iubesc un baiat dar nu stiu daca el ma iubeste

Acum 2 ani cand m-am angajat la un non-stop din zona garii a orasului in care locuiesc am cunoscut un baiat. Era un copil de 22 de ani ,brunet,cu ochi mari si tristi.Era prieten cu nepotul patronului la care lucram eu si mai venea si ii ajuta acolo la magazine.Am aflat de la o colega care lucra cu mine si cu care mergeam acasa ca ii murise tatal recent iar mama lui era grav bolnav si asa am realizat de ce era asa de trist.Ne-am imprietenit si usor ,usor am inceput o relatie de care nu stiam nimeni decat colega mea cu care devenisem prietena.Nici nu stiu in ce moment m-am indragostit de el dar cred ca a fost singura data cand am iubit cu adevarat. A durat doar o luna aceasta relatie dupa care ne-am despartit si eu am suferit f mult.Am mai avut cateva incercari de relatii dupa el dar nu l-am uitat. De fiecare data cand ma desparteam de cineva ma intorceam la el si o luam de la capat. Dar tot timpul am avut o relatie ascunsa,anormala,el niciodata nu se afiseaza cu mine in grupul de prieteni,iese numai singur iar acest lucru mi-a starnit gelozia si am inceput sa ne certam f des iar el zice ca sunt nebuna ca-l sun mereu,ca-l controlez,odata chiar l-am urmarit pt ca am avut impresia ca ma inseala dar nu aveam dreptate chiar iar cu niste baieti la o cafea si discutii. Ne intelegem super bine cand suntem impreuna,dar atunci cand e departe de mine si nu-mi raspunde la tel sau iese cu baietii ma simt f rau,gelozia pune stapanire pe mine.El mi-a zis sa ma potolesc pt ca numai suporta gelozia mea ca sunt nebuna,ca el munceste si ca atunci cand iese de cele mai multe ori are treaba. Acum ne-am certat iar si nu stiu daca ne mai impacam. Eu il iubesc din tot sufletul,il doresc sa fie sotul meu,vreau o familie cu el dar nu stiu ce simte el,niciodata nu mi-a spus ca ma iubeste.Simt ca tine la mine dar nu stiu ce vrea sa faca in privinta mea pentru ca ne certam impreuna. Eu cred ca si diferenta de varsta e de vina eu anul acesta fac 29 si el 25. Ce sa fac? Sa incerc ca merg mai departe sau sa renunt la relatia aceasta? Va pup
kudika402830
Postat pe 2 Iunie 2011 07:54
daca nu mergeti nicaieri impreuna nu mi se pare un lucru bun. Asta faci cu un om cu care te simti aproape: mergi la o plimbare, la un film, la o petrecere. Ce faceti voi amandoi ? Doar convietuiti? Sunteti doar colegi de apartament si de pat?
Poate si gelozia ta il face mai retinut si nu vrea sa se implice intr-o relatie de lunga durata. De obicei de ceea ce ti-e frica de aceea nu scapi. Si atunci de ce sa nu iei viata mai usor, sa ai mai multa incredere. Daca tu acum il urmaresti , mai tarziu ce mai faci ?
Eu zic sa incerci sa mergi mai departe. Daca o sa mai fie ceva intre voi, va fi. Incearca sa-l lasi in pace sa vezi cat contezi tu pentru el.
cricat
Postat pe 2 Iunie 2011 12:54
a venit la mai mult spatiu .. nu ai vazut ce inghesuit e forumul ala ?
cricat
Postat pe 3 Iunie 2011 22:57
care bre???????aicia sa e inghesuiala!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Iunie 2011 22:59
o fi .. nazirra .. acum depinde de fiecare cat de inghesuit vrea sa fie
cricat
Postat pe 3 Iunie 2011 23:02
Nu diferenta de 4 ani e problema voastra ci faptul ca nu merge cu tine (nu accepta sa-l insotesti) , preferand compania prietenilor decat pe a tai , Inseamna ca el nu vede relatia voastra in acelas mod ca tine. Ar fi bine sa ai o discutie cu el si sa lamuresti lucrurile , respectiv sa-i spui ce doresti tu de la relatia voastra si cere-i sa fie si el la fel de deschis. In functie de ceea ce afli iei masurile ce se vor impune.....altfel vei ramane intr-o relatie foarte confortabila pentru el.
cornelia_leia
Postat pe 4 Iunie 2011 05:20
nu inteleg de ce nu se afiseaza cu tine? de ce ii este rusine, de cei 4 ani diferenta? nu cred. ori nu spui adevarul si dif de varsta e mai mare, ori te considera i simpla aventura.
MARILENA_25
Postat pe 4 Iunie 2011 09:43
De la: ufishor, la data 2011-06-02 12:57:35kudika, ce faci pe garbo??

da serios
rheiush
Postat pe 5 Iunie 2011 14:43
Bre, mai iese omu' (oama) in schimb de "experenta", ce sunteti asa "teritoriali"?
panty_C
Postat pe 5 Iunie 2011 15:00
buna,o parte din vina o ai tu ca esti geloasa,o parte din vina o are el ca iti da motive...inainte de a iubi si a fi iubit conteaza respectul de sine si fata de cealalta persoana...e clar ca tu esti cea care iubeste mai mult....dar un astfel de tratament nu se accepta,tu esti de vina ca face asa cu tine,pt ca a vazut ca-l iubesti si totusi indiferent de ce a facut tot l-ai cautat,ia-ti inima in dinti si gandeste problema la rece
o viata avem,oare se merita sa tragi de un barbat sa stea cu tine?sa te iubeasca?eu pana acum un an am iubit pt amandoi,dar de un an sunt cu altcineva si am inceput relatia fara sa iubesc,stii ce mi-am spus ?nu vreau sa mai fiu eu cea care iubeste mai mult ....si sa sufar ,stii cum e vba aia foamea vine mancand...decat sa iubesti si sa suferi mai bine sa fii iubita si sa fii fericita si in acelasi timp sa inveti sa-l iubesti..ca acea pers stie sa te aprecieze mai bine ca cel pe care il iubesti numai tu....o viata ai pacat de ea,ca anii nu se mai intorc...meriti mai mult decat ce ti se ofera din partea lui...renunta si fa-ti viata ta peste ani ne vei da dreptate
garbo196473
Postat pe 5 Iunie 2011 15:08
...
garbo196473
Postat pe 5 Iunie 2011 15:08
De la: ufishor, la data 2011-06-02 12:57:35kudika, ce faci pe garbo??


mai bine ramanea pe kudika, decat printre niste proaste ca voi, aici.
garbo208220
Postat pe 6 Iunie 2011 10:40
220 .. tu nu ai loc pe aici ?
vezi ca e frumos afara ... fa o plimbare
cricat
Postat pe 6 Iunie 2011 10:43
220 si tu esti tot aici.....
constance
Postat pe 9 Iunie 2011 17:31
intreaba-l .........!
cornelia_leia
Postat pe 10 Iunie 2011 19:22
toate relatiile au probleme,cand una,cand alta.
exista din fericire cel putin doua solutii,intotdeauna,altfel toata lumea ar fi fost despartita.
lasa-l si pe el sa se intalneasca cu prietenii,si un timp nu te mai certa cu el,ci atunci cand va intalniti,nu -ii face nici un repros,ca il indepartezi.
poti sa il faci sa tina la tine,asa cum tii si tu.
ii spui ca tii la el,exprimi ce simti,iti ceri scuze pentru ca l-ai banuit,cu gelozia,il intrebi ce i-arplace sa faceti,impreuna,ii spui ca vei fi sprijinul lui la greu,caprietenii se evaporeaza,daca ni se intampla ceva rau....
gandeste-te cum sa ii arati ca tii la el,cum sa il faci vesel,optimist,sa ii aduci zambetul pe buze,fa-l sa vorbeasca despre el,oamenii adora sa vorbeasca despre ei.
etc.
barbatii in general greu isi exprima sentimentele,greu spun te iubesc.
dupa cateva luni de stradanie in sensul asta,nu se va mai dezlipiu de langa tine.
nu e varsta de vina,sunt problemele normale care apar in orice cuplu.
decat sa incepi mereu alta relatie,mai bine o consolidezi pe asta,cum am sfatuit.
din proprie experienta.
d
daniilia
Postat pe 16 Iunie 2011 07:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SA LUPT CU DRAGOSTEA LOR? 131 De la: cineva1 21 Iulie 2011 09:14
un vot 1 De la: elena39 8 Aprilie 2010 22:36
"te iubesc" dupa cateva intalniri.. 40 De la: nathalie 17 Octombrie 2011 08:46
s.o.s 10 De la: LADY_23_ 15 Martie 2011 15:43
Voi cum va impartiti sarcinile casei in cuplu? 186 De la: garbo173858 14 Mai 2011 21:36
Setari Cookie-uri