sunt casatorita dar iubesc alt barbat si el casatorit

de vreo doua luni traiesc o poveste minunata de dragoste ,suntem amandoi casatoriti cu copii .Ne iubim mult si nu stim cum putem face sa fim inpreuna sa nu sufere ceilalti :EU am 31 ani el 41 ani :CUM SEpoate sa te indragostesti a doua oara ?
anaraula
Postat pe 24 Iulie 2011 13:08
De la: kotiRaula_yahoo_com, la data 2011-07-24 13:08:52de vreo doua luni traiesc o poveste minunata de dragoste ,suntem amandoi casatoriti cu copii .Ne iubim mult si nu stim cum putem face sa fim inpreuna sa nu sufere ceilalti ?


RASPUNS: Nicicum
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 13:12
sigur...sint multe dileme din astea... cum sa fac sa fim impreuna dar sa nu sufere nimeni... cum sa fac sa fiu si cu sufletu' in rai si cu... etc etc...
N-ar fi mai bine sa iti asumi totusi consecintele faptelor tale?
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 13:32
De la: quasaria, la data 2011-07-24 13:32:00sigur...sint multe dileme din astea... cum sa fac sa fim impreuna dar sa nu sufere nimeni... cum sa fac sa fiu si cu sufletu' in rai si cu... etc etc...
N-ar fi mai bine sa iti asumi totusi consecintele faptelor tale?


Adica cu....
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 13:40
emoticoane cu vreun cour n-avem... asa ca da.
cu
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 13:49
De la: quasaria, la data 2011-07-24 13:49:26emoticoane cu vreun cour n-avem... asa ca da.
cu


garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 13:53
...cred ca deja am stat prea mult...si incep sa ma cuculesc la cap...

Sa aveti o dupamasa faina...pa...pa!
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 13:55
De la: kotiRaula_yahoo_com, la data 2011-07-24 13:08:52de vreo doua luni traiesc o poveste minunata de dragoste .....................:CUM SEpoate sa te indragostesti a doua oara ?


foarte siimplu...
cum poti manca o mancare ce-ti place si a doua oara?
cum te poti uita la un film care iti place de mai multe ori?
cum poti asculta o melodie ce-ti place de n ori?
asa e si cu dragostea ...
ai descoperit-o ... iti place si-o multiplici ...
amu .. ca nu mai e vorba de acelasi partener ... asta e alta mancare de peshte ...
cica sunt ceva crize spuse de ceva cercetatori in tainele astea ...
criza femeii de 30 de ani (nu neaparat fix), de 40 de ani, de 50 de ani ...
criza barbatului de 30 de ani, de 40 de ani .... de 50 de ani ...
crize care se manifetsa prin diverse schimbari comportamentale ... ... ...
amu... cre' ca amandoi sunteti fiecare la un moment de criza existentziala ... si intr-o faza de redescoperire de sine, dorintze, nevoi.... etc...
deci ... ceea ce traiesti nu e o noutate ... ba e chiar ceva foarte frecvent in lumea in care traim!
oricum nimic nu e veshnic...
sper sa aveti o poveste frumoasa in continuare dar peste asta si mult mai mult, sper sa nu iasa nimeni ranit din povestea asta...!
alfheim
Postat pe 24 Iulie 2011 14:03
De la: alfheim, la data 2011-07-24 14:03:44
De la: kotiRaula_yahoo_com, la data 2011-07-24 13:08:52de vreo doua luni traiesc o poveste minunata de dragoste .....................:CUM SEpoate sa te indragostesti a doua oara ?


foarte siimplu...
cum poti manca o mancare ce-ti place si a doua oara?
cum te poti uita la un film care iti place de mai multe ori?
cum poti asculta o melodie ce-ti place de n ori?
asa e si cu dragostea ...
ai descoperit-o ... iti place si-o multiplici ...
amu .. ca nu mai e vorba de acelasi partener ... asta e alta mancare de peshte ...
cica sunt ceva crize spuse de ceva cercetatori in tainele astea ...
criza femeii de 30 de ani (nu neaparat fix), de 40 de ani, de 50 de ani ...
criza barbatului de 30 de ani, de 40 de ani .... de 50 de ani ...
crize care se manifetsa prin diverse schimbari comportamentale ... ... ...
amu... cre' ca amandoi sunteti fiecare la un moment de criza existentziala ... si intr-o faza de redescoperire de sine, dorintze, nevoi.... etc...
deci ... ceea ce traiesti nu e o noutate ... ba e chiar ceva foarte frecvent in lumea in care traim!
oricum nimic nu e veshnic...
sper sa aveti o poveste frumoasa in continuare dar peste asta si mult mai mult, sper sa nu iasa nimeni ranit din povestea asta...!


..."din cauza impietririi inimilor voastre, dar la inceput nu a fost asa"
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 14:10
2031......?
poti fi mai explicita cu citatul tau?
chiar nu inteleg ce-ai vrut sa spui ...
eu le-am urat de bine... fara urme de rautate sau alte prostii ...
este o povestioara frumoasa ce spune ... si intreaba ceva de bun simtz ...
in rest ... poti fi mai explicita?
alfheim
Postat pe 24 Iulie 2011 15:08
De la: alfheim, la data 2011-07-24 15:08:492031......?
poti fi mai explicita cu citatul tau?
chiar nu inteleg ce-ai vrut sa spui ...
eu le-am urat de bine... fara urme de rautate sau alte prostii ...
este o povestioara frumoasa ce spune ... si intreaba ceva de bun simtz ...
in rest ... poti fi mai explicita?


a fost mai mult o completare la postarea ta ca raspuns la intrebarea : cum pot iubi de 2 ori...sau ceva de genul.(scuze, trebuia sa citez postarea directa)
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 15:16
"sunt casatorita dar iubesc alt barbat si el casatorit"


raspuns...pe directa,, GHINION!!!

LILO
Postat pe 24 Iulie 2011 15:19
ghinion de nesansa...
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 15:48
Io cred ca daca erai cu celalalt barbat, acuma te indragosteai (il inselai)de /cu sotul tau.

Auzi faza ce mi-ar place: Ca sotul tau sa fie indragostit de sotia lui 'alalt....ce tare telenovela ai face
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 15:59
e, na. Schimb de mame, si gata.
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 16:28
e na, mi-ar place sa stiu ce-ar simti
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 16:33
e asa greu de dedus?

...cum, nenorocitu, sa imi faca mie, care i-am calcat, spalat, gatit, si am platit facturile o asemenea rushine?

... nu cred ca sint prea multe variatii.
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 17:31
nu te poti indragosti a doua oara, inseamna ca nu ai iubit cu adevarat.ambele parti au de suferit.
garbo170636
Postat pe 30 Iulie 2011 00:09


sigur, te poti indragosti.....de mai multe ori
sunsset
Postat pe 30 Iulie 2011 00:23

cred ca alte probleme si intrebari s-ar potrivi mai bine in aceasta situatie,nici macar o nuanta de vinovatie?nu te-a cuprins nici o secunda asa o groaza acuta,invonluntara si inevitabila care sa-ti striveasca intreaga fiinta morala!
sunt sigura ca dragostea asta nu a venit asa ca o sageata de la cupidon
care ti-a strapuns inima
in timp ce te-ai lasat cucerita ...in timp ce erai asaltata
ti-ai pus problema ...cati altii o sa sufere din cauza moftului tau
cele mai tari senzatii le vei avea tu bineinteles
.....cand vine viata....si te intreaba ,,cum stai cu dragostea"
pentru toate...vine o nota de plata
sunsset
Postat pe 30 Iulie 2011 08:06
mda,ce e si cu dragostea (daca e dragoste ) eu nu cred ca despre asta e vorba ,e o criza (nu stiu daca a varstei cum spunea cineva mai sus), aveti copii amandoi responsabilitati, totul te apasa la un moment dat ..si vrei sa iesi din rutina,daca am dreptate o sa-ti dai seama dupa ce o sa fiti impreuna,o sa regreti copii o sa ramana la tine presupun el o sa vrea sa stea cu copii lui (firesc) o sa inceapa discutiile incet ,incet nu o sa mai fiti doar voi doi pe ascuns unde era totul mai tentat ....si bumm realitatea dura o sa te trezeasca din indragosteala
garbo020705
Postat pe 30 Iulie 2011 11:20
de 2 luni sunteti impreuna ?acest amanunt l-am scapat si vrei sa renunti la familia ta ,la copii te-ai gandit cum te intelegi cu sotul ? o fi de la canicula(poate)
garbo020705
Postat pe 30 Iulie 2011 11:22
de iubit iubesti o data an viata
garbo051640
Postat pe 30 Iulie 2011 17:19
o data pe an, da!!!!!!!!!!
Eugenia69
Postat pe 30 Iulie 2011 17:21


cine stie,cunoaste

asa asteM biscuitico

nu iubesti doar o singura data
IO stiu ca am iuMbit inca de la gradi
erau DOI gemeni
si IO iuMbeam pre unul din ei

numai ca
nu stiam care ii unul si care ii altul
LILO
Postat pe 30 Iulie 2011 17:28
stii? nu e prima oara cand te indragostesti....toate trec pnm...eu una nu mi-as lasa familia si copii si sotu pe o dragoste adolescentina....si chiar daca e greu de crezut si suportat as vorbi cu el..i-as spune...sigur ca s-ar schimba multe intre noi, dar e mai bine sa spui adevarul si sa itzi asumi consecintele faptelor....da, stiu...e foarte frumos sa iubesti sa fii indragostit...sa simti din nou acei fluturi in stomac dar ar fi si mai frumos sa simti toate astea pt sotul/ sotia ta.......pnm....gandeste-te....dar sa tii minte ca nu poti lasa tot ceea ce ai construit pana acum pe ceva efemer...
sofya
Postat pe 31 Iulie 2011 15:32
crezi tu ca nu se poate....am vazut mii de cazuri.....fara regrete, fara remuscari...
ultimul, saptamana trecuta. tanti a plecat o luna in Italia si nu-l mai vrea pe "handicapatu' " cu care e casatorita de vreo 15 ani. a dat divort, rapid. si i-a lasat copiii ( 8 si 12 ani) "handicapatului"...si dusa a fost. nici nu -sa uitat in spate...ca era lulea dupa x din Italia...intr-o luna.....marea dezmeticire...
ce zici, se poate?
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 15:48
De la: anaraula, la data 2011-07-24 13:08:52de vreo doua luni traiesc o poveste minunata de dragoste ,suntem amandoi casatoriti cu copii .Ne iubim mult si nu stim cum putem face sa fim inpreuna sa nu sufere ceilalti :EU am 31 ani el 41 ani :CUM SEpoate sa te indragostesti a doua oara ?



FANTASTIC....BRAVO TIE.....pana la 31 de ani ce ai trait? abia acum ai aflat ca se poate si a 2-a si a 3-a ..........si asa mai departe..............cam pe aici se afla VIATA?
garbo170520
Postat pe 31 Iulie 2011 18:11
EU am 31 ani el 41 ani :
.............................................................................................................................................
poi ii varsta la care ei si ele se tem de batranete...si incep sa zburde din floare in fluturi

ca ii o cauza psihologica la mijloc,la urma urmei

...teama de batranete...

se spune "batranete haine grele ce n-as da sa scap de ele"

LILO
Postat pe 31 Iulie 2011 18:19
De la: anaraula, la data 2011-07-24 13:08:52de vreo doua luni traiesc o poveste minunata de dragoste ,suntem amandoi casatoriti cu copii .Ne iubim mult si nu stim cum putem face sa fim inpreuna sa nu sufere ceilalti :EU am 31 ani el 41 ani :CUM SEpoate sa te indragostesti a doua oara ?


ai, ai...ce minunat.
De la a minuna. Si sa mor ca ma tot minunez cum dreak poti sa crosetezi asa linistita cind "povestea ta de dragoste" e happily married cu altcineva? Doarme cu ea, maninca cu ea, cu ea isi petrece viata. da' tu ai o minunata poveste de dragoste cu el. Si esti foarte fericita.
Si te gindesti "cum sa nu sufere ceilalti". Dom'ne, cit altruism... Exceptindu-i pe "ceilalti" - aia care ar trebui sa fie pulbere acum si adunindu-se de pe jos daca l-ar iubi nu crezi ca esti TU?
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat va rog! 11 De la: garbo_475012 25 Septembrie 2017 21:18
ultima patanie a meaX( 8 De la: blondina_X 21 Septembrie 2011 19:43
CURIOZITATE 7 De la: Estera77 13 Decembrie 2015 20:08
Minciuna,razbunarea,,rautatea aduce razboi intre oameni..pe Dreptatea,adevarul,,corectitudinea aduce pacea intre oameni,, 3 De la: luptatoareacurajoasa 28 Iulie 2010 16:00
ce urasc barbatii la femei 113 De la: roby_cado 24 Iunie 2010 23:23
Setari Cookie-uri