Fidelitate.... Moralitate....

am vrut sa ma bag in seama pe la subiectu' asta dar nu a postat nimic initiatorul....

sa intelegem ca nu exista?
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 15:41
exista, dar cu puncte-puncte
ufishor
Postat pe 8 Iunie 2011 15:43
da, dar macar nu sunt negre...
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 15:45
interesant....e vre-o bomba cu fas intarziat???
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Iunie 2011 15:48
da, mai ales ca au fost deschise trei la fel...fara nimic postat
sigur nu exista....mai ales fidelitate ( de trei ori)
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 15:50
72,care,unde??
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Iunie 2011 16:05
daca ar exista fidelitatea,sinceritate si corectitudine oamenii nu s-ar mai ura atata.....Pt ca din cauza ca oamenii fac lucruri urate unul la altul de asta oamenii se urasc.....Pt ca nimenui nu ii place ca cineva sa isi bata joc de el....
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iunie 2011 16:08
n-auzi bre ca e trei!...pe garbo, unde?
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 16:26
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-08 16:08:41daca ar exista fidelitatea,sinceritate si corectitudine oamenii nu s-ar mai ura atata.....Pt ca din cauza ca oamenii fac lucruri urate unul la altul de asta oamenii se urasc.....Pt ca nimenui nu ii place ca cineva sa isi bata joc de el....




ingeras,eu am o alta parere.omul este supus greselilor....de aceea a fost aruncat direct pe pamant de catre Doamne-Doamne....stiu ca esti o sustinatoare a bibliei "nemodificate"....insa cand omul face greseala voit,isi va primi rasplata aici pe pamant......iar judecata ...tot sus la Doamne-Doamne.
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Iunie 2011 16:52
in maxim 24 de ore!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 8 Iunie 2011 20:23
luptyco, da cine ureaza, mami in iunie?
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 20:24
nazirra
Postat pe 8 Iunie 2011 20:28
tu ai ramas cu sechele dupa ce l-ai vazut pe ion?
e de poveste...
@daca ar exista fidelitatea,sinceritate si corectitudine oamenii nu s-ar mai ura atata.....
asta zice luptyca...numa ca io stiu ca "a ur" arata cam asa cum l-am scris eu...
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 20:34
bre,daca ar ecsista fidelitate ..moralitate ,corectitudine.....pai ce am face?????????
nazirra
Postat pe 8 Iunie 2011 20:38
ne-am ura...de bine...unii altora...paradis....neica
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 20:39
nu cred mai!!!!!!!!!!!!plictiseala ......comunism.......egalite....fraternite.....liberte.....uniforme!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 8 Iunie 2011 20:41
iubire, dragoste, fidelitate, prosperitate, stima...."Stima noastra si mandria...... "
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 20:43
De la: demonsauinger, la data 2011-06-08 16:52:30
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-08 16:08:41daca ar exista fidelitatea,sinceritate si corectitudine oamenii nu s-ar mai ura atata.....Pt ca din cauza ca oamenii fac lucruri urate unul la altul de asta oamenii se urasc.....Pt ca nimenui nu ii place ca cineva sa isi bata joc de el....




ingeras,eu am o alta parere.omul este supus greselilor....de aceea a fost aruncat direct pe pamant de catre Doamne-Doamne....stiu ca esti o sustinatoare a bibliei "nemodificate"....insa cand omul face greseala voit,isi va primi rasplata aici pe pamant......iar judecata ...tot sus la Doamne-Doamne.
Eu cred ca iadul este pe pamant....Cred ca diavoliii locuiesc pe pamant in inimile oamenilor
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iunie 2011 22:36
Pai daca romanii ar fii fost mai uniti,,poate salariile ar fii fost mai mari si sefilor nu le-ar fii atat de usor sa ii exploateze pe agajati...Dar romanii in loc sa fie uniti si sa lupte pt drepturi comune,,,pt ca acolo unde sunt mai multi puterea de convigere este mai mare,sunt atata de nepasatori unii fata de altii...De asta cred ca datorita nepasarii unul fata de celalalt,,,sunt exploatati angajatii atata de usor..Uitate la locurile de munca in romania,,,cat se mananca angajatii,,,de parca rautatea le-ar aduce profit...Din contra rautatea te face ca sa nu ii pase nimenui de soarta ta.....daca angajatii ar fii uniti si ar fii mai pasatori unul fata de celalalt,,,,poate sa si situatia lor s-ar remedia...Dar daca unul protesteaza pt neajunsuri si nu il sustine nimeni,,,atunci nu o sa fie remediata situatia in romania.....pt ca oamenii nu se sustin unii pe altii,,,si lupta pt drepturi proprii de asta este foarte greu ca si sa obtii ceva...Romanii trebuie sa invete sa se sustina unii pe altii si sa lupte pt drepturi comune,,,si apoi si situatia lor s-ar remedia..Pt ca daca nu iti pasa de necazurile aproapelui tau,,,la altii de ce sa le pese de necazurile tale.....ofera si apoi pretinde..logic nu
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iunie 2011 22:41
ce panamea... titlu' face toti banii...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Iunie 2011 22:50
ingeras,"eu cred ca iadul este pe pamant......." zici tu....ok si eu ce am zis,insa cu alte cuvinte?
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Iunie 2011 22:53
De la: demonsauinger, la data 2011-06-08 22:53:46ingeras,"eu cred ca iadul este pe pamant......." zici tu....ok si eu ce am zis,insa cu alte cuvinte?
si ce crezi ca se intampla cu sufletele dupa moarte....Crezi ca devin spirite si sunt pe pamant intre noi.....de unde ne nasc atata suflete.....si mor milioane....
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iunie 2011 23:00
ingeras,"Pai daca romanii ar fii fost mai uniti,,poate salariile ar fii fost mai mari si sefilor nu le-ar fii atat de usor sa ii exploateze pe agajati......."?pe ce lume traiesti?nu vezi ca politicienii schimba si harta Romaniei "pentru aplicarea marilor proiecte de dezvoltare...."?la care romani te referi ,la cei maghiarizati pentru satisfacerea intereselor de grup si personale?
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Iunie 2011 23:03
De la: demonsauinger, la data 2011-06-08 23:03:11ingeras,"Pai daca romanii ar fii fost mai uniti,,poate salariile ar fii fost mai mari si sefilor nu le-ar fii atat de usor sa ii exploateze pe agajati......."?pe ce lume traiesti?nu vezi ca politicienii schimba si harta Romaniei "pentru aplicarea marilor proiecte de dezvoltare...."?la care romani te referi ,la cei maghiarizati pentru satisfacerea intereselor de grup si personale?
ma refer la rautatea angajatilor si se mananca intre ei,,,,si ca nu sunt uniti.....daca vede pe careva care cere mai multi bani....zic ca sa se descurce asa cum si ei se descurca in loc sa il sustina,romanii nu sunt uniti...am vazut ca sunt proteste la cotroceni
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iunie 2011 23:16
ingeras,"..am vazut ca sunt proteste la cotroceni....." nu despre ele vorbesc.....ci direct despre PDL,care are mari interese sa isi posteze voievozii!!
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Iunie 2011 23:24
De la: demonsauinger, la data 2011-06-08 23:24:51ingeras,"..am vazut ca sunt proteste la cotroceni....." nu despre ele vorbesc.....ci direct despre PDL,care are mari interese sa isi posteze voievozii!!
pai da,,fiecare au interese...toti oamenii au interese....numai ca ce pot sa zic romanii au tacut prea mult din gura....asa au fost invatati de ceausescu sa fie tinuti sub papuc,,,dar eu cred ca daca oamenii ar fii mai buni,,,s-ar ajuta mai mult unii pe altii...si-ar uni mintea si creativitatea....pt ca romanii sunt neproductivi
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iunie 2011 23:30
zii mersi ca nu te-ai nascut in africa....
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iunie 2011 23:32
aici vorbiti de fidelitatea fata de partid ? sau fata de supremul conducator
cricat
Postat pe 8 Iunie 2011 23:34
fidelitatea fata de moralitate,bre,cricoato...
precizilla
Postat pe 8 Iunie 2011 23:38
De la: cricat, la data 2011-06-08 23:34:57aici vorbiti de fidelitatea fata de partid ? sau fata de supremul conducator
pai despre fidelitatea fata de oameni.....romanii se dusmanesc in loc sa isi uneasca mintea si creativittea si sa produca ceva .....pt ca ce pot zic de pe urma romanilor nu se vede nimic.....da stiu si presedintele a fost un flamand de comunist...care a primit si el paine si ulei la ratie,,,si care statea o zi intreaga la coada pt un kg de portocale...Sicand a scapat la branza....romanii nu sau impus de la inceput....de asta au ajuns asa...nici femeile nu s-au impus si uite sa sunt servitoare barbatilor.....
ingerasulluptator
Postat pe 8 Iunie 2011 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
si eu trec prin aceeasi situatie 47 De la: garbo005849 27 Iulie 2009 11:55
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia si ti-ar marturisi ca s-a indragostit de altcineva cum ai proceda? 85 De la: printesa_jo 4 Noiembrie 2012 06:39
"Miros" femeile maritate cand cineva le da tarcoale ? 348 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
ajutatima 5 De la: garbo248890 12 Martie 2012 18:27
Am nevoie de voi... 54 De la: garbo265332 28 Februarie 2018 15:20
Setari Cookie-uri