casatorita, fericita, iubesc un barbat insurat

la-i brbat i vrea i el s "frece" ceva strin, dac tot i-ai picat n plas, iar tu, dac nu eti curv, SIGUR eti proast, din moment ce te legi la cap fr s te doar. tiu, tiu, or s intre doamne pline de ... "deontologie" i or s m blesteme ptr. opiniiile mele radicale, etc., dar m doare-n cot.
garbo208826
Postat pe 12 Iunie 2011 10:20
of nustiu ce sa zc dar daca dragostea e mare ramaneti prieteni si nu mai inaintati in grad
oprea_robert73
Postat pe 12 Iunie 2011 13:18
daca iti face placere sa discuti cu altcineva atit de mult inseamna ca ceva nu este in regula, gindeste-te si recunoaste mai intii fata de tine ce te nemultumeste. este poate o imagine ideala despre ce vrei tu(prietenul de pe mess). daca poti discuta cu sotul civilizat despre ce te doare totul e spre bine!

garbo027565
Postat pe 12 Iunie 2011 15:28
e rau daca te doare in cot, ai nevasta sau iubita?
garbo027565
Postat pe 12 Iunie 2011 15:30
De la: mugure_alb, la data 2011-06-11 23:34:51
e usor sa spui ca toti sunt pe langa fara sa citesti de fapt ce au scris . altfel ai fi vazut ca raspundeam altcuiva care credea ca "socializarea " asta e f ok. si again n-am zis mai multe decat cu sotul ci unele lucruri pe care nu le poti vb cu sotul. Dar na, continua asa, e f usor sa te dai superioara


mugure, tocmai ...am citit...mai multe postari
vorba precilicai...daca ma dau in barci p-aci...inseamna ca...gata am salutat familia si am plecat...
si, cum dracu ai familie si casnicie fericita, atunci cand sunt lucruri pe care nu le poti discuta cu sotul...si le poti discuta cu x-ulescu pe care nici nu il cunosti... io pe asta nu o pot pricepe...
nu ma dau superioara...mi-am spus parerea...
daca tu vezi normalitate intr-o astfel de relatie...e fix treaba ta...
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 18:53
Normalitate nu vad intr-o astfel de relatie cum am spus de la inceput. Ceea ce am spus apoi e ca o femeie maritata are dreptul sa aiba si ea prieteni care pot fi femei sau barbati, dar care sa fie cunostinte comune ale celor doi. Totul depinde de limitele care se impun intotdeauna de la inceput. Daca intre ei nu ar fi decat amicitie, nu ar avea nici un motiv sa nu vb despre acel barbat cu sotul ei , nu?
mugure_alb
Postat pe 12 Iunie 2011 21:10
Dragilor, sunt fericita pt ca sotul meu ma iubeste si eu il iubesc asa cum e. L-am acceptat acum 15 ani si stiam ce accept. Ar trebui sa ma expun mult mai mult ca sa intelegeti, de fapt ar trebui sa-mi expun sotul mult mai mult. Sa zicem doar ca discutiile cu el sunt mult prea putin pentru mine, si nu ma refer la timp ! Sa zicem ca am ceva mai multe circumvolutiuni decat el si clar mult mai adanci, lucru pe care il recunoaste mereu si spune ca asta a fost unul din criteriile pentru care am fost "aleasa". Am gasit un barbat destept, cu care am ce vorbi ! Ca mi-o trag sau nu cu el NU ARE IMPORTANTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nu asta caut! Nici eu si nici el! Poate avea femei oricand, pot avea barbati oricand, NU E SEXUL IMPORTANT in relatia asta ! As vrea sa vorbesc asa cum vorbesc cu el cu sotul meu, am incercat. Nu am cu cine ! Si il iubesc asa cum e. Dar am nevoie de mai multa comunicare fara chin ! Imi place sa vorbesc cu oameni inteligenti si, credeti-ma, nu sunt f usor de gasit!
clopotica
Postat pe 12 Iunie 2011 22:37

clopotica
Postat pe 12 Iunie 2011 22:37



si eu care stiam ca, o fapta, face cat o mie de cuvinte..
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 22:41
uneori face,alteori nu...
cand o sa intelegi ca lucrurile nu sunt intotdeauna ce par a fi,roby?
nicio relatie nu seamana cu alta asa cum niciun om nu seamana cu altul...
gandeste-te cate nuante ale unei singure culori gasesti intr-un tablou si p'orma vezi tabloul
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 22:48
preci..,n-o da in serioase acu'..,io tocmai ma distrez de minune..
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 22:52
De la: roby_cado, la data 2011-06-12 22:52:59preci..,n-o da in serioase acu'..,io tocmai ma distrez de minune..
las distractia si vezi noantele si gasesti gagioaca
floare_cu_colti
Postat pe 12 Iunie 2011 22:55

da' ce bre..,ma cheama Hassan Pasa..?,cate gagioace vrei sa am?
una si buna tati.. ,ajunge..
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 22:59
cred....asa spun toti
dap , cred .......ca si eu mai mint
jeanette40
Postat pe 12 Iunie 2011 23:02
stii...
spoiala mea de umor destrabalat nu-i decat o fatada.
intru aici ca sa ma deconectez si ,in masura in care pot,sa invat de la altii.
ca pana nu fac magareatza cu mana mea nu invat - asta-i alta poveste.

dar ma intristeaza - si spun asta cu toata sinceritatea - divergentele astea total lipsite de constructivitate.
lumea nu devine a better place daca ne sarim la beregata.
parerea mea.
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 23:03

ai idee cate cicatrici am de la matale..?
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 23:06
da.
si nu sunt mandra de ele.
si nici nu-mi vine sa rad momentan.
da' nici scuze n-am de gand sa-ti cer.

oricum,daca se pune ,io am incercat si incerc sa-mi schimb atitudinea, sa (te) inteleg,si asta-i tot tratamentul compensatoriu de care sunt capabila in momentul asta.
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 23:08
ideea e ca, niciodata nu m-am crezut mai deshtept,mai cu motz,mai cultivat,mai...etc,decat ceilalti..
intradevar..,raspund ceva mai acid celor ce ma ataca, ATENTIE,fara motiv..
in rest,vb asa cum vad eu viata..,din pct-ul meu de vedere..,si cu cuvintele mele..
cui nu-i convine.. ..asta e..
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 23:10
De la: clopotica, la data 2011-06-12 22:37:06 Sa zicem doar ca discutiile cu el sunt mult prea putin pentru mine, si nu ma refer la timp ! Sa zicem ca am ceva mai multe circumvolutiuni decat el si clar mult mai adanci, lucru pe care il recunoaste mereu si spune ca asta a fost unul din criteriile pentru care am fost "aleasa". Am gasit un barbat destept, cu care am ce vorbi ! Ca mi-o trag sau nu cu el NU ARE IMPORTANTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nu asta caut!


clopotica,
comunicarea intre doua persoane este problematica de la o diferenta de IQ de min. 30.
Deci sau tu esti peste levelul normal, sau sotul tau este mult redus sub. In general, oamenii au IQ intre 90 si 120... si n-au probleme de comunicare nici macar aia aflati la cele doua extreme ale normalitatii.

In situatia in care tu esti problema, afla ca nu esti chiar asa o raritate neinteleasa. Exista Mensa sau, daca nu iti satisface nivelul de inteligenta, exista si altele: Prometheus, Giga, samd. Cu muuulti membri. Asta in cazul in care circumvolutiunile tale adinci si multe sar de IQ 170. Desi, dupa cum te exprimi, ma indoiesc - iar daca ai intr-adevar un nivel suficient de inteligenta o sa intelegi ca nu e o jignire. Just that I don't buy it.
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2011 23:14
bine,dar trebuie sa fii constient de faptul ca fiecare vede lucrurile din punctul lui de vedere - care punct nu corespunde cu al tau in multe cazuri.
si asta nu din placerea de a fi "gica contra",ci pt ca fiecare a fost modelat de experientele prin care a trecut si reactioneaza in consecinta.
asa ca motive sunt,doar ca nu sunt cele la care te gandesti tu.
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 23:17
Q
in cazul in care asta nu-i decat o alta cioaca a adminilor,io crez ca tanti asta are oareshce complexe de superioritate din cauza carora se crede capabila sa gestioneze situatia in acest fel.

cat despre IQ - nici io nu crez,fie si doar pt faptul ca am unu' cat se poate de normal si tot nu ma iesprim asa elevat
iar daca-i p'asa,atunci n-as fi deloc surprinsa daca la un moment dat o sa-i dea pe nas toleranta si toate halea
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 23:22
mda...
am recitit,ca sa ma conving...
toate bune si frumoase pana la partea cu "dar imi doresc mai multa comunicare fara chin" parca ,if u know what i mean
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 23:25
sint doar complexe de superioritate. daca erau reale, nu de superioritate erau. Se dadea cu capul de toti peretii.
Whatever...
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2011 23:27
eu sant ...putin derutata...domna casatorita...e fericita pentru ca iubeste un barbat insurat? e asa de fericita ca respectivu are acasa o sotie dar ii acorda si ei atentie
sanset
Postat pe 12 Iunie 2011 23:30
nah,ca mi se duse dreaq ora de film...
daca nu-l vazusi - ti-l recomand din strafundul rinichilor : Desert Flower
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 23:30
De la: precizilla, la data 2011-06-12 23:17:06bine,dar trebuie sa fii constient de faptul ca fiecare vede lucrurile din punctul lui de vedere - care punct nu corespunde cu al tau in multe cazuri.
si asta nu din placerea de a fi "gica contra",ci pt ca fiecare a fost modelat de experientele prin care a trecut si reactioneaza in consecinta.
asa ca motive sunt,doar ca nu sunt cele la care te gandesti tu.



ooo..,sa fim seriosi..
d'alde "gica contra"..,sunt destui..
nu-i cazul sa-ti dau exemple..,tu esti unu' dintre ele..
dar de jigniri crase..,si la persoana?,ce zici?
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 23:33
tx preci. eu tocmai citeam ceva de computers deity de am facut ochii cit cepele.... Ma pregateam sa dau cu leptoapele de pamint, fir'ar mama lor a dreak !
Si taman ce a intervenit tanti asta cu IQul ei major.... La fix.
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2011 23:34
hai ma,roby...
acuma cine-i gica contra,ai?
uite,io mi-am pus cenusa-n cap la modul serios si public,nu mi-am facut mea culpa in privat,la adapost de etichetari.

tre' sa inveti sa te detasezi un pic,sa separi lucrurile,sa le sortezi...
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 23:40
iote acilea - ti-o pun cu dedicatie,roby,cu riscul de a-mi urca tot forumul in cap
cu traducerea te descurci,ca esti baiat mare
http://www.youtube.com/watch?v=qMxX-QOV9tI
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 23:47
hooooo...,buna ursoaica aia...,hi hi..
am tradus bine..?
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 23:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ADMINE ai amabilitatea si respecata mi dorinta 20 De la: Axl_22 18 Ianuarie 2012 13:29
Diferenta de varsta 120 De la: lusel 24 Iulie 2010 13:06
gust amar-o poveste neobisnuita 18 De la: violett 5 August 2009 12:45
Rugaminte fierbinte catre doamnele inteligente 133 De la: garbo265966 5 Iulie 2012 17:40
leoaica si fecioara 7 De la: garbo186574 3 Martie 2011 10:38
Setari Cookie-uri