu am gandit ca tine , si mi s-a spus ca sunt dusa , daca sustin asa ceva...
sa nu uiti niciodata , partenerul sau partenera este unicul om din lume pe care il poti minti frumos, doar sa nu il/o ranesti


no shit? Eu credeam ca parteneru' e unicul om din lume fata de care poti sa fii sincer, ca de aia iti e partener si sinteti in aceeasi barca. Nu unicul pe care sa il minti frumos...
Poate ar fi bine sa revii la stadiul din care ai involuat, totusi. Pentru tine.

Si da, cunosc oameni care se iubesc de 15 ani - nu la fel, ci mai mult ca la inceput. Dar nici unul dintre ei nu gindeste ca tine - fake it if you don't make it.
quasaria
Postat pe 6 August 2011 20:41
q, ce dracului faci cu karma aia?
crezi ca morile de vant ti-o regleaza?
dor72
Postat pe 6 August 2011 23:53

Recomandari

Setari Cookie-uri