inselata

pai nu cred ca va fi un chin pentru mine doar spusu si nici aplicatu
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 23:36
mai bine spune-i simplu....PA
si vorba lui alf....tot inainte!
eladaela
Postat pe 1 Iunie 2011 07:57
Mneata, acu chiar e grav
a lasa deschis maillu la pc ul meu , nu am avut intentia sa ma uit dar pur si simplu mi a sarit in ochi , a tras de mine , a defilat prin fata mea, un emaill de la domnisoara "daniela state" (roscata cu picioare lungi presupun) : ii dedicase o poezie "actualului meu sot" , si el ca raspuns i a trimis : "te iubesc " si alte ganduri romantice. VREAU SA STIU DACA :SA TAC, SAU SA MA DUC SA L INTREB?
OTEEA
Postat pe 1 Iunie 2011 09:01
sa-l omori...
incet si-n chinuri


ce draq mai mami...tu nu vezi ca omu' "vrea sa sti"????
si vrea sa fi tu aia care spune "GATA"?????
pai fi fata desteapta si spune-i....
eladaela
Postat pe 1 Iunie 2011 09:02
715 ... intamplator stiu cand nu MAI vrei sa cauti .. si totusi gasesti.
Ce faci tu este deja masochism ... sincer iti spun. Ce te opreste sa pleci pur si simplu? Sa termini mascarada asta?
cricat
Postat pe 1 Iunie 2011 09:06
presupun ca sunt o taoanta de aia care nu stie sa renunte.........
e "ocupat" acum tare (serviciul ii mananca zilele)
am vrut sa i arat , nu are timp....
OTEEA
Postat pe 1 Iunie 2011 09:11
nu pot crede ca unu' e atat de prost sa lase mail-ul deschis PE CALCULATORUL TAU.....din greseala
haidi bre....
eladaela
Postat pe 1 Iunie 2011 09:11
el trebuie sa plece! (nu are unde)
OTEEA
Postat pe 1 Iunie 2011 09:11
nu se astepta sa ma trezesc si sa mi bag fata in pc .........
nush
cred ca doar incearca sa ma raneasca (nu sunt o sfanta totusi)
OTEEA
Postat pe 1 Iunie 2011 09:12
pisi, io zic ca nenea e clar, iti transmite mesaje, nici macar subtile...
nici macar demn de respect nu este...simte si actioneaza la un nivel grosier si sordid...
sa-i spui? ce sa-i spui? eventual "ia-ti boarfele si dispari dreaq din casa si din viata mea"

acum astept reactia doamnelor care musai tre' sa apara si sa spuna: "iarta-l...lupta pentru casnicia ta...lupta, ca sa nu castige amanta..." hehehe...
oh, si am uitat-o pe pythia...acus, acus apare cu straita plina de pilde
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 09:17
si dai, si lupta .......si dai , si lupta
si clopoteii cailor .........
jeanette40
Postat pe 1 Iunie 2011 09:21
De la: garbo206715, la data 2011-06-01 09:11:50el trebuie sa plece! (nu are unde)


cu hartia de divort in mana ... o sa fii convingatoare
si nici nu te intereseaza unde pleaca ....
cricat
Postat pe 1 Iunie 2011 09:23
suflete mari dom'le
"nu are unde".....
la draq...sau la mama draqului


asa janette mami..."o lupta-i viata,deci te lupta"
rezultatul va fi acelasi
eladaela
Postat pe 1 Iunie 2011 09:26
io zic totusi....China...
sau...a se slabi????
eladaela
Postat pe 1 Iunie 2011 09:28
am fost, am vorbit .......raspuns: "nush"
las ca stiu eu: atata timp cat ii zici alteia ca o iubesti, inseamna ca noi suntem doi frati acum........eu: TE DUCI FRUMUSEL LA CLADIREA AIA MARE SI DRAGUTZA SI DEPUI CEREREA DE DIVORT>
si nu am facut scandal sau ceva de genul
mi se face rau de atitudinea unui om cu care am stat 10 ani..
bun, acum fac "borsh"?
OTEEA
Postat pe 1 Iunie 2011 09:34
nu, acum te duci frumusel, bei o cafa, fumezi doua tigari, tragi o gura de coniac, si iti suni avocatul
e clar ca nu mai ai ce astepta de la el... cateodata trebuie sa acceptam si esecurile
move on, pisi...
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 09:39
6715
tu chiar te plictisesti rau de tot si in loc sa-ti faci singura treburile si viatza, vrei sa ti le rezolve altul!
de ce sa se duca el?
te duci tu frumos si bagi divortz, sau n-ai bani?
nu-i nimic .... mergi la un avocat, cum zice si Michelle, si in functie de cum zice ala, poti sa-l faci pe el sa plateasca si cheltuielile de divortz. insa daca ma gandesc bine, ca prin divortz ajungi la linishtea mult dorita si scapi de stresul roshcatei, s-ar putea sa te bucuri ca faci shoping la tribunal cheltuind acolo o suma modica pt un divortz!!!
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 10:16
Cred ca esti o persoana stabila.Cu tot egoismul tau iti vine f. greu sa renunti la o relatie de 10 ani.El s-a indragostit de alta femeie si a tinut mortis ca tu sa stii asta.Sper sa nu faci greseala de ai accepta relatia si a ramine cu el in continuare.......A disparut increderea si respectul....Esti tinara,frumoasa,destepta,cred ca te poti descurca....Nu este usor.... El a pierdut,chiar daca acum nu-si da seama ::
constance
Postat pe 1 Iunie 2011 10:34
De la: michelle_, la data 2011-05-31 11:13:31mda...vechiul truc cu aia ca nimeni nu a trait ce ai trait tu
si da, chiar ai scotocit, nu ai descoperit, ca nu te-ai impiedicat de descoperirile alea ca de everest
da' nah...chestie de atitudine si de self esteem...unii rascolesc prin gunoi, altii il baga sub pres, iar altii il aduna cu matura si il arunca

bine macar ca ai depistat inamicul...era ufi, hehehe...


nici vorba de faptul ca nimeni nu a trait ce am trait eu. sunt sigura ca sunt oameni care trec prin mult mai greu. nu stiu, mi se pare ca stati pe forumurile astea doar ca sa va spargeti in figuri, doar ca sa criticati aiurea, efectiv, sa va aflati in treaba degeaba. asa vorbesti mai michelle, de parca ai fost in casa mea si ai vazut cu ochii tai daca am scototcit sau daca lucram pe calculatorr si am vazut ceva ce mi-a sarit in ochi. m-ai vazut da? m-ai vazut exact cum te vezi pe tine in momentul asta da? asa ma amuza efortuirle tale si ale unora de a parea smecheri si atotstiutori si mai ales, NEPRIHANITI.

mai zicea cineva ca e vb de respect, ok, sunt de acord. dar in unele cazuri nu se pune problema asa. si mai vorbea si de copii, pe deasupra. pai daca imi vad copilul ca se duce de rapa , daca simt ca ceva nu este in regula cu el, ce fac? il las sa se duca mai tare de rapa, doar pentru ca eu ca mama trebuie sa-l respect si sa nu-l controlez?? oameni buni, sunt fel si fel de situatii, nu se poate aplica aceeasi regula la orice situatie, chiar daca pare ca cer aceeasi regula. imi distrug copilul singura pentru ca, vezi doamne, nu-i frumos sa vad ce acunde in dulap (poate gasesc droguri acolo sa zicem).

nu va mai dati asa mari, ca nu sunteti.
lila29
Postat pe 1 Iunie 2011 12:20
De la: alfheim, la data 2011-05-31 11:29:57adevarul doare rau de tot
chiar ma intreb, macar si doar pt cultura generala, care-o fi boala aia sociala moderna?
la americani am auzit ca totul se rezuma la sindromul cutare sau boala cutare sau afectiunea x, tulburarea y....
dar se pare ca de la o vreme si pe la noi e tot frecventa incadrarea asta, cum ca toti ar fi ciupitzi de molii...
lila29, nu e o rusine sa accepti ideea ca ai scormonit, chiar daca nu suna foarte comod si chiar daca pentru asta ai ceva acoperire, scuze sau cum vrei tu sa le zici!
cred ca ai fi super incantata sa iti intre sotul in conturile de pe net si sa-ti umble asa intr-una prin tel...


:) chiar ma amuz, pe bune acuma. dupa cum am zis, voi stiti tot, se pare. pai daca stiti tot (poate si cand mi-am facut nevoile), atunci de ce mai stati pe forumurile aste, ca doar pentru niste oameni asa destepti ca voi sunt locuri faine de munca. se vede ca aveti timp, oameni buni, timp de criticat aiurea, nu de sfaturi intelepte. cel putin, cand ii citesc comentariile lui michelle, nu vad decat pustanisme, o incercare disperata de a parea smecheruta, ea le stie pe toate, ea are solutie pentru toata lumea. sunteti jenanti.cred ca sunteti in coma intelectuala. replici de doi bani am mai auzit de la gagici confuze, plus siraguri de imbecilitati.aici, pe forum aveti si voi ocazia de a va delecta cu tot felul de "perle de intelepciune" din bogata experienta a pustilor in al caror CV scrie verde pe roz " stiu sa bag coduri in Cantair Straic"

noroc de formurile astea, ca in alta parte sunt sigura ca nu va asculta nimeni prelegerile "inteligente".

michelle mai are un pic si da in caragialism. ii mai lipsesc un HAI PAROL si-un EVANTAI si e perfecta.

nu ma doare nimic, ca n-are ce, efectiv nu stiu de ce ganditi asa. imediat atacati omul, imediat va dati destepti. ba unii aleg sa fie rautaciosi imediat ce cineva posteaza un comantariu sau cere un sfat.
lila29
Postat pe 1 Iunie 2011 12:32
lila, acum esti multumita??
te simti mai bine?
ma bucur!

acuma, poti sa-ti recitesti postarile si ai sa vezi acolo lucruri de care-i acuzi pe altii

si nu e un repros faptul ca iti verifici sotul/soata, ci doar o constientizare a unui lucru care nu duce nicaieri! face mai mult rau decat bine si nu te ajuta cu nimic!
asta nu inseamna ca restul sunt perfecti si n-au facut asta niciodata!
problema nu consta in greseala, ci in repetarea ei!
zambila
Postat pe 1 Iunie 2011 12:47
zambilutz, te plictisesti, mamicule? lasa lumea sa-si verse veninul ici sha...
victimizarea e buna si ea la ceva, ca nah...intotdeauna altii sunt de vina
ioi, ma doare la bashetzi...

michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 13:02
scumpo, esti bine???
n-ai facut nici o paguba ieri, nu?
nu dadea!

ah, si deschide odata mess-ul ala!
zambila
Postat pe 1 Iunie 2011 13:11
is bine, matzule...doar ca ma cam plictisesc pe forum si ma gandesc sa termin maneca de pulloverul lu' barbat'miu

ps: parol, tzatzo!!!
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 13:14
lila, chiar n-am chef sa polemizez cu tine, insa vad ca de ceva postari incoace, ceea ce nu e pe placul tau, infierezi! nu te obliga nimeni sa ai aceleasi pareri cu mine sau cu altii de pe forum, dar nici nu cred ca e cazul sa fii asa acida doar pentru ca altcineva gandeste altfel decat tine!
daca cineva nu-ti spune doar ce vrei sa auzi tu nu inseamna ca are ceva impotriva ta!
mi-am exprimat doar cateva parereri la topicul tau, fara a pretinde ca le stiu eu pe toate, insa daca vrei sa stii, chiar stiu cand iti faci nevoile si mai stiu si altele...
(poate te intereseaza si de unde stiu si cum de stiu si etc... - s-ar putea sa te surprinda raspunsul!!!)

daca nu-ti convin unii termeni folositzi de unii dintre noi, ar fi bine sa ai de grija la formularile mesajelor pe care le postezi si sa lasi cat mai putin loc de interpretare!

se intampla ca la anii din viatza mea sa fi trecut prin multe si sa fi vazut destule ca tine, cat priveshte "cantar!! straic-ul" esti jenibila!

P.S. cu atitudinea pe care o ai, incep sa inteleg de ce el face ce face! si cred ca bine-ti face!!! - (chiar ma fost sincer acilea!)
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 13:34
alfi, esti in eroare, topicul nu e deschis de madame lila...
si ce faci, mami? te-apuci sa dai replica p-acilea? la trolli? te credeam mai istet...
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 14:28
se mai intampla !
cory_emy
Postat pe 1 Iunie 2011 14:31
mami, am observat apoi ca nu era topicul ei, dar n-am mai corectat, fiindca raspunsurile ei aberante vadesc insushirea topicului de cate lila (si cat de tare seamana si la limbaj cu surata lui axinte)
la drept vorbind, toata postarea mea fatza de ea, era facuta pt replica din P.S.!
bergenbier - prietenii stiu de ce!
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 14:39
alfi...am inteles ca e ziua mamei tale ...La multi ani !!! sati traiasca si sa fie sanatoasa!

....sper ca nu am inteles gresit
cory_emy
Postat pe 1 Iunie 2011 14:55
cory, e ziua tuturor mamelor mele virtuale (mama mea naturala este nascuta la inceput de an) dar oricum multumesc
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DIVORT.....CU NABADAI 49 De la: amarezza 8 Ianuarie 2010 16:47
azi s-a pronuntat divortul,simt ca nu mai am putere 22 De la: tutankhamon 20 Iunie 2009 01:02
zona zoster 17 De la: danutzakiri 29 Martie 2011 20:00
Cum creste un copil fara tata? 12 De la: Blue_Tattoo 14 Ianuarie 2010 09:04
CAUT BARBAT SAU FEMEIE CU BANI MULTII SI ZILE PUTIN,ASTEPT OFERTA 35 De la: tutankhamon 21 Iulie 2009 11:46
Setari Cookie-uri