berbetul rac

sincer eu am un amant rac eu am 28 de ani iar el 20 da c sa spun sunt nistee sensibili niste dulci stiu cum sa se comporte cu o femeie barbatul rac este amantul pe care orice femeie si l-ar dorii .Sincer l-am intrbat d c a ales sa aiba o relatie c mne doar sunt atatea fete tinere la care el mi-a spus ca e constient ca sunt maritata si de aceea o sa incerce sa nu puna prea mult suflet dar mi-a spus ca nu poate sa minta ca nu ma iubeste..El este plecat din tara acum vb zilnic prin mesaja si la tel nu exista mesaj trimis d el in care sa nu imi spuna te iubesc sau iubirea mea acuma nush c sa cred ajutati-ma voi.Racii au obiceiul sa minta oare sunt niste profitori si falsii sau intradevar isi exprima ceea c simt
capadi
Postat pe 15 Iunie 2011 11:37
De la: capadi, la data 2011-06-15 11:37:50sincer eu am un amant rac eu sunt in zodia taur eu am 28 de ani iar el 20 da c sa spun sunt nistee sensibili niste dulci stiu cum sa se comporte cu o femeie barbatul rac este amantul pe care orice femeie si l-ar dorii .Sincer l-am intrbat d c a ales sa aiba o relatie c mne doar sunt atatea fete tinere la care el mi-a spus ca e constient ca sunt maritata si de aceea o sa incerce sa nu puna prea mult suflet dar mi-a spus ca nu poate sa minta ca nu ma iubeste..El este plecat din tara acum vb zilnic prin mesaja si la tel nu exista mesaj trimis d el in care sa nu imi spuna te iubesc sau iubirea mea acuma nush c sa cred ajutati-ma voi.Racii au obiceiul sa minta oare sunt niste profitori si falsii sau intradevar isi exprima ceea c simt
capadi
Postat pe 15 Iunie 2011 11:42


hai ca esti simpatica!
zambila
Postat pe 15 Iunie 2011 11:43
da' ce e ala berbetul?
berbecul sau barbatul?
si in afara de-a te lauda ca ai su tu un amant... si a face reclama la raci, ce mai vroiai sa stie lumea?
pfffffff
pentru tine am alta pastila!
dureri de cap, dureri de biila!!!!!!

pffff.... da' credeai ca nu s-a inteles din prima, de-ai simtzit nevoia sa te mai postezi o data????

p.s. - lasa si tu acilea un nr de tel...
sa vezi cate mesaje de "te iubesc" poti primi!!! si nu doar de la raci...!!! atunci sa vezi spectacol de artificii
alfheim
Postat pe 15 Iunie 2011 12:47
sincer ai ceva la gura...
ufishor
Postat pe 15 Iunie 2011 15:28
asa am vazut si io ufi, dar am crezut ca mi se pare...
arata a cash, da' amu cine stie ce-o fi?!?!?!?
alfheim
Postat pe 15 Iunie 2011 15:38
pai sa ne spuna, sa stim ce pastila ii trebe`
ufishor
Postat pe 15 Iunie 2011 15:46
io crez ca e necesar un cumul de pastile!
alfheim
Postat pe 15 Iunie 2011 15:55
sau un cumul de zodii...
elodia
Postat pe 15 Iunie 2011 18:26
e de la rac bre..,astia te face cu spume nu alta...he he..
roby_cado
Postat pe 15 Iunie 2011 21:24
asteptam parerea ta, Roby

cica racii sunt amanti perfecti ...
pana te prind in clesti ...
cricat
Postat pe 15 Iunie 2011 21:33
nop..,pana te elibereaza..
roby_cado
Postat pe 15 Iunie 2011 22:20
mmmda.... asta ne mai lipsea... !!!! la inceput m-a atras avatarul cu limbuta aia, de ce sa mint, asa ca dupa 5-6 secunde m-am apucat si sa citesc ce scrie. am citit intr-un minut si am stat sa ma gandesc inca 5. povestea nu m-a impresionat, la voi aici, e mai rau ca la "Crucea de Piatra"..... ! am inteles ce vrea, am inteles ce ne intreaba. vrea sa stie daca sa aiba incredere in raci ! eu nu sunt rac, asa ca cei din "raci", sa faca un pas inainte ! are nevoie de raci si cand racul ei e in strainatate ! nu, n-are nimic la gura, cea ce vedeti e semnul de pe poza ca sa nu poata fi comercializata ! un fel de "aparare" cica ! asta nu baga cas in gura.... va spun eu ! iar cu "berbetul"... a vrut sa spuna ca barbatul adevarat in casatoria ei, e racul... ! ce barbat... ce casatorie.... aiurea !!! alfheim... parca tu esti rac, nu ?
barboneli
Postat pe 17 Iunie 2011 22:12
e tare grea limba romana...nici titlul nu l-a scris corect...ar fi bine sa ia niste lectii la limba romana...e valabil pentru toti forumistii Garbo...
garbo173858
Postat pe 17 Iunie 2011 23:27
hait, c-a venit gramatica limbii romane sa ne tina un perdaf si sa ne sanctioneze! haidi, bre 858, inainte de panalty-ul asta in defavoarea noastra, nu vrei sa te duci sa mai studiezi, mataluta, punctuatia si rostul ei? nu de alta, da` nu da bine la vanitate!
esme
Postat pe 17 Iunie 2011 23:35
implementa-mi-as! iote cine ne trimite la lectii de gramatica!
iar te suparasi, esme?
Thor_again
Postat pe 17 Iunie 2011 23:38
nu, thorelu`, nu m-am suparat, doar mi s-a ridicat un pic peru` pe ceafa a zburlire, strepezire de dinti si mirare, gandindu-ma cum am fost scanati noi, toti forumisti, si etichetati dintr-o `nalucire`, drept agramati, de inaltul emisar al limbEi romane!
esme
Postat pe 17 Iunie 2011 23:48
Cel care poate,o face.
Cel care nu poate,ii invata pe altii cum sa o faca.
sanset
Postat pe 18 Iunie 2011 00:02
Citesc ce scriu unele "doamne" pe aici si mi se face sila. Casatorita si te intrebi daca amantul te minte? Dar tu? Tu nu iti minti sotul atunci cand ai o relatie extraconjugala? Astepti sa nu fi mintita, dar tu minti
simonique_luana
Postat pe 19 Iunie 2011 09:03
nu draga...doar ocoleste adevarul....
daca nu spui nimic..nu inseamna neaparat ca minti...
dor72
Postat pe 19 Iunie 2011 09:34
M-am hotarat sa iti raspund eu cum e treaba cu barbatii in zodia rac. (cunosc 2 cazuri in familie, cazul surorei mele casatorita si divortata de un rac si cazul meu casatorita cu un rac).
-Barbatii in zodia rac nu sunt neaparat buni familisti, isi pot parasi copii fara nici o clipire si fara a privi in urma cu regret;
-sunt buni amanti pentru ca intotdeauna ei se simt bine cand sunt apreciati, mai ales de catre femei;
-barbatilor raci le place sa munceasca doar pentru ca sa primeasca laude sau daca nu ii vor lauda nimeni, cu siguranta se vor lauda singuri, uneori chiar inventand pentru a fi lauda si mai mare;
-indiferent cat de frumoasa si de apreciata de barbati va fi sotia lui, el intotdeauna se plictisesc si vor cauta placeri in bratele altor femei, pentru ca vor sa isi testeze sarmul si sa isi demonstreze pentru ei insusi ca sunt masculi feroce (chiar daca nu sunt buni la pat:)) )
-au mintea de copil, sunt usor influentabili de anturaj, pentru ei cam tot ce zboara se mananca, pana in momentul in care o patesc pe pielea lor nu se lasa.
-barbatii rac sunt zagarciti cu cine nu ar trebui si sunt generosi cu diverse persoane straine doar pentru a castiga aprecieri.
-barbatii rac sunt foarte buni actori si mincinosi. iti trebuie o viata intreaga langa ei ca sa iti dai seama ce frumos ai fost mintita.
Asadar, tu fiind amanta unui barbat rac, ti-as spune ca daca aveai statutul de sotie a lui, aveai sa fii inselata. Deci nu te iubeste pe tine ca om, ci iubeste aventura;ii place sa viseze cu ochii deschisi.
shine76ro
Postat pe 20 Iunie 2011 14:18
"..indiferent cat de frumoasa si de apreciata de barbati va fi sotia lui, el intotdeauna se plictisesc si vor cauta placeri in bratele altor femei, pentru ca vor sa isi testeze sarmul si sa isi demonstreze pentru ei insusi ca sunt masculi feroce (chiar daca nu sunt buni la pat:)) ).."


la tot ce ai scris matale mai sus..,inevitabil imi pun intrebarea..:cum un astfel de barbat are o SOTIE..?


adicatelea,cred ca tre' sa fi putin dezaxata sa stai cu un asemenea specimen..(fara nici o aluzie la tine si sora ta.. )
roby_cado
Postat pe 20 Iunie 2011 16:28
robytzu, cre' ca n-ai inteles prea bine ce-a zis copchiluta aia. iote acilea: "indiferent cat de frumoasa si de apreciata de barbati va fi sotia lui, el intotdeauna se plictisesc si vor cauta placeri in bratele altor femei"

dreaq stie ce-a vrut sa zica cu asta!
Thor_again
Postat pe 20 Iunie 2011 16:56
bueyyy, da' carcotasi mai sunteti
si cam liniste pe garbo...se linistira trollii, ori s-au incurcat in atatea conturi, ori s-au plictisit...ori acum vorbesc cuminte din conturile mama, hehehehe...
michelle_
Postat pe 20 Iunie 2011 17:50
Io acuica ce scpai de la leciile de limba romn, c nici nu tiui n ce parte s-o apuc, vericule, auzii?
anakin
Postat pe 20 Iunie 2011 17:54
de la profa ti se trage ...
de nu stii in ce parte s-o apuci ...
cricat
Postat pe 20 Iunie 2011 21:41
De la: shine76ro, la data 2011-06-20 14:18:59M-am hotarat sa iti raspund eu cum e treaba cu barbatii in zodia rac. (cunosc 2 cazuri in familie, cazul surorei mele casatorita si divortata de un rac si cazul meu casatorita cu un rac).
-Barbatii in zodia rac nu sunt neaparat buni familisti, isi pot parasi copii fara nici o clipire si fara a privi in urma cu regret;
-sunt buni amanti pentru ca intotdeauna ei se simt bine cand sunt apreciati, mai ales de catre femei;
-barbatilor raci le place sa munceasca doar pentru ca sa primeasca laude sau daca nu ii vor lauda nimeni, cu siguranta se vor lauda singuri, uneori chiar inventand pentru a fi lauda si mai mare;
-indiferent cat de frumoasa si de apreciata de barbati va fi sotia lui, el intotdeauna se plictisesc si vor cauta placeri in bratele altor femei, pentru ca vor sa isi testeze sarmul si sa isi demonstreze pentru ei insusi ca sunt masculi feroce (chiar daca nu sunt buni la pat:)) )
-au mintea de copil, sunt usor influentabili de anturaj, pentru ei cam tot ce zboara se mananca, pana in momentul in care o patesc pe pielea lor nu se lasa.
-barbatii rac sunt zagarciti cu cine nu ar trebui si sunt generosi cu diverse persoane straine doar pentru a castiga aprecieri.
-barbatii rac sunt foarte buni actori si mincinosi. iti trebuie o viata intreaga langa ei ca sa iti dai seama ce frumos ai fost mintita.
Asadar, tu fiind amanta unui barbat rac, ti-as spune ca daca aveai statutul de sotie a lui, aveai sa fii inselata. Deci nu te iubeste pe tine ca om, ci iubeste aventura;ii place sa viseze cu ochii deschisi.


ok, s-ar putea sa ai dreptate in asa cum vezi tu pe "raci" ! hai sa vedem ce mai zic si altii... !!! si fiindca eu sunt "varsator"... nu ma ascund dupa deget !



>>>De cati Raci este nevoie ca sa schimbi un bec?
Mama lor il va schimba pentru ei. Iar daca ea nu este prin preajma, atunci vor aprinde o lumanare. Dumnezeu este intotdeauna alaturi de ei.

De cati Varsatori este nevoie ca sa schimbi un bec?
Varsatorii nu trebuie sa schimbe becuri. Pot inventa unele mai bune.


Scuzele cele mai frecvente in functie de zodie>Rac

Am simtit ca trebuie sa fac acest lucru. Asa am simtit.
E o traditie pe care a trebuit sa o urmez.
Am fost obligat sa fac asta.
Totul a inceput in copilarie.
De fapt, mama m-a sfatuit sa fac asta.


Varsator
Toti ceilalti faceau acelasi lucru.
Era cel mai interesant lucru de facut.
Ma plictiseam rau de tot.
Si ce e cu asta? Ce vei face in acest sens?
Cui ii pasa de lucrurile astea stupide pana la urma?


Cum se comporta zodile in moarte clinica:

>Rac: Racii traiesc cam 125 ani si, in general, nu au de-a face cu moartea aparenta. In schimb, din cand in cand, se pot apropia de ceea ce restul numesc "viata", atunci cand isi fac curaj sa iasa din casa pentru cumparaturi.


Varsator: Varsatorul ajunge in Rai, vede ca nu este condus prin consens si se duce in Iad, unde macar e anarhie si regulile sunt facute pentru a fi incalcate. Intr-un mod ironic, experienta Varsatorului e destul de traditionala - Dumnezeu- Tatal, Sf. Petru, coruri de ingeri, etc, deci un alt motiv pentru a opta pentru Iad. O data ajuns acolo, il enerveaza la culme pe Satan & co. cu ideile lor de reforme, asa ca sunt trimisi de urgenta inapoi in corp.


>Rac
Semn de apa: marea.
Trasatura caracteristica: nesiguranta pe plan sentimental.
Fraza favorita: Simt, deci exist.
La inceput, nu-ti acorda cine stie ce incredere. Trebuie sa ti-o castigi singur, fiind afectuos si tandru. Si sa le spui de o mie de ori ca-i iubesti caci Racii sunt adevarati vampiri sentimentali si tot timpul se plang ca nu primesc suficienta dragoste. Tu-i spui:
-Te iubesc.
Si Racul intreaba:
Cat?


Varsator
Este o fiinta a viitorului care traieste in prezent ca si cum acesta ar fi trecutul. De-asta ne saluta ca si cum am fi prototipuri preistorice:
- Buna, Jurasicule. Cum iti duci existenta primitiva?
Le place sa surprinda cu jocuri de cuvinte si glume:
- Aseara, cand nu erai langa mine, imi lipseai. Acum imi prisosesti.
Nu te ingrijora, sunt doar incercarile lor de a parea originali.
Au cate o idee pe secunda; singurul inconvenient este ca atunci cand urmeaza sa o puna in aplicare, le vine alta, si alta, si alta. Dar, pana la urma, un Varsator se misca mai putin decat un arbitru de tenis. Ca acest nativ al zodiei care spunea:
- Mi s-au intamplat atatea lucruri de dimineata... ca nu numai ca nu am avut timp sa ma ocup de ele, dar mai sunt si epuizat...

>Rac: Nativii din Rac sunt adesea mari mancai si bautori, adevarati robi ai burtii. Le place cam mult sa fie in centrul atentiei, sa fie adulati, aplaudati, felicitati. Asemenea Berbecilor, Racii sunt fiinte slabe pe dinauntru. De multe ori, sunt mofturosi, facandu-le celor apropiati viata grea. Dominati de Luna, Racii imprumuta din misterele acestui astru si sunt dificil de inteles. Afara, in societate, Racii pot sa dispere. Un eveniment colateral, lipsit de importanta, ii poate da rau peste cap. Se spune despre Raci ca sunt invidiosi si ca se manie repede.


Varsator: Acesti oameni, Varsatorii, sunt facuti sa stea in patratica lor. Desi au trairi foarte bogate, foarte diverse, niciodata aceste trairi nu vor fi pe culmi. Varsatorii nu cunosc situatiile limita. Un defect au insa si nativii din Varsator: este vorba despre lene, tipica pentru multi dintre acestia. In acest context, Varsatorii sunt oameni care dorm foarte mult, s-ar putea spune ca sunt niste "profesionisti" ai somnului. In plan sentimental, Varsatorii nu traiesc deloc intens.

Formule de agatat folosite:

>Rac Ai cumva o fisa? Vreau sa o sun pe mama sa-i spun ca tocmai am cunoscut persoana cu care ma voi casatori !


Varsator Esti fierbinte! Tu trebuie sa fii cauza incalzirii globale
barboneli
Postat pe 20 Iunie 2011 23:10
De la: michelle_, la data 2011-06-20 17:50:23bueyyy, da' carcotasi mai sunteti
si cam liniste pe garbo...se linistira trollii, ori s-au incurcat in atatea conturi, ori s-au plictisit...ori acum vorbesc cuminte din conturile mama, hehehehe...


eei...iar ai accente de VIP_era...
te caut de o ora sa-ti zic ceva....
al dracu chelea pe mata' dar...gand la gand cu bucurie....
am avut exact acelasi sentiment...asa o fi?
dor72
Postat pe 20 Iunie 2011 23:13

deci..,barbo..
TOATE FEMEILE SA APELEZE LA VARSATORI,TOATE FEMEILE SA APELEZE LA VARSATORI...
sa nu zici ca nu te ajut io...
roby_cado
Postat pe 21 Iunie 2011 17:38
dar toate odata ... sa sune ocupat ...
cricat
Postat pe 22 Iunie 2011 10:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un alt fel de zodiac-ZODIA BALANTA 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:29
barbat pesti ,femeie scorpion 52 De la: garbo034499 6 Octombrie 2009 23:01
Leoaica & Barbatul Fecioara 1 De la: DaMarkus09 3 Decembrie 2008 02:09
BARBAT BALANTA SI SOTIE -PESTI 5 De la: garbo028900 8 Aprilie 2013 15:10
compatibilitate intre femeie rac si barbat taur 6 De la: garbo089931 18 Septembrie 2012 08:13
Setari Cookie-uri