barbatul fecioara

lamuriti ma va rog frumos...ce fac cu barbatul fecioara....nu reusesc sa il apropii de mn deloc desi suntem impreuna,stiu ca simte la fel insa nu ma lasa sa aflu mai multe despre el...asa sunt barbatii astia fecioara sau e suspect comportamentul lui?stiu multe lucruri despre ei insa nu stiu cum sa il iau sa se deschida,un sfat?
ddd444
Postat pe 22 Iunie 2011 19:39
acuma, depinde... daca la randu' tau esti barbat, nu crez ca nimerisi pe forumu' care trebe...

daca esti femee, ai nimerit bine...
zambil
Postat pe 22 Iunie 2011 20:19
dap, ca rama-n piatra
michelle_
Postat pe 22 Iunie 2011 20:29
stai ca uitai ceva:

daca esti andrei sau cosmin - mai lasa-ne nene cu cioacele astea...
zambil
Postat pe 22 Iunie 2011 20:38

zambilu, da' cine-i andrei?
Thor_again
Postat pe 22 Iunie 2011 21:15
da-i o carpa de praf!
Eugenia69
Postat pe 22 Iunie 2011 21:16
hai bre nea thorele, vrei sa iau in reluare episodu' respectiv?... e nume de cod, asta e.. he,he,he...
zambil
Postat pe 22 Iunie 2011 21:22
pai tocmai aia vrusei, bre nea zambile
Thor_again
Postat pe 22 Iunie 2011 21:40
nea zambilu' imi dai si mie in bobi, nene....?
ca tare sunt curioasa....poti sa zici ce vrei...io nu ma impiedic intr-o amarata de zodie...pardon doua....
dor72
Postat pe 22 Iunie 2011 21:40
barbatul fecioara si tu ce?
alfheim
Postat pe 22 Iunie 2011 21:57
si eu capricorn :)
ddd444
Postat pe 22 Iunie 2011 22:27
ai sperat ca e tot fecioara, alf?
dor72
Postat pe 23 Iunie 2011 00:34
n-am sperat nimic dorulet doar ca deh, amu trebuia sa stim cine cu cine se imperecheaza...
sa putem calacula toate calaculelele, sa nu lasam fata incurcata!

deci el fecioara, adica mai bine zis fecior!!! si cu capricorn, aidcatelea cum ar veni capricoarna, deci conjunturile astrale, avand in vedere fusul, mai mult sau mai putin orar, spun ca e de bine, in cazul in care nu e de rau!
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 10:04

barbatul fecioara, ha?? sincer, te compatimesc!
zambila
Postat pe 23 Iunie 2011 10:15
mda...m-ai lamurit alfheim,orc ms de truda de a raspunde:P
ddd444
Postat pe 23 Iunie 2011 10:18
de ce ma compatimesti?e chiar asa grav?
ddd444
Postat pe 23 Iunie 2011 10:20
fata draga, zi mai bine ca ai un motiv sa cautzi un nod in papura...
io stiu asa (si-am mai zis-o) dragoste cu sila se numeshte viol!
deci .. tu vrei sa ti-l apropii? de ce?
sa nu-mi spui ca-l iubesti si e iubirea aia pura, inocenta si neimpartasita... ca deja ma tavalesc!

poate citeste si el forumul garbo, si isi da seama de sentimentele tale...

ai incercat cumva sa-l rogi frumos? sa-l implori in genunchi, sa-ti arunce macar o privire... ???
de ce trebuie sa stii tu mai multe despre el? "mai multe" asta, cat de multe inseamna? totul?
daca nu te lasa sa te apropii de el, cum sunteti impreuna? prin corespondentza?
ce te face sa crezi ca simte la fel? nu cumva e doar parerea ta?

mai bine impleteshte un ciorap, daca tot n-ai ce face pe acasa!
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 10:40
nu cred ca ne intelegem...suntem impreuna insa stam prost la capitolul comunicare si aveam nevoie de un sfat in legatura cu asta ,daca se poate,si am mentionat zodia pt ca e f important aspectul asta,ma gandeam ca sunt si persoane care nu doar fac,,misto,, ci au un pic de experienta si ma pot ajuta...alfheim
ddd444
Postat pe 23 Iunie 2011 11:56
nici eu n-am facut mishto, insa vad ti-e greu sa accepti ca ai dat un rateu din start!
in primul rand ai spus ca el e fecioara, de parca ar fi trebuit lumea sa stie ca tu esti capricorn!
in alt rand n-ai spus ca ai probleme de comunicare acolo ci cu totul altceva!
deci nu prea stii sa comunici incat sa spui la obiect ce vrei de fapt cu topicul tau, iar cand ti se raspunde conform subiect, te iritzi!

- lucreaza tu cu comunicarea in primul rand la tine si apoi ai pretentzia de comunicare de la celalat!

ia ultimul rand ca raspuns din parte-mi, atat am mai avut sa-ti spun.... restul e can-can!
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 12:16
pai...imi vine sa rad...o sa se supere dededefourfourfour...sa nu te superi...nu ma pot abtine...e vina lui alf...cu filosofiile ( pardon aberatiile) 'mnealui...

alf, cum sa mearga...daca are langa el o capra...ce i-a pus coarne...de la inceput...

ddd444, nu o lua personal, te rog...
e o discutie intre mine si bezmeticul asta...doar il vezi....
dor72
Postat pe 23 Iunie 2011 20:46
doruleato, de unde ai scos-o cu suparatul...?
da cu aberatia ai zis bine .. ca la asa subiect se merita...
si cu coarnili alea nu stim daca i le-a pus .. dar preventiv .. i le-a adus in relatzie, macar sa fie acolo!

ddd444 ... oricum io zic ca si comportamentul lui e suspect, dar si problemele tale de comunicare cu el si nu numai sunt suspecte!
deci puneti mana de la mana si cautati un detectiv, fiecare pentru el, si unul pentru amandoi!
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 23:40
nu o sa-l apropii niciodata pt ca este un nesimtit nu iubeste niciodata ,si nu stie sa comunice pt ca asa e el mai talamb si cu cat o sa vb tu cu atat o sa taca el.....poate o sa te ia de nevasta daca te incadrezi in categoria 100-120-150.concluzia:daca esti grasa,talamba si breton de 2 degete atunci o sa ai o sansa.....si sa nu crezi ca fac misto de tn iti zic purul adevar...bafta
garbo097027
Postat pe 25 Iunie 2011 15:52
927, il cunosti?
dor72
Postat pe 25 Iunie 2011 16:11
apropiete de el, ia-l de mana, uitate in ochii lui si spunei ca-l iubesti cu adevarat si ca ai nevoie sa se deschida si sa-ti spuna tot ce vrei sa stii
sergiu_sd
Postat pe 25 Iunie 2011 17:02
ce patetic...il si vad lesinand...aduceti sarurile...
dor72
Postat pe 25 Iunie 2011 17:30
De la: ddd444, la data 2011-06-22 19:39:37lamuriti ma va rog frumos...ce fac cu barbatul fecioara....nu reusesc sa il apropii de mn deloc desi suntem impreuna,stiu ca simte la fel insa nu ma lasa sa aflu mai multe despre el...asa sunt barbatii astia fecioara sau e suspect comportamentul lui?stiu multe lucruri despre ei insa nu stiu cum sa il iau sa se deschida,un sfat?


Mare atentie! Nu te lasa sa aflii mai multe despre el pentru ca ascunde ceva, simplu ! Afla singura, nu-i da impresia ca te intereseaza prea multe despre el dar tu, ,,lucreaza" in continuare! Nu-i asa ca in ceea ce te priveste este foarte curios sa afle mai multe?!
Hm, barbatul fecioara , are vreo importanta ce zodie este? Nu prea cred !



melania33
Postat pe 25 Iunie 2011 17:47
Barbatul fecioara....PARE un munte de gheata ,indiferent lipsit de sentimente dar aparentele inseala.Rabdare si incredere si vei avea nu doar un iubit tandru si afectuos ci si un om ,un prieten pe care te poti baza in orice situatie.
marri
Postat pe 25 Iunie 2011 17:51
ddd444,eu nu as zice ca o zodie poate justifica o astfel de atitudine

nu se implica in relatie ,poate asteapta sa o intalneasca pe ileana -cosanzeana
dar se mentine in forma alaturi de tine ....chiar merita sa-i cauti atatea scuze
e adevarat ca poate fi o provocare si retinerea lui


incerca si tu o retinere
daca e sa fie,se va schimba daca nu e mai bine si pentru tine
lasa-l sa ramana cu retinerea
sunsset
Postat pe 25 Iunie 2011 18:37
De la: ddd444, la data 2011-06-22 19:39:37lamuriti ma va rog frumos...ce fac cu barbatul fecioara....nu reusesc sa il apropii de mn deloc desi suntem impreuna,stiu ca simte la fel insa nu ma lasa sa aflu mai multe despre el...asa sunt barbatii astia fecioara sau e suspect comportamentul lui?stiu multe lucruri despre ei insa nu stiu cum sa il iau sa se deschida,un sfat?




Pacat ca e multa lume pe forum, care raspunde fara sa stie la ce, si debiteaza idei "inteligente", fara sa stie de ce.
Inteleg perfect ce vrei sa spui cu "barbatul fecioara" si pot sa te asigur ca nici nu se va deschide foarte curand in fata ta, nici nu te va lasa sa faci pe deplin parte din universul lui.
Daca totusi esti usor masochista si vrei sa te "inhami" la asa ceva, sau vrei sa continui ce ai inceput, iti doresc rabdare de fier si nervi de otel... vei avea nevoie.
Singurul sfat este sa il lasi sa fie asa cum este.
Sa nu incerci sa fortezi nota. Sa nu incerci sa ii incalci initimitatea, nici macar cu prea multe intrebari (sa nu mai vorbim de tiganisme de genul cautatului in telefon, mail etc.)
Degeaba ai tu nevoie de afectiune, comunicare si alte alea. Nu este personajul care sa fie dispus sa ti le ofere.
Isi va da probabil seama dupa multi ani in care tu ai rabdat tot felul, ca de fapt a avut langa el o persoana de calitate... si poate atunci va fi, sau nu, prea tarziu.
Un lucru e cert: trebuie sa te gandesti bine bine de tot daca esti dispusa sa traiesti asa, fara sa stii ce va fi, fara sa primesti multe in schimb, si daca ai puterea sa treci peste toate fara sa ajungi un butoi plin cu frustrari. E intr-adevar o provocare.
garbo198635
Postat pe 26 Iunie 2011 18:35
Nu il poti apropia ca nu sti sa o faci nu ca este el fecioara! Si daca nu il poti apropia de tine de ce stai cu el? nu are unde sa stea?
S-au este singurul care a reusit sa se culce cu tine?
Si de ce trebuie sa sti tu toate secretele lui daca nu esti apropiata de el?
Si nici nu sti cum sa o faci?
Bine ca mai sta cu tine si ca se mai culca cu tine asa neapropiat de tine!
viorel_bosoteanu
Postat pe 26 Iunie 2011 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gesturi care ne tradeaza 27 De la: garbo090549 30 Decembrie 2009 18:05
Zodii pentru fiecare zi de nastere 44 De la: swim406 19 August 2009 16:42
Barbatul rac 24 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:48
Despre barbatul capricorn 3 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 13:10
Ajutati-ma, eu taur 27 aprilie( 23), el capricorn 29 decembrie (24 ani) 18 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:10
Setari Cookie-uri