De ce oamenii ateisti care sunt pocaiti au ganduri rele si nu sunt statornici in gandirea lor?Dar si credinciosii care asculta de preoti sunt rai...Pt ca preotii ii invata pe oameni sa tolereze rautatea,adica sa fie toleranti cu oamenii rai si fac si ei l

Oamenii fara credinta se comporta frumos doar atunci cand primesc ceva...Ei nu stiu ce inseamna aia recunostinta atunci cand te ajuta cineva,,de aceea nici nu ii ajuta nimeni si se plang ca sunt amarati....
ingerasulluptator
Postat pe 28 Mai 2011 16:30
Preotii ii invata pe enoriasi sa fie iertatori cu oamenii rai,,,sa le tolereze greselile.....Apoi enoriasii tolereaza greselile oamenilor rai si fac si ei tot la fel dar cu oamenii buni si asteapta ca si ei sa fie iertati.....Si uite asa prostia s-a trasmis,,,cred ca preotii sunt dracul in chelea goala
ingerasulluptator
Postat pe 28 Mai 2011 16:33
irinooka, la tine orice combinatie e posibila.
cum adica... "ateisti care sunt pocaiti"???
suna ca un soi de kooorve evlavioase...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 28 Mai 2011 21:14
ingerashule
cine te-a invatzat pe tine limba romana fato...?
zi-i sa se lase singur corigent
nu exista ateisti ... ti-am mai zis si ieri ...
se numesc atei
ateu, atei, ateii.... e chiar asa complicat ...?
ieri ti-am zis-o in alta forma ... dar vad ca nu s-a lipit nimic
mare pacat, mai ales mare pacat ca mai incerci sa faci si pe lupul moralist ...
ingersah luptator vezi ca a fost si lucifer... asa ca ... nu te indraci cu limba romana

si un titlu mai lung nu puteai alege sau macar putin mai coerent, ca banuiesc ca doar tu intelegi ce-ai vrut sa spui acolo?!?!?!?!?!?!!!!
...sau ai putea sa pui mana pe un dictionar, sa vezi ce inseamna termenii pe care ii alaturi si asa poate ti-ai da seama ca n-ai in clin si in maneca cu cuvintele cu care incerci sa spui ceva!
alfheim
Postat pe 28 Mai 2011 21:18
ATEST, -, ateiști, -ste, adj. (Rar) De ateu, referitor la ateism. Din fr. athiste.
Sursa: DEX '98 | Adugat de ana_zecheru | Greșeal de tipar | Permalink

ATEST1 ~st (~ști, ~ste) Care ține de ateism; propriu ateismului. Propagand ~st. /
ingerasulluptator
Postat pe 28 Mai 2011 22:41
ATESM s. n. Negare a existenței lui Dumnezeu și a oricrei divinitți; concepție care se bazeaz pe aceast negare. Din fr. athisme.
Sursa: DEX '98 | Adugat de ana_zecheru | Greșeal de tipar | Permalink

ATESM n. Concepție care respinge religia și existența oricrei divinitți. /
ingerasulluptator
Postat pe 28 Mai 2011 22:42
ATESM s.n. Concepție materialist care respinge religia, credința n supranatural și existența oricrei divinitți, a miracolelor și a vieții de apoi; negare a lui Dumnezeu. [< fr. athisme, it. ateismo < gr. a fr, theos zeu].
Sursa: DN | Adugat de LauraGellner | Greșeal de tipar | Permalink

ATESM s. n. Concepție care const n negarea, fundamentat științific, a religiei, a credinței n miracole, n viața de apoi. Fr. athisme (< gr.).

ingerasulluptator
Postat pe 28 Mai 2011 22:44
De la: alfheim, la data 2011-05-28 21:18:13ingerashule
cine te-a invatzat pe tine limba romana fato...?
zi-i sa se lase singur corigent
nu exista ateisti ... ti-am mai zis si ieri ...
se numesc atei
ateu, atei, ateii.... e chiar asa complicat ...?
ieri ti-am zis-o in alta forma ... dar vad ca nu s-a lipit nimic
mare pacat, mai ales mare pacat ca mai incerci sa faci si pe lupul moralist ...
ingersah luptator vezi ca a fost si lucifer... asa ca ... nu te indraci cu limba romana

si un titlu mai lung nu puteai alege sau macar putin mai coerent, ca banuiesc ca doar tu intelegi ce-ai vrut sa spui acolo?!?!?!?!?!?!!!!
...sau ai putea sa pui mana pe un dictionar, sa vezi ce inseamna termenii pe care ii alaturi si asa poate ti-ai da seama ca n-ai in clin si in maneca cu cuvintele cu care incerci sa spui ceva!
~st (~ști, ~ste) Care ține de ateism; propriu ateismului. Propagand ~st. / cred ca tu trebuie sa pui mana pe dictionar
ingerasulluptator
Postat pe 28 Mai 2011 22:46
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-28 22:46:06
De la: alfheim, la data 2011-05-28 21:18:13ingerashule
cine te-a invatzat pe tine limba romana fato...?
zi-i sa se lase singur corigent
nu exista ateisti ... ti-am mai zis si ieri ...
se numesc atei
ateu, atei, ateii.... e chiar asa complicat ...?
ieri ti-am zis-o in alta forma ... dar vad ca nu s-a lipit nimic
mare pacat, mai ales mare pacat ca mai incerci sa faci si pe lupul moralist ...
ingersah luptator vezi ca a fost si lucifer... asa ca ... nu te indraci cu limba romana

si un titlu mai lung nu puteai alege sau macar putin mai coerent, ca banuiesc ca doar tu intelegi ce-ai vrut sa spui acolo?!?!?!?!?!?!!!!
...sau ai putea sa pui mana pe un dictionar, sa vezi ce inseamna termenii pe care ii alaturi si asa poate ti-ai da seama ca n-ai in clin si in maneca cu cuvintele cu care incerci sa spui ceva!
~st (~ști, ~ste) Care ține de ateism; propriu ateismului. Propagand ~st. / cred ca tu trebuie sa pui mana pe dictionar
ATEST, -, ateiști, -ste, adj. (Rar) De ateu, referitor la ateism. Din fr. athiste.
Sursa: DEX '98 | Adugat de ana_zecheru | Greșeal de tipar | Permalink

ATEST1 ~st (~ști, ~ste) Care ține de ateism; propriu ateismului. Propagand ~st. /


ingerasulluptator
Postat pe 28 Mai 2011 22:47
alfi, te plictisesti, maica?
michelle_
Postat pe 28 Mai 2011 22:50
nu ma mai nimic ...
eram intr-o pasa de gol .. adica de cap gol ...
alfheim
Postat pe 28 Mai 2011 23:20
De la: alfheim, la data 2011-05-28 23:20:19nu ma mai nimic ...
eram intr-o pasa de gol .. adica de cap gol ...
Sa stii ca te apreciez pt faptul ca esti sincer si recunosti ca nu ai nimic in cap....ca ai capul gol
ingerasulluptator
Postat pe 28 Mai 2011 23:34
irinooka... ai si tu sclipiri, din cate vaz...:P
=))
eu_geminy
Postat pe 29 Mai 2011 20:15
De la: eu_geminy, la data 2011-05-29 20:15:23irinooka... ai si tu sclipiri, din cate vaz...:P
=))
Pai eu mereu am sclipiri...
ingerasulluptator
Postat pe 29 Mai 2011 23:19
da, precum luminita de la capatul tunelului...ca marele licurici nu esti, hehehe
michelle_
Postat pe 29 Mai 2011 23:21
me, nu fi rea...uneori ne orbeste....cu sclipirea a ce stiu eu, da nu zic...
dor72
Postat pe 29 Mai 2011 23:39
poate sclipiri in ochi, irino, cand poftesti si tu la cate un hatza-hatza! da` nu-i de gasit, afurisitu`! nu se rataceste deloc si prin ograda ta.
esme
Postat pe 29 Mai 2011 23:45
De la: esme, la data 2011-05-29 23:45:22poate sclipiri in ochi, irino, cand poftesti si tu la cate un hatza-hatza! da` nu-i de gasit, afurisitu`! nu se rataceste deloc si prin ograda ta.
pai daca are bani multi si imi face codouri precum ferari si diamantema gandesc poate sa il accept dar sa fie si om bun si sa imi placa de el...plus ca cadourile le merit,,la valoarea mea
ingerasulluptator
Postat pe 29 Mai 2011 23:51
io-te la ea... diadema cu diamante...valoarea mea, valoarea mea...
da de hatza -hatza nu zici nimic...tu ce dai?
dor72
Postat pe 29 Mai 2011 23:58
De la: dor72, la data 2011-05-29 23:58:41io-te la ea... diadema cu diamante...valoarea mea, valoarea mea...
da de hatza -hatza nu zici nimic...tu ce dai?
pai mie imi place sa fac harza harza cu creierii barbatilor
ingerasulluptator
Postat pe 30 Mai 2011 00:03
parca ne-ai mai zis...da nu-i nimic...
dor72
Postat pe 30 Mai 2011 00:10
wow...am mai auzit-o si pe asta...de unde ai scos-o "ateisiti care sunt pocaiti"?probabil ai fondat un nou cult...astept formularul de inscriere :))
hannah_o5
Postat pe 31 Mai 2011 11:01
pai am scris ateisti care sunt pocaiti,,asa ca sa intrebe curiosii care nu au ce face....dorm in papuci,habar nu au pe ce lume traiesc,dar cand vad o greseala gramaticala,,,,incep sa atraga atentia,,dar ei habar nu au nici macar cum ii cheama,,se trezesc vorbind
ingerasulluptator
Postat pe 31 Mai 2011 15:29
luptycico, asta nu-i greseala gramaticala....da' nu- ti obosi creierasu'
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 15:31
De la: dor72, la data 2011-05-31 15:31:56luptycico, asta nu-i greseala gramaticala....da' nu- ti obosi creierasu'
Hai sa iti explic pt ca voi sunteti cam greu de cap....m-a referit la ateistii care nu sunt pocaiti....sunt si multi asa zisii credinciosi care merg la biserica,,dar ei nu sunt pocaiti de pacate,pt ca sunt rai ca niste maimute si fac si sex mai rau ca cainii.....astia tot ateisti se numesc
ingerasulluptator
Postat pe 31 Mai 2011 15:36
ai dracu' caini...cum stiu ei face sex...de calitate...
da tu de unde stii?
fetiscano, am inteles...ti-am atras doar atentia ca te afli intr-o eroare....te-ai suparat?

ateiii ( nu ateistii) nu sunt pocaiti...sunt fara Dumnezeu...nu vorbim aici despre orthogramma ( scriere corecta) ci despre semnificatia expresiei tale si faptul ca reprezinta o contradictie de termeni...ca si sens (inteles) ......atat.
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 15:45
De la: dor72, la data 2011-05-31 15:45:23ai dracu' caini...cum stiu ei face sex...de calitate...
da tu de unde stii?
fetiscano, am inteles...ti-am atras doar atentia ca te afli intr-o eroare....te-ai suparat?

ateiii ( nu ateistii) nu sunt pocaiti...sunt fara Dumnezeu...nu vorbim aici despre orthogramma ( scriere corecta) ci despre semnificatia expresiei tale si faptul ca reprezinta o contradictie de termeni...ca si sens (inteles) ......atat.
ateistii am vrut sa spun,daca tu vrei sa le spui ateii nu ai decat...eu o sa le spun ateisti
ingerasulluptator
Postat pe 31 Mai 2011 23:25
Mai, dar voua chiar va place sa alergati trollul pe campiile garboului?
anakin
Postat pe 31 Mai 2011 23:27
eu doar dau startul...e distractiv...as vrea sa ii vad fatza...as muri de ras...mai bine nu...
anakinu, te salut
ma distreaza mai mult ca face pe proasta...si cand o "gadili" nitel...uita...si e chiar mai rau...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 23:31
' seara dor,
ca' va sa zica, mai omorati un pic timpul ... chilaritzelor!
anakin
Postat pe 31 Mai 2011 23:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce se intampla..... 7 De la: tutankhamon 26 Iunie 2009 10:40
Cum sa castigi un I-phone sau premiu dorit 1 De la: Dydylina 5 August 2009 02:46
Parerea altora este si parerea mea? 37 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 19:36
va iubesc ...va doresc ...va vreau 190 De la: tutankhamon 3 Decembrie 2009 18:37
Gandurile formeaza caracterul 145 De la: Ciresica 4 Noiembrie 2011 17:49
Setari Cookie-uri