Ce sa fac in continuare?

Salut la toata lumea.Am si eu o mica nelamurire.Sunt cu un tip de 1 an si jumatate,dar acum 1 saptamana am cunoscut pe altcineva care m-a atras de la bun inceput.Din cate am observat eu,treaba este reciproca.Si aici intervine problema.Ea este albanez si pleaca peste fix o luna in tara lui.De acolo pleaca la facultate in Germania si nu se mai intoarce in Romania.Am vorbit foarte deschis cu el si i-am explicat ca nu poate exista nimic intre noi doi pentru ca atunci pleacarea lui ar fi mult prea dureroasa,dar el mi-a spus ca nu ii pas cat ne va durea,il intereseaza sa fie cu mine chiar si pentru putin timp.Am aceeptat si acum suntem un cuplu total neoficial.Problema este ca acum cand il privesc pe iubitul meu nu ma mai simt cum ma simteam la inceput.Ce as putea face?Pentru ca sa ma despart de iubit pentru baiatul care pleaca nu este o solutie.Orice sfat este bine venit.:))
kiddo_pmk
Postat pe 12 Iunie 2011 13:04
bizar! spui ca nu e o solutie sa te dersparti de baiatul care pleaca la studii! io credeam ca o relatie intre doi oameni care se iubesc si se vor e cu totul altceva, in niciun caz o solutie! daca-i o solutie, inseamna ca e un contract, un compromis, un negot, o analiza SWOT.
esme
Postat pe 12 Iunie 2011 13:14
daca i-ai spus ca tu nu vrei sa suferi iar el ti-a raspuns ca putin ii pasa ca suferi, el vrea sa fie cu tine oricum, e un inceput bun....
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2011 13:42
..de sfarsit..
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 13:49
am spus ca nu e o solutie sa ma despart de iubit ca sa fiu cu el.ideea este ca si lui ii pasa si mie imi pasa dar amandoi stim ca ce simtim noi nu poate exista.e distanta mult prea mare si ar fi prea dureros.plus ca nu as vrea sa traiesc cu el pe constiinta ca l-am legat de mine si i-am facut viata un calvar...prefer sa il stiu fericit cu alta decat mizerabil cu mine
kiddo_pmk
Postat pe 12 Iunie 2011 16:31
De la: esme, la data 2011-06-12 13:14:25bizar!
... un compromis, un negot, o analiza SWOT.


cu accent pe oportunitati...
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 18:02

zici ca orice sfat e binevenit? iti dau si eu unu'? nu te superi, nu?

sa-ti traduc? impusca-te !
tatoo
Postat pe 12 Iunie 2011 18:26
tie din analiza iti plac doar amenintarile?
dupa-masa placuta, tatoo
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 18:34
parerea mea, comprimata la maxim, Dorulet. am dat un sfat.


tu nu auzi ca l-a cunoscut de o saptamana, tot de o saptamana face un cuplu cu ala si deci se babardeste la greu...si vine acu si ne intreaba : n-ar fi bine sa-l pastreze si pe iubitul vechi, nu de alta , da' albanezu' se uscheste si pe urma...ea sa ramana singurica, asheaaa ?
tatoo
Postat pe 12 Iunie 2011 18:40
tatoo, pai daca " ea e albanez"...au ajuns romanasii...pana si sub....albanezilor
vad, am vazut o gramada azi...in cateva minute...offff
lasa, noi sa fim sanatosi....
si acum, ca sa fiu on topic, te intreb: "Ce sa fac in continuare?"
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 18:57

be yourself !
tatoo
Postat pe 12 Iunie 2011 19:22
Mais, je le suis plus? Tu le crois?
ma iei cu de astea...de care nu stiu....
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 19:29
"..Nici prietenul, nici iubitul si nici barbatul nu sint un fel de toiag care te ajuta sa treci prin viata.."


aham..
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 19:41
pe care din ei iubesti? ... tu trebuie sa stii asta.. dar ai grija... baiatul nr 2 stie de baiatul nr 1...insa nr1 nu stie de nr 2... incurcata treaba
garbo064536
Postat pe 13 Iunie 2011 19:10
De la: kiddo_pmk, la data 2011-06-12 13:04:27Salut la toata lumea.Am si eu o mica nelamurire.Sunt cu un tip de 1 an si jumatate,dar acum 1 saptamana am cunoscut pe altcineva care m-a atras de la bun inceput.Din cate am observat eu,treaba este reciproca.Si aici intervine problema.Ea este albanez si pleaca peste fix o luna in tara lui.De acolo pleaca la facultate in Germania si nu se mai intoarce in Romania.Am vorbit foarte deschis cu el si i-am explicat ca nu poate exista nimic intre noi doi pentru ca atunci pleacarea lui ar fi mult prea dureroasa,dar el mi-a spus ca nu ii pas cat ne va durea,il intereseaza sa fie cu mine chiar si pentru putin timp.Am aceeptat si acum suntem un cuplu total neoficial.Problema este ca acum cand il privesc pe iubitul meu nu ma mai simt cum ma simteam la inceput.Ce as putea face?Pentru ca sa ma despart de iubit pentru baiatul care pleaca nu este o solutie.Orice sfat este bine venit.:))


Pune-te in locul celui cu care ai stat 1 an si jumatate.

Maturizeza-te si ia-o data viitoare mai serios cand este vorba de o relatie, daca nu cred ca nici n-ar trebui sa-ti faci probleme, din cate vad eu....s-a consumat relatia de 1 an si jumatate , ai inlocuit-o pentru scurt timp cu o aventura a unuia care se cam ,,plictisea" si vroia putina ,,distractie" . Asta este parerea mea!
melania33
Postat pe 18 Iunie 2011 22:55
ce stiti voi, ce valoros e un lucru nou, de suflet, fata de o jucarie invechita de care te folosesti "ca n-ai ce face"...
dor72
Postat pe 18 Iunie 2011 23:01
Kidd..oare sa renunti la amandoi?Iubitul nu-l mai placi...baitul albanez...pleaca..CAUTA UN AL 3-LEA!! E solutia cea mai ....buna!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Iunie 2011 23:28
De la: kiddo_pmk, la data 2011-06-12 13:04:27Salut la toata lumea.Am si eu o mica nelamurire.Sunt cu un tip de 1 an si jumatate,dar acum 1 saptamana am cunoscut pe altcineva care m-a atras de la bun inceput.Din cate am observat eu,treaba este reciproca.Si aici intervine problema.Ea este albanez si pleaca peste fix o luna in tara lui.De acolo pleaca la facultate in Germania si nu se mai intoarce in Romania.Am vorbit foarte deschis cu el si i-am explicat ca nu poate exista nimic intre noi doi pentru ca atunci pleacarea lui ar fi mult prea dureroasa,dar el mi-a spus ca nu ii pas cat ne va durea,il intereseaza sa fie cu mine chiar si pentru putin timp.Am aceeptat si acum suntem un cuplu total neoficial.Problema este ca acum cand il privesc pe iubitul meu nu ma mai simt cum ma simteam la inceput.Ce as putea face?Pentru ca sa ma despart de iubit pentru baiatul care pleaca nu este o solutie.Orice sfat este bine venit.:))



vezi ? daca terminai scoala (nu ca si mine...) puteai sa pleci si tu cu albanezu/a la facultate... !!! deci acum, sunteti un cuplu total neoficial.... asta inseamna ca cu celalalt esti/erati total oficial... ???? adica ce e aia oficial ? sot si sotie ? dar la cum gandesti si te porti, nu mai conteaza.... ! si intr-o luna, sigur nu o sa-ti creasca par in urechi din indragosteala, albanezu' a pus mana si... pe o bucatica pentru o luna si cu asta basta ! tu o sa capeti ceva experientza si in "pozitile" acestui popor curajos si la urmatorul o sa i le etalezi ! de ce spun urmatorul... ? pai tu schimbi baietii cum schimb eu ciorapii ! asa ca tot Bety are dreptate in ce sa faci in continuare: "Kidd..oare sa renunti la amandoi?Iubitul nu-l mai placi...baiatul albanez...pleaca..CAUTA UN AL 3-LEA!! E solutia cea mai ....buna !!" doar ca pe urmatorul, inainte sa te indragostesti de el... intreaba-l care sunt planurile lui de viitor ? pleaca, ramane... chhestii din astea !


Next !
barboneli
Postat pe 19 Iunie 2011 08:01
dor72
Postat pe 19 Iunie 2011 08:15
uau nu sti ce vrei nu il iubesti nici pe primull si ...scuze nu te iubesti nici pe tine daca ai acceptat la prima strigare ....te doresc ...a celui de-al doilea invata sa te iubesti tu prima data apoi analizeaza ce vrei de la viata e usor sa spui nu stiu dati-mi o parere ......
garbo133521
Postat pe 19 Iunie 2011 09:47
Nu sunt rasista, dar totusi....albanez? Sunt atitia crestini frumosi in tara noastra.... l-ai intrebat de ce religie e? Vezi ca unii dintre ei sunt musulmani.Au obiceiuri diverse de noi romanii. Intereseaza-te bine innainte sa iei o hatarire.Pina la toamna cind incepe facultatea ( "daca") ai timp sa studiezi problema, nu te arunca... cu ochii inchisi.
marianamirela
Postat pe 20 Iunie 2011 00:50
Poate nu e locul cel mai potrivit ptr. a posta chestia asta, dar aici s-a vorbit cel mai mult despre Albania... !!! Si albanezi... ! Luati aminte !!!

Miracolul din Albania !

"Puternicele si capitalistele State Unite ale Americii ar putea lua unele
lectii economice de la mica tara balcanica Albania care, timp de decenii,
s-a zvarcolit sub cruda dictatura stalinista.Astazi , Albania are cea mai
promitatoare economie din Europa.
A fost singura economie din Europa care a crescut realmente.

Este uluitor, nu? Sa afli asemenea lucruri despre Albania !
Dar nu cumva cel care si-a exprimat opiniile consemnate mai sus este un om
dus cu capul? Vreun ziarist din gradina vreunui mogul? Care vrea sa dea
bobarnace Americii si Europei Occidentale?Nu! Nu este vorba de un om dus cu
capul. Ci de insusi Steve Forbes, editorul sef si proprietarul faimoasei
publicatii cu acelasi nume, fondata in 1917 si care are sediul principal la
New York .

Este publicatia de referinta pentru analizele economice si politice pe care
le avanseaza societatii.

Iar primul ministru al Albaniei, Sali Berisha, a fost invitat in birourile
Forbes pentru a prezenta cifre si informatii de alta natura privind
miracolul numit Albania .

In 1992, venitul pe cap de locuitor era de doar 200 de dolari. Astazi el
depaseste 3.500 de dolari.

Si este in plina ascensiune. Tara se schimba cu repeziciune. Cum Dumnezeu
s-a intamplat aceasta minune in Albania ? Si de ce nu se intampla si in
Romania ? De ce Albania a decolat si se inalta in ritm ametitor, in timp ce
Romania , dupa zece ani de crestere, s-a prabusit? Unde este diferenta? Nu e
deloc dificil sa observam diferenta.

In Albania exista o taxa unica de impozitare. De numai 10%. Si, atentie!
Aceasta taxa de numai 10 la suta este atat pe veniturile personale, cat si
pe cele din afaceri.

Si un singur impozit pe salarii. Care s-a micsorat de la 35 la 15 la suta.
In Romania , pentru un salariu de 1.000 de lei mai platesti, tu salariat si
tu intreprindere,statului , inca 680 de lei. In Albania platesti doar 150 de
lei.

Asta, evident, contribuie, pe de o parte, la cresterea consumului, pe de
alta parte, la dinamizarea activitatilor economice, la largirea bazei de
impozitare si, nu in ultimul rand, la eliminarea muncii la negru si la
dimininuarea evaziunii fiscale.

In Albania TVA-ul este de 10 la suta.
In Romania TVA-ul este de 24 la suta, unul dintre cele mai mari din
Europa. Mai ales daca tinem cont de faptul ca limita maxima admisa in
Uniunea Europeana este de 25 la suta.

Statele care se duc cu TVA-ul in sus pierd bani la buget.
Statele care se duc cu TVA-ul in jos castiga bani la buget. Pare un paradox.
Dar nu e.
De fapt, TVA-ul redus, ca si impozitele reduse pentru firme si salarii
largesc baza de impozitare.
Colectezi mai putin de la mai multi si, in final, bugetul de venituri al
statului devine mai mare.
In Albania , sistemul judiciar este independent. Independenta este
garantata.
In Romania , sistemul judiciar este dependent. Este subordonat
presedintelui, primului-ministru si ministrului Justitiei.

In Albania a intrat in vigoare o lege, acum 4 ani, care obliga toate
constructiile noi, inclusiv statiile de benzina, sa aiba incluse echipamente
ce folosesc energii regenerabile: panouri solar-termale, panouri
fotovoltaice, pompe de caldura, instalatii eoliene, etc.

Si mai exista o diferenta. Guvernul, in Albania , a rezolvat definitiv
problema proprietatii.Ceea ce a fost de restituit s-a restituit si o lege
speciala garanteaza acum toate drepturile derivand din calitatea de
proprietar.

Dar diferenta diferentelor este alta : Albania nu a recurs la sprijinul
FMI.
Si nici nu a implementat ideile contabililor acestei banci mondiale.

Si albanezul nostru, pleaca la facultate in Germania, parca ! Cati crestini buni romani, pleaca la facultate in Germania sau oriunde in Europa... !!! Nu ca sa spele pe jos, ci ca sa invete. eu intreb doar, ca nu am de unde sa stiu..... !
barboneli
Postat pe 20 Iunie 2011 12:44
Eu zic sa va puneti jucarelele la comun si apoi sa vezi cum se termina reciprocitatea asta.
sierra_ig
Postat pe 24 Iunie 2011 01:51
Din moment ce baiatul nr 2 stie de nr 1 si nu-l deranjeaza e clar ca nu are intentii serioase cu tine.Adica te tine de rezerva.Nu esti un obiect pt distractia baietilor.Asa ca judeca bine care decizie te face fericita.Nu stiu ce te-a motivat sa-ti inseli iubitul dar e o dovada ca nu-l iubesti suficient.Concluzia:lasa-i pe amandoi in pace.
Edith_Moldovan
Postat pe 24 Iunie 2011 09:01
Albanezul cauta distractie.....Se pare ca a gasit..... .Maturizeaza-te fetito!
constance
Postat pe 24 Iunie 2011 09:20
De la: tatoo, la data 2011-06-12 18:26:32
zici ca orice sfat e binevenit? iti dau si eu unu'? nu te superi, nu?

sa-ti traduc? impusca-te !


3u93n
Postat pe 25 Iunie 2011 11:06
Din pacate,trebuie sa stii ca dai dovada de superficialitate si ca gindesti aproape ca o c...a,doar ca esti mai subtila,maturizeaza-te si intelege ca atunci cind iubesti pe cineva trebuie sa pui tot sufletul,daca il minti,pe tine te minti,il faci pe el nefericit,si ma reer la relatia veche nu la aventura instinctiva si primara,cind tu ,dind dovada de superficialitate te-ai plictisit de el si cauti alta distractie...si de urmatorul ai sa te plictisesti,si tot asa la nesfirsit ai sa mergi din organ in organ....tie ti-ar conveni sa se poarte asa cu tine barbatul pe care il iubesti?Pune mina si revino-ti da dovada de profunzime sufleteasca si implica-te cu adevarat...stii tu ca delfinii ,care sint niste animale stau pina la sfirsitul vietii cu jumatatea lor,ei iti pot da un exemplu de fidelitate,fa ce vrei,dar daca pui intrebari de genul asta cred ca barbatul cu care esti de aproape 2 ani nu te merita,tu meriti doar barbati rai care sa te paraseasca si sa te faca nefericita ca sa stii pe viitor ca inseamna sa apreciezi o relatie profunda si sa inveti ce inseamna sa il respecti pe cel de linga tine si sa ii fii fidela.Asa ca daca vrei sa fii fericita,respectata si apreciata ca femeie iar barbatul tau sa nu isi bata joc de tine,nu iti bate nici tu joc de el. Oricum ai lua-o e rusinos ce faci,nu ai demnitate si curaj sa te implici intr-o relatie serioasa,tot timpul ai sa fii ca acum,o femeie usoara.Maturizeaza-te si fa o treaba ca lumea,stai cu baiatul ala cu care esti ,pina la capat,si la bine si la greu,asta daca nu ti se pare prea mult pt inimioara ta mica si neobisnuita sa daruiasca iubire intr-o relatie pt toata viata.Tu vrei sa fii iubita,fericita,dar tu ce oferi?bataie de joc ?
garbo187430
Postat pe 26 Iunie 2011 10:31
"c..." ala, este initiala de la copila, nu?
dor72
Postat pe 26 Iunie 2011 12:31
De la: kiddo_pmk, la data 2011-06-12 13:04:27Salut la toata lumea.Am si eu o mica nelamurire.Sunt cu un tip de 1 an si jumatate,dar acum 1 saptamana am cunoscut pe altcineva care m-a atras de la bun inceput.Din cate am observat eu,treaba este reciproca.Si aici intervine problema.Ea este albanez si pleaca peste fix o luna in tara lui.De acolo pleaca la facultate in Germania si nu se mai intoarce in Romania.Am vorbit foarte deschis cu el si i-am explicat ca nu poate exista nimic intre noi doi pentru ca atunci pleacarea lui ar fi mult prea dureroasa,dar el mi-a spus ca nu ii pas cat ne va durea,il intereseaza sa fie cu mine chiar si pentru putin timp.Am aceeptat si acum suntem un cuplu total neoficial.Problema este ca acum cand il privesc pe iubitul meu nu ma mai simt cum ma simteam la inceput.Ce as putea face?Pentru ca sa ma despart de iubit pentru baiatul care pleaca nu este o solutie.Orice sfat este bine venit.:))


Acum scuza-mi intrebarea:PENTRU O MANCARIME DE O SAPT TI-AI LASA PRIETENUL???As scrie mai multe dar nu vreau sa te simti chiar prost...Nu stiu ce relatie ai cu cu ''iubirea'' ta dar o cam iei pe aratura si cam repede cred...Nu esti singura persoana intr-o relatie care mai vede si altceva atragator...traim intr-o lume mare dar daca tu gandesti asa limitat...Nu mai e nimic de zis..Cam imatura gandirea...undeva pe la 16 ani cred...si daca nu ai atat sigur te comporti ca si cum ai fi
pissy29
Postat pe 26 Iunie 2011 14:39
''Problema este ca acum cand il privesc pe iubitul meu nu ma mai simt cum ma simteam la inceput''-e grav dak incepi s-o dai in ne-simtzire...Azi e albanezul,maine un african,poimaine un chinez? Lasa k asha aratam lumii k nu suntem un popor de rasishti
Pistruiata
Postat pe 28 Iunie 2011 02:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire interzisa 204 De la: garbo103208 3 Aprilie 2010 20:24
l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor 362 De la: garbo032800 7 Aprilie 2010 16:03
sex, chin, ....mai e ceva? 96 De la: eu_geminy 8 Noiembrie 2010 21:47
ajutor 9 De la: mikishor92 31 Ianuarie 2017 07:22
viitoarea soacra nu ma vrea 91 De la: garbo_8115 10 Noiembrie 2012 10:16
Setari Cookie-uri