Povestea mea de dragoste :(

de ce vrei tu sa risipesti misterul?
au o poveste...neinteresanta pe garbo....
dor72
Postat pe 6 Iulie 2011 11:55
De la: dor72, la data 2011-07-05 23:34:53barbo, facem altfel...
am deschis un album cu cateva flori pe care le-am primit eu
si poti arunca un ochi...acolo vei vedea si avatarul...si pe urma mai vorbim, da?



Vezi ca se poate , daca ai vazut ca nu faci fata la discutii de gen , ai gasit si tu o preocupare mai sanatoasa pentru tine si linistea ta ....

In plus trebuie sa ti marturisesc ca sunt foarte interesat de cineva ca tine ( tanara, isteata, frumusete intruchipata) ....ce sa mai ,le ai pe toate cum am mai zis ....fara tine ar fi pustiu pe aici .... daca intelegi subtilitatea

DaMarkus09
Postat pe 6 Iulie 2011 12:04
DaMarkus09

Postat pe 6 Iulie 2011 12:11
ia uite cum se gasesc sufletele pereche....
ce numesti tu, "discutii de gen"....
si atunci cand intri in dialog, fa bine si da raspunsuri la tema...nu mai alerga bezmetic prin toapice la vanatoare...este destul loc pe garbo pentru toti...nu te obliga nimeni sa intri in intersectii fara prioritate.....sunt cele in care poti avea tu prioritatea....
invidia nu a facut bine nimanui...si nu e cazul sa ma gasesti tocmai pe mine...
uite, ti-a zambit frumos 714, fa sluj...si cale buna...
subtilitatea nu te-a caracterizat niciodata...nu te imbata cu apa rece....
dor72
Postat pe 6 Iulie 2011 12:39

dor72...asigura-te ca dezvolti si mentii o atitudine pozitiva fata de viata, pentru ca nimic nu este intamplator in viata ta, tot ceea ce ti se intampla este o consecinta a faptelor si a gandurilor tale. Tu denigrezi si jignesti pe toti participantii Garbo care nu fac parte din grupul tau de prieteni si bineinteles ca primesti si reversul medaliei, deh...asa este in viata, daca semeni vant, culegi furtuna, sau ...respecta daca vei sa fii respectata la randu-ti!
Atitudinea pe care o ai fata de noi, in mod sigur o ai si fata de familia ta, de colegii tai si in mod absolut fata de viata ta. Trebuie sa credem ca ne putem depasi limitele posibile, incercand imposibilul si trebuie sa avem o atitudine pozitiva, deoarece viata nu iarta slabiciunea. Iar tu esti slaba si pozezi in ceva ce nu vei putea fi niciodata, adica o LADY !
Eu nu pot numi LADY o femeie care se exprima astfel : amarato, chiar nu stii sa iti vezi lungul nasului din cauza prostiei...chiar ca nu esti proasta destul...pana nu iti arati toata fudulia....
ai intrecut si penibilul...daca nu esti in stare sa porti o discutie civilizata, macar ai minimul de bun simt si intelege, atunci cand ti se spune , la modul cel mai elegant posibil , ca esti proasta, ca nu vorbesc despre altceva, decat ca esti o incuiata....atat...si acum fa pasi. undeva pe topicul : Perfidia ridicata la rang de lege!! Prin vorbe pline de rautate si mult venin te-ai descris cu lux de amanunte pe tine !!!!!!
"Treat people the way you want to be treated. Americanii o numesc the golden rule, regula de aur. In traducere, ea inseamna Poarta-te cu altii asa cum ai vrea sa se poarte altii cu tine.. Trateaza-i asa cum ai vrea tu sa fi tratata. Foarte important, este sa cunosti si sa respecti valorile si aspiratiile celuilalt, nu doar sa le impui pe-ale tale mereu. Si-asa, se spune ca traim intr-o lume in care mult prea des oamenii isi proiecteaza propriul ego si propriul sistem de gandire asupra lumii, iar apoi se mira ca nu o inteleg. Mai ales atunci cand nu reusesti sa-i intelegi pe semenii tai, ar fi bine sa te opresti. La tine pare sa fie starea ta de normalitate!

Postat pe 6 Iulie 2011 13:10
auch..
roby_cado
Postat pe 6 Iulie 2011 13:25
ce te doare, bre roby?
esme
Postat pe 6 Iulie 2011 13:40
intai sa raspund lui dor ! da' chiar nu vreau sa risipesc misterul..... !!! zau ! o lasam asa cum vrei tu, sunt trandafirii tai..... !!!
la restul... vreau sa spun ca forumul, nu e chiar oglinda vietii reale... si daca aici mai injura unu' doi... asta este ptr. ca aici nu-ti alegi cunostinte pe masura ta sau la nivelul tau, intelectual sau sentimental, ci.... doar pot sa apara intamplator ! nenorocirea e ca mai apar si tot felul de persoane cu car nu poti sa ai nici in clin si nic in maneca, care prin atitudinea lor, pot sa te irite sau supere sau enerveze, chiar rau... si atnci se scot din teci si cuvinte pe care altfel, nu le folosesti de loc, in viatza particulara !!! asa cred eu.... ! eu de ex. pana nu am avut "placerea" s-o intalnesc pe irinuka... sau cum o cheama, nici nu stiam ca ezista asa ceva pe lume... ! sau din astia care intreaba... lasa ca nu va mai repet !!! adica nu am avut ocazia sa intalnesc asa ceva sau cineva ! asa ca atitudinea lui dor fata de viatza e chiar foarte pozitiva si dezvoltata... bla, bla, bla.... iar cea ce citeste 017014.... aici, e doar un rezultat de eshapament !!!!! nu cum e dor in viatza particulara.


Next ! (si sa nu zica cineva ceva..... ca eu am dreptul de autor la next-ul asta.... )
barboneli
Postat pe 6 Iulie 2011 14:22
714, te-ai rasuflat, mamicule? e mai bine?
altadata cand te obosesti asa de mult sa ma faci sa cred ca sunt altfel decat sunt, asigura-te ca vorbesti in cunostinta de cauza...
nu cunosti istoricul niciunei discutii pe care le citezi....
dar daca asta te-a facut sa te simti mai bine, fie....
doar ca tot ceea ce ai postat, are legatura strict cu realitatea ta....
nu stiu ce vechime ai pe aici ( nici nu conteaza) dar dupa felul in care iti expui opiniile esti destul de noua....ai prins ceva in zbor, ti-ai zis ca e momentul sa " mi-o platesti" si ai dat si mai rau cu bata-n balta....
m-am obisnuit si cu de astea.... chiar nu conteaza numarul....
chiar nu iti doresti sa intri in polemica cu mine, crede-ma...prietenii stiu de ce....
iti doresc o zi buna si "lupta-te" cu cineva pe masura ta....


barbo, aia i-am primit, ti-am spus...mi-au placut si i-am postat doar pentru tine....ii voi sterge....
si...nu trebuie sa pledeze nimeni in favoarea mea.... cine nu ma cunoaste, nu merita asta, e simplu ca " Buna ziua!"
nu este echapament, este ceea ce zice 714, doar ca a gresit destinatarul ( o inteleg, uneori furia deformeaza)

cred ca incep sa devin on topic....in cateva zile voi avea si eu "povestea mea de dragoste"... .

sau e dragostea mea mai veche.... daca stau bine sa analizez, juri ca-i aceeasi vuvu...cu alta culoare de par....( parca asta ar putea schimba ceva....)
dor72
Postat pe 6 Iulie 2011 14:45
" 714, te-ai rasuflat, mamicule? e mai bine?"
Asta faci tu de fiecare data cand...deschizi gura!

Postat pe 6 Iulie 2011 15:31
ok dor... ! faci cum vrei cu trandafirii... ! apreciez gestul cu postatul lor... era sa-mi inghit linguritza... ! (felicitari celui care ti ia trimis... ! )
nu draga, asta nu a fost ca am pledat pentru tine ci am incercat sa explic ceva, poate ca de obicei nu prea am fost clar ! eu sa pledez ptr. tine... ? pai eu inca mai iau cursuri de la tine... !!! pe mine m-a suparat, nu tare... ca de la cateva fraze sau posturi postate de cineva, nu conteaza cine... se trag concluzii si despre viata particulara, se incepe si cu sfaturi cum sa fi si ce sa faci in viatza... etc. ca nu le tin minte pe toate !!! se pare ca si eu am gresit (un pic...) o data, dar asta e alta poveste... !
asa e, Garbo si cu enigmele ei/lui... sau clonele lui/ei ... !
barboneli
Postat pe 6 Iulie 2011 18:40
014, ai descoperit inamicul in persoana lu' dor?
ai vreo problema personala de impartit cu ea?
ce te face sa crezi ca e cineva interesat de panseurile tale?
din fericire, noi ne cunoastem pe-aici, si nu avem probleme cu cei cu care nu empatizam...ii ignoram doar
cat priveste rautatea sau veninul cu care se descrie dor, pe nu stiu ce topic, eu as zice ca nu este problema ta. daca nu o suporti, si nu empatizezi, nu crezi ca ar fi mai elegant din partea ta sa o ignori? in loc sa te tot iei de ea ca raia de om sanatos?
nimeni nu obliga pe nimeni sa se placa, sa se pupe, sa se converseze...ca si in viata reala, si aici actioneaza legea simpatiilor si antipatiilor spontane
de-aia zic...de ce nu intri in discutii cu cineva pe care il placi? de ce simti permanent nevoia sa dai raspunsuri catusi de putin constructive, si care nu intereseaza pe cineva?

si nu te obosi sa imi raspunzi, sunt cam ocupata acum...
michelle_
Postat pe 6 Iulie 2011 19:06
michelle,
ce m-am speriat....
eram sigura ca vii sa ma iei de urechi....ca prea ma plictisesc....
acum , aruncati asa cu totii....ati cam sarit calul ( si eu bineinteles...)
dar cand vad cum au aparut periutele....bleah...inclin ca am avut dreptate cu identitatea asta obscura....
ce faci me, ti-ai facut garderobe de amanta?
ia sa o vedem si noi....

aaaa. nu ma descriu....e vorba de vuvu...stii tu, acum cateva saptamani...cand ma plictiseam al naibii... si am avertizat-o sa termine cu prostiile ca ma obliga sa o jignesc...de acolo si deduc ca se identifica...din vederea aia selectiva...
dor72
Postat pe 6 Iulie 2011 19:37
dor, hai ca zau strici margaritarele degeaba...
n-ai inteles ca la 714 se facu baltoaca instant cand vazu patratzelele afishate mai sus...
si nah, nu care cumva sa fure cineva minunatzia descoperirii...
sau ... .... ....
stii foarte bine ca sunt multi, printre care si romica si julita, care nu sunt in stare sa citeasca mai mult decat titlul unui topic, dar vin cu texte de parca kant si freud le-ar fi fost discipoli toata viatza lor...
cu cititul e grele rau de tot... insa cu datul prin tastatura si ranjitul la monitor... le iese perfect!
bleah
alfheim
Postat pe 6 Iulie 2011 20:15
vezi ca am fost pe la cabinet...pentru neshte pastile marca scarbiciu...du-te repede si ia una...ti-e mai rau decat mie...esti verde...
nu patratzele, eu sunt atractia...aproape uitasem cum e....
nea gogu sa traiasca...
dor72
Postat pe 6 Iulie 2011 20:21
mai, mai, mai... !
alf... maine chemi oftalmologul sa faca control la toata lumea... !!! urgent ! chiar nu vedeti ca de fapt persoana... nu spui cine ... poate ca nu e vuvuvuvu... nu e 714... e: " 014".... ! de fapt... nici nu prea conteaza, dar macar pentru protocol ! eu stiam ca o sa ma incurc... asa ca am scris numarul complet !
la Vintzu se spune "simpatizeaza"... nu "empatizeaza"... ! a trebuit sa rasfoiesc dex-ul sa caut ce e aia "empatie"... ! dar a meritat ! asta ca fapt divers... nu cu intentii rele !
barboneli
Postat pe 6 Iulie 2011 23:04
mai vintzanule, ai noroc ca io empatizez cu tine...si , in plus, te si simpatizez...
si chiar asa....014 sa fie atunci...asa fu de la-nceput...
plictiseala tampeste....( ea singura...vreau sa zic... )
dor72
Postat pe 6 Iulie 2011 23:16
barbo, am vazut ca am scris fara un zero acolo ...
dar deh .. ce mai conteaza un zero ...
apoi am considerat ca si cu zero si fara... se intelege despre cine e vorba ... si subiectul nu merita efortul modificarii textului ...
si empatic si simpatic zic ca si tine ... 714, 014, 7014.... sa zica oricine cum pofteshte ... tot nu conteaza... ramane la nivel de "numar de zeghe" ... ca sa citez clasici in viatza!
alfheim
Postat pe 6 Iulie 2011 23:21
da mai... ma credeti sau nu, dar de cand a aparut si aici avatarul asta superb... si mai stiind si cine e in spatele lui... mi-e greu sa ma concentrez... ! nu alf... nu trebuie tratament... doar sa ma obisnuiesc un pic cu el... ! noroc ca michelle a rugat-o sa nu-l schimbe in nici un caz..... ptr. ca eu, nu as fi avut nici o sansa, daca o rugam acelasi lucru.... ! si intre orele astea, eu vorbesc serios... !!!
pacat ca am pierdut firul la subiectul topicului.... nici nu mai stiu, cine pe cine iubeste, nu iubeste, inseala. nu inseala... pastreaza nu pastreaza, se compatibilisetesau nu.... pe scurt, chiar plictiseala.... !!! asa ca...... alf... maine vreau sa vorbesti cu bucatarul sanatoriului sa faca omleta la toata lumea.... ! am adus oua proaspete de la Targoviste... ! pa ! aaa... era sa uit... spune-i insa sa nu le mai sparga direct in tigaie, ci sa le sparga separat ! si pe urma sa puna in tigaie continutul..... ! sa nu uiti te rog.... !!! hai... pa !
barboneli
Postat pe 6 Iulie 2011 23:55
barbo, tu umbli pe la biserica...nu se cade sa o iei razna...
alfisor, io 014 ala l-am inteles altfel...si chiar acolo ma si doare de toate ineptiile "etalate" p-aci
dor72
Postat pe 7 Iulie 2011 00:02
buna sti ceva eu am o situatie similara eu zic sa faci ceti zice inima eu am facuto si numi pare rau.poate eu sunt mai nemilosa dar sata e viata
pahar
Postat pe 7 Iulie 2011 02:42
ce chestie... ! si eu, dupa un "pahar", scriu asa ca tine... de nu ma mai intelege nimeni... !
barboneli
Postat pe 7 Iulie 2011 11:54
si acum, cum de nu? ca esti tot dupa pahar...
dor72
Postat pe 7 Iulie 2011 13:05
pai doruletzule crezi ca mai are mult?
imediat apare cu ceva consistent...
mai ales daca ataca omleta din sanatoriu .. cu oua plimbate ...
pffff... barbo, murira galinaceele de vintzu? dadu aviara in ele, de-a trebuit sa cari oua de la indepartata targoviste...?
hotzomanule... sau isi facu nastase vreo filiala pe acolo... si nu vrei sa divulgi secretul!!!
dar fii atent ... ca aduse sau nu de la targoviste, ouale trebuie musai numarate ...
e omul de serviciu pe aciulea .. vezi ca mishuna capiu ... sper sa nu le sparga ...!!!
alfheim
Postat pe 7 Iulie 2011 13:37

nu tu... nu murira si nu decedara.... dar acu 4 zile vazuram 2 chineji prin Vintzu.... si ne-am speriat ca aduc oua din alea false pe care le fabrica ei..... !!!! ati citit si voi, nu ? asa ca... m-am dus in Targoviste la crescatoria lu' nepotul din partea soacrei mari din partea lui unchiul lui nevasta-mea... ca sa fiu sigur ca iau marfa veritabila.... !!! aaaaiurea... nu soacra, nu nepot, nu unchi si nu gaini ! deci nici oua.... ! au trecut pe melci si viermi de matase... ! e... si ei fac oua... dar cam mici ! asa ca m-am dus la fosta mea mama vitrega... care mai creste inca gaini spetziale de oua... !!! eu n-am vazut nimic spetzial la ele... dar oua fac ! asa ca de acolo le-am adus !
auzi doc... ceva nu e ok cu dor... prea le vede bine... ! chiar eram dupa un pahar... dar cu limonada rece... ! si uite ca tipa a stiut ! ii dai ceva pastile speciale..... ? culmea ca in pahar am mai pus si cateva picaturi de votca.... dar nu mai multe decat.... 6-7 !!! sau poate 60-70.... dar ce conteaza asta ! a inceput sa-mi fie frica de dor.... prea ma ghiceste !!!!
barboneli
Postat pe 7 Iulie 2011 14:33
bai, io te-am ghicit demult...abia acum te-ai prins si tu ....
alfie, vezi bine ca in fata lui barbo, e postat un pahar....

si inca ceva...de regula, pastilele le dau io...iar unii nu prea pot sa le inghita....nici daca le mesteca doua ceasuri...si incep cu tot felul de scuze ( v. 014 & comp)
dor72
Postat pe 7 Iulie 2011 15:34
Unii oameni chiar nu stiu cand sa se opreasca, am spus oameni ? Scuze, nu este si cazul tau!
Cred ca pana acum te-ai facut deja inteleasa, ne-am facut deja o impresie despre tine! Atacandu-ma cu rautati prin mai toate mesajele pe care le lasi pe Forum, crezi ca iti da un plus de...inteligenta? Dimpotriva!

Postat pe 7 Iulie 2011 20:37
..014 extraterestrii sunt printre noi?
Eugenia69
Postat pe 7 Iulie 2011 20:42
la tot pasu'
Axl_22
Postat pe 7 Iulie 2011 21:29
mda...deja incep sa ma simt mai bine
adica cum? numai eu sa am stalker? i-a venit randu' si lu' dor
iacasha, sa mai moara si vecinu' caprei
michelle_
Postat pe 7 Iulie 2011 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa stiu si eu de ce.???? 7 De la: Jojolin 10 Iulie 2011 22:38
blog foarte interesant 18 De la: kitty_nutza91 10 Ianuarie 2010 17:08
fericirea este... :sml-happy0065: 2 De la: cricat 27 Martie 2011 10:52
Povestea mea 34 De la: Black_Sea 28 Iulie 2011 11:59
Fetelor sunteti cam reticente .. prea mult va agitati. 38 De la: michelle_ 11 Septembrie 2011 10:23
Setari Cookie-uri