DACA TOT NE PLACE SI NU AVEM CE FACE

AM OBSERVAT PE-AICI...CA NE PLACE SA RADEM, SA FACEM MIJTO UNII DE ALTII,MAI MULT DECAT SA NE "AJUTAM'' ...ASA CA... SA SPUNEM BANCURI...SA RADEM..SA NE SIMTEM BINE CA NE PLACE PLACE PLACE
gr33nview
Postat pe 8 Iunie 2011 20:45
bre, daca ai scris MIJTO...trebuia sa scrii si ASUTAM...
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 20:47


ora de gramatica?!?!?

LILO
Postat pe 8 Iunie 2011 20:50
cum spuneam da..trebuia
gr33nview
Postat pe 8 Iunie 2011 20:51
nuuuuuuuuuu...e la MIJTO ...
nu ca-i mishto?
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 20:51
un banc mai bun ceva...
gr33nview
Postat pe 8 Iunie 2011 20:55
pai ora de gramatica acilea e cel mai bun banc ...
ca e grele
alfheim
Postat pe 8 Iunie 2011 21:44
asa, si?
gr33nview
Postat pe 8 Iunie 2011 23:03
pai pt unii rautatea le tine de cald si de foame pt ca doar cu ea raman....
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iunie 2011 23:25
Salut! sa incep eu cu un banc...... --Ce imbatrineste prima oara la un barbat? --Nevasta.......
constance
Postat pe 10 Iunie 2011 10:13
esti sigur ??????? ca eu mai am o varianta
jeanette40
Postat pe 10 Iunie 2011 10:19
teribil... ! lui ingeruluptator ar trebui sa-i schimbam numnele.... ! apare la orice topic chiar daca n-are nici o tangentza cu el. nu ca fel de viata, nu ca fel de gandire, nu ca fel mancare... ! ingerulpazitor trebuie sa-i zicem ! nu putem sa facem vreo irinie, o tachinare, o gluma, un misto, sau chiar prost pe cineva care merita.... hop si ingerasul, cu frazele ei standart ! eu insa cred ca ea, cand a vazut titlul, s-a gandit la altceva....
( )... si cand colo, da de alta poveste inauntru ! care si ea e fara rost, cred eu. de ce ? pai e deja unu doi topice in care se scriu bancuri !!!! si multe chiar bune ! asa caaaa.... n-am inteles propunerea, dar eu nu mis decat propritar de taraba... asa o sa-mi vad de rosile mele ! si persoana nu stie, dar sunt locuri unde multi primesc ajutor pe aici ! cum a fost de exemplu cand unul care vroia sa sara de et. 6, statea tare nehotarat pe margine pana am venit eu cu dobermanul meu orias, cu gandul sa-l apuce de cour, asa cum face el de obicei cu toata lumea si astfel, sa-l salvez... ! mmmde... nu intodeauna, cand ai intentii bune, le intelege si celalalt... ! plus in alte locuri unde se ajuta intre ei, forumistii... ! dar bum propui tu sa se ajute cineva care intreaba: "dupa 2 ani si 4 luni impreuna, el nu ma mai iubeste. ce sa fac ?" sau: "el, una bucata zodie taur, eu una bucata zodie balanta, iese o tocanitza buna... ?" etc. etc....... !
ce mai faci dor, alf... tot asa de bine va merge ?
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2011 12:06
barbo....te-o ajuns si pe tine? Ne ia lehamitea pe rand? Sau pe toti odata?
As_ninge
Postat pe 10 Iunie 2011 12:16
barbo, sa stii ca eu...ce sa zic....MIJTO
cu alfisor, nu "m-am vorbit..."

barbo, io cre ca pa mata te-o fermecat lupty...cu vocea ei suava de inger pazitor...cu vorba blanda chiar si cand suna a dojana...cu toata indarjirea ei in a convinge oamenii de rautatea care ne bantuie pe noi (pe toti) si de toata porcimea ce va caracterizeaza pe voi ( barbatii care-i dati numai zile fripte, amaraciuni si dezamagiri)
dor72
Postat pe 10 Iunie 2011 12:33
paiii... din cat am invatat de la Thor, pe astia mai vechi. lehamitea e totala... la astia noi, ii ia pe rand !!!!! ok, nu mor de foame si de frig... tot e bine ! ! cu asta pot sa traiesc.rau ce sunt.... !
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2011 12:35
si zgaitul in chiloti...
dor72
Postat pe 10 Iunie 2011 12:36
De la: dor72, la data 2011-06-10 12:36:52si zgaitul in chiloti...


iar te iei de mine.... ! aaa... am noutati ptr. tine... am inaintat cateva "faze"... ! dar asta imi aduce aminte de tinerete... mmmmde, sunt romantic !
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2011 12:43
hai sa traiesti barbo,
merge bine, am tot mai multe locuri ocupate la sanatoriu ...
ca tot ziceai de ajutat forumishtii intre ei ..
oricum pe LUPTATOAREA CU SCOBITOAREA n-o primesc ...
ca nu vreau sa intre dracii in santoriu! e costisitor bre datul cu agheazma, si sfeshtaniile si alte chestii din astea! mai bine prevenitiv o tzin la usa!
alfheim
Postat pe 10 Iunie 2011 12:47
barbo, ai o datorie pe 'hohote'....mos ilie iti spune ceva??
ufishor
Postat pe 10 Iunie 2011 12:48
De la: dor72, la data 2011-06-10 12:33:06barbo, sa stii ca eu...ce sa zic....MIJTO
cu alfisor, nu "m-am vorbit..."

barbo, io cre ca pa mata te-o fermecat lupty...cu vocea ei suava de inger pazitor...cu vorba blanda chiar si cand suna a dojana...cu toata indarjirea ei in a convinge oamenii de rautatea care ne bantuie pe noi (pe toti) si de toata porcimea ce va caracterizeaza pe voi ( barbatii care-i dati numai zile fripte, amaraciuni si dezamagiri)


vezi tu, draga dor... lupty asta m-ar fi putut fermeca daca arata asa:

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/1/4728/2961977/1/maica-teresa-film.jpg?width=400

si asta numai ptr. ca eu am simtul esteticului dezvolta ! dar de restul ce enumerezi... vocea, vorba, mustatza, obsesia... ce sa spun, ca nu le-am auzit sau vazut ! nu, nu pun poza de cum cred ca arata, ptr. ca eu am respect ptr. varsta inaintata ! am s-o pun totusi in paranteza...:

( http://theologhia.files.wordpress.com/2008/08/ben-templesmith-warren-ellis-fell-nixon-nun.jpg?w=300&h=475 )


dar ce te/ne facem daca lupty e de alt gen, un pocait, care in urma dezastrelor ce le-a facut cu fete, femei, doamne, etc. vorbeste de barbati asa cum vorbeste, si el o face ca sa se..."biciuie" pe el insasi... ha ? stii tu... sa fie iertat !
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2011 13:02
De la: ufishor, la data 2011-06-10 12:48:59barbo, ai o datorie pe 'hohote'....mos ilie iti spune ceva??


sarumana... stai un pic sa-mi montez aparatul auditiv... !!!
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2011 13:08
aha... acum am inteles... ! e clar... trebe sa ma las de beut... !!! eheee... treaba cu mos Ilie... nu mai e actuala, din pacate ! intre timp, a avut trebuiri pe langa casa.... si....:


Mos Ilie a inceput sa repare acoperisul casei.
Partea buna e ca a ajuns in varful casei.
Partea proasta e ca a inceput sa alunece.
Partea buna e ca s-a prins de burlanul casei.
Partea proasta e ca burlanul s-a rupt.
Partea buna e ca sub el era o capita de fan.
Partea proasta e ca in capita era o furca cu tepii in sus.
Partea buna e ca n-a cazut pe furca.
Partea proasta e ca nici pe capita n-a cazut...

asa ca asteptam sa se intoarca... sa-mi povesteasca cum a fost cu surpriza... ! dar o sa ia cateva luni pana atunci... ca ceva nu e in regula cu maxilaru' lui ! medicii zic ca o sa poata vorrbi si injura... dar putin sasait !!!
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2011 13:49
si vrei sa zici ca cea pe care ne-ai aratat-o stie face farmece de alea?!
paranteza nu se lasa desfacuta...
dor72
Postat pe 10 Iunie 2011 17:33
De la: dor72, la data 2011-06-10 17:33:55si vrei sa zici ca cea pe care ne-ai aratat-o stie face farmece de alea?!
paranteza nu se lasa desfacuta...


orice femeie ar trebui sa stie sa faca farmece din alea... ! specific la ce-a pe care v-am aratat-o, nu stiu inca... pana nu ma intalnesc cu ea ! dar trebuie sa recunosti ca are potential !!! sau asta vede mai bine un barbat... ? nu e exclus ca si lupy sa aiba farmece din astea.... mai ales ca ea crede asa tare in cel ce ar fi trebuit s-o inzestreze cu asa ceva... nu ? si daca nu, sa-i ceara Lui socoteala !
barboneli
Postat pe 11 Iunie 2011 19:53

o seara placuta...
dor72
Postat pe 11 Iunie 2011 21:43
De la: barboneli, la data 2011-06-10 12:35:24paiii... din cat am invatat de la Thor, pe astia mai vechi. lehamitea e totala... la astia noi, ii ia pe rand !!!!! ok, nu mor de foame si de frig... tot e bine ! ! cu asta pot sa traiesc.rau ce sunt.... !
garbo_13807
Postat pe 8 Iunie 2013 19:56
De la: barboneli, la data 2011-06-10 13:49:00aha... acum am inteles... ! e clar... trebe sa ma las de beut... !!! eheee... treaba cu mos Ilie... nu mai e actuala, din pacate ! intre timp, a avut trebuiri pe langa casa.... si....:


Mos Ilie a inceput sa repare acoperisul casei.
Partea buna e ca a ajuns in varful casei.
Partea proasta e ca a inceput sa alunece.
Partea buna e ca s-a prins de burlanul casei.
Partea proasta e ca burlanul s-a rupt.
Partea buna e ca sub el era o capita de fan.
Partea proasta e ca in capita era o furca cu tepii in sus.
Partea buna e ca n-a cazut pe furca.
Partea proasta e ca nici pe capita n-a cazut...

asa ca asteptam sa se intoarca... sa-mi povesteasca cum a fost cu surpriza... ! dar o sa ia cateva luni pana atunci... ca ceva nu e in regula cu maxilaru' lui ! medicii zic ca o sa poata vorrbi si injura... dar putin sasait !!!



garbo_13807
Postat pe 8 Iunie 2013 20:02
daca barbatii si-ar deschide inima si mintea,Dumnezeu i-ar invata sa gandeasca altfel sa aiba ganduri bune..
Dar ei nu vor asta nici macar pocaitii din alte religii,,baptistii barbate pt ca pt pt ei eu cred ca biblia nu are o logica,,ei propavaduiesc pt ca asa fac altii si vor sa fie acceptati in secta lor pt oportunitati material egoiste...

ei nu sunt convertiti la Hristos ci la liderul sectei lor care a inventat noi idei si oamenii le accepta si le cred pt ca le sunt oferite oportunitati.

toti asa zisii pocaiti sunt asa,,poate sunt si altii dar eu nu am cunoscut pt ca au o gandire distrugatoare nicidecum constructiva
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2013 23:29
daca barbatii s-ar lasa ca Dumnezeu sa ii invete si nu liderii religiosi ar avea o alta gandire numai ca ei nu vor sunt lenesi.

nu vezi ca un barbat nu stie sa mentina o relatie. Pt ca el se comporta frumos cu o femeie la inceput,draga draga pana ti-o baga,,a-poi te face sluga ca de aceea si-a luat nevasta..

El nu stie sa intretina caldura sufleteasca aceea se stinge femeia nu mai simte atractie si se duc si la altele,,

urasc femeia pt sa maicasa s-a luat dupa taicasu ca din cauza tatal;ui si frustrarii devine femeia asa rea..

greu noi oamenii ne putem supota unii pe altii din cauza gandurilor rele care dezbina.

putini lupta cu gandurile lor rele
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2013 23:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE ASCULTI IN ACEST MOMENT.. 55 De la: AGAPI_MOU 3 Aprilie 2013 22:55
Filozofie ieftina 39 De la: garbo265966 6 Iunie 2013 21:00
raspuns 4 De la: Sal_a_toi 31 Octombrie 2011 10:59
OARE E POSIBIL ? 15 De la: namyi 16 Aprilie 2011 00:50
Nulitatea sentimentelor ofera echilibru 559 De la: _blondyna 29 Iulie 2013 13:00
Setari Cookie-uri