va rog dac poate cineva sa ma ajute cu un sfat

Sunt casatorita de 20 ani cu un copil de 17 jumate,sunt in spania de 6 luni si am cunoscut un baiat aici nu stiu dak il iubesc dar traim impreuna de 4 luni nu stam impreuna am zis ca e mai bine asa, acum vine parte grea pt mine ca nu mai vreau sa ma intorc in tara la sot sau sincer nici nu stu ce vreau dar ma chinuie tare gandul ca poate nu imi mai iubesc sotu cand l am inselat nu am simtit ni o remuscare , dar totusi ma gandesc la el sunt cu amantul si ma gandesc la sotu nu mai inteleg nimiic din ce mi se intampla,am vb cu copilu si mia zis sa fac ce imi dicteaza inima dar eu nu stiu ce vrea inima mea so o impart in 2 nu pot ,va rog daca poate ajuta cineva cu un sfat ca eu chiar nu mai stiu ce am de facut
yram
Postat pe 30 Iunie 2011 02:41
ei...hai sa fim seriosi...te-ai trezit deodata...dupa 20 ani de casnicie...ca...o aventura...te poate face sa te simti...altfel...decat pana acum?
si daca da...sincer...ce astepti sa ti se spuna de catre lumea de aici?
da-i `nainte...ca e bine?...sau...ce?
tu esti singura...care trebe sa stie ce vrea sa faca cu viata ei...fara sa fie nevoie sa intrebi pe cineva...
ti-o fo` bine cu "baiatu`"...zici tu...ok...da-i `nainte...daca e bine...
dar...fii sigura ca vei suporta consecintele actiunilor tale...indiferent cine si ce iti va spune...pt ca viata pe care o traiesti...este a ta...si a nimanui altcineva!!
deci...tu esti singura responsabila...
poate...e asa cum spui..."baiatu`"...te-o facut sa te simti bine...facand cu el...altfel si total altceva...decat cu sotul tau...se poate si asa...
ei si?....cine crezi tu ca poate sti...ce-ti doresti tu?...cine crezi ca poate sa-ti spuna ce si cum sa faci?
cine crezi ca are cel mai mare interes ca tie sa-ti fie bine...in afara de tine?
asa ca...eu cred ca trebe sa te maturizezi...deja...pt ca se pare ca...inca nu s-o petrecut acest fenomen...inca!!
si...cu toate astea....una peste alta...indiferent cine ce ti-ar spune...tot tu le vei trage si bune si rele...la o adica...
gandeste foarte bine...ce vrei sa ajunga viata ta...si...decide singura!!!
succes!!!
ovidiu42
Postat pe 30 Iunie 2011 03:35
esti mai tare ca Speedy Gonzales....
nu cred ca e cazul sa vorbesti despre casnicie, in conditiile astea
ai uitat 20 de ani dupa cam doua luni?????????????
si baiatul asta, e de varsta baiatului tau? cum te simti ?
dor72
Postat pe 30 Iunie 2011 10:18
buna ms de raspuns...eu stiu k doar eu pot decide ce sa fac dar am zis ca poate gasesc aici pe cineva care a trait o viata dubla sau ceva asemanator pt mine e foarte greu sa imi dau seama daca imi mai iubi sotusi vb ta ovidiu cred k trebuie sa ma maturizez dar ce sa fac dac inima mea e rea si se gandeste la 2 barbati in acelasi timp .....probabil ca e de vina varsta la care m am casatorit si nu am avut timp sa imi dau seama ce se intampla....................si imi mai pun o intrebare oare sotul ma va putea ierta ca am inselat si el ma inselat in trecut si am iertat dar nu am uitat............ce ciudata e viata asta
yram
Postat pe 30 Iunie 2011 17:49
poate ai dreptate mai dor dar sa sti ca copilu are 17 jumate eu 35 sotu 44 iar amantul 32 ei si acum ce mai zici?
yram
Postat pe 30 Iunie 2011 17:53
Dupa 20 de ani de casnicie ....iti poti lasa familia pt. o aventura....???Merita amantul sa-ti lasi barbatul si baiatul pt.el???
constance
Postat pe 30 Iunie 2011 20:39
"traieste azi ca si cum ai muri maine!"
ce conteaza sfaturile noastre? alegerile oricum iti apartin, si asa si trebuie sa fie!
daca tu poti trai cu alegerile tale, atunci totul e perfect!

nu vreau sa te judec, dar ceva este putred in Danemarca! ceva nu se leaga....
chiar nu ti-ai cunoscut amantul inainte? (sau nu vrei sa spui chiar tot?)
adimitand ca nu l-ai cunoscut... totusi in 2 luni, casatorita fiind si avand un sot pe care nu-l mai iubesti, deci l-ai iubit, sa sari in patul altuia.... miroase rau!
nu imi vine sa cred ca relatia ta cu sotul era una cat de cat ok, ba dimpotriva cred ca era deplorabila, avand in vedere cele relatate si cu viteza derularii evenimentelor....
dar sa nu anticipez....

e viata ta, tu ai sa ti-o traiesti si nimeni altcineva!
aventurile vin si trec.... pietrele raman!

anunt de mica publicitate:
schimb 20 de ani casnicie reshapata, pe aventura second-hand cu durata limitata insa nedeterminata!
doritorii sa se aderseze cu vila, masina si cont in banca....
alfheim
Postat pe 30 Iunie 2011 20:54
De la: yram, la data 2011-06-30 17:53:10poate ai dreptate mai dor dar sa sti ca copilu are 17 jumate eu 35 sotu 44 iar amantul 32 ei si acum ce mai zici?


ei..,acu' e ok bre..
roby_cado
Postat pe 30 Iunie 2011 21:00
"..nu imi vine sa cred ca relatia ta cu sotul era una cat de cat ok, ba dimpotriva cred ca era deplorabila, avand in vedere cele relatate si cu viteza derularii evenimentelor....
dar sa nu anticipez...."


ba ai face bine sa crezi alfi..,se poate..
roby_cado
Postat pe 30 Iunie 2011 21:01
offff, daca acu` e ok, respir si io usurata! asa tragedie ma bagase-n boale, nu alta!
esme
Postat pe 30 Iunie 2011 21:04
relaxevou's esme tata..,inspira expira..,e ok..,ce dreaq,te invatz io..?
roby_cado
Postat pe 30 Iunie 2011 21:11
ok de fatzada....
pfffff ca bine le zici roby ...

am vrut sa las si io un mesaj cat de cat serios... ca si asa au sarit cativa din cititorii mei, cum ca s fi ultra-mega-hecta-giga-ironic... si tu ma iei la scuturat
alfheim
Postat pe 30 Iunie 2011 21:37
mai, adunarea!
mie imi dadea raportul....

@ poate ai dreptate mai dor dar sa sti ca copilu are 17 jumate eu 35 sotu 44 iar amantul 32 ei si acum ce mai zici?

mai yram, poate ai dreptate, dar sa stii ca nu are nicio importanta ce mi-ai spus...
pana la urma e alegerea ta....doar ca esti atat de entuziasmata de realizarile tale, incat....nu mai conteaza nimic...
iar daca nu voiai sa auzi ce nu-ti convine, puteai sa ne spui alta poveste....
nu e vina nimanui ca ai ales sa te mariti de copila...iar acum recuperezi etapele pierdute...
nu mi-e decat de amaraciunea ta dupa ce ti se vor spulbera iluziile....
si ala, de 32, e singur cuc...sau mai e vreuna p-acasa...niscaiva copii...?

esme, pe tine nici... ...nu te baga in boale...n-are cum....
dor72
Postat pe 30 Iunie 2011 22:00
gzel madam, gzel kadin
una la pireu, una la stambul, una la marsilia, una la constantza...
ismail estem gzel adam
alfheim
Postat pe 30 Iunie 2011 22:07
am mai zis io bancu'ala cu vecinii....
deci sunteti chit....e-n regula....
dor72
Postat pe 30 Iunie 2011 22:14
care e ala?
alfheim
Postat pe 30 Iunie 2011 22:33
Bancul suna cam asa Alfi, (sper ca despre asta-i vorba).
Ion ii zice lui Gheorghe:
Auzi mai Gheorghe , daca eu m-am culcat cu nevasta-ta ce se cheama ca suntem? Veri cumnati....
Se gandeste Ion...si apoi raspunde.....no mai se cheama ca suntem chit
lacramioaracrengi
Postat pe 30 Iunie 2011 22:51
Lacrima: " inseamna ca suntem ogori?"
Nu ma, gheo...inseamna ca suntem chit....
e banc pentru ardeleni, alfie...
dor72
Postat pe 30 Iunie 2011 23:01
Pana la urma erau chit...
lacramioaracrengi
Postat pe 1 Iulie 2011 09:07
eee, mno vezi ashe, de-aia imi iau eu chit de geamuri tot timpul, ca sa n-am nevoie de chit din ala!
alfheim
Postat pe 1 Iulie 2011 09:35
pff.., crezi ca te intreaba cineva daca ai nevoie..?
roby_cado
Postat pe 1 Iulie 2011 09:50
sau chitul de geam, te scuteste...
dor72
Postat pe 1 Iulie 2011 11:48
eh..,mai bine sa nu afle..
roby_cado
Postat pe 1 Iulie 2011 13:45
asa e nu stiu daca merita dar culmea e ca copilul e destul de mare stie de amant si a zis sa fac ce ma zice inima
yram
Postat pe 1 Iulie 2011 17:58
pi cam stie ceva ca aci in spania mai sunt si alti romani dar are incredere in mine si crede ca nu am sa pot insela vreodata
yram
Postat pe 1 Iulie 2011 18:00
ovidiu42
Postat pe 1 Iulie 2011 19:08
daa.., vre-o romanca pe acolo care sa NU insele..,se iegzista..?
roby_cado
Postat pe 1 Iulie 2011 19:08
Evident ca Irina, ca doar e cea mai corecta femeie din Romania
anakin
Postat pe 1 Iulie 2011 19:17

eh..,oricat de corecta ar fi..,sangele latin o sa o tradeze daca ajunge p'acolo..
roby_cado
Postat pe 1 Iulie 2011 19:39
De la: roby_cado, la data 2011-07-01 19:08:37daa.., vre-o romanca pe acolo care sa NU insele..,se iegzista..?



nu sa iegzista....numa romani...
esti interesat?
si de unde stii tu ca irina are sange latin?
dor72
Postat pe 1 Iulie 2011 23:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ziceti de asta ? 13 De la: garbo_5723 19 August 2012 16:25
Ce nu pot suferi eu citatele...sunt de fapt lozinci si lozincile sunt demagogice 20 De la: nathalie 29 Septembrie 2011 08:48
FEMEILE SI RAZBUNAREA LOR... 142 De la: LILO 9 Septembrie 2009 06:12
Cat de mult poate sa minta o femeie pe cel cu care este? 15 De la: O_K 12 Iulie 2011 15:00
bebelusi 2 De la: tutankhamon 19 Octombrie 2009 01:21
Setari Cookie-uri