inselata

alf, eu nu am cum sa ma plictisesc ................ stii povestea :el ea, eu..... bun
am apelat la VOI pentru ca e greu sa vorbesc cu "persoane reale" ...... si nu vad nici o bucurie de a ma perinda eu prin tribunale cand el vrea sa o faca
OTEEA
Postat pe 1 Iunie 2011 21:57
michelle: nu beau cafea (pateaza dantura) ;))
multumesc de sfat dar inca nu pot renunta la o casatorie de 10 ani, si da sunt nebuna de mai sper
sa nu ma doara asa tare. pup
OTEEA
Postat pe 1 Iunie 2011 22:00
6715
atunci pentru ce-ti mai chinui sufletul si creieri?
complacere placuta!
n-am sa mai obosesc cu o postare lunga, am sa zic ceva din ce mi-a mai ramas prin minte, cica unul mult mai destept ca mine, in unele domenii, a zis asa
"numai cei ce-si doresc o viatza in orice ocnditii sunt victimele conditiilor mizere"
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 00:08
mai sa fie, dar ce speciala esti michelle. presupun ca mai toti de aici sunt troli pentru tine.
lila29
Postat pe 2 Iunie 2011 01:09
stii ceva? nu ma mai cert cu idiotii, pentru ca ma duc spre nivelul lor si ma bat prin experienta.

forumurile astea, in loc sa fie ceva frumos, sunt niste circoteci. i-ati dat o estetica inadmisibila. se vede ca va plictisti si v-ati luat rolul de "consilieri", ca altcineva nu va mai baga in seama.

vad ca te intelegi bine cu michelle, ori eu cand ii citesc comentariile cu acel limbaj de mahala, nu-m vine sa spun altceva decat ca ea e "jenibila".

si da, ati vrea voi sa-mi fie rau, insa nu-mi va fi. imi sapi deja groapa? vezi ca vei cadea in ea.

imi promit ca nu ma voi mai murdari pe forumu asta jenant. cred ca am lucruri mai bune de facut.
lila29
Postat pe 2 Iunie 2011 01:19
715, voia ta mami...dar am eu senzatia ca acea casnicie tocmai a renuntat la tine
lasa...sper sa fii bine...
michelle_
Postat pe 2 Iunie 2011 07:07
daca intr-adevar vezi ca el vrea cu orice pret divortul, acorda-i-l. nu am cum sa-mi dau cu parerea daca nu stiu exact cum se desfasoara lucrurile, insa nu te tine de el daca simti si vezi ca el nu vrea ca voi doi sa va mai apropiati. dimpotriva, fii indiferenta, e cea mai buna arma de a scoate in sarite pe cineva. va observa asta si nu-i va conveni. nu se intampla in toate cazurile, dar se mai aude ca, in general, barbatii care au ales sa-si paraseasca familia pentru o alta femeie, s-au intors cu coada intre picioare si daca nici nu mai este primit inapoi, isi roade unghiile.

in cazul meu nu e asa grav ca la tine, daca pot sa spun asa, adica nu mi-a cerut divort, am vb civilizat, mi-a spus ca a dat de o proasta cu care s-a distrat pe net si atat, dar ca niciodata nu avea de gand sa plece cu vreuna. nu stiu sigur cat de sincer a fost, dar am vazut ceva: am fost indiferenta, cautam sa ma simt bine in pielea mea ca si cum nu-mi pasa si-l cam incomoda atitudinea mea, in sensul ca se vedea ca e ca si cum ma vrea doar pe mine. ba mai mult, i-am si raspuns aleia si am facut in asa fel incat el sa vada. i-am zis asa:" il vrei, vino, ti-l fac cadou, ia-l si fa ce vrei cu el". e bine, cand a vazut ca mie chiar nu-mi pasa si ca il pun pe tava pentru alta, si-a schimbat comportamentul. de fapt, nici nu a avut alt comportament, doar ca eu nu stiam ce se mai intampla pe langa noi. nu se comporta urat, nu era rece cu mine. a renuntat la distarctia aia de pe net, i-a spus sa-l lase in pace.

in prezent, se poarta foarte frumos cu mine, desi eu n-as fi dorit sa fie nici macar ce a fost si inca mai sunt asa indiferenta. i-am aratat cumva ca pot trai fara el, ca nu e el asa grozav precum se credea, ma aranjam tot impul, mult mai mult ca inainte si a ajuns sa fie gelos si sa creada ca am eu pe cineva :))) a vazut ca nu ma afecteaza prostia lui si asta l-a schimbat.

dar nu spun ca e o regula totul. depinde. dar se cam stie ca nepasarea ii tine ca pe jar pe unii.

iti doresc succes in toate si mult bine in casnicia ta. cat poti incerca, incearca, pentru ca e intelept sa-ti salvezi casnicia. dar daca vezi ca e hotarat sa plece, da-i reject, ca oricum el va regreta, nu tu. lucrurile astea se platesc pe parcursul vietii.
lila29
Postat pe 2 Iunie 2011 08:40
nu ma plictisesc
nu ma murdaresc
ari-el si ajax
doar eu folosesc
si beau apa plata
cu lamaie
dintii albi sa imi "ramaie"

pffffff ce de insipizi, insensibili, josnici si ingratzi
si lume rea si invidioasa pe succesele altora
succesuri in munca fireshte
asa e cand ai mintea odihnita!
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 10:39
alfi, te trag de urechi...
tu de ignore ai auzit?
michelle_
Postat pe 2 Iunie 2011 10:52
mami,
tot mi s-a zis ca sunt magar, deci cu trasul de urechi, poate ajung si la propriu
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 11:50
De la: alfheim, la data 2011-06-02 10:39:30nu ma plictisesc
nu ma murdaresc
ari-el si ajax
doar eu folosesc
si beau apa plata
cu lamaie
dintii albi sa imi "ramaie"

pffffff ce de insipizi, insensibili, josnici si ingratzi
si lume rea si invidioasa pe succesele altora
succesuri in munca fireshte
asa e cand ai mintea odihnita!


scuze, dar am omis ceva. vorbeai de anii vietiile tale....deci presupun ca esti mult mai matur si mai in varsta. si dupa spusele mele, repet, nu vad ce mai cauti pe aici, printre atatea cazuri aiurea sau printre atatea tipe ...mediocre, sa zicem. ca la anii tai...nu?? asa ca intrebarea mea este: de ce nu faci ceva demn de anii tai?

cat priveste spusele tale si limbajul lui michelle, (vad ca si-a mai revenit, probabil de rusine, si-a dat seama si ea ca vb cam ca toapele) tin sa va spun ca a comunica nu inseamna sa "trantesti" ceva din gandirea ta, cu multa ironie, ci comunicarea este impartasire onesta.

mai pe scurt, legea ecologiei verbale: gunoiul nu este biodegradabil.

iar dupa poezioara asta a ta, n-ti dau mai mult de 17, 18 anisori.
lila29
Postat pe 2 Iunie 2011 12:51
De la primul foutai, poate !
tatoo
Postat pe 2 Iunie 2011 12:55
si tu mori de plictiseala?
ma repet: de ignore ati auzit?
michelle_
Postat pe 2 Iunie 2011 13:02
asa mami, baga ordine... da' poate ca maimutzu' chiar se plictiseste, iar trollu' are chef de trolleala...
zambil
Postat pe 2 Iunie 2011 13:08
eu vorbesc cu fratele meu alb, Alfie, nu cu ...525 asta, parca ea-i, nu???
tatoo
Postat pe 2 Iunie 2011 13:11
nu se plictiseste, are draci...
trollii? fie la ei, acolo...hehehe...
michelle_
Postat pe 2 Iunie 2011 13:11
tatoo pe aproape, dar totusi departe
eh, asa e omul cand imbatraneshte, ori , ori .. x si zero
uni e x, altii e zero
auzi tatoo, chestia aia cu comunicarea, zau ca m-a dat pe spate, noroc ca aveam ciorapii in picioare...
ca era asa curent, de numa numa,
amu iar ma apostrofeaza mami
dar deh, nici macar o poezioara stil arghezian, "din bube mucegaiuri si noroi..." nu mai are loc in lumea asta
si tot mai des les fleurs du mal, la orice coltz isi imprashtie miasmele
dar ce bat io campii aici, ia mai bine sa-mi move gandul
------
parca aia de la varza cantau: mi-e dor de sughitzul tau!!! greshesc?
------------
si cum mai ziceam, intr-o editzie anterioara postuma... "prostul nu rade, se supara!"
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 13:24
http://www.youtube.com/watch?v=WI14nW8_RA0&feature=related
tatoo
Postat pe 2 Iunie 2011 13:29
De la: michelle_, la data 2011-06-02 13:02:57si tu mori de plictiseala?
ma repet: de ignore ati auzit?


draga michelle, ma insel sau esti cam agramata? poate sunt eu in urma, dar ce ai vrut sa spui, ca vrei sa repeti ceea ce ai tot spus anterior "ai auzit de ignore"? sau "ma repet"? draga mea, sunt doua sensuri total opuse, mai pune mana pe carte. daca ai vrut sa spui 'mai, oameni buni, ati auzit de ignor"?, trebuia sa adaugi o virgula, adica: "ma, repet:ati auzit de ignor"? apoi, daca voiai sa te CLONEZI, da, e buna varianta ta: "ma repet:ati auzit de ignor"?

singura situaie n care cineva ar putea spune justificat m repet ar fi n cursul unui proces de clonare. tu ai insistat sa-l faci reflexiv, fara sa vrei evident. nici nu ma mira, ca la cate am vazut ca debitezi pe aici cu limba romana a ta, e firesc sa nu stii sa vorbesti nici gramatical, nici sa sune a femeie culta.

hai, s zicem, poate o fi cumva corect, la nivel psihologic, dac te referi la o idee-cheie pentru existena ta, dar e subire tare explicaia asta.

deci daca te plictisesti, pune burta pe carte decat sa umbli ca zapacita pe aici degeaba incercand sa pari "doamna".
lila29
Postat pe 2 Iunie 2011 13:29
alfi, good point
tatoo, you right! aia este...horror returns, de-ala...

in rest...ignore!
michelle_
Postat pe 2 Iunie 2011 13:32
De la: alfheim, la data 2011-06-02 13:24:08tatoo pe aproape, dar totusi departe
eh, asa e omul cand imbatraneshte, ori , ori .. x si zero
uni e x, altii e zero
auzi tatoo, chestia aia cu comunicarea, zau ca m-a dat pe spate, noroc ca aveam ciorapii in picioare...
ca era asa curent, de numa numa,
amu iar ma apostrofeaza mami
dar deh, nici macar o poezioara stil arghezian, "din bube mucegaiuri si noroi..." nu mai are loc in lumea asta
si tot mai des les fleurs du mal, la orice coltz isi imprashtie miasmele
dar ce bat io campii aici, ia mai bine sa-mi move gandul
------
parca aia de la varza cantau: mi-e dor de sughitzul tau!!! greshesc?
------------
si cum mai ziceam, intr-o editzie anterioara postuma... "prostul nu rade, se supara!"


:))))) cand o sa fiu eu tatza, tu o sa-ti vezi ceafa.
lila29
Postat pe 2 Iunie 2011 13:33
De la: michelle_, la data 2011-06-02 13:32:50alfi, good point
tatoo, you right! aia este...horror returns, de-ala...

in rest...ignore!


oo, se pare ca n-ai mai reusit sa te abtii. si cui spuneai tu sa -mi plaice ignor??? :))))) te-am enervat tare? cred si eu,la cat umbla vantul prin creoerul tau. mai ai nevoie de neuroni, draga, pentru o revenire inteligenta. deocamdata, esti o toapa in adevartul sens al cuvantului care se screme sa para o "stimabila doamna" :))))))))))
lila29
Postat pe 2 Iunie 2011 13:38
axinteeeeeeeeeeeeeee
unde umblii ???
axinteeeeeeeee, iar te-ai ascuns???
axinteeee, hai bre ca nu e apocalipsa, scoate bre capul din dovleac!

si cand vreua sa dau lectii de limba si literatura gramatica limbilor pizmashe romane
asta e o combinatzie de la vilon (se citeshte vion! pt cunoscatori) , culmea ca nu stiu cum se face, da' taman atunci greshesc. aman, aman!

razi tu, razi tu harap-white, dar nu e rasul tau! cum nici eu nu sunt fat-mishto!
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 13:47
de care axinte vorbesti?
lila29
Postat pe 2 Iunie 2011 13:50
alfi
michelle_
Postat pe 2 Iunie 2011 13:52
De la: alfheim, la data 2011-06-02 13:47:32axinteeeeeeeeeeeeeee
unde umblii ???
axinteeeeeeeee, iar te-ai ascuns???
axinteeee, hai bre ca nu e apocalipsa, scoate bre capul din dovleac!

si cand vreua sa dau lectii de limba si literatura gramatica limbilor pizmashe romane
asta e o combinatzie de la vilon (se citeshte vion! pt cunoscatori) , culmea ca nu stiu cum se face, da' taman atunci greshesc. aman, aman!

razi tu, razi tu harap-white, dar nu e rasul tau! cum nici eu nu sunt fat-mishto!


se si vede ca nu esti fat-mishto.
lila29
Postat pe 2 Iunie 2011 13:53
mi_ sunt nefumacios mami!
culmea e ca desi vorbesc pe inteles, e greu a ma pricepe!
a ma pricepe eu pe mine!!! ca sa fiu iesplicit, care sunt, pe persoana fizica!
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 13:55
De la: alfheim, la data 2011-06-02 13:47:32axinteeeeeeeeeeeeeee
unde umblii ???
axinteeeeeeeee, iar te-ai ascuns???
axinteeee, hai bre ca nu e apocalipsa, scoate bre capul din dovleac!

si cand vreua sa dau lectii de limba si literatura gramatica limbilor pizmashe romane
asta e o combinatzie de la vilon (se citeshte vion! pt cunoscatori) , culmea ca nu stiu cum se face, da' taman atunci greshesc. aman, aman!

razi tu, razi tu harap-white, dar nu e rasul tau! cum nici eu nu sunt fat-mishto!


si mai, de ce nu asculti de michelle? de ce nu poti ignora? stii de ce? pentru ca prostul se supara, nu? nu tu ai spus asta?

n-o mai apara atata, ce sa fac daca-i departe ca cerul de pamant de educatie?

va tineti unul de altul, de parca v-ar da cineva cu paru' :))))))))) va plangesti si voi de mila nitel.
lila29
Postat pe 2 Iunie 2011 13:55
De la: tatoo, la data 2011-06-02 13:29:12http://www.youtube.com/watch?v=WI14nW8_RA0&feature=related



cricat
Postat pe 2 Iunie 2011 14:01
alfi, asa presamtz ca o sa se bucure brother
michelle_
Postat pe 2 Iunie 2011 14:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa fiu libera 205 De la: delada 10 Ianuarie 2016 18:31
inselata 825 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:07
MAI POATE EXISTA O RLATIE DE PRIETENIE INTRE DOI FOSTI SOTI CHIAR DUPA MULTI ANI DE DIVORT? 727 De la: garbo003632 24 Iulie 2009 14:30
Divort 15 De la: garbo_5389 31 Iulie 2012 10:59
O alta poveste de viata, asa cum probabil sunt multe in lumea asta... 7 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 02:10
Setari Cookie-uri