impreuna sau fiecare cu viata lui??

sa stii ca daca ia facut asa ceva sotiei lui iti va face si tie la fel crezi ca te iubeste nu cred ar fi mai bine sa l lasi ca din cauza voastra se destrama o familie cred ca nu aveti suflet in voi astea de faceti asa
garbo213137
Postat pe 10 Iulie 2011 08:06
Gaseste-ti un barbat fara "obligatii". Chiar daca va divorta si te va lua pe tine de sotie, el va fi legat pt totdeauna de fosta familie. Nu uita ca are un copil, pe care nu-l va abandona. Tu nu vei fi niciodata pe primul loc in viata lui. Asta vrei???
garbo013319
Postat pe 10 Iulie 2011 09:53
sincer multumesc ptr pareri dar tot ce ati spus sant lucruri pe care le stiu si pe care mi le am discutat pe toate partile ....deci nu e vb sa ma sperie cineva .... sant lucruri pe care le am discutat si stiu exact ...si ptr cine a zis ca din cauza persoanelor ca noi se destrama familii....nu cred ca este cazul de generalizat ca la fel cum nu va cunosc nu ma cunoasteti ...si nu mi cunoasteti trecutul ....
georgy86
Postat pe 10 Iulie 2011 14:46
atunci... ce papucii lui soacra-mea mai ceri pareri pe forum... ????? tot din plictiseala... ?
barboneli
Postat pe 10 Iulie 2011 14:54
De la: georgy86, la data 2011-07-02 23:45:46buna am si eu nevoie de o parere,,,,,

sant de 8 luni de zile cu un barbat ..totu a inceput ca o joaca care s a transformat intr o adevarata relatie , problema este ca el este casatorit el ma iubeste ff tare si eu la fel comportamentul lui fata de sotia s a racit in totalitate vrea sa se desparta dar acum de cand a aflat mama mea ca ell are o fetita de 4 ani totu adevenit un cosmar nu ma mai inteleg cu el si nu stiu daca mai vreau sa stau in tot ce va urma daca el se desparte va fi un intreg razboi ....ma simt ff confuza ... noi aveam planuri sa plecam impreuna in concediu dar acum ,,,,sincer imi este frica ....

Va multumesc pentru ironiile vs! Va rog sa va bagati in seama voi intre voi! Se pare ca: nu eu am fost de pe forum!
Daca; la voi ar fi intervenit
Jojolin
Postat pe 10 Iulie 2011 14:57
De la: Jojolin, la data 2011-07-10 14:57:38
De la: georgy86, la data 2011-07-02 23:45:46buna am si eu nevoie de o parere,,,,,

sant de 8 luni de zile cu un barbat ..totu a inceput ca o joaca care s a transformat intr o adevarata relatie , problema este ca el este casatorit el ma iubeste ff tare si eu la fel comportamentul lui fata de sotia s a racit in totalitate vrea sa se desparta dar acum de cand a aflat mama mea ca ell are o fetita de 4 ani totu adevenit un cosmar nu ma mai inteleg cu el si nu stiu daca mai vreau sa stau in tot ce va urma daca el se desparte va fi un intreg razboi ....ma simt ff confuza ... noi aveam planuri sa plecam impreuna in concediu dar acum ,,,,sincer imi este frica ....

Va multumesc pentru ironiile vs! Va rog sa va bagati in seama voi intre voi! Se pare ca: nu eu am fost de pe forum!
Daca; la voi ar fi intervenit
??????????????????????? CE??????????????? Iar nu scrii tot ce am comentat?????????????
Jojolin
Postat pe 10 Iulie 2011 14:59
De la: georgy86, la data 2011-07-10 14:46:08sincer multumesc ptr pareri dar tot ce ati spus sant lucruri pe care le stiu si pe care mi le am discutat pe toate partile ....deci nu e vb sa ma sperie cineva .... sant lucruri pe care le am discutat si stiu exact ...si ptr cine a zis ca din cauza persoanelor ca noi se destrama familii....nu cred ca este cazul de generalizat ca la fel cum nu va cunosc nu ma cunoasteti ...si nu mi cunoasteti trecutul ....
esti proasta ca nu ai aruncat gunoiul afara ....na
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 15:00
De la: georgy86, la data 2011-07-10 14:46:08sincer multumesc ptr pareri dar tot ce ati spus sant lucruri pe care le stiu si pe care mi le am discutat pe toate partile ....deci nu e vb sa ma sperie cineva .... sant lucruri pe care le am discutat si stiu exact ...si ptr cine a zis ca din cauza persoanelor ca noi se destrama familii....nu cred ca este cazul de generalizat ca la fel cum nu va cunosc nu ma cunoasteti ...si nu mi cunoasteti trecutul ....
esti proasta ca nu ai aruncat gunoiul afara ....na
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 15:08
Jojoliano, eu zic s nu mai comentezi deloc. Nush cum dreaq se face, da' numa' la tine "nu se posteaz" comentariul ntreg, numai ie i "taie cineva" din comentarii.
M rog, nu c ar fi ru s i mai scurteze cineva aberaiile ...
Thor_again
Postat pe 10 Iulie 2011 15:15
Dragii mei, sfaturile nu-si au rostul, nimeni nu poate hotari pentru altcineva. Ca o gluma : barbat inteligent +femeie inteligenta = dragoste, barbat inteligent + femeie proasta = aventura. Adevarul este ca iubirea adevarata nu cauta inlocuitor, pe cand Georgy86 este clar un surogat, probabil omuletul s-a saturat de obligatiile matrimoniale si cele parentale si a inceput sa se distreze, dar.... tu georgy86 puteai alege si... ai ales sa te dai. Acum de ce mai ceri sfaturi, credeai ca o sa strigam in cor : BRAVO,FELICITARI ! Hotararile TU TREBUIE SA LE IEI si CONSECINTELE TU SA LE SUPORTI . Iti urez drum drept !
oktaviatdy
Postat pe 10 Iulie 2011 15:28
cand o sa patesti si tu la fel o sa iti dai seama ce eacum in sufletul sotiei lui. daca isi lasa familia pt tine si tu vei pati la fel mai tarziu si pe tine te v-a lasa pt alta
garbo057654
Postat pe 10 Iulie 2011 22:48
Ce tie nu-ti place,altuia nu-i face!!!!!!!!
garbo105616
Postat pe 10 Iulie 2011 22:55
lucrurile pot fi destul de complicate.... In primul rind, gindeste-te ca el este cel care vrea sa se desparta. Daca nevasta ar fi vrut asta, ar fi fost mai simplu. Copilul ii ramine mamei.
Iar mama, daca este o gisca, il va folosi in mod cert impotriva noii fericiri a tatalui.
Gindeste-te de cite ori va suna telefonul, cind va simtiti voi mai bine, cu "vino repede ca are copilul nevoie de tine." A se citi: vino repede ca n-am eu chef sa te las in pace.
Si se va duce. De fiecare data.
Poti sa suporti situatia asta - pentru tot restul vietii tale cu el?!

In al doilea rind, admitind ca nu il va folosi, madam fosta nevasta nu va disparea niciodata din peisaj. Deci nu va mai fi doar al tau oricum. Va avea tot timpul un cuvint de spus - e mama copilului lui. Poate fi o femeie de calitate, sau poate fi o tzoapa. Gindeste-te ca il iei cu remorca cu tot, si remorca nu dispare. Never.

In al treilea - daca tu n-ai copii, el deja are. Nu va mai trai niciodata emotia primului nascut cu copilul tau. Dragostea lui va fi partajata oricum, si probabil va avea mia multa afectiune, intelegere si compasiune pentru celalalt - pe care nu il are alaturi tot timpul - pentru ca fata de el se va simti vinovat. De aici, discutiile despre "copilul nostru" versus "celalalt copil".

Nu spun ca nu sint lucruri peste care nu se poate trece...dar, ca sa ti le asumi, trebuie sa stii la ce te inhami....
quasaria
Postat pe 10 Iulie 2011 23:16
floare de colt multumesc ffff frumos
georgy86
Postat pe 11 Iulie 2011 08:40
Nu incearca nimeni sa te sperie,si-a spus parerea fiecare ,sau doare adevarul???Tu ai fost cea care ai cerut pareri,asteptai sa fii felicitata???



Dragii mei,nu va mai osteniti degeaba,n-ati inteles ca tot ce i s-a spus, sunt lucruri pe care deja le stia?Vorba lui ,,barboneli'',ce o mai fi cautat pe forum,probabil astepta ,,laude''
garbo208650
Postat pe 11 Iulie 2011 09:09
De la: georgy86, la data 2011-07-10 14:46:08sincer multumesc ptr pareri dar tot ce ati spus sant lucruri pe care le stiu si pe care mi le am discutat pe toate partile ....deci nu e vb sa ma sperie cineva .... sant lucruri pe care le am discutat si stiu exact ...si ptr cine a zis ca din cauza persoanelor ca noi se destrama familii....nu cred ca este cazul de generalizat ca la fel cum nu va cunosc nu ma cunoasteti ...si nu mi cunoasteti trecutul ....
georgy86 nu trebuie sa te cunoasca cinava ca sa-si dea seama ca ai gresit cu consecinte impotriva ta si impotriva altora, dar gandeste ca aveai de ales. Tu abia aastepti concediul, atat am retinut ca nu mai sti ce sa faci, sa pleci sau sa nu pleci. Oare daca erai sotia lui ce faceai? Sau daca erai EL si copilul ar fi venit la tine in brate ce-ai fi facut? E usor sa judeci din postura de amanta si poate va veni vremea sa treci TU in locul sotiei, ce-ai face?Daca sotia nu era buna o parasea pana a te cunoaste, acum e clar ca vrea doar sa o inlocuiasc pentru ca tu i-ai oferit ce nu mai are EA timp sau experienta sa-i ofere. Gandeste ca un barbat isi inseala sotia nu pentru ca ar fi alta mai buna, ci pentru ca este alta noua si cand se invecheste si CEALALTA, se gandeste la ALTA. Cu drag iti urez sa iei hotararea inteleapta care sa te ajute si sa intelegi viata. Toti gresim si e bine sa invatam din greseli , poate asa vei inainta spiritual, invatand. Iti urez sa alegi cea mai lina si frumoasa cale a vietii tale care sa fie presarata cu petale de iubire !
oktaviatdy
Postat pe 11 Iulie 2011 09:30
De la: georgy86, la data 2011-07-10 14:46:08sincer multumesc ptr pareri dar tot ce ati spus sant lucruri pe care le stiu si pe care mi le am discutat pe toate partile ....deci nu e vb sa ma sperie cineva .... sant lucruri pe care le am discutat si stiu exact ...si ptr cine a zis ca din cauza persoanelor ca noi se destrama familii....nu cred ca este cazul de generalizat ca la fel cum nu va cunosc nu ma cunoasteti ...si nu mi cunoasteti trecutul ....
Pai nu-ti cunoastem trecutul, dar ti-am vazut scrisul . Nu trebuie sa tratezi cu superficialitate persoanele care isi rup minute pretioase din timpul lor pt. a-ti da tie sfaturi. Ar trebui sa fii atenta la relatia ta pt. ca in joc sunt soarta unei familii,sentimente si suferinta. Iti lipseste autocontrolul, puterea de a lua o decizie onesta pentru toti, de a inchide o relatie cu un barbat care nu va fi nici-o data doar al tau .Si nu uita ca ...fiecare primim ceea ce meritam, mai devreme sau mai tirziu...
marianamirela
Postat pe 11 Iulie 2011 15:53
da minute pretioase .....nu e nimeni obligat sa mi dea mie sfaturi ,,,,,,,,,,dupa cum vad toti de pe acest forum sant foarte perfecti ... daca aveti alte treburi de facut va rog nu va mai pierdeti timpul ptr a scrie ,,,
georgy86
Postat pe 11 Iulie 2011 18:21
Daca nu-ti convine sfaturile celor de aici,de ce le-ai mai cerut??
constance
Postat pe 11 Iulie 2011 18:55
de ce? ca sa ii spunem noi ce vrea ea sa auda
michelle_
Postat pe 11 Iulie 2011 19:25
so..deci georgico ce ai vrut de fapt?? te-ai jucat cu omul cu cercu' pe deget!! so..acu' te-ai plictisit?? sau care e problema?? mama nu te lasa?? vrei in vacanta si sotia lui iti sta in cale?? (ce tupeu..pe aia domnle!!).. sau muma-ta iti sta in cale..sau copilu'?? nu pricep..?!?

si ce-ai facut in final??

mie imi plac subectele astea sa aiba si final..pai daca tot deschideti cu asemenea istorii veniti frate si cu finalul..ca sa stiu si eu..ca ma prin in povesti..imi intra inima la palpitatii..deci ce facusi?? fusesi la mare?? la greci?? ca sa fiti mai departe de poama aia de nevasta..

sau el si-a luat jucarelele si-a plecat??



dede
Postat pe 11 Iulie 2011 20:49
De la: dede, la data 2011-07-11 20:49:08so..deci georgico ce ai vrut de fapt?? te-ai jucat cu omul cu cercu' pe deget!! so..acu' te-ai plictisit?? sau care e problema?? mama nu te lasa?? vrei in vacanta si sotia lui iti sta in cale?? (ce tupeu..pe aia domnle!!).. sau muma-ta iti sta in cale..sau copilu'?? nu pricep..?!?

si ce-ai facut in final??

mie imi plac subectele astea sa aiba si final..pai daca tot deschideti cu asemenea istorii veniti frate si cu finalul..ca sa stiu si eu..ca ma prin in povesti..imi intra inima la palpitatii..deci ce facusi?? fusesi la mare?? la greci?? ca sa fiti mai departe de poama aia de nevasta..

sau el si-a luat jucarelele si-a plecat??



Simpatica esti DEDE, am ras desi situatia nu-i amuzanta, Iar noi am devenit caustice. Draga GEORGY, daca vrei, mai citeste ce este postat si fa tot ceCREZI TU CA-I BINE, dar sa fie spre binele superior al tau si binele superior al celorlalti. GANDESTE DE 100 DE ORI APOI ACTIONEAZA. Te-ai gandit ca s-ar putea sa mearga si copilul in vacanta cu voi, ce-ai face?? Iti doresc tot binele din lume !
oktaviatdy
Postat pe 11 Iulie 2011 21:14
De la: georgy86, la data 2011-07-11 08:40:32floare de colt multumesc ffff frumos
cu placere si ma bucur ca ti-am putut fi de folos
floare_cu_colti
Postat pe 11 Iulie 2011 21:23
De la: georgy86, la data 2011-07-11 18:21:40da minute pretioase .....nu e nimeni obligat sa mi dea mie sfaturi ,,,,,,,,,,dupa cum vad toti de pe acest forum sant foarte perfecti ... daca aveti alte treburi de facut va rog nu va mai pierdeti timpul ptr a scrie ,,,[/ La cit esti de impertinenta ,nici nu ma mir ca ai o relatie cu un barbat cu familie (sau ce-o mai fi acolo).
marianamirela
Postat pe 11 Iulie 2011 21:36
De la: georgy86, la data 2011-07-11 18:21:40da minute pretioase .....nu e nimeni obligat sa mi dea mie sfaturi ,,,,,,,,,,dupa cum vad toti de pe acest forum sant foarte perfecti ... daca aveti alte treburi de facut va rog nu va mai pierdeti timpul ptr a scrie ,,,


daca tot e sa ne bagam in seama p-aci...afla ca nu exista nici macar perfecti, necum "foarte"

si... intr-adevar, nu ne obliga nimeni sa iti dam sfaturi... dar nici sa nu...
oricum, e clar ca iti meriti soarta...poate nici nu ai primit destul, inca...
dor72
Postat pe 12 Iulie 2011 08:18
tin sa va anunt finalul da plec la mare plec si in concediu .............. si referitor ca sant eu impertinenta da sant cine se simte deranjat sa nu mai scrie ............ si nu am ce sa primesc ca ma simt ff bine ,,nu obliga nimeni pe nimeni sa faca un lucru ,,si aici am scris asa intr o seara....
georgy86
Postat pe 12 Iulie 2011 12:08
De la: georgy86, la data 2011-07-12 12:08:26tin sa va anunt finalul da plec la mare plec si in concediu .............. si referitor ca sant eu impertinenta da sant cine se simte deranjat sa nu mai scrie ............ si nu am ce sa primesc ca ma simt ff bine ,,nu obliga nimeni pe nimeni sa faca un lucru ,,si aici am scris asa intr o seara..
Adevarata distractie va incepe cind te intorci din concediu (daca se micsoreaza si contul in banca).....
marianamirela
Postat pe 12 Iulie 2011 15:08
pa fetitza...si ramai o straina pentru noi, hehehe
michelle_
Postat pe 12 Iulie 2011 15:15
stai draga lin nu mi duce grija ca nu ramane contu gol .... si nici nu mi doresc sa fiu altfel ptr voi decat starina ca nici voi nu santeti altfel ptr mine ... lume imaginara
georgy86
Postat pe 12 Iulie 2011 17:31
KONIEc!, The END, FIN! Multumiti acum?
As_ninge
Postat pe 12 Iulie 2011 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA 635 De la: MadMax 24 Februarie 2014 10:21
poarta sufletului 57 De la: dor72_ 5 Septembrie 2011 16:55
De ce profita barbatii de femeile cumsecade...Si nu se comporta civilzat...Sunt niste nerecunoscatori 1 De la: luptatoareacurajoasa 24 Iulie 2010 00:11
de ce femeia este considerata mereu vinovata de parasirea domiciliului 25 De la: nuti_vio 28 Iulie 2010 19:11
impreuna sau fiecare cu viata lui?? 279 De la: georgy86 1 Iunie 2013 20:31
Setari Cookie-uri